Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Polska w el. do MŚ w piłce nożnej w 1934

Legionista Awatar crolick

Polska w el. do MŚ w piłce nożnej w 1934

W 1934 Polska wystartowała w eliminacjach do MŚ w piłce nożnej, gdzie trafiliśmy na sasiadów zza południowej granicy. U nas padł wynik 1:2 ale na rewanż do Pragi nie pojechaliśmy.

Czy faktycznie tego przyczyną była decyzja MSZ?! Co mówi na ten temat Encyklopedia piłkarska Fuji?! [niestety nie mam jej ]. Czy ktoś mógłby wkleić odpowiedni fragment z tomu 'Biało-Czerwoni'?!

Z góry dzięki za pomoc

PS. Fragment na legia.net na w/w temat znalazłem.

Legionista Awatar kud(L)aty68
    Iles roznych artykulow min. w starej Pilce Noznej, jakies ksiazki, ktore czytalem, zawsze bylo, ze bylo to decyzja MSZ z zwiazku z Zaolziem.
    Decyzje podano do wiadomosci 9 kwietnia i podjal ja ponoc sam Jozef Beck.
    Mam takie wydawnictwo z okazji MS '78 "Dramaty Mistrzostw Swiata" i tam jest tak, ze Ministerstwo nie wydalo pilkarzom paszportow.
    Nalezaloby dodac, ze przed rewanzem (mial byc w Pradze) kilku podstawowych graczy bylo kontuzjowanych min. Nawrot, Matyas.
    stefan ma chora wizje i slyszy glosy

Czołem,

dzięki za tą garść informacji

Ale przeciez Zaolzie to 4 lata później!

A może PZPN bał się kompromitacji i nie chciał wysłać drużyny i znaleziono jakiś pretekst?!

Legionista Awatar kud(L)aty68
    Cytat Zamieszczone przez crolick
    Czołem,

dzięki za tą garść informacji

Ale przeciez Zaolzie to 4 lata później!

A może PZPN bał się kompromitacji i nie chciał wysłać drużyny i znaleziono jakiś pretekst?!
    No niby tak, wyglada na pretekst , zwroc uwage, ze byl to rok 1934 i dziwne rzeczy juz sie dzialy w Europie.
    Zreszta to Zaolzie to przez cale dwudziestolecie gdzies sie tam przewijalo. Trzeba byloby przyjzec sie dokladniej calej sprawie, nie tylko od strony pilki ale tez polityki.
    stefan ma chora wizje i slyszy glosy

Hej,

no właśnie w tym problem, że całość wyszła od polityki. Bo gadaliśmy z kumplami o stosunkach polsko-czechosłowackich i ktoś zadał pytanie czemu nie wysłano naszych piłkarzy.

Co do sytuacji w Europie - raczej stabilna. Hitler dopiero doszedł do władzy i rozprawia się z SA, z Czechosłowacją po konflikcie w latach 1919-1921 panuje spokój.

Decyzja Becka byłaby no po prostu nad wyraz... dziwna.

PS. Pakt o nieagresji z III Rzeszą podpisano 26.I.1934. No do kiwetnia bite trzy miesiące, trochę dużo żeby traktować to jako powód 'napięcia'

Legionista Awatar Mini
    w fuji uzasadnienie było właśnie takie ze ze strachu przed kompromitacją i troche ze względu na kasę bo pierwszy przegraliśmy, szans na awans nie widziano więc po co jechać i szmal tracić.

Dzięki. To juz brzmi b prawdopodobnie

Uprawnienia umieszczania postów