Strona 86 z 86 PierwszyPierwszy ... 36768283848586
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,576 z 2576

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista Awatar Somebody
    W sumie padło tu już dużo nazw, a nigdzie nie widzę Lahti, więc dorzucam od siebie

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Moje ulubione to:

-Ruka - co prawda przeważnie piździ tam jak w kieleckim (choc 2 albo 3 sezony temu zdarzyly się warunki laboratoryjne) i konkursy ciągną się w nieskończoność, ale klimatyczne to miejsce - klimat podbiegunowy, Laponia, ciemno, dużo śniegu, mróz.
    O tym właśnie mówiłem, bardzo klimatyczna to skocznia:

Legionista
    Nachalna propaganda sukcesu o cudownych siedmiomilowych butach, o tym jak nasi są super przygotowani do sezonu a nawet że dobrze się stało że Horngacher odszedł właśnie pękła z wielkim hukiem.
    Może wreszcie ktoś zrozumie że organizowanie PŚ w Polsce pod koniec listopada jest głupie.

Dolezal dowalił mocne treningi tuż przed startem sezonu więc forma Stocha, Kubackiego, Żyły i Wolnego nie jest zaskoczeniem. Prawdopodobnie za 1-2 tyg będzie wyglądało to lepiej. Martwi to co kolejny raz pokazuje "zaplecze" na własnej skoczni a zdaniem Tajnera kadra B zblizyła się poziomem do kadry A.

Legionista Awatar R.
    O, wrócił największy znawca i malkontent skoków. Ty już po jednym loteryjnym weekendzie wiesz jak Polacy są przygotowani do sezonu..
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    O, wrócił największy znawca i malkontent skoków. Ty już po jednym loteryjnym weekendzie wiesz jak Polacy są przygotowani do sezonu..
    Serdecznie dziękuję za tak miłe i rzeczowe powitanie

Dobrze że z Żyła wszystko ok, bliskie spotkanie ze zmrożonym sztucznym śniegiem mogło skończyć się o wiele gorzej.

Teraz Ruka i Niżny Tagił czyli skocznie które średnio pasują naszym. Od Klingenthal liczę na seryjne miejsca w top 6.
    Kadra B ma 2 tyg na pozbieranie się przed rozpoczęciem COC.

Legionista
    Nie dane mi było widzieć piątkowych kwalifikacji, sobotniej drużynówki a dzisiaj to tylko kilku skoczków widziałem więc ciężko się odnieść. Wiedziałem o pogodzie i warunkach a po czymś takim nie da się jakichś większych i głębszych wniosków wyciągnąć. Nie wiem tylko po co ta szydera?
    Ja tam wolę formę rosnącą niż by nasi mieli się wystrzelać na początku sezonu.

Legionista Awatar Benek
    Wyjaśni mi ktoś czemu Stefan Hula dostał dziś jakiś medal od Andrzeja Dudy ??
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista
    Twardziel:

Puchar Świata 2019/20. Jest decyzja w sprawie startu Piotra Żyły w Ruce.

Piotr Żyła, który miał groźnie wyglądający upadek podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle, ostatecznie pojedzie z kadrą na kolejne zawody do Finlandii.

"W zawodach Pucharu Świata w Ruce wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Klemens Murańka" - poinformował oficjalnie PZN na swoim twitterowym koncie.
    Trener Michal Doleżal decyzję ws. wyjazdu Żyły do Finlandii uzależniał od wyników badania tomografem, które reprezentant Polski przeszedł w szpitalu w Bielsku-Białej. W trakcie niedzielnego konkursu indywidualnego PŚ w Wiśle Piotr Żyła uderzył głową w zeskok i jego występ w Ruce stanął pod znakiem zapytania.

Tomografia komputerowa nie wykazała bowiem żadnych skutków ubocznych uderzenia w głowie 32-letniego skoczka.
    https://sportowefakty.wp.pl/skoki-na...mpaign=WP-push

e:
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 30-11-2019 o 11:10

Legionista

Kamil na treningu 142 m.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Trzeci wczoraj Kobayashi w dwóch skokach skoczył 23 metry bliżej od piątego Markenga. W pierwszym skoku z krótkiego rozbiegu osiągnął 133,5 m a wiatromierze wskazały że miał wiatr z tyłu co wydaje się być niemożliwe. Wiem że ma być sprawiedliwie ale przy tak zmiennym wietrze to pomiary zupełnie wypaczają rywalizację. Nasi słabo ale poczekajmy na konkursy w obiektywnych warunkach.

