Strona 72 z 76 PierwszyPierwszy ... 2262686970717273747576 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,131 do 2,160 z 2275

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Włączać telewizory . Po 1 serii 1. Stoch 2. Kubacki 3. Hula .
    Nie każdy może...
    Swoją drogą, jaka logika stoi za tym, by kwalifikacje były o 17:30 a konkurs o 17?

Legionista Awatar crolick
    Szkoda spóźnionej formy. Byłby kolejny złoty Stocha. To co teraz facet wyrabia to kosmos. Skacze w innej lidze.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    POL AIR .

Legionista Awatar Raffels
    Brawo ale ta przerwa przed skokami Polaków kompletnie nie zrozumiała. Podobna siła wiatru jak ci, co skakali przed nimi a tu jakieś dziwne kombinowanie się zaczyna i wyczekali, wiatr w plecy...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Jestem
    "O Horngachera starali się Austriacy, ale jeszcze w Pjongczangu Tajner mówił nam: - Powiedział nam, że rozmawiał z nim prezes austriackiej federacji. Do żadnych ustaleń jednak nie doszło." - czyli słabo przekonywali ergo idioci, tak jak pisałem

Generalnie to się cieszę, obecny trener może naszych skoczków na dłużej utrzymać w ścisłej czołówce, trochę gorzej z zapleczem ale pierwsza kadra będzie ciągnęła do przodu.

p.s. Kamil zaczął wreszcie trafiać w próg?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Brawo ale ta przerwa przed skokami Polaków kompletnie nie zrozumiała. Podobna siła wiatru jak ci, co skakali przed nimi a tu jakieś dziwne kombinowanie się zaczyna i wyczekali, wiatr w plecy...
    No właśnie Kamil powiedział, że czekali na przedskoczka aż się pozapina czy coś.
    Tak czy siak elegancko, cieszę się podwójnie bo jest to mój pierwszy obejrzany konkurs tegorocznego RawAir. Do tej pory udało mi się zobaczyć żywo tylko niedzielną drugą serię Nie wiem dlaczego TVP nie transmituje kwalifikacji skoro punktują one w tym turnieju.

Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Szkoda spóźnionej formy. Byłby kolejny złoty Stocha. To co teraz facet wyrabia to kosmos. Skacze w innej lidze.
    Spóźniona to była by w kwietniu . Szkoda IO , jednak bez przesady . Jest złoty medal olimpijski a teraz trzeba docenić koniec sezonu z przytupem , taki Wellinger to chyba już się tylko męczy na skoczni . Trener Stefan powiedział przed chwilą w tv że nie wybiera się do Austrii . Powiedział że jeżeli Apolonius spełni jego warunki to zostanie . Warunki ponoć nie oznaczają kasy dla niego tylko środków dla reprezentacji .Lubię Gościa .

Legionista Awatar b.
    Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego (czytaj jakieś zdmuchnięcie przez wiatr), to Kamil oczywiście pewnie wygra Rower

Puchar Świata ma już w kieszeni

Zastanawiam się tylko czy Kamila stać na rekord świata w długości lotu w Vikersund? Stać na pewno, ale musi złożyć się kilka czynników.

Przede wszystkim musi wiać mocno pod narty. Przy wietrze w plecy i jeździe z wyższej belki prędkości są wyższe i nie sądzę, żeby było możliwe ustanie skoku w granicach 255m. No i muszą Kamila puścić w tak dobrych warunkach. I o ile mam mocno krytyczne podejście do pracy Sedlaka i jury, o tyle ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa skoczkom i nie dziwię im się, że nie