Afera Fryzjera

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kempes
    Legionista
    • 06.2003
    • 8032

    #16
    Zamieszczone przez Gutek
    A co z panem F ? na wolności ?
    Nazgul blagam zmien avatar bo ciagle mi sie wydaje ze to nie Ty piszesz tylko Viola
    Tylko dlaczego ?
    Mi sie z Benym ciągle myli
    Jesteś panem własnego losu.

    Komentarz

    • Nazgul
      Legionista
      • 05.2003
      • 15391

      #17
      Z Fryzjerem? Siedzi. Reprezentuje go prawnie członek zarządu PZPN pan Stanek o czym szanowny pomnikowy Prezes oczywiście "nie wiedział"

      Co do zatrzymanych:
      Frenkiel i Gromek - już wiadomo. Pozostali dwaj to:

      Andrzej Jaremko. ze Swarzędza - pierwszoligowy asystent sędziego,
      Glosno o nim bylo wiosna 2002 po meczu Szczakowianki (wtedy dzialal
      w niej Frenkiel.) z Legią. Dziennikarze z Warszawy zauwazyli, ze sedzia J.
      opuszczal stadion w damskim towarzystwie. Sam zainteresowany tlumaczyl, ze
      to sa jego kuzynki, ale obserwatorzy twierdzili, ze z "kuzynek" zgadzaly sie
      tylko pierwsze dwie litery.

      Mariusz Łaski. - drugoligowy menedżer sportowy.
      Zwiazany najpierw z Ceramika Opoczno, a po przejeciu tego klubu przez
      Miroslawa Stasiaka, Ł. przeniosl sie do Ostrowca.

      A avatara na razie nie zmienię bo mi się zajebiście podoba - to jest coś, dla czego warto żyć

      Ale niedługo mi się znudzi wtedy wrócę do starego
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

      Komentarz

      • Sharn
        Legionista
        • 05.2003
        • 4233

        #18
        Ale bagno - koleś uznany za persona non grata przez PZPN jest broniony przez członka prezydium - toż to jakieś kuriozum jest... :O

        Super, że ta bomba jebnęła właśnie teraz - Włosi mają takie samo albo i większe bagno, jednocześnie ich rząd chce rozebrać układy i wprowadza zarząd komisaryczny. Teoretycznie grozi to zawieszeniem w strukturach FIFA i UEFA czym zawsze straszył Listkiewicz jak ktoś za bardzo zaczynał im węszyć w biznesie. Włochom wiadomo nikt nic nie zrobi, więc nasze oczyszczanie też może przejść bez konsekwencji w światowych władzach. Oby...
        Legia Varsovia - semper invicta...

        Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

        Komentarz

        • Raffi
          *****istrator
          • 05.2003
          • 13553

          #19
          Stanek już zrezygnował z bronienia Forbricha
          podpis cyfrowy <--------
          ================
          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

          Komentarz

          • biotronic
            Legionista
            • 05.2003
            • 670

            #20
            Oczyścić trzeba. Owszem. Ale zacząć trzeba od stycznia dopiero. Afera we włoskim piłkarstwie zwiększa nieco nasze szanse na Euro. Nie można teraz tak tego zbabrać.
            bez podpisu

            Komentarz

            • Tomereek
              Legionista
              • 08.2004
              • 2015

              #21
              Zamieszczone przez Sharn
              Ale bagno - koleś uznany za persona non grata przez PZPN jest broniony przez członka prezydium - toż to jakieś kuriozum jest... :O

              Super, że ta bomba jebnęła właśnie teraz - Włosi mają takie samo albo i większe bagno, jednocześnie ich rząd chce rozebrać układy i wprowadza zarząd komisaryczny.
              Nie zgodziłbym sie ze stwierdzeniem, ze Włosi mają większe bagno. U nich w aferę zamieszane są tylko 4 kluby, natomiast u nas korupcja kwitła na pierwszo i drugoligowym froncie. To jest dopiero początek zatrzyman. W miarę upływu czasu będziemy poznawać coraz to nowsze nazwiska zatrzymanych osób.
              Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

              Komentarz

              • Raffi
                *****istrator
                • 05.2003
                • 13553

                #22
                Zamieszczone przez GW
                Jerzy F.: Dotarło do mnie, że uczestniczyłem w korupcji!
                Zarzuty są słuszne. To, co dawniej nazywane było operatywnością, jest korupcją. Dotarło to do mnie - mówi skruszony prezes Górnika Zabrze Jerzy F., który wczoraj został zwolniony z aresztu.
                Jerzy F. wyszedł na wolność po dwóch dniach. Jako jedyny z czwórki zatrzymanych w środę. Przyznał się do winy, złożył obszerne zeznania i - zdaniem prokuratury - niekonieczne były środki zapobiegawcze.