Legionista Awatar Antares
    Kadra B znowu kompromituje się w PK. Dwóch juniorów przesunęli do FC, którzy i tak klepią bule i nawet nie mamy 7, żeby wystawić w PK. W tym momencie poza 6tką z pierwszej kadry gdzie Stoch, Zyła i Hula są po 30tce, Kubacki w marcu dobije do tej granicy, a Kot do 29 lat, do tego Wolny to też nie jest młodzieniaszek, bo 95 rocznik to w Polsce powyżej 20 roku życia skaczą jeszcze wieczne talenty Murańka, Zniszczoł oraz Stękała. Reszta to bardzo przeciętni juniorzy i to też jest ich garstka.

Tajner swoimi rządami zaorał tę dyscyplinę.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Niestety początek sezonu wygląda przeciętnie.
    Nie wiem co zrobiono z Wolnym ale jego prędkości są fatalne.
    Strach się bać co wydarzy się przez weekend w Notodden i Ruka.

Legionista
    No nie jest kolorowo. Na razie formy brak, trzeba czekać. Przydałby się spokojny co do warunków, równy dla wszystkich konkurs.
    Niestety zapowiada się tak jak dotychczas:
    Adam Bucholz
    @Bucholz_Adam

Trening w #Klingenthal dopiero co się rozpoczął i już wiadomo, że sprawiedliwie nie będzie. Punkty za wiatr? Od -2,6 pkt. dla H.C. Choia do -21,8 pkt. dla C. Koziska

#skijumpingfamily #skokiTVP @Skijumpingpl
    Tymczasem Ryou najlepszy dzisiaj w obu treningach.

Legionista Awatar Antares
    Kolejna kompromitacja, tym razem w FiS Cupie, nawet przesunięcie z kadry B tam najzdolniejszych juniorów, czyli Niżnika i Gruszki nie pomogło, bo nawet nie weszli do 30tki. Udało się to jednemu młodemu i zajął właśnie 30 miejsce... Całą resztę wyprzedziło m.in. 17 Norwegów... A nie było Słoweńców, Japończyków, Czechów, Finów.

Tajnera od lat interesuje tylko Kadra A, która jest coraz starsza. A zaplecza nie mamy żadnego.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; Wczoraj o 00:47
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Kolejna kompromitacja, tym razem w FiS Cupie, nawet przesunięcie z kadry B tam najzdolniejszych juniorów, czyli Niżnika i Gruszki nie pomogło, bo nawet nie weszli do 30tki. Udało się to jednemu młodemu i zajął właśnie 30 miejsce... Całą resztę wyprzedziło m.in. 17 Norwegów... A nie było Słoweńców, Japończyków, Czechów, Finów.

Tajnera od lat interesuje tylko Kadra A, która jest coraz starsza. A zaplecza nie mamy żadnego.
    Powiem więcej. On żył jedynie Adamem Małyszem albo bardziej na Małyszu. Później z nieba spadł mu Kamil Stoch i jakoś leci. Na dzisiaj też liczy, że po Kamilu ktoś wystrzeli i będzie seryjnie na podium. Gdy tak się dzieje to jest ogólna euforia, Kurzajewskie i reszta dworu w ekstazie i nikt nie patrzy na jakieś zaplecze. Analityczna sytuacja jak Boniek i Lewandowski oraz dziennikarscy klakierzy. Panika dopiero będzie gdy jednak po Kamilu nikogo nie będzie i nie będzie czym problemu zagłuszyć.

Legionista
    Różne rzeczy można mówić o Tajnerze ale skoro tyle lat trzyma się na stołku to tylko potwierdza jego spryt. Doskonale zdaje sobie sprawę kogo trzeba postraszyć, komu wejść w d... a kogo przekupić żeby zdobyć przychylność. Czas przemija, prezydenci RP się zmieniają ale boski Appolo lansujące się w loży VIP podczas "europejskiego zimowego pikniku" w Zakopanem trwa na posterunku. Pomysł żeby z Małysza zrobić dyrektora sportowego to majstersztyk - miły, lubiany przez wszystkich Adaś który będzie uwierzytelniał Apollo a jemu samemu nie zagrozi.
    PZN to jedna wielka góralska rodzina Wystarczy sprawdzić kto personalnie się tam "udziela", kto zarządza skoczniami w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku a nawet kto poczuł nagłe powołanie do szycia kombinezonów zeby zrozumieć że nic nie dzieje się przypadkowo.
    Od sezonu 2001 kiedy TVP wykupiła prawa do pokazywania PŚ towarzystwo wzajemnej adoracji propaguje nachalną propagandę. Jest to w interesie redakcji sportowej, działaczy PZN jak i "niezależnych" dziennikarzy którzy chcą się wypromować. Sytuacja z Jakubem Kotem tylko potwierdza tą regułę.

Po udanym lecie liczyłem że Stękała, Zniszczoł, Murańka, Niżnik będą bez problemu punktować w PK a w przypadku słabej dyspozycji Huli i Kota któryś z nich wejdzie do PŚ. Na chwilę obecną wygląda to bardzo słabo.
    Szczególnie kibicuje Stękale za to jak został potraktowany kilka lat temu.
    Ostatnio edytowane przez Marks ; Wczoraj o 10:10

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Powiem więcej. On żył jedynie Adamem Małyszem albo bardziej na Małyszu. Później z nieba spadł mu Kamil Stoch i jakoś leci. Na dzisiaj też liczy, że po Kamilu ktoś wystrzeli i będzie seryjnie na podium. Gdy tak się dzieje to jest ogólna euforia, Kurzajewskie i reszta dworu w ekstazie i nikt nie patrzy na jakieś zaplecze. Analityczna sytuacja jak Boniek i Lewandowski oraz dziennikarscy klakierzy. Panika dopiero będzie gdy jednak po Kamilu nikogo nie będzie i nie będzie czym problemu zagłuszyć.
    Analogiczna...
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Analogiczna...
    aż parsknąłem, zostawiam dla potomnych bez Edyty

Legionista Awatar Jaco
    Kolejny raz okazuje się, że warto czasem cierpliwie poczekać, zamiast pluć jadem pod publiczkę.
    Marks, Engels i Lenin zawsze kłamali lub prowokowali.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    No coż Jaco może jednak wrócisz do wątku politycznego i tam będziesz tropił pedo-peło-komucho zdrajców ?

Dzisiaj liczyłem na max 3 miejsce więc jestem bardzo mile zaskoczony. W pierwszej serii Żyła i Wolny a w drugiej Kubacki oddali swoje najlepsze próby w tym sezonie. Oby od TCS Stoch wrócił do swojej wysokiej dyspozycji a Hula i Kot na stałe zadomowili się w 3-ciej dziesiątce PŚ.

W Notodden kolejna kompromitacja w Fis Cup.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    No coż Jaco może jednak wrócisz do wątku politycznego.
    Jeśli uznam za stosowne, to tak uczynię, Karolu.

Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    Niestety początek sezonu wygląda przeciętnie.
    Nie wiem co zrobiono z Wolnym ale jego prędkości są fatalne.
    Strach się bać co wydarzy się przez weekend w Notodden i Ruka.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Kolejny raz okazuje się, że warto czasem cierpliwie poczekać, zamiast pluć jadem pod publiczkę.
    Marks, Engels i Lenin zawsze kłamali lub prowokowali.
    O czym Ty piszesz?

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Brawo Polacy. 150 punktów przewagi nad Horngacherem, to musi dodać Doleżalowi pewności siebie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Brawo Polacy. 150 punktów przewagi nad Horngacherem, to musi dodać Doleżalowi pewności siebie.

Ostatnio edytowane przez Raczej ; Wczoraj o 23:30

Legionista
    Oooo w drugi dzień Świąt Mistrzostwa Polski w Wiśle. Gdy będzie dojście w tym dniu do TV to obadam zaplecze(bo o zapleczu była mowa) bez jadu

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Oooo w drugi dzień Świąt Mistrzostwa Polski w Wiśle. Gdy będzie dojście w tym dniu do TV to obadam zaplecze
    No nie do końca.

27-28 grudnia PK w Engelbergu, więc bezpośrednie zaplecze kadry A czy tam zawodnicy w Polsce z miejsc teoretycznie 7-12 będą już w drodze do Szwajcarii (pewnie Zniszczol, Stekala, Wasek, Juroszek, Pilch, Hula/Muranka)

Uprawnienia umieszczania postów