Strona 1 z 147 123451151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 4386

Wątek: Inner City Life

Administrator Awatar arczi

Inner City Life

Tematow o Warszawie w historii tego forum troche juz bylo. Ale ten bedzie z deczka inny. Bardziej przyziemny... Warszawa w ktorej funkcjonujemy, pracujemy, uczymy sie i bawimy.
    Chcialbym, zebyscie zamieszczali tu roznego rodzaju informacje o wydarzeniach kulturalnych, koncertach, imprezach, lokalach, ciekawostkach o Warszawie, inwestycjach w miescie i innych duperelach o ktorych warto wiedziec.
    Ot.. taki temat zbiorczy. Mozna tez przykleic.

Na zachete taka oto ciekawostka.

Lodowy bar przy Pańskiej
    Termometr wskazuje zaledwie -8 stopni. Ściany zrobione są z lodowych cegieł. Podobnie stoliki, barek, ławki, rzeźby, a nawet kieliszki są wykonane z lodu. - Nie będzie trzeba ich myć, bo same się rozpuszczą - zachwala Dariusz, który dziś wieczorem otworzy Ice Bar.

Piotr Mroczkowski kilka tygodni temu sprowadził z Wrocławia 8 ton lodu. Tyle potrzeba na zbudowanie 60-metrowego lodowego baru. Dlaczego aż z Wrocławia, skoro wokół tyle śniegu? - Bo tam działa jedyny w Polsce producent lodu w blokach lodowych - odpowiada Mroczkowski. Informuje, że podobne bary działają w Mediolanie, Sztokholmie, Paryżu i Londynie.

Warszawski lokal będzie działał przez cały rok, bez względu na to, ile stopni pokaże termometr za oknem. - Pub ma specjalną wentylację, dzięki której wystrój nie zamieni się w wielką kałużę - mówi Mroczkowski. Liczy, że podczas upalnego lata goście chętnie będą odwiedzać bar. - Ta arktyczna atmosfera to szansa dla nieśmiałych. Która dziewczyna nie przytuli się do chłopaka w taki mróz? - żartuje.

Wczoraj powstawały ostatnie lodowe rzeźby, które będą zdobić pub. Postacie przedstawiają różne zwierzęta. Na barku stoi amor odziany jedynie w czapkę. Będzie sikał wódką. Co jakiś czas wystrój będzie się zmieniał. Figury tworzy Krzysztof Gac, który z zawodu jest kucharzem, a z zamiłowania rzeźbiarzem. Tworzy z dość nietypowych materiałów, m.in. w lodzie i styropianie. Najpierw rysuje sobie prowizoryczny szkic postaci. Potem specjalnym żelazkiem nagrzewa bryłę i włącza piłę. W ciągu zaledwie 40 minut lodowy klocek zamienia się w piękną fokę albo delfina.

W Ice Barze klienci przy wejściu dostaną specjalne kurtki, by siedząc na lodowych ławkach, nie przeziębili się i nie odkształcili posadzki. Za wejście będą musieli zapłacić ok. 25 zł. W tej cenie dostaną kieliszek wódki. Po wyjściu z lodówki na szybkie zaaklimatyzowanie się otrzymają ciepłą herbatę, kawę lub grzane piwo. W lodowej knajpie wódka będzie kosztować 7 zł, a drinki od 13 zł.

Dziś o godz. 20 lodowe wrota się otworzą. Goście będą mogli za darmo spróbować kolorowych drinków i wódki. Do przekąszenia będą kanapki. Wstęp wolny.

Ice Bar mieści się przy ul. Pańskiej 61

Legionista Awatar Dżon Łejn
    na tzw. Dzielnicy Cudów w Będzinie gdzie odczytywałem wodomierze jest opór takich lokali

lód wszędzie , nawet w rurach gdzie powina być jakaś ciecz do picia

Arczi tak więc nie poszło ci z tematem :P
    Cytat Zamieszczone przez Jaco
    Bas – zajebisty koleś. Bardzo go lubię i szanuję

RAAK

Lechitka
    Eee.....myślałam ze temat będzie o Goldim

Taniutki ten bar w przeciwieństwie do tych skandynawskich gdzie kieliszek wódki kosztuje 10 ojro. Znajomy był w lodowym barze w Finlandii. Jak im wniesli jedzenie i postawili na lodowych stolach to po 3 minutach bylo zimne a Wódka wydawala sie ciepla bo miala wyzszą temperature niz otoczenie Bez sensu to. Ja tam wole w ciepelku posiedziec a jakby mi zimna było mało to sobie na balkon wyjde