                Z wrocławskiej prokuratury pojechał wczoraj do prosto do siedziby Górnika Zabrze. Tam czekał na niego trener Marek Motyka oraz kilka nie cierpiących zwłoki spraw organizacyjnych. Na jego polecenie kierownik drużyny przygotował mu numery telefonów do szefa MOSiR-u Włodzimierza Mikody, prezydenta Zabrza Jerzego Gołubowicza i szefa Rady Nadzorczej Tomasza Młynarczyka. F. ma oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej Górnik SSA.

                W poniedziałek zbierze się Rada Nadzorcza i jest bardzo realne, że F. zostanie zawieszony w sprawowaniu funkcji. Nowego prezesa klubu ma wybrać walne zgromadzenie akcjonariuszy. Regulaminowo powinno się zebrać w ciągu 14 dni od momentu ogłoszenia, czyli najpóźniej do 17 lipca. Niewykluczone, że decyzja zapadnie jednak już w przyszłym tygodniu.

                F. zgodził się na rozmowę. Zwykle ostrożny w kontaktach z dziennikarzami, tym razem sprawiał wrażenie rozluźnionego. Tak, jakby kamień spadł mu z serca.

                Piotr Płatek: Co się stało w ostatnich dwóch dniach?

                Jerzy F.: Byłem w niezbyt przyjemnym miejscu.

                Co się wydarzyło po Pana zatrzymaniu?

                - Przedstawiono mi zarzuty. Wszystkie bardzo rzetelne, dokładne i sprecyzowane.

                Przyznał się Pan do wszystkich zarzutów?

                - Były skrupulatnie i dokładnie przygotowane. Analiza prokuratorska była bardzo wnikliwa. Wszystkie zarzuty były prawdziwe, do wszystkich się przyznałem.

                Zmienił się Pan...

                - Zrozumiałem pewne rzeczy. Zamknął się właśnie pewien rozdział w moim życiu. To, co dawniej nazywane było operatywnością i skutecznym radzeniem sobie, jest po prostu korupcją. Dotarło to do mnie w tych dwóch dniach. Pora nazwać pewne rzeczy po imieniu

                Co Pan powie ludziom z piłkarskiego światka?

                - Remanent mojego postępowania powinien dać do myślenia moim kolegom. Kiedy się jest na górze futbolowej drabiny, robi się wyjątki w prawo i lewo. To działania korupcyjne, niezgodne z prawem.

                W medialnych relacjach przy Pana osobie pojawia się określenie prezes Górnika Zabrze. Czy te zarzuty dotyczą też zabrzańskiego klubu?

                - Górnik ze sprawą nie ma nic wspólnego. Zarzuty dotyczą wyłącznie wcześniejszego okresu mojej działalności.

                Chodzi o Szczakowiankę?

                - Nie tylko o Szczakowiankę, pracowałem też w innych klubach. Nie mogę jednak mówić o żadnych szczegółach ze względu na toczące się śledztwo.

                To koniec Pana prezesury w Górniku?

                - Zamierzam oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej, bo z taką skazą ciężko byłoby być na fotelu prezesa tego klubu.
                Z kim Pan będzie teraz rozmawiał?

                - Czeka mnie rozmowa z szefem MOSiR-u Włodzimierzem Mikodą i przewodniczącym Rady Nadzorczej Górnika Tomaszem Młynarczykiem.

                Prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz mówił, że czułby się oszukany, gdyby prasowe rewelacje wobec Pana się potwierdziły. To on Pana rekomendował...

                - Do prezydenta będę dzwonił. Muszę wszystko wyjaśnić.

                Czy te wszystkie działania prokuratury uzdrowią polską piłkę?

                - Ta grupa młodych prokuratorów działa bardzo sprawnie. Moim zdaniem nadchodzą nowe czasy dla naszego futbolu.

                To zatem chyba nie koniec aresztowań w światku polskiej piłki?

                - Dużo osób powinno się zjawić w najbliższym czasie we wrocławskiej prokuraturze...
                podpis cyfrowy <--------
                ================
                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                Komentarz

                • Nazgul
                  Legionista
                  • 05.2003
                  • 15391

                  #23
                  I jak ma być dobrze w polskiej pilce jeżeli działacze nie rozróżniają operatywności i korupcji? ... Samokrytyka godna lepszych czasów ba - jak z Orwella!
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

                  Komentarz

                  • Pan Artysta
                    Wieczny Łowca
                    • 04.2004
                    • 8865

                    #24
                    moze nam miszcz oddadzą z 86 roku
                    Czas kończyć z baranami na forumce

                    Komentarz

                    • Nazgul
                      Legionista
                      • 05.2003
                      • 15391

                      #25
                      Nie wiem Ale do PZPN mają wjechać kontrole - na pewno skarbówka a nie wiadomo czy nie NIK. W dzisiejszej wybiórczej jest artykuł
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together
                      For whatever fate may bring

                      Komentarz

                      • Viola
                        Lechitka
                        • 12.2003
                        • 4733

                        #26
                        Zamieszczone przez Gutek
                        A co z panem F ? na wolności ?
                        Nazgul blagam zmien avatar bo ciagle mi sie wydaje ze to nie Ty piszesz tylko Viola
                        Tylko dlaczego ?
                        No własnie dlaczego?

