Strona 78 z 78 PierwszyPierwszy ... 28687475767778
Pokaż wyniki od 2,311 do 2,338 z 2338

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Kubacki !!!

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Tak w stosunku do zwycięzcy dzisiaj zachowywał się pajac Hoffer i Niemiecki organizator. Brak słów.
    https://youtu.be/3vQUJLnwGV0
    Jak długo jeszcze będzie trwała kadencja tego idioty Hoffera? Wie ktoś?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Jak długo jeszcze będzie trwała kadencja tego idioty Hoffera? Wie ktoś?
    - Sezon 2019/2020 będzie moim ostatnim w roli dyrektora Pucharu Świata - przyznaje. - Nie jest to jednak moja decyzja, lecz znak czasu. Sytuacja uwarunkowana moim wiekiem. Ostatni sezon mojej przygody może być niesamowity, więc nie zamierzam się poddawać - mówi austriacki koordynator konkursów Pucharu Świata, które w ostatnim sezonie pracy zawędrują nawet do tureckiego Erzurum.

Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/emerytura-wie...on/ar/13673450
    ..

Legionista Awatar Makrel
    Wielkie dzięki.

No jak zapowiedział, to na pewno będzie hucznie. Ta Turcja to pierwsze słyszę. Z Kobayashim pokazał, że o wiele za późno podjął decyzję o odejściu na emeryturę.

Jeśli Eisenbichler utrzyma poziom to na pewno będzie ciekawie. Kubacki i reszta zawodników już raczej o zwycięstwo w TCS liczyć się nie będą, no chyba, że trafi się jakiś loteryjny konkurs, który odwróci kolejność. Odchodząc już od TSC to fajnie by było, aby ktoś ugryzł Kobayasiego, który obecnie jest mega kocurem i tych liczbach do kryształowej kuli to odskakuje niemiłosiernie.
    Szkoda troszeczkę Stocha, który skacze daleko, ale brakuje tych 2/3 metrów do walki o podium w zawodach. Trąbią wszyscy o prędkości, Kamil zawsze w tym aspekcie odbiegał od reszty (niestety), podobnie jak Małysz.
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Legionista
    Ja o tej Turcji też nie wiedziałem.
    A z tym odejściem Hofera to różnie może być. Jeszcze może mu się odmienić. Dziwne, że nie ma tu jakiejś kadencyjności regulowanej przez przepisy. Równie dobrze może tę funkcję sprawować do usranej śmierci(czego oczywiście jemu, skoczkom i kibicom nie życzę). Dodam tylko, że funkcję dyrektora zawodów Pucharu Świata pełni już od 1992 roku.
    Ciekaw jestem jak wygląda wybór nowego. Zbiera się zarząd FISu, członkowie zarządu czy prezesi wszystkich związków narodowych(Tajner) i głosują na kandydatów?

Legionista
    Co ten Ryoyu odpierdyla to nie mam pytań.

Liderujący podopieczny trenera Hideharu Miyahiry ma aż 10,2 punktu przewagi nad drugim w stawce, reprezentantem gospodarzy Stefanem Kraftem (129,5 m) i 13,5 punktu nad trzecim zawodnikiem, Norwegiem Andreasem Stjernenem (131,0 m), który dzięki udanemu występowi wyprzedził Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej 67. Turnieju Czterech Skoczni i teraz to on plasuje się na najniższym stopniu „wirtualnego podium”.

29 Stefan Hula POL 1 120,0 m 100.8 Q

34 Wolny
    42 Żyła

Legionista
    Zapowiada się najgorszy TCS w wykonaniu naszych za czasów Horngachera.
    Bardzo niepokojące jest to że na tej samej skoczni w Insbrucku ostaną rozegrane zawody MŚ (indywidualny i drużynowy)
    Stoch i Wolny z 47 i 48 prędkością w 1 serii to jest jakiś sabotaż.
    Może wreszcie skończy się słodkie pierdzenie i ktoś popatrzy racjonalnie na całość tej paździerzowej wesołej gromadki.
    PZgN - Polski Związek góralskiego Nepotyzmu.

Aktualnie na 9 wspólnych prób Kota i Zniszczoła na TCS Olek wygrywa w stosunku 6 do 3. Ciekawe kogo odstrzeli nasz sztab

Legionista
    Kubacki puszczony w fatalnych warunkach, a chwilę później przerwa dla jakiegoś totalnego no name'a tylko, że z Austrii...

Kobayashi wygrał wszystkie 4 konkursy. Skakał poza konkurencją. Kubacki 2 w Bischoschofen i 4 w całym TCS, do podium zabrakło 3.3 punktu czyli niecałe 2 metry.

Legionista Awatar Raffels
    Mam poważne podejrzenia co do tych przeliczników za wiatr bo nie chce mi się wierzyć, że Leyhe oddał skok na poziomie Kobayashiego w podobnych warunkach... Jak na moje to jakiś wałek.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar alfa
    Przez cały turniej przeliczniki były dziwne. Chyba przy bocznym wietrze nie mają racji bytu

Legionista
    Ryoyu Kobayaschi przechodzi do historii Jak tak dalej pójdzie to zgarnie wszystko w tym sezonie.

Z naszych jedynie Kubacki zasługuje na pochwałe. Brakło troche szczęścia na Bergisel i było by pudło generalki TCS.
    Reszta zaprezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Końcowy wynik rywalizacji pary Zniszczoł - Kot wygrywa Olek w stosunku 7 -4 i 2-1 w awansach do 50. Maciuś juz pochwalił się dziennikarzom że do Predazzo jedzie "stały" skład wiec jak widać obiektywizm w naszym sztabie w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Któż spróbowałby podpaść kociemu eksperckiemu klanowi w tvp.

W PK stabilizacja godna podziwu. Siostrzeniec Małysza w dalszym ciągu nie może wygodnie usadowić się na belce ale sztab szkoleniowy tak łatwo się nie podda. Do końca sezonu jeszcze daleko więc może belki na innych kontynentach beda spełniać oczekiwania naszej młodej gwiazdeczki.

Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    Ryoyu Kobayaschi przechodzi do historii Jak tak dalej pójdzie to zgarnie wszystko w tym sezonie.

Z naszych jedynie Kubacki zasługuje na pochwałe. Brakło troche szczęścia na Bergisel i było by pudło generalki TCS.
    Reszta zaprezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Końcowy wynik rywalizacji pary Zniszczoł - Kot wygrywa Olek w stosunku 7 -4 i 2-1 w awansach do 50. Maciuś juz pochwalił się dziennikarzom że do Predazzo jedzie "stały" skład wiec jak widać obiektywizm w naszym sztabie w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Któż spróbowałby podpaść kociemu eksperckiemu klanowi w tvp.

W PK stabilizacja godna podziwu. Siostrzeniec Małysza w dalszym ciągu nie może wygodnie usadowić się na belce ale sztab szkoleniowy tak łatwo się nie podda. Do końca sezonu jeszcze daleko więc może belki na innych kontynentach beda spełniać oczekiwania naszej młodej gwiazdeczki.
    Nie wiem co ty chcesz od sztabu ale mniemam, że mają większą wiedzę na temat skoków od ciebie. Czepianie się trenerów 1 kadry to chyba ostatnia rzecz w naszych skokach, o której można pomyśleć.
    Nie wiem też co tak jedziesz po 18-letnim skoczku, który tak naprawdę drugi sezon skacze "zawodowo". Ma słaby moment ale dziwią cię wahania formy w tak młodym wieku?

Legionista
    Nie wiem co ty chcesz od sztabu ale mniemam, że mają większą wiedzę na temat skoków od ciebie. Czepianie się trenerów 1 kadry to chyba ostatnia rzecz w naszych skokach, o której można pomyśleć.
    Nie wiem też co tak jedziesz po 18-letnim skoczku, który tak naprawdę drugi sezon skacze "zawodowo". Ma słaby moment ale dziwią cię wahania formy w tak młodym wieku?
    Na chwilę obecną wyraźnie lepszy jest Zniszczoł. Ta "lepszość" oznacza 4-5 dziesiątkę w zawodach (przy sprzyjających warunkach 3) ale w przypadku Kota wyzwaniem jest przejście kwalifikacji.

W skokach nie ma nieomylnych trenerółw, każdy popełnia błędy. Najwięcej sukceów zdobywa ten kto tych błedów zrobi najmniej.
    Chciałem przypomnieć że Horngacher do 2016 roku nigdy nie prowadził kadry A. To chyba oczywiste że Stefan wciąż się uczy i popełnia błędy. Zapytaj Maciusia komu "zawdzięcza" aktualną dyspozycje.
    O tym jak nieomylny sztab potraktował Ziobre nie ma nawet sensu wspominać.

Jak najdzie mnie ochota to kiedyś skrobne coś o sztabach szkoleniowych pod egida PZN-u. Tam fachowiec fachowcem pogania. 24 letni Krzysztof Biegun został namaszczony przez dyrektora sportowego na trenera młodych zawodnikółw w Beskidach. Jak to Małysz stwierdził chcą wykorzystać jego doświadczenie Nie wspomniał tylko czy to z klepania buli na skoczniach świata czy to z jezdzenia tirem.

JeżeliPilch w 8 konkursach PK zdobywa 4 pkt to świadczy to o fatalnym przygotowniu do sezonu. Dla niego nie powinno być miejsca w PK co najwyĹźej Fis Cup. Przypominam że Stękała który aby trenować musiał pracować jako kelner prezentuje się lepiej. Murańka który przez problemy z oczami stracił całe letnie przygotowania również

Młody to był Domen Prevc, Morgenstern, Schlierenzauer czy Peterka (pamiętny konkurs w Zakopanem) jak wygrywali zawody w PŚ
    Pilch mając takiego sponsora i zaplecze powinien regularnie punktować w PK a nie pieprzyć że belka za wysoka i niewygodnie mu się z niej odbija.
    Ostatnio edytowane przez Marks ; 06-01-2019 o 20:25

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Kubacki puszczony w fatalnych warunkach, a chwilę później przerwa dla jakiegoś totalnego no name'a tylko, że z Austrii...
    I właśnie w tamtym momencie przegrał podium na TCS, inaczej mógłby być nawet 2. Dla mnie Kubacki i Eisenbichler to dwaj bardzo podobni skoczkowie. Obydwaj w kwalifikacjach czy treningach często pokazywali wielkie umiejętności, ale psychika nie ta i w tych zawodach nie mogli oddać dwóch bardzo dobrych skoków. Fajnie, że akurat obydwaj na tym TCS po dwa razy znaleźli się na pudle.

Co do pary Zniszczoł - Kot, na ten moment sukcesem dla jednego i drugiego jest awans do "50". Różnica między nimi taka, że Kot dwa sezony temu pokazał, że może być czołowym skoczkiem na świecie, a Zniszczoł niestety zawodnik na przejście kwalifikacji. Dla dobra polskich skoków gdzie zaplecza brak, a Żyła, Stoch i Hula są po "30" dobrze byłoby jeszcze tego Kota odzyskać.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    Na chwilę obecną wyraźnie lepszy jest Zniszczoł. Ta "lepszość" oznacza 4-5 dziesiątkę w zawodach (przy sprzyjających warunkach 3) ale w przypadku Kota wyzwaniem jest przejście kwalifikacji.

W skokach nie ma nieomylnych trenerółw, każdy popełnia błędy. Najwięcej sukceów zdobywa ten kto tych błedów zrobi najmniej.
    Chciałem przypomnieć że Horngacher do 2016 roku nigdy nie prowadził kadry A. To chyba oczywiste że Stefan wciąż się uczy i popełnia błędy. Zapytaj Maciusia komu "zawdzięcza" aktualną dyspozycje.
    O tym jak nieomylny sztab potraktował Ziobre nie ma nawet sensu wspominać.

Jak najdzie mnie ochota to kiedyś skrobne coś o sztabach szkoleniowych pod egida PZN-u. Tam fachowiec fachowcem pogania. 24 letni Krzysztof Biegun został namaszczony przez dyrektora sportowego na trenera młodych zawodnikółw w Beskidach. Jak to Małysz stwierdził chcą wykorzystać jego doświadczenie Nie wspomniał tylko czy to z klepania buli na skoczniach świata czy to z jezdzenia tirem.

JeżeliPilch w 8 konkursach PK zdobywa 4 pkt to świadczy to o fatalnym przygotowniu do sezonu. Dla niego nie powinno być miejsca w PK co najwyĹźej Fis Cup. Przypominam że Stękała który aby trenować musiał pracować jako kelner prezentuje się lepiej. Murańka który przez problemy z oczami stracił całe letnie przygotowania również

Młody to był Domen Prevc, Morgenstern, Schlierenzauer czy Peterka (pamiętny konkurs w Zakopanem) jak wygrywali zawody w PŚ
    Pilch mając takiego sponsora i zaplecze powinien regularnie punktować w PK a nie pieprzyć że belka za wysoka i niewygodnie mu się z niej odbija.
    Widzę, że mamy tu do czynienia z typowym "ja wiem wszystko najlepiej". Cóż, twoje prawo.
    Ja do sztabu pierwszej kadry żadnych pretensji nie mam. To są skoki, tu jeden element u skoczka zacznie kuleć i sypie się cała forma. Nie zapominaj, że ten sam Horngacher zrobił z Kota 2 lata temu 5 skoczka świata.
    O Ziobrze nawet nie ma co gadać bo typ nie pierwszy raz dał pokaz swojej głupoty.

Faktem jest natomiast to, że nie ma zaplecza, nie ma młodych skoczków i za kilka lat czeka nas Finlandia bis.

Ryoyu niedługo tak im odjedzie ,że ciężko bedzie im go dogonić nawet jak bedzie poźniej poza 10 tką w konkursach.

Legionista

Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu na skoczni Trampolino Dal Ben. Szesnaste miejsce zajął Piotr Żyła (128 m), dwudziesty dziewiąty był Stefan Hula (118,5 m), trzydziesty pierwszy Jakub Wolny (117,5 m), natomiast czterdziesty drugi - Maciej Kot (110 m).

Tuż po zakończeniu kwalifikacji zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został drugi zawodnik 67. Turnieju Czterech Skoczni, Niemiec Markus Eisenbichler.

Kwalifikacje rozegrano w całości z 7. belki startowej.

W końcu Kubacki skoczył dwa razy takie skoki, na które go stać.

PS. Ale chujowy ten Horngacher i jego sztab.
    Ostatnio edytowane przez Raffels ; 13-01-2019 o 19:03

Legionista
    Dawajta już te mistrzostwa świata szybko
    Ciekawe swoją drogą kto będzie czwartym do brydża.

Wielkie brawa dla Dawida, któremu należało się to pierwsze zwycięstwo w karierze jak nikomu innemu. Piękny konkurs, piękny cały weekend, piękne wyniki naszych. W końcu ktoś ukrócił tego Kobayasiego, bo już zalatywało nudą
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Ciekawe swoją drogą kto będzie czwartym do brydża.
    Ciężki wybór na chwile obecna, ale wydaje mi się, że Horgacher liczy na Kota, który dzisiaj w końcu zakwalifikował się do 30stki i mimo wcześniejszych bardzo kiepskich występów, to trener bardzo pozytywnie wypowiadał się o nim w wywiadach (chyba w PS był z nim wywiad, o ile dobrze pamiętam). Tak czy inaczej wyklaruje się bliżej mistrzostw, kto będzie lepszy ten skoczy, chociaż kto lepszy na dzisiaj? Wolny/Kot/Hula, mimo wszystko postawiłbym na … chyba Wolny.
    Za tydzień u nas, myślę, że humory będziemy mieć podobne do dzisiejszych.
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Legionista Awatar Tom Kruz
    Po 14 konkursach mamy 2, 3 i 4 zawodnika generalki i zdecydowane prowadzenie w Pucharze Narodów. To co się dzieje w polskich skokach w ostatnich 3-4 latach to jakiś kosmos, no ale wiadomo kryzys - bo nie mamy 15 tylko 5 dobrych zawodników .
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    Chuuj tam ajtam Dawid Kubacki klask klask...!

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Po 14 konkursach mamy 2, 3 i 4 zawodnika generalki i zdecydowane prowadzenie w Pucharze Narodów. To co się dzieje w polskich skokach w ostatnich 3-4 latach to jakiś kosmos, no ale wiadomo kryzys - bo nie mamy 15 tylko 5 dobrych zawodników .
    Odbiór wyników z tego sezonu zamazuje Kobayashi. Nie było zwycięstw, więc kryzys. Jednak jako grupa to jest lepszy sezon niż ten poprzedni. Wtedy mieliśmy Stocha dominatora, ale Kubacki skończył sezon 9, Żyła 16. Teraz mamy trzech skoczków na 2, 3 i 4 miejscu. Trzech zawodników, którzy mogą wygrywać. Teraz wypadałoby jeszcze, żeby ten Kot się obudził i chociaż jak w tamtym sezonie zajmował miejsca pod koniec drugiej dziesiątki.

Ogólnie jak w wielu sportach sezon poolimpijski stoi na słabszym poziomie niż zazwyczaj. Jeden Kobayashi w świetnej formie gdzie jak mu te skoki normalnie wychodzą to nikt nie jest w stanie z nim rywalizować.

Norwegowie w porównaniu do tamtego roku tragedia, Austria standardowo ostatnio słaba, chociaż Kraft zaczyna się budzić. U Niemców najlepszy solidniak Leyhe. Słoweńcy mają wielu zawodników ze sporym potencjałem, ale poza Zajcem sezon bez komentarza.

A kryzys w polskich skokach to dopiero niestety przyjdzie.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Ivan Drugi
    W końcu Kubacki skoczył dwa razy takie skoki, na które go stać.

PS. Ale chujowy ten Horngacher i jego sztab.
    Czemu Polak nie jest liderem PŚ ? Horngacher won !!!

Legionista
    12-13 stycznia Fis Cup Zakopane
    W średnio obsadzonym konkursie startuje 75 zawodników w tym 20 Polaków.

1 konkurs (miejsca Polaków) 15, 19, 31, 35, 36, 39, 40, 43, 44, 54, 55, 57, 61, 65, 66, 67, 70, 71, + 2 x DSQ
    2 konkurs (miejsca Polaków) 12, 16, 18, 22, 31, 32, 38, 44, 45, 47, 49, 57, 58, 59, 64, 65, 66, 68, 69, 74

Bez komentarza.

Kubacki wreszcie wygrał, radze zwrócić uwagę na prędkości jakie Dawid uzyskuje w ostatnim czasie. Jako jedyny z naszej kadry nie ma z tym problemu w tym sezonie.
    Stoch w dalszym ciągu spóźnia na progu, jak zacznie trafiać to Kobayashi będzie miał jeszcze w tym sezonie z kim przegrać.
    Żyła uzyskuje gorsze prędkości najazdu w porównaniu do tego co pokazywał miesiąc temu. Dodatkowo szarpie mocno na progu korygując ręką i traci kilka metrów w każdym skoku.

O Huli, Wolnym i Kocie nie ma co się rozpisywać.
    Kocie lobby w redakcji sportowej TVP po jednym przyzwoitym występie już widzi Maćka w drużynie na MŚ.
    To samo lobby 3-4 lata temu widziało na stanowisku trenera byłego smarowacza nart Maciusiaka.

Legionista

W sobotniej drużynówce Biało-Czerwoni wystąpią w żółtych plastronach liderów Pucharu Narodów
    Nasi skoczkowie nie wystartują w najbliższy weekend w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Składy na zawody COC i FIS Cup w Planicy zostaną ogłoszone w czwartek.

Uprawnienia umieszczania postów