Strona 85 z 86 PierwszyPierwszy ... 3575818283848586 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,521 do 2,550 z 2568

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista
    Też mnie uderzyły te noty dla Niemca. Niesprawiedliwie bardzo.

Legionista
    My tu gadu gadu a tu nasi pięknie latają w Planicy.

Legionista
    "I mamy na ekranach Noriakiego Kasai, starszego od tego(pokazują Kobayashiego) ARCYMISTRZA"
    Szanuję Babiarza, na prawdę, za jego oczytanie, za znajomość z historią itd ale on tu kurła wkuurwia mnie okrutnie. Takie kocopoły wali, że głowa mała. Jak dostaje słowotoku to odlatuje w jakąś swoją przestrzeń i nie da rady te jego wywody ogarnąć. Młody Kot powinien zasiąść za mikrofonem a Babiarz niech trzyma się Lekkiej.

Legionista Awatar Numer
    Babierz to najgorszy komentator w skokach jakiego pamiętam. Nie zna się na skokach, ******** głupoty i jest nieobiektywny.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Jakub - Lotnik . Rekord życiowy bije prawie ze skoku na skok , 240 powinno pęknąć w ten weekend .

Dobrze, że Pietrek nie wyglebił do końca, uff...
    Brawo Panowie!

Legionista Awatar R.
    Horngacher potrafił z Polaków zrobić lotników, brawo.
    Pytanie co teraz. Zaplecza nie ma, młodzieży też za bardzo nie widać. Nie łatwo będzie miał Doleżal, który najprawdopodobniej zastąpi Horngachera.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Wielka rzecz - 2 raz w historii Polska zdobywa Puchar Narodów.
    Ciekawe czy w najbliższych sezonach zbliżymy się do takich wyników.
    Wolny rozwalił system Miałem spore obawy przed występem Jakuba na mamutach a niespodzianka w postaci najlepszych wyników w sezonie

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    Wielka rzecz - 2 raz w historii Polska zdobywa Puchar Narodów.
    Ciekawe czy w najbliższych sezonach zbliżymy się do takich wyników.
    Wolny rozwalił system Miałem spore obawy przed występem Jakuba na mamutach a niespodzianka w postaci najlepszych wyników w sezonie
    I tak zaraz ktoś się przypierdoli, że można było lepiej.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Kobayashi nowy rekord skoczni 252m, a Żyła życiówka 248 m.

Legionista
    A Olek Zniszczoł wygrywa 3 konkurs z rzędu w PK i zdobywa dodatkowe miejsce na pierwszy period LGP. Mam nadzieję ze nowy trener włączy Zniszczoła do kadry A.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez gryglipuff Zobacz posta
    Kobayashi nowy rekord skoczni 252m, a Żyła życiówka 248 m.
    8,5 metra dalej od Prevca ale oceniony niżej. Mam wrażenie, że gdyby Piotrek odleciał jak Kobayashi to resztę życia jeździłby na wózku. Za każdym razem drżę o jego lądowanie gdy zapowiada się na długi skok.
    A Kobayashi wariat. Ciekaw jestem co pokaże w przyszłym sezonie bo sporo było już takich jedno sezonowych meteorów.

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    8,5 metra dalej od Prevca ale oceniony niżej. Mam wrażenie, że gdyby Piotrek odleciał jak Kobayashi to resztę życia jeździłby na wózku. Za każdym razem drżę o jego lądowanie gdy zapowiada się na długi skok.
    A Kobayashi wariat. Ciekaw jestem co pokaże w przyszłym sezonie bo sporo było już takich jedno sezonowych meteorów.
    To wskaż tych meteorów, z wynikami porównywalnymi z Kobayashim.

Legionista
    Chodzi mi o to, że byli tacy zawodnicy co błyszczeli w jednym sezonie a w następnym byli swoim cieniem, popadali w przeciętność lub całkiem gdzieś znikali. Nie mówię też, że tak być musi w przypadku Japończyka. Przykładów nie wskażę, trochę popłynąłem, nie bierz tego tak dosłownie. Taki skrót myślowy. Mogłem napisać po prostu "ciekaw jestem czy jest to skoczek, który będzie rządził i dzielił w kolejnych sezonach czy nie", "czy to będzie jakaś era i dominacja Kiobayashiego czy nie".

Kobayashiemu bliżej raczej do "Wielkich Japończyków" Funakiego, Kasayego, Harady, Okabe niż do meteorów typu Diethart. Co do not to powinni jakoś to zreformować, aby zawodnicy, którzy lecą poza HS nie dostawali niższych not, ponieważ często taki skok poza HS przy próbie telemarku zakończyłby się upadkiem.

Horngacher odchodzi, pierwszym zostaje jego asystent Dolezal. Dobrze, że zastępca był przygotowany. Adam mówił, że chcieli tego od Szwajcarów, ale on odmówił i postawili na Czecha.

Legionista Awatar Tom Kruz
    Z tego, co widzę na stronie fis.ski tylko 12 pkt zabrakło Kubackiemu do tego, abyśmy mieli trzech zawodników z dorobkiem co najmniej 1000 punktów w generalce. Dodając do tego złoto i srebro na MŚ i wygrana w PN wychodzi kosmiczny sezon.

Co do Kobayashiego. Mam nadzieję, że będzie z nim jak z Prevcem, który w sezonie 2015/2016 wygrał 15 razy i zdobył 2303 punktów, a od 3 lat odniósł tylko jedno zwycięstwo.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Cytat Zamieszczone przez gryglipuff Zobacz posta
    Co do not to powinni jakoś to zreformować, aby zawodnicy, którzy lecą poza HS nie dostawali niższych not, ponieważ często taki skok poza HS przy próbie telemarku zakończyłby się upadkiem.
    .
    W końcu chyba na tym polegają te skoki, "kto dalej", a stylistyczne smaczki, czy walory wizualne to raczej łyżwiarstwo figurowe.

Legionista
    E: usunięte
    Ostatnio edytowane przez C.SF ; 22-10-2019 o 10:01
    Wszystko co mamy to te trybuny szare - nie odejdziemy stąd chociaż nieraz są koszmarem

Kuchy King!

36 letni Tonio Tajner ma braciszka ,Leopolda. Prezes PZN mimo 65 lat na karku nie zasypuje gruszek w popiele.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    nie zasypuje gruszek w popiele.
    Nie zasypiać gruszek w popiele się mówi

Legionista

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Wiśle. Michal Doleżal podał skład Polaków! Są debiutanci

Aż 13 skoczków z Polski wystartuje w kwalifikacjach w Wiśle do pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach w nowym sezonie. Michal Doleżal podał już skład na te eliminacje. W drużynie znalazło się miejsce dla dwóch debiutantów.
    Szymon Łożyński
    12 Listopada 2019, 12:47

W piątkowych kwalifikacjach (22 listopada) na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Adam Niżnik.
    Dla Juroszka i Niżnika, start w eliminacjach w Wiśle, będzie debiutem w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Juroszek trenuje pod okiem Macieja Maciusiaka w kadrze B. Z kolei Niżnik jest jeszcze skoczkiem kadry juniorskiej, prowadzonej przez Wojciecha Topora. Obaj uznawani są za duże talenty w polskich skokach narciarskich.

W polskiej kadrze na inaugurację sezonu 2019/2020 nie ma niespodzianek. Przede wszystkim w składzie jest cała szóstka zawodników z kadry A, prowadzonej przez Michala Doleżala, w tym triumfator Letniego Grand Prix 2019 i aktualny mistrz świata ze skoczni normalnej, Dawid Kubacki. W składzie znalazł się także triumfator klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019 Klemens Murańka.

W Wiśle do eliminacji Michal Doleżal może wystawić aż 13 skoczków, ponieważ dzięki udanemu letniemu sezonowi w kwocie podstawowej na Pucharu Świata Polacy mają możliwość zgłoszenia aż 7 zawodników. Dodatkowo Polska, jako gospodarz inauguracyjnych zawodów, może wystawić jeszcze 6 skoczków z tzw. grupy krajowej.

Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, walka w Pucharze Świata rozpocznie się w Wiśle. Najpierw w piątek 22 listopada odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na sobotę 23 listopada zaplanowano zmagania drużynowe, a na niedzielę 24 listopada rywalizację indywidualną. Relacja na żywo z wszystkich serii w Wiśle oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Program Pucharu Świata 2019/2020 w Wiśle:

piątek (22.11.2019)
    16:30 - oficjalne treningi (2 serie)
    18:00 - kwalifikacje

sobota (23.11.2019)
    15:00 - seria próbna
    16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (24.11.2019)
    10:30 - seria próbna
    11:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

https://sportowefakty.wp.pl/skoki-na...mpaign=SF-push

Legionista
    Precz z zimą!
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar b.
    Ale ten czas leci, już tylko dwa tygodnie do inauguracji PŚ

https://www.youtube.com/watch?v=wI_th-malik&t

Na jakie konkursy najbardziej czekacie?

Moje ulubione to:

-Ruka - co prawda przeważnie piździ tam jak w kieleckim (choc 2 albo 3 sezony temu zdarzyly się warunki laboratoryjne) i konkursy ciągną się w nieskończoność, ale klimatyczne to miejsce - klimat podbiegunowy, Laponia, ciemno, dużo śniegu, mróz

-Engelberg - ostatniu weekend przed świętami Bożego Narodzenia, czasem dosłownie dwa dni przed wigilią - przygotowania do świąt, ubieranie choinki, czuć już ten świąteczny klimat i jakoś lubię Engelberg

-T4S - system KO, cała ta otoczka

-Zakopane - wiadomix

-Planica - tutaj też chyba wiadomix

Lubię też konkursy w Trondheim i Lillehammer, przeważnie są rozgrywane we wtorek i czwartek i w zwiazku z tym można sobie po robocie obejrzeć skoki, co jest rzadkością, a nie w weekend. No i MŚwL, choc ostatnio jest sporo pecha do warunków - pełne 4 serie w indywidualnym rozegrano ostatnio chyba w 2010 roku w Planicy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Ale ten czas leci, już tylko dwa tygodnie do inauguracji PŚ

Na jakie konkursy najbardziej czekacie?
    No yebło jak z bicza. Przeraża mnie to jak ten czas zapierdziela.
    Wyróżnię cztery: Wisła, Zakopane, TCS, MŚ Planica ale szczerze mówiąc to na wszystkie oprócz konkursów japońskich. Gdyby nie szacunek do Kasai'ego & Co. czy sentyment do złota Fortuny to jak dla mnie mogliby na zawsze wykreślić z kalendarza Sapporo czy inne Hakuby

To moje ulubione- Engelberg, TCS, Zakopiec, Willingen i Planica. Generalnie to lubię wszystkie jak Polacy są w formie. Jestem bardzo ciekawy jak Doleżal to wszystko ogarnął.

Legionista Awatar R.
    Engelberg to był fajny jak była stara skocznia z tą charakterystyczną kamerą. Po przebudowie to już nie to samo. Ja z kolei po za mamutami lubię konkursy w Willingen. W ogóle Niemcy robią chyba najlepsze konkursy jeśli chodzi o oprawę, bez tego taniego festynu jak np. w Zakopanem.

Legionista
    Ja czekam na wszystkie poza Japonią i Insbruckiem - zdecydowanie najgorsze zawody ze wszystkich.
    Ciekaw jestem Rasnova

Legionista
    Również Willingen lubię najbardziej. Nucę od paru dni https://youtu.be/SwYN7mTi6HM

Legionista
    No w Willingen to chyba tam Adam przysiadł przeskakując skocznię 151,5(z pamięci) a w Insbrucku to cmentarz z progu widać(pewny ie jestem czy to tam na 100%), chyba Z pamięci, zaraz sobie wyguglam.

e:
    No tak.
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 12-11-2019 o 22:39

Legionista Awatar Tom Kruz
    Jak ten Tajner staro wyglądał 19 lat temu z tym wąsem
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Uprawnienia umieszczania postów