                        Ciekawe kiedy zamkną jednego z moich ulubieńców, którego widuje się jak Go kuzynki w szatni odwiedzają Zresztą tak na dobrą sprawe to pewnie każdy kiedyś w łapę wziął...
                        NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

                        Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

                        Komentarz

                        • Nazgul
                          Legionista
                          • 05.2003
                          • 15391

                          #27
                          Listkiewicz łże

                          PZPN walczy z korupcją jak żaden inny związek w Europie.

                          - To dzięki mnie Ryszard F. w 2000 r. został uznany za persona non grata polskiej piłki - te zdania jak mantrę powtarzał w środę prezes Michał Listkiewicz. Rankiem tego samego dnia wrocławscy prokuratorzy postawili Ryszardowi F., ps. "Fryzjer", zarzut zorganizowania w latach 2000-06 piłkarskiej mafii ustawiającej wyniki spotkań i kierowania nią. Jak twierdzą prowadzący śledztwo - mają na to mocne dowody.

                          My zaś mamy dowody, że prezes Listkiewicz - nie po raz pierwszy - minął się z prawdą. Bo jeśli Ryszard F. był persona non grata, to jakim cudem od 2000 r. aż do czerwca 2004 r. był członkiem zarządu i szefem wydziału ds. bezpieczeństwa na stadionach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej?

                          Pomijam fakt, że zgodnie ze statutem PZPN jego członkowie (m.in. kluby i regionalne związki) zobowiązani są do "dbania o dobre imię PZPN oraz o właściwy klimat wokół polskiej piłki nożnej", a także "o poziom moralno-wychowawczy i sportowy działaczy (...) oraz pracowników zatrudnionych w sporcie piłki nożnej".

                          Pomijam też, że władze PZPN mają "prawo stosowania sankcji regulaminowych i nakładania kar dyscyplinarnych na członków PZPN (...) oraz działaczy piłkarskich dopuszczających się naruszeń określonych przepisów i zasad obowiązujących w sporcie piłki nożnej".

                          Nie mogę jednak pominąć tego, że prezes Listkiewicz przypisuje sobie zasługi, których nie ma. Ani tego, że antykorupcyjne działania PZPN zawsze miały charakter pozorny, a powołana do zwalczania patologii Komisja Etyki na początku roku ogłosiła, że korupcji w polskiej piłce nie ma i dokonała samorozwiązania! W końcu nie mogę pominąć tego, że na walnym zjeździe Wielkopolskiego ZPN w 2004 r. - jak donosiła "Gazeta Poznańska" - "Fryzjer'' nie wyglądał na zmartwionego. Obaj z Michałem Listkiewiczem zapomnieli już o dawnych animozjach, czego wyrazem była sympatyczna rozmowa w przerwie obrad. - A co do konfliktu z prezesem PZPN, to powiem tylko, że nigdy nie powiedziałem o nim w mediach niczego negatywnego, choć miałem ku temu powody. Jak widać potrafił to docenić - komentował F.

                          My też doceniamy wysiłki Michała Listkiewicza. Już Stanisławem Jerzy Lec podkreślał, że "piękne kłamstwo to twórczość", ale akurat to o "Fryzjerze" było prymitywne.
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

                          Komentarz

                          • Kawa
                            Legionista
                            • 05.2003
                            • 8265

                            #28
                            Zamieszczone przez Viola
                            Zresztą tak na dobrą sprawe to pewnie każdy kiedyś w łapę wziął...
                            Ja jeszcze nie, w sumie załuje, ale całe zycie przedemna
                            "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


                            Bynajmniej to nie przynajmniej!

                            Komentarz

                            • Viola
                              Lechitka
                              • 12.2003
                              • 4733

                              #29
                              a jestes sedzią?
                              NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

                              Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

                              Komentarz

                              • Grzywa
                                Wiślak
                                • 05.2003
                                • 2392

                                #30
                                Zamieszczone przez Viola
                                a jestes sedzią?
                                Początkującym erotomanem :P

                                Komentarz

                                Pracuję...