Artek Boruc

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Niemen
    Legionista
    • 04.2006
    • 82

    Artek Boruc

    Nie wiem czy był już taki temat, mówię na wstępie. Warto Artkowi poświęcić oddzielny temat. W końcu reprezentuję nas na europejskich boiskach, prawdziwy Legionista. Wczoraj po wygraniu z Manchesterem United, pokazywałem eLkę Celtom.

    Poza tym uratował Celticowi zwycięstwo i zapewnił awans do następnej fazy LM.

    Z onetu:

    Artur Boruc został bohaterem Celticu Glasgow, broniąc rzut karny w 89. minucie meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem United.
    Prorokiem okazał się piłkarz przegranej drużyny, Gary Neville, który przepowiedział, że Luis Saha nie pokona polskiego bramkarza z 11 metrów.

    "The Daily Record" zatytułował relację: "King Artur" (Król Artur), nawiązując do bardzo dobrej postawy reprezentanta Polski.
    Czytaj dalej REKLAMA
    Zwycięskiego gola zdobył w 81. minucie z rzutu wolnego Shunsuke Nakamura. Po tej wygranej zespół z Glasgow jest pewny awansu do dalszego etapu rozgrywek Champions League.

    Sześćdziesiąt sekund przed końcem Boruc obronił karnego, wykonywanego przez Francuza Sahę. "Neville powiedział mi, że Saha nie wykorzysta 'jedenastki'. Wcześniej, kiedy sędzia odgwizdał karnego, poczułem ból w brzuchu" - powiedział na łamach "The Guardian" kapitan Celticu, Neil Lennon.

    Kilka tygodni temu, w pierwszym meczu LM, Manchester United ograł Celtic Glasgow 3:2, a wówczas Saha zdobył dwa gole, w tym jednego z karnego. "Myślałem o tej sytuacji i nie ukrywam, że sądziłem, że znów wykorzysta jedenastkę. Bo dla każdego bramkarza obronienie rzutu karnego nieodłącznie wiąże się ze szczęściem" - przyznał Boruc.

    Dziennik "The Sun" uznał najlepszym zawodnikiem meczu Nakamurę. Japoński pomocnik, a także Boruc i obrońca Stephen McManus - otrzymali najwyższe noty "8" (w skali 1-10). Macieja Żurawskiego, który grał w pierwszej połowie oceniono na "6". Zdaniem dziennikarzy tej gazety, najsłabszym piłkarzem spotkania był bramkarz MU Holender Edvin van der Sar - "5" (o miejsce w składzie rywalizuje z Tomaszem Kuszczakiem).

    Również szkoleniowiec Celticu Gordon Strachan chwalił Nakamurę. Z kolei Lennon nie miał wątpliwości: "To największy sukces w mojej karierze. Chciałbym podziękować Arturowi za obronę karnego".
Pracuję...