Strona 85 z 85 PierwszyPierwszy ... 35758182838485
Pokaż wyniki od 2,521 do 2,529 z 2529

Wątek: Odchodzą...

Legionista
    Kornel Morawiecki nie żyje.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar BlackAdder
    Niech spoczywa w pokoju.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Parasol44
    „Kto Cię obroni, Polsko?”, kiedy odchodzą tacy ludzie jak Kornel Morawiecki. Człowiek niezłomny, mój autorytet, moja legenda. Bardzo smutny dzień.
    Panie Kornelu, obroniMY Polskę, na pohybel zdrajcom i różnej maści przebierańcom, wychowaMY nasze dzieci i wnuki na wojowników o zawsze wolną, suwerenną i niepodległą Polskę.
    Cześć Jego pamięci.
    Czuwaj!
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Legionista
    Bardzo smutny tydzień.... Jan Kobuszewski, Kornel Morawiecki i jeszcze Pan Karol Tendera...

Zmarł Karol Tendera, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, Świadek Historii.

W wieku 98 lat zmarł Karol Tendera, były więzień niemieckich obozów KL Auschwitz i KL Flossenbürg (Leitmeritz), laureat nagrody IPN „Świadek Historii”. To on wygrał sądową batalię z niemiecką telewizją ZDF, która używała określenia „polskie obozy śmierci”. W czasie II wojny światowej Tendera był więźniem Auschwitz, gdzie trafił po aresztowaniu przez gestapo. W obozie był wykorzystywany do pseudomedycznych eksperymentów, które prowadzili niemieccy lekarze. Po wojnie Tendera współpracował z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu i Fundacją Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Tendera walczył z określeniem „polskie obozy zagłady”. Pozwał niemiecką telewizję ZDF za posłużenie się w 2013 r. określeniem „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

Kilka dni temu ZDF wycofała skargę kasacyjną od wyroku krakowskiego sądu, który orzekł, że telewizja ta ma przeprosić byłego więźnia Auschwitz za użycie zwrotu „polskie obozy zagłady”.

Warto przeczytać wywiad (za IPN)
    https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/56...wiezniem-.html

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. Cześć jego pamięci.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar arni87
    Janusz Kondratiuk reżyser takich filmów jak Złote runo, Noc świętego Mikołaja.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Legionista
    Jan Szyszko nie żyje

Legionista
    Robert Forster, aktor znany m.in. z "Jackie Brown", nie żyje. Miał 78 lat.

Legionista Awatar arni87
    Ángel Pérez García, nie tak dawno trener Piasta Gliwice.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Uprawnienia umieszczania postów