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Nova

Taniutki ten bar w przeciwieństwie do tych skandynawskich gdzie kieliszek wódki kosztuje 10 ojro. Znajomy był w lodowym barze w Finlandii. Jak im wniesli jedzenie i postawili na lodowych stolach to po 3 minutach bylo zimne a Wódka wydawala sie ciepla bo miala wyzszą temperature niz otoczenie Bez sensu to. Ja tam wole w ciepelku posiedziec a jakby mi zimna było mało to sobie na balkon wyjde
    A bo z Ciebie to takie ciepłe kluchy
    żona mówi żem jest pijak i ladaco
    RAAK

No ladnie.
    Temat o Warszawie, a juz wpisal sie Gorol, Pyrka i Centus.
    Sio!

Legionista Awatar lomu-banita
    Wybacz Arczi-Jaco zapoczatkował Tydzien Głupoty na forum

Bilon smierdzi kupą i ***** wie!

I do tego jeszcze Lomu.
    No luuudzie....

A taki mial byc to powazny temat.

Bojkot!
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Cytat Zamieszczone przez arczi
    Bojkot!
    To nic nie da, próbowałem

Legionista

Albo gorąca kobieta
    żona mówi żem jest pijak i ladaco
    RAAK

Lechitka
    Cytat Zamieszczone przez osB

Albo gorąca kobieta
    Tak lepiej

Legionista Awatar Dżon Łejn
    dychu za piwo
    Cytat Zamieszczone przez Jaco
    Bas – zajebisty koleś. Bardzo go lubię i szanuję

RAAK

Cytat Zamieszczone przez Dżon Łejn
    dychu za piwo

Basik, oni zyją w tym samym kraju? :O

Wieczny Łowca Awatar Pan Artysta
    przekleić temat - jest git!!!!

jak z Paole pisaliśmy o browarach warszawskich to pomyślełem że brak tego tematu na forumce

Arczi jak bracia

z Grochowa
    Czas kończyć z baranami na forumce

Lechitka Awatar Viola
    E co to za bar co sie rozpuści i co to za kieliszki co sie topią jak takie wynieść n apamiątke?

a bojkot jest nasz
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Viola
    co to za kieliszki co sie topią :
    Ale wreszcie można je pogryźć bez ryzyka

Cytat Zamieszczone przez Pan Artysta
    jak z Paole pisaliśmy o browarach warszawskich :
    Chyba se muszę zmienić ten nick, bo już tyle wersji czytałem, że sam nie wiem jak się nazywam

PS. Fajny temat Przykleić!

EDIT: Se zmieniłem

"Miasto się nie starzeje".
    W Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczyna się nowy projekt filmowy, ukazujący miasto w dokumentach, komediach, reklamach i telenowelach.

Choć Warszawa widoczna jest czasem tylko na drugim planie, to na jej tle dostrzec można historię całej Polski - mówi Dariusz Gawin, dyrektor Instytutu Stefana Starzyńskiego, oddziału MPW, organizatora cyklu.

Spotkania, które rozpoczną sie 2 lutego, uzupełnią prelekcje m.in. Jerzego S. Majewskiego, Jana Klatę, Grzegorza Sołtysiaka i Juliusza Machulskiego. Od 8 lutego cykl wzbogacony zostanie warsztatami o historii miasta. Spotkania rozpoczynają się o godz. 18 w Audytorium im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w MPW przy ul. Grzybowskiej 79. Wstęp wolny.

PROGRAM CYKLU:

Warszawa przedwojenna
    2 i 16 lutego

Warszawa w reklamach telewizyjnych
    2 marca

Warszawa w telenowelach
    16 i 30 marca

Warszawa w komediach z czasów Gierka
    13 kwietnia i 11 maja

Warszawa w komediach z czasów Jaruzelskiego
    27 kwietnia i 29 maja
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar Łysolek

Re: Inner City Life

Cytat Zamieszczone przez arczi

Lodowy bar przy Pańskiej
    zajebiscie w środku to wygląda , przechodziłem wczoraj i musiałem wejść niestety cennika nie sprawdzałem , ale rzeczywiscie wszystkoz lodu jest wykute

żeby nie rozmywać

kawałek dalej za tym lokalek , jest klub bilardowy Arena , piwko Królewskie po 6 zł , duzo stołóch bilardowych , rzutki , fajny klimacik

Legionista
    to ja tak troche o inwestycjach...

