Strona 85 z 85 PierwszyPierwszy ... 35758182838485
Pokaż wyniki od 2,521 do 2,544 z 2544

Wątek: Odchodzą...

Legionista
    Kornel Morawiecki nie żyje.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar BlackAdder
    Niech spoczywa w pokoju.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Parasol44
    „Kto Cię obroni, Polsko?”, kiedy odchodzą tacy ludzie jak Kornel Morawiecki. Człowiek niezłomny, mój autorytet, moja legenda. Bardzo smutny dzień.
    Panie Kornelu, obroniMY Polskę, na pohybel zdrajcom i różnej maści przebierańcom, wychowaMY nasze dzieci i wnuki na wojowników o zawsze wolną, suwerenną i niepodległą Polskę.
    Cześć Jego pamięci.
    Czuwaj!
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Legionista
    Bardzo smutny tydzień.... Jan Kobuszewski, Kornel Morawiecki i jeszcze Pan Karol Tendera...

Zmarł Karol Tendera, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, Świadek Historii.

W wieku 98 lat zmarł Karol Tendera, były więzień niemieckich obozów KL Auschwitz i KL Flossenbürg (Leitmeritz), laureat nagrody IPN „Świadek Historii”. To on wygrał sądową batalię z niemiecką telewizją ZDF, która używała określenia „polskie obozy śmierci”. W czasie II wojny światowej Tendera był więźniem Auschwitz, gdzie trafił po aresztowaniu przez gestapo. W obozie był wykorzystywany do pseudomedycznych eksperymentów, które prowadzili niemieccy lekarze. Po wojnie Tendera współpracował z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu i Fundacją Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Tendera walczył z określeniem „polskie obozy zagłady”. Pozwał niemiecką telewizję ZDF za posłużenie się w 2013 r. określeniem „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

Kilka dni temu ZDF wycofała skargę kasacyjną od wyroku krakowskiego sądu, który orzekł, że telewizja ta ma przeprosić byłego więźnia Auschwitz za użycie zwrotu „polskie obozy zagłady”.

Warto przeczytać wywiad (za IPN)
    https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/56...wiezniem-.html

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. Cześć jego pamięci.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar arni87
    Janusz Kondratiuk reżyser takich filmów jak Złote runo, Noc świętego Mikołaja.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Legionista
    Jan Szyszko nie żyje

Legionista
    Robert Forster, aktor znany m.in. z "Jackie Brown", nie żyje. Miał 78 lat.

Legionista Awatar arni87
    Ángel Pérez García, nie tak dawno trener Piasta Gliwice.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)

Legionista Awatar arni87
    Nie żyje Andrzej Heidrich. To grafik i ilustrator, twórca m.in. polskich banknotów.

Motorowiec
    Janusz Dzięcioł(Big Brother), 65 lat.
    W wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór zginął były poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł. W jego auto uderzył pociąg. Na miejscu pracują służby. Dzięcioł miał 65 lat.

Gintleman Awatar księciuniu
    Zmarła Marie Fredriksson z Roxette.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Stout
    Wielki żal.
    Niech spoczywa w spokoju.
    https://youtu.be/k2C5TjS2sh4
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar BlackAdder
    RIP, fajnie śpiewała
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Jaco
    Guru majsterkowiczów z mojego dzieciństwa:
    https://www.youtube.com/watch?v=uajYJRArpOg
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    RIP, fajnie śpiewała
    Pierwsze podrywy przy jej wokalu, wielka szkoda.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Pierwsze podrywy przy jej wokalu, wielka szkoda.
    Od razu mi się przypomniały piękne kolonijne czasy i klimat dyskotek na stołówkach czy innych świetlicach
    Nie miałem pojęcia, że tak strasznie chorowała. RIP.

Pana Słodowego to już kilka miesięcy temu tutaj "uśmierciłem" dzięki jakimś fejkom w necie :/

Legionista Awatar Stout
    Jakiś czas po chemioterapii, śpiewała na Sylwestrze w którymś z polskich miast(Wrocław?)
    Było widać,że choroba ją wyniszczyła.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Jakiś czas po chemioterapii, śpiewała na Sylwestrze w którymś z polskich miast(Wrocław?)
    Było widać,że choroba ją wyniszczyła.
    sylwester 2010

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Guru majsterkowiczów z mojego dzieciństwa:
    https://www.youtube.com/watch?v=uajYJRArpOg
    Bardzo smutna wiadomość kolego Jaco.

Pan Adam Słodowy. Guru i śmiem twierdzić że wychowawca całego pokolenia inżynierów, podobnie jak nieodżałowani twórcy Sondy czyli Pan Kurek i Pan Kamiński. To dzięki programom Pana Słodowego oraz dzięki pomocy mojego taty (który również majsterkował) nauczyłem się samodzielnie technicznie myśleć i rozwiązywać problemy jak naprawić czy zbudować to i owo wykorzystując wiedzę zdobytą w tych programach. Każdy kto wychował się w PRLu wie jak trudno było kupić cokolwiek, a tym samym umiejętność zrobienia lampy, prostej zabawki (typu kultowy Miś Jogi albo sterzlba) czy naprawa jakiegoś uszkodzonego domowego sprzętu była niezwykle cenna.

Pamiętam jak na bazie któregoś z programów, budowałm malutki biurkowy odkurzacz do odkurzania małych śmieci np po ostrzeniu ołówka. I pamiętam że w projekcie była do tego potrzebna puszka po kawie Marago na główny korpus. Kto dziś pamięta jeszcze taki wynalazek jak Kawa Marago haha. Budowa odkurzacza była prosta, ale skąd u licha wytrzasnąć taką puszkę jak w sklepach był tylko ocet. Młody szczeniak jakim byłem uczył się myśleć i kombinować.

A ktoś kto posiadał wiertarkę marki Celma, dzięki tej książce Pana Adama mógł skompletować mały domowy warsztat i wykorzystać go do majsterkowania w domu czy dorabiać na fuchach.

Świeć, Panie, nad jego duszą.
    Dziękuję Panie Adamie za wszystko czego nauczyłm się w dzięki Pańskim książkom i programom...
    Dziś inżynier elektronik...
    Ostatnio edytowane przez Mayhe(L) ; 12-12-2019 o 04:03 Powód: literówka

Legionista Awatar Moriarty
    David Stern, były komisarz NBA. To za jego czasów liga rozkwitła.

Legionista
    W tamtym roku Maciej Parowski, a wczoraj Bogusław Polch.

Kto czytał Relax, kto biegał po kioskach i kupował spod lady w latach 80tych cykl wg von Daenikena, Fantastykę, kultowego Funky Kovala czy Wiedźmina ten wie o kogo chodzi. Genialna kreska, świetny rysownik, jeden z mistrzów polskiego komiksu. Ehhhh.... Żegnaj Mistrzu.

Ostatnio edytowane przez Mayhe(L) ; 03-01-2020 o 19:11 Powód: literówka

Neil Peart, perkusista Rush, bez kozery jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków rockowych.

Legionista Awatar arni87
    Terry Jones , jeden z członków grupy Monty Python.

Uprawnienia umieszczania postów