Strona 559 z 561 PierwszyPierwszy ... 59459509549555556557558559560561 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,741 do 16,770 z 16801

Wątek: Media o kibolach

Legionista Awatar Gabro
    Maszyna ruszyła widzę. Oni nie biorą pod uwagę opinii innych niż swoje.

Legionista
    Minęła 20 na TVP info - zaczyna się dyskusja o oprawie

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez dz1916 Zobacz posta
    Minęła 20 na TVP info - zaczyna się dyskusja o oprawie
    Kto brał udział w dyskusji? Warto poszukać w sieci i obejrzeć?
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Kto brał udział w dyskusji? Warto poszukać w sieci i obejrzeć?
    Nie było żadnej dyskusji, gadali o "reprywatyzacji" i reparacjach. Ale zdjęcie oprawy wraz z muzyką Hemp Gru wykorzystano jako łącznik/przerywnik przed rozmową z księdzem Stanisławem Kicmanem o Rzezi Woli. Wstrząsająca rozmowa.

A wcześniej było o uefie:

http://www.tvp.info/33482966/uefa-uk...o-postepowanie

Generalnie TVPInfo przedstawia w życzliwym tonie, był również wywiad z Bosmanem.
    Ostatnio edytowane przez Mayhe(L) ; 05-08-2017 o 00:41
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar Stout
    Słuchałem samą końcówkę rozmowy z tym księdzem.
    Każde świadectwo tamtych dni jest wstrząsające.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar bambino
    Mec. Wąsowski gościem na Przystanku Jezus. Wątek legijny od 5:20 https://www.facebook.com/PrzystanekJ...type=2&theater

Legionista Awatar Adin
    Halicki , UEFA niech się zajmuje powwzniejszymy sprawami jak swastyki czy hailowanie, a niech ta oprawę zostawi w spokoju

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Pod obserwacją

oraz z dziś "Woronicza17"

https://www.youtube.com/watch?v=GeeQgYOaAPg

Legionista
    https://wiadomosci.tvp.pl/8219088/ka...ich-zbrodniach

Dzisiaj tez było w Wiadomościach TVP.

Wnerwia mnie za każdym razem, jak media najezdzaja na kibiców Legii Warszawa i przypierdzielaja się do pięknych opraw, zwłaszcza tych robionych na cześć polskich bohaterow. Byłem na meczu z Astana i miałem ciary podczas oprawy, a później odśpiewania naszego hymnu. Ale damy radę! Czesc i chwała Bohaterom!

Pod obserwacją
    Lewackie ściery z Nigdy Więcej widząc, że oprawa zyskała uznanie nawet w ich kręgach salonowych przykleiły się do popierania tej oprawy itd. Myślą, że dzięki temu zapomni się im ich donosy na polskie ekipy grające w europucharach

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta

ehh te parcie na szkło

Legionista Awatar bambino
    ^ Rozwiniesz myśl?
    #MiśKazekteam

Legionista Awatar brunak

Małopolska Kurator Oświaty
    https://twitter.com/avanti_ultras89/...05546542219264

Na stronie Kuratora nie mogę znaleźć...
    Ostatnio edytowane przez brunak ; 09-08-2017 o 17:37
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Legionista Awatar arni87
    W Wiadomościach TVP o naszej wczorajszej akcji.

http://wiadomosci.tvp.pl/33583043/pi...-kibicow-legii
    Ostatnio edytowane przez arni87 ; 12-08-2017 o 19:58
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

A tymczasem 100 lat temu :

W niedzielę 12 b. m. rozegra „Cracovia“ match footballowy z drużyną 6 p. p. Leg. Pol. Już dotychczasowe zawody z drużynami legionowemi, wykazały, że są one przeciwnikami, których lekceważyć nie można. Tężyzna i wyrobienie fizyczne jako też staranny trening pozwoliły osiągnąć drużynom legjonowym wcale wysoki poziom gry. Niedzielny przeciwnik „Cracovii“ , 6 p. p. jest obok „Legii“ najlepszą drużyną Legionów, o której obznajmieni ze stosunkami twierdzą, że będzie najpoważniejszym przeciwnikiem, jakiego „Cracovia“ dotychczas miała.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1917

Lorente (L)
    Guest
    To my nadajemy kolorytu w extraklasie!
    (L)

Legionista
    Oprawa z Sherrifem doceniona przez użytkowników piłkarskiego subreddita na Reddicie. Ponad 7100 punktów. https://www.reddit.com/r/soccer/
    Jeszcze kilka godzin temu była na samej górze.
    Link bezpośredni:https://www.reddit.com/r/soccer/comm..._fine_goes_to/

Legionista
    http://weszlo.com/2017/08/21/sztuka-...-idzie-dobrze/ Dość ciekawy wywiad Weszło z gniazdowym Widzewa, do przeczytania przy tej pogodzie …

Na stronach przeglądu sportowego piszą o 'sztuce' pod tytułem "Kibice". W scenariuszu Żyleta, kibice Legii, teatr żydowski, antysemityzm, rasizm, ksenofobia (i co jeszcze można sobie wymarzyć). Piszą też, że występują w tym osoby chodzące na mecze na naszą trybunę dopingująca. Jeśli to prawda to chyba wypada zapytać Kaczmarskim. "Co się stało z naszą klasą?..."
    "Oni nam narzucają wzorce postępowania i to, co chcą robić, a my mamy być posłuszni. Ale nie musimy, a skoro nie musimy, to pokażmy to." Leszek Żebrowski

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez johnny39 Zobacz posta
    Na stronach przeglądu sportowego piszą o 'sztuce' pod tytułem "Kibice". W scenariuszu Żyleta, kibice Legii, teatr żydowski, antysemityzm, rasizm, ksenofobia (i co jeszcze można sobie wymarzyć). Piszą też, że występują w tym osoby chodzące na mecze na naszą trybunę dopingująca. Jeśli to prawda to chyba wypada zapytać Kaczmarskim. "Co się stało z naszą klasą?..."
    Czego to ludzie nie wymyślą. Aż poszukałem z ciekawości, kilka fragmentów:

Proces szukania kibiców Legii, którzy zagraliby w sztuce, trwał od kwietnia do lipca. Buszewicz i Krysiak próbowali przeniknąć do tego środowiska. – Nie ukrywam, że temat sportu był nam odległy. Zrobiliśmy research, o wiele rzeczy pytaliśmy naszych znajomych interesujących się piłką. Chodziliśmy do sportowego pubu „Źródełko”, by przyjrzeć się, jak funkcjonują kibice. Byłem na meczu z Koroną Kielce, Michał też chodził na różne spotkania, a później już wszyscy zaczęliśmy chodzić na mecze – opowiada Krysiak.
    (...)

Nagle nastąpił przełom. Pojawił się Tomek, później na występ w spektaklu zdecydowała się Elwira – kibicka, która chodzi na Żyletę od wielu lat. Chwilę później, chęć zagrania w sztuce wyrazili też jej przyjaciele, ale dla nich nie było już miejsca. Był też trzeci kibic, uczestniczył w próbach, ale postanowił się wycofać. Według naszej wiedzy dotarcie do nich nie byłoby możliwe, gdyby nie pomóc kilku osób, które mają dużo do powiedzenia na Legii. One jednak, gdy pytamy, co sądzą o idei spektaklu „Kibice”, nie chcą publicznie się wypowiadać. Przekonują nas, że tak naprawdę nie mieli na nic wpływu.
    Całość jak ktoś chce przeczytać i nabić im licznik.
    http://www.przegladsportowy.pl/magaz...5,1,13283.html

jest i komunikat grup kibicowskich w sprawie tego przedstawienia:

http://legionisci.com/news/72059_Osw...lu_Kibice.html

Prawda jest taka, że kołtuństwo stadionowe nie rozumie sztuki. Jak były wyjścia klasowe do teatru to braliście hajs od starych i kupowaliście fajki, to teraz jest jak jest.
    Całkiem poważnie - nie ma co sie babrać w gównie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Kujawiak Zobacz posta
    Prawda jest taka, że kołtuństwo stadionowe nie rozumie sztuki. Jak były wyjścia klasowe do teatru to braliście hajs od starych i kupowaliście fajki, to teraz jest jak jest.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Wgimnazjum byłem 2 razy w teatrze

Legionista
    Nie wiem czy jest sens ciągnąć temat, ale pojawiła się pierwsza recenzja, tutaj akurat Żelaznego. Ciekawe jest to że patronat objął PZPN, co oficjalnie widnieje na plakacie.

Koszerna szmira

Nigdy nie napisałem recenzji ze sztuki teatralnej i ten tekst recenzją też nie będzie. Nie czuję się kompetentny, by oceniać aktorów, reżysera, dramaturga czy scenografa. Mogę tylko powiedzieć o swoich odczuciach - spektakl „Kibice” Michała Buszewicza i Sebastiana Krysiaka wystawiony przez Teatr Żydowski jest po prostu cholernie dobry.
    Jeśli zgodnie z definicją profesora Tatarkiewicza sztuką jest to, co wywołuje emocje, duet reżyser-dramaturg stworzył sztukę prawdziwą.

To trochę spektakl o Żydach, trochę o kibicach, w największym stopniu o tym, co może te dwie grupy łączyć (zaskakująco wiele), ale oczywiście też o tym, co dzieli. To, co dzieli widzieliśmy w ostatnich dniach, gdy grupy kibicowskie Legii Warszawa jeszcze przed premierą, zanim miały szansę zobaczyć spektakl, wydały oświadczenie stanowczo odcinające się od przedstawienia. Nazwali spektakl „szmirą”, ocenili jego wartość artystyczną jako „wątpliwą”, napisali o „koszernym projekcie”.

W spektaklu występują profesjonalni aktorzy i amatorzy – kibice Legii. Jeden z nich po naciskach braci po szalu wycofał się z uczestnictwa w przedstawieniu kilkanaście dni przed premierą. Po tym, jak koledzy znaleźli w internecie jego zdjęcia z zespołem podczas wizyty w synagodze. Na dwójkę pozostałych amatorów-kibiców także były naciski, ale oni nie dali się złamać. Zostali i wczoraj świętowali wielki sukces – zagrali przy pełnej sali, kilka razy wychodzili do bijącej brawo publiczności, na scenie dostali kwiaty, a po spektaklu widzowie do nich podchodzili i gratulowali. Prawie jak na trybunach po strzelonym golu.

Michał z Sebastianem stworzyli formę teatru dokumentalnego. Aktorzy (niektórzy mają żydowskie pochodzenie) spotykali się z kibicami i rozmawiali – o antysemityzmie, kibicowaniu, byciu razem, żydostwie, trybunach, racach, oprawach, Holokauście, strzelonych i straconych golach. Kibice wzięli aktorów na mecze, na Żyletę, aktorzy zaprowadzili kibiców do teatru i synagogi.
    Scenariusz spektaklu jest tak naprawdę zapisem spotkań tych dwóch środowisk. Czego oczywiście grupy kibicowskie Legii Warszawa nie wiedziały - pewnie mogłyby, ale wymagałoby to próby dowiedzenia się czegokolwiek, a łatwiej napisać oświadczenie o „koszernej szmirze”.

W spektaklu są sceny przezabawne. Jak wtedy, gdy na melodię przyśpiewek kibicowskich aktorzy wykonują pieśni o teatrze, a później śpiewają o Legii na melodie żydowskie i klasyczne. Są sceny prowokujące, jak rozmowa kibica-amatora Tomasza z Jerzym Walczakiem, o tym, co by się stało 20 lat temu, gdyby Jurek przyszedł na stadion w jarmułce i chałacie. Jest wyśmienity monolog Małgorzaty Trybalskiej o golu straconym przez Legię z Sheriffem podczas hymnu. No i pokaz umiejętności piłkarskich Piotra Wiszniowskiego.

Rafał Stec powiedział wczoraj po premierze: „chyba jeszcze nigdy kultura wysoka, nie wypowiedziała się tak ciepło o kibicach”. I faktycznie jedyne, co można twórcom zarzucić, to miłość neofitów. Wszyscy aktorzy na Żyletę chcieliby wrócić, wszyscy świetnie się na meczach bawili i czuli bezpiecznie. I szkoda, że najwięcej o środowisku kibicowskim mówi to, co się wydarzyło poza sceną: oświadczenie tych, którzy nie widzieli sztuki, zastraszanie amatorów, którzy zdecydowali się w spektaklu zagrać, niestety w jednym przypadku skuteczne. To, że kibice-amatorzy nie wiedzą, czy będą na Legii mile widziani, czy mogą przyjść na następny mecz.

Piotr Żelazny

PS: Możecie mi zarzucić brak obiektywizmu, gdyż jestem wpisany jako konsultant merytoryczny spektaklu. Dzięki temu wiem jedno – to jak Michał, Sebastian i aktorzy przygotowali się do sztuki, jest niesamowicie imponujące. Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy kilka miesięcy temu, byli kompletnie zieloni. Nie mieli pojęcia o ruchu kibicowskim. Dziś byli więcej razy na Żylecie niż ja w całym życiu, swobodnie operują pojęciami „ultras”, „chuligan”, „piknik”, czy „kumaty”, i tak naprawdę, to dziś ja musiałbym ich prosić o konsultację merytoryczną.

https://www.facebook.com/Kopalnia.sz...24193674342950

coraz chudszy Awatar Kijek
    Autor tego tego - śmieć Żelazny to ten sam któremu przeszkadzała obchody Wojska Polskiego na stadionach. On i Wawrzynowski zapewne scisły top lewakow wśród dziennikarzy sportowych.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar casual
    Każda inicjatywa fetowana przez ludzi w stylu Steca czy Żelaznego jest z założenia zła, więc bardzo dobrze, że oświadczenie poszło jeszcze przed premierą "spektaklu". A już ostatni akapit wspomnianego oświadczenia to majstersztyk:

To my decydujemy z kim będziemy prowadzić dialog i jakie problemy są dla nas istotne. Na pewno nie są istotne te, które porusza wspomniana „sztuka o kibicach”. Na naszym stadionie panują nasze zasady i nasze przekonania. Nie interesuje nas to, co myśli o nas „nowoczesne” i „postępowe” społeczeństwo. Nasze środowisko pozostanie takie, jakie jest i żadna publiczna dyskusja go nie zmieni.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista
    przypierdalacie się !!! chłopy byli kilka razy na Żylecie !!!

Gintleman Awatar księciuniu
    Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy kilka miesięcy temu, byli kompletnie zieloni. Nie mieli pojęcia o ruchu kibicowskim. Dziś byli więcej razy na Żylecie niż ja w całym życiu, swobodnie operują pojęciami „ultras”, „chuligan”, „piknik”, czy „kumaty”...
    Imponujące
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Uprawnienia umieszczania postów