ostatnimi dniami coraz glosniej sie mowi o czesciowym remoncie mostu Grota, a konkretniej "slimakow" po wschodniej stronie Wisly. Po pierwsze nie mam pojecia jak oni sobie to wyobrazaja (planuja calkowite zamkniecie slimakow) kiedy do ukonczenia mostu polnocnego jszcze ho ho ho :/

jakos chyba w piatek czy sobote podali na wocie mozliwosci objazdow... postawia nowy "most" (po jednym pasie w kazda strone) tak w polowie drogi miedzy rondem Starzynskiego a mostem Grota...
    jak dla mnie to paranoja, a i bym zapomnial podobno miasto postawilo ta sprawe jako priorytet bo slimaki sa oplakanym stanie...

i jeszcze jeden temaci podrzuce...

miasto chce przeniesc Muzeu Wojska Polskiego na Cytadele... co uwazam za trafiony pomysl, no ale nie wiadomo jak na to zareaguje wojsko :/
    "A gdy dzieci zapomną, że mieszkały w schronach,
    Że widziały dni straszne, ponure i krwawe -
    Niechaj tylko to jedna pamiętają o nas,
    Żeśmy padli za wolność, aby była prawem!"

ten pomysł z muzeum rewelacja

i nasze Muzeum Narodowe powyciąga dzieła sztuki które magazynowane są i nie można ich wystawić-bo miejsca jest mało

Legionista
    Tylko czy Cytadela zmieści całą ekspozycję Muzeum WP?
    Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Cytat Zamieszczone przez Sharn

eksponaty typu czołgi i hejhoptery spoko

Co do miejsca lub jego braku-myślę, że bez wybudowania jakiegoś pawilonu nie rozwalającego zastanej architektury się nie obędzie i działanie takie jest możliwe a nawe wskazane--tylko kto to zaprojektuje---byde strzelał-pan Budzyński

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Sharn
    predzej na Cytadeli sie zmiesci niz tam gdzie obecnie sie muzeum znajduje...

dowiedzialem sie rowniez dzis ze jesli naprawde politycy pociagna ten temat dalej to istnieje duze prawdopodobienstwo ze wojsko opusci Cytadele

Poruszam kolejny nurtujacy mnie watek.
    Jakies dwa lata temu szumnie zapowiedziano budowe na Powislu (nad tunelem Wislostrady) eksploratorium. Pozniej nazwano je Centrum Nauki Kopernika (znaczy sie nie wysilili sie zbytnio). Budowa miala ruszyc w 2005. I jak to w zyciu bywa.. nie ruszyla. Ogloszono konkurs na projekt. Wygral.. moim zdaniem nie najladniejszy, no ale zawsze jakis.
    Sikorki jednak spiewaja, ze budowa ruszy w koncu w tym roku. Tja...

Dla niekumatych zwycieski projekcik.

Moje uwagi.
    Jak pisalem wyzej, projekt od strony wizualnej w sumie taki se. Nie powala na kolana, dziwna ta bryla, wielka jakos... i tak srednio pasuje do Wisly, ale...
    Z drugiej strony moglo byc zawsze gorzej, a w realu prawdopodobniej bedzie wygladac ladniej niz na tym renderze. Grunt, ze wreszcie cos sie zaczyna dziac w temacie zagospodarowania zaniedbanych brzegow Wisly. Osobiscie uwazam, ze to wielki wstyd, ze Warszawa tak bardzo odwrocila sie od rzeki i, ze wlasciwie nikogo to nie obchodzi. Prawy brzeg to juz w ogole soda i gomora. Kolejne rzady w miescie olewaly problem, oby wreszcie cos ruszylo. Trzeba koniecznie znowu przyciagnac ludzi nad Wisle. A to Centrum ma wielkie ku temu aspiracje.

no mają 8 mln ojro na to dostać - projekt lekko mówiąc jest -KIEPSKI

podobne centrum w Gdańsku sie będzie budować-Centrum Hevelianum-tylko tam tylko 3 mln ojro mają z unii

Legionista
    Ale jakim kosztem to wszystko! Lepszym centrum naukowo-kulturalnym była Rybitwa RIP

A tak na serio to faktycznie projekt wygląda cieniutko, ale z drugiej strony dobre i to na początek, bo idea ożywienia nabrzeży Wisły i przybliżenia tam miasta wydaje się całkiem kusząca.

Cytat Zamieszczone przez Don Paolo
    przybliżenia tam miasta wydaje się całkiem kusząca.

i ja bym sie skusił za takie mamone

tylko niszczenie takim "koszarkiem" Wisły nie ma chyba nic z idei przyblizania

Legionista
    Tak czy owak przyjdą roztopy i wszystko zaleje

Legionista
    swojaj droga to paranoja ze nad Wisla nic sie nie dzieje, nic nie ma i tak jak wspomnieliscie ze napewno w jakims stopniu ten projekt moze to zminiec, ale...

plany planami, nie uwierze poki nie nastapi dzien oficjalnego otwarcia...

Co powstanie nad skrzyżowaniem dwóch linii metra

Dziewięciopiętrowy biurowiec ma wyrosnąć nad stacją metra Świętokrzyska, na której w przyszłości pasażerowie będą się mogli przesiąść do linii z Bródna na Jelonki. Będzie to pierwszy w Warszawie budynek zbudowany nad przystankiem podziemnej kolejki

Jedną z największych zalet metra jest to, że nie zajmuje cennego miejsca na powierzchni. Jednak do tej pory w Warszawie nad żadną stacją budynku nie zbudowano. W wielu miejscach to po prostu za trudne, za drogie albo niemożliwe, bo tunele znajdują się zbyt płytko pod ziemią. Dlatego najbliżej metra jak dotąd stoi owalny biurowiec BTD położony tuż obok stacji Wierzbno w al. Niepodległości róg Woronicza.

Apetyt na drogie grunty

Jednak w miarę jak grunty w stolicy drożeją, tereny nad stacjami stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Największe zainteresowanie budzą działki nad stacjami w ścisłym centrum, bo na biurowcach w tej części miasta można zarobić najwięcej. Poza tym w tym miejscu metro leży najgłębiej.

Jako pierwsza budynek nad stacją postawi austriacka firma Universale International. Od spadkobierców dawnych właścicieli, którzy odzyskali działkę w 2001 r., kupiła grunt u zbiegu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Stacja Świętokrzyska znajduje się 12 metrów pod tym narożnikiem. W przyszłości ma być punktem przesiadkowym do drugiej linii, którą zaplanowano jeszcze głębiej.

Miejscy urzędnicy wydali już austriackiej firmie tzw. warunki zabudowy, a prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni dostanie ona pozwolenie na budowę. Firma już zaczęła szukać generalnego wykonawcy biurowca. Budowa ma się zacząć późną wiosną lub latem.

Dziewięciopiętrowy biurowiec Universale zaprojektowali architekci Jerzy Janczak i Jerzy Skrzypczak. Na przeszklonym parterze znajdą się sklepy, punkty usługowe i restauracje, wyższe kondygnacje zajmą biura. Pod budynkiem, a tuż obok tunelu metra inwestor chce zbudować pięciokondygnacyjny podziemny parking. Wyjście z metra przy Świętokrzyskiej będzie zintegrowane z budynkiem, zaś nad tym od strony Marszałkowskiej będą nadwieszone wyższe piętra biurowca. Mają być obłożone piaskowcem. Szkło i kamienne płyty osłonią też ścianę od północy, chociaż będzie ona ślepa, bez okien. A to dlatego, że od tamtej strony mogą pojawić się kolejne budynki.

Kiedy znikną sex-shopy?

Gruntami w tym miejscu interesuje się firma AIG Lincoln, która wzdłuż Marszałkowskiej w miejscu obecnych pawilonów z sex-shopami chce budować zespół budynków biurowo-handlowo-usługowych. Te plany to jednak daleka przyszłość - część gruntów pod pawilonami należy do miasta, a urzędnicy nie zamierzają ich sprzedawać, bo najpierw muszą rozpatrzyć roszczenia spadkobierców dawnych właścicieli.

Universale International należy do banku Austria Creditanstalt. W Warszawie do tej pory znana była przede wszystkim jako generalny wykonawca - to ona zbudowała m.in. hotele Holiday Inn niedaleko Dworca Centralnego, Sheraton przy pl. Trzech Krzyży i Radisson przy Grzybowskiej. Trzy lata temu firma przestała budować, a zabrała się do inwestowania w nieruchomości. Kilka miesięcy temu zaczęła budowę swojego pierwszego biurowca u zbiegu Puławskiej i al. Niepodległości niedaleko stacji metra Wilanowska.

Stacja Świętokrzyska jest pierwszą, ale nie ostatnią, nad którą mają pojawić się budynki. Projekt planu zagospodarowania placu Defilad przewiduje, że nad stacją Centrum będzie mógł powstać wysoki na 30 metrów budynek o funkcjach handlowo-wystawienniczych.

Budowac!
    Juz nie moge patrzec na te pawilony na Marszalkowskiej.. Brr...

Pierwsze zarysy "X-tki" i jego okolic.

taki... allianzowaty.

Uprawnienia umieszczania postów