Strona 82 z 82 PierwszyPierwszy ... 32727879808182
Pokaż wyniki od 2,431 do 2,449 z 2449

Wątek: Odchodzą...

Legionista Awatar arni87
    Biskup Alojzy Orszulik.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Legionista
    "Na kilkanaście dni przed 107. urodzinami zmarła siostra Józefa Słupiańska – podczas Powstania Warszawskiego pielęgniarka w Szpitalu Dzieciątka Jezus. Po wojnie kontynuowała pracę w szpitalach. Opiekowała się upośledzonymi dziećmi, kalekami i sierotami wojennymi

Info za twittetem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Legionista Awatar Szawar
    Keith Flint wokalista The Prodigy.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Lechitka Awatar Viola
    Nie tak dawno byłam w Jarocinie na ich koncercie. Zdążyłam, to był bodaj najlepszy koncert na jakim byłam. Prodigy wyniesli mój gust muzyczny na inny poziom... Będzie mi gościa po ludzku brakowało.
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Legionista
    Samobójstwo. Kolejne w branży muzycznej...
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista Awatar Raffels
    Jako człowiek, który wychował się na The Prodigy i dzięki nim ugruntował swój gust w muzyce elektronicznej to jest lekki szok. I mimo to, że znając problemy Flinta raczej można się tego było spodziewać prędzej czy później...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Szawar
    Kurde kolejny, Luke Perry, aktor znany z serialu Beverly Hills 90210, udar. Serial na którym nie jeden się wychował.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista
    Śmierć Keitha to niebywała strata. W sobotę Ramsey strzelił dla Arsenalu...
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee
    Chodzi o tworzenie syndromu oblężonej twierdzy. "Nie wińcie nas. Byłby mistrz, tylko sędziowie, var i dziennikarze z Warszawy..."

Lechitka Awatar Viola
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Kurde kolejny, Luke Perry, aktor znany z serialu Beverly Hills 90210, udar. Serial na którym nie jeden się wychował.
    Mam wrażenie, że dzisiaj umiera moja młodość
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Zmarł Jan-Michael Vincent najbardziej chyba znany z Airwolfa .

Legionista Awatar Budyń_70
    Zofia Czerwińska.
    Nieodżałowana Balcerkowa z Alternatywy 4 czy Zosia Nowosielska z Czterdziestolatka.
    Aktorka miała 85 lat.

Legionista
    Wojtek Legia Smutno mi bardzo smutno.
    Mój dom Łazienkowska 3

Legionista Awatar Makrel
    Wspaniały człowiek.. olbrzymia persona w naszym klubie.
    Wielka strata dla całej Legii. Pamiętam jak za dzieciaka mi załatwiał bilety na Krytą i podpisy piłkarzy na koszulce, czy piłce.

Był Pan wspaniały, Panie Wojtku.

Legionista Awatar LOL3K
    [*]

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista
    Janek Wingralek, moja Bratnia Dusza, inicjator odbudowy Cmentarza Orląt Lwowskich. Wielki Człowiek w drobnym ciele. To między innymi z Nim stawiałem swoje pierwsze kroki we Lwowie. Nie widziałem Go już ładnych parę lat. O Jego śmierci dowiedziałem się wczoraj przy przeglądaniu netu. Takie zabiegane czasy, że nasi wspólni znajomi w natłoku wydarzeń zapomnieli do mnie zadzwonić.

Dziś wraz z moimi dziećmi zapaliliśmy Mu dostojny, legijny znicz.

Odszedł człowiek który ratował Cmentarz Obrońców Lwowa, orędownik wszelkich spraw związanych z ratowaniem pamięci o Lwowie i nasz wielki Przyjaciel.

Jego przygoda ze Lwowem zaczęła się na wiosnę 1988 roku, to wtedy po raz pierwszy pojawił się we Lwowie, jako pracownik polskiej firmy budowlanej „Energopol”. Jak sam wspominał, jego szef Józef Bobrowski mawiał tak: „To, że budujemy wiele obiektów związanych z gazociągiem, będzie wcześniej czy później zapomniane, ale to, że ratujemy Orlęta, pozostanie w pamięci Polaków na zawsze”. Pod jego wpływem pan Wojciech Wingralek zaraził się lwowskimi tematami. „Nawet się nie zorientowałem, jak i kiedy przesiąknąłem pasją ratowania od zapomnienia Orląt Lwowskich. […] Nasz Szef miał wspaniały dar, którym się z nami dzielił – dar zjednywania dla sprawy, którą uważał za najważniejszą: przerwać unicestwianie Cmentarza Obrońców Lwowa! Jakże zdumiewające było, że my, zatrudnieni na energopolowskich budowach na ziemi imperium zła – zostaliśmy ogarnięci pasją ratowania tego świętego miejsca! My, bardziej obznajomieni z techniką, a nie z historią czy literaturą, edukowani według programu moskiewskiego, po prostu – wykształceńcy...”.

W 1989 roku kierownictwo firmy Energopol z dyrektorem Józefem Bobrowskim i inżynierem Janem Wojciechem Wingralkiem rozpoczyna prace na terenie cmentarza, pracownicy firmy wszystkie etapy robót budowlanych wykonywali społecznie. Garść wspomnień z tamtych lat znaleźć można w kwartalniku Cracovia-Leopolis. Od 1998 roku to on kierował pracami po ogłoszeniu przetargu i uzyskaniu kolejnych zezwoleń na odbudowę. Po powrocie do kraju popularyzował wiedzę o Lwowie i cmentarzu, uczestnicząc w spotkaniach i prelekcjach. W albumie „Tam, gdzie lwowskie śpią Orlęta” utrwalił opowieść o zniszczeniu i odbudowie Cmentarza Obrońców Lwowa.
    http://kuriergalicyjski.com/historia...im-w-warszawie
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Jan Dydak, pięściarz, medalista z Seulu '88r. Rocznik 1968

Legionista
    14 lat temu o godzinie 21:37 2.04.2005 odszedł Karol Wojtyła Jan Paweł II.
    Mój dom Łazienkowska 3

Legionista Awatar arni87
    Tadeusz Pluciński, polski aktor.
    Stanisław Jędryka, reżyser seriali dla dzieci takich jak Stawiam na Tolka Banana oraz Podróż za jeden uśmiech.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez arni87 Zobacz posta
    Tadeusz Pluciński, polski aktor.
    Legendarny amant i casanova polskiego kina, miał 92 lata, o jego miłosnych podbojach krążyły legendy.

Mówiło się, że miał nawet... trzy tysiące kochanek.

Uprawnienia umieszczania postów