Strona 76 z 76 PierwszyPierwszy ... 26667273747576
Pokaż wyniki od 2,251 do 2,275 z 2275

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta
    Z dziewięcioma
    Gdyby nie matka natura w Zakopanem i Oslo to mogło być ich 11, bo tam prezentował skoki gdzie też spokojnie powinien wygrać. A konkursów indywidualnych w tym sezonie było tylko 22.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Portowiec Awatar Bugi B.
    Zajebisty sezon, szkoda tej kuli za loty, ale... przynajmniej będzie motywacja by coś zdobyć, czego nie ma...

Horngacher też na propsie, walczy o hajs na rozwój dla wszystkich i brawa za to.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    MISTRZ .

Legionista Awatar Luke
    Goran Janus zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Słowenii. Nie wiadomo kto za niego, ale potencjał w drużynie mają wielki i w już w przyszłym sezonie mogą zamieszać.

Niepokonane Miasto, niepokonany Klub...

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Luke Zobacz posta
    Pięknie. Stoch to to geniusz.

Wydaje się, że jeszcze rok polskie skoki będą w takim śnie. Przyszłość jest mglista.
    Grunt że Trener zostaje , nie zdziwię jak pod jego okiem za rok Wolny wygra jakiś konkurs . Pozostanie Horngachera plus deklaracja ministra sportu o budowie kompleksu skoczni w Zakopanem może nastrajać optymistycznie . Był tu film z małym Stochem , myślę że ten sezon rozpalił wyobraźnię wielu takich młodych ludzi .

Legionista
    Najlepszy sezon Stocha w jego karierze. Gdyby udałoo mu się zdobyć medal IO na skoczni normalnej to miałby zaliczone podium wszystkich klasyfikacji najważniejszych zawodów/turniejów sezonu 2017/2018.

Duże wyróżnienie należyy się Huli - nie sądziłem źe Stefana stać na pierwszą 15 klasyfikacji PŚ a co więcej bardzo dobre wyniki na mamutach.

Nie wierze że Bańka w Planicy pojawił się tylko w roli dekorującego zawodników. Pewnie gwarancje przeznaczenia ministerialnych środków na dalszy rozwój skoków były jednym z elementów negocjacji Horngachera z PZN. Skoro umowa została podpisana tylko na rok to znaczy że wcale nie jest tak różowo jak propagandziści TVP to przedstawiają.
    Prawdopodobnie kluczowe będą najbliższe 3-4 lata, albo wreszcie uda się zbudować profesjonalny system szkolenia jak w 2 ml Słowenii albo czeka nas fińska katastrofa.
    Ostatnio edytowane przez Marks ; 25-03-2018 o 14:29

Legionista Awatar b.
    A propos Horngachera - o tym jak dobrym jest trenerem niech świadczy fakt, że Stoch swoj pierwszy konkurs PŚ wygrał w sezonie 10/11 i przez 6 sezonów wygrał 15 konkursów. W dwa sezony pracy z Austriakiem wygrał 16 konkursów PŚ. I mógłby to być przypadek, bo zdarza się, że zawodnik swój top formy osiąga późno - ale biorąc pod uwagę fakt, że cała kadra (Kubacki, Hula, Kot, Żyła) poszła mocno do przodu, to widać, że bardzo duża w tym ręka trenera.

Aż strach pomyśleć ile wygrałby Kamil, gdyby Horngacher prowadził nas wcześniej (z całym szacunkiem do Kruczka ).

I jeszcze jedna ciekawostka - Kamil jak już staje na podium, to z reguły wygrywa. 57 razy w trójce, z czego aż 31 zwycięstw, czyli ponad 50%. Tak samo z dużymi imprezami indywidualnie - 3 medale IO - 3 złota. I medal MŚ - złoto. 2 razy na podium T4S - dwa zwycięstwa. Tu wyjątkiem są MŚwL i srebro.

Chyba niewielu skoczków jest tak "skutecznych" czy jak to nazwać?
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Tylko żeby miał kto zastąpić obecną kadrę są potrzebne warunki, a miejsc na poziomie gdzie mogą trenować jest mało w naszym kraju.

Legionista Awatar Tom Kruz
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    I jeszcze jedna ciekawostka - Kamil jak już staje na podium, to z reguły wygrywa. 57 razy w trójce, z czego aż 31 zwycięstw, czyli ponad 50%. Tak samo z dużymi imprezami indywidualnie - 3 medale IO - 3 złota. I medal MŚ - złoto. 2 razy na podium T4S - dwa zwycięstwa. Tu wyjątkiem są MŚwL i srebro.

Chyba niewielu skoczków jest tak "skutecznych" czy jak to nazwać?
    Już od pewnego czasu zwróciłem na to uwagę. W PŚ może się z nim równać tylko 3 skoczków:

Największy skoczek w historii, czyi Nykaenen - 60% - 46-22-8 (koniec kariery w wieku 27 lat)
    Schlierenzauer - 60 % - 53-20-15
    Schmitt- 51% - 28-14-10.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    Już chyba żeście wszystko napisali więc ja tylko podziękuję. Dzięki Kamili za tak fantastyczny sezon, piękna rzecz, wypieki na twarzy przy każdym oglądanym konkursie bezcenne. Dziękuję też trenerze Horngacherze, wyłuskałeś z Kamila wszystko co trzeba, z innym trenerem też by "coś" wygrał ale nie tyle. Wiem, że obaj to czytacie
    Dawid i Stefek, wierzę że będą siłą w przyszłym sezonie, po tym sezonie będą silniejsi. Czekam natomiast cały czas na Maćka Kota, czekam aż poluzuje gacie i się wyluzuje, bo jest tak spięty, ze masakra a talent to on ma do skakania, tylko, że nie przekłada to się na skoczni niestety. A o Pietrku? hmmm niech wydorośleje.

Legionista
    Ładna plansza:

Rower

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Już chyba żeście wszystko napisali więc ja tylko podziękuję. Dzięki Kamili za tak fantastyczny sezon, piękna rzecz, wypieki na twarzy przy każdym oglądanym konkursie bezcenne. Dziękuję też trenerze Horngacherze, wyłuskałeś z Kamila wszystko co trzeba, z innym trenerem też by "coś" wygrał ale nie tyle. Wiem, że obaj to czytacie
    Dawid i Stefek, wierzę że będą siłą w przyszłym sezonie, po tym sezonie będą silniejsi. Czekam natomiast cały czas na Maćka Kota, czekam aż poluzuje gacie i się wyluzuje, bo jest tak spięty, ze masakra a talent to on ma do skakania, tylko, że nie przekłada to się na skoczni niestety. A o Pietrku? hmmm niech wydorośleje.
    ja też cały czas liczę na Maćka Kota.
    Zauważcie w ogóle, że u nas nigdy nie było tak, że wyskakiwał jakiś nastoletni super talent jak u Austriaków Thomas czy Gregor, tylko nasi mistrzowie (Adam i Kamil) dochodzili do wszystkiego powoli, ciężką pracą i ich potencjał został uwolniony w wieku ok 24 lat (ale jak już doszli i byli/są w topowej formie to nikt im się nie może równać). Tak samo Kot na początku zeszłego sezonu, miał 25 lat i wystrzelił. Super lato, potem bardzo dobra zima i myślałem, że to będzie ten sam casus co Adama i Kamila, ale jednak ten sezon rozczarował bardzo..
    Wydaje się jednak, że nic straconego jeszcze, Kot wciąż jest stosunkowo młody i pod Hornagecherem na pewno może zrobić postępy, chociaż na razie to po prostu musi wrócić do tego co prezentował rok temu.

Podobne nadzieje mam z Wolnym, który po zdobyciu MŚJ nie wystrzelił nagle i szybko (w dużej mierze przez kontuzję), ale teraz bardzo fajnie stopniowo się rozwija i właściwie w tym sezonie można powiedzieć, że zadomowił się na poziomie 3 dziesiątki PŚ. Liczę w przyszłym sezonie na kolejny progres i stałą obecność na poziomie TOP20.
    Ostatnio edytowane przez blaise101 ; 28-03-2018 o 09:30

Legionista
    Baciek jeszcze podczas konkursów w Sakndynawii prorokował, że Stoch wygra rower.
    Nie wiem, czy chodziło o ten w Planicy, ale trzeba przyznać, że trafnie przewidział.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Baciek jeszcze podczas konkursów w Sakndynawii prorokował, że Stoch wygra rower.
    Nie wiem, czy chodziło o ten w Planicy, ale trzeba przyznać, że trafnie przewidział.
    Yevaud, jeśli sugerujesz się zdjęciem wklejonym poniżej, to jesteś w błędzie - Kamil tego roweru nie wygrał, a dostał, zdjęcie pochodzi z I Komunii świętej Stocha (a przynajmniej tak pisali na twitterze )

Legionista Awatar rey
    Kamil Stoch po I komunii świętej, 1997 r., koloryzowane
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Raffels
    Żidek wyleciał, do kadry B wraca Maciusiak, kadrę juniorów ma prowadzić Topór. Dodatkowo Horngacher wynegocjował(jak z realizacją to się okaże) zwiększenie nakładów technologicznych na kadrę B oraz zakup maszyny do szlifowania nart, wartej ok pół miliona zł.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    ... zakup maszyny do szlifowania nart, wartej ok pół miliona zł.
    Jeśli da to z pół km więcej na progu to się opłaci, wiadomo jak to skuteczne?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Jeśli da to z pół km więcej na progu to się opłaci, wiadomo jak to skuteczne?
    Skoro używają Niemcy, Austriacy czy Norwegowie to znaczy, że skuteczne.
    Tymczasem kolejny trener poleciał, tym razem Kuttin złożył dymisję.

Legionista Awatar b.
    Podobno jeden wielki mistrz - Morgi - myśli o powrocie na skocznie, a drugi wielki mistrz - Ammann - rozważa zakończenie kariery.

Jak o nich myślę, to przypomina mi się ta sytuacja

https://www.youtube.com/watch?v=VNY6_BXaVlg

Prawdziwe wietrzenie trenerów po sezonie. Tym razem wyleciał Yokokawa z kadry Japonii a nowym trenerem został zapewne znany starszym użytkownikom Hideharu Miyahira.
    Wcześniej również trener Francuzów zrezygnował.

Legionista Awatar b.
    PZN podał skład Kadr Narodowych na sezon 18/19:

A: Stoch, Żyła, Hula, Kot, Kubacki, Wolny

B: Kantyka, Zniszczoł, Murańka, Pilch, Czyż, Wąsek

C składa się z samych juniorów.

Sądzę, że to ostatnio szansa dla Murańki i Zniszczoła - jak będą skakać na podobnym poziomie jak w poprzednim sezonie, to może to dla nich oznaczać koniec wsparcia związku.

Szkoda by było, ja wciąż uważam, że to utalentowani zawodnicy. Liczę, że się odbudują i wreszcie odpalą. Ostatni dzwonek, panowie

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    PZN podał skład Kadr Narodowych na sezon 18/19:

A: Stoch, Żyła, Hula, Kot, Kubacki, Wolny

B: Kantyka, Zniszczoł, Murańka, Pilch, Czyż, Wąsek

C składa się z samych juniorów.

Sądzę, że to ostatnio szansa dla Murańki i Zniszczoła - jak będą skakać na podobnym poziomie jak w poprzednim sezonie, to może to dla nich oznaczać koniec wsparcia związku.

Szkoda by było, ja wciąż uważam, że to utalentowani zawodnicy. Liczę, że się odbudują i wreszcie odpalą. Ostatni dzwonek, panowie
    Jak ich Maciusiak nie naprawi to chyba nikt tego nie zrobi. Martwi trochę słabo wyglądająca kadra juniorów.

Legionista Awatar alfa
    Kilku zawodników poszło na stracenie: Biegun, Leja, Stękała, Biela

Legionista Awatar Jaco
    Leja przeskakuje do kombinacji norweskiej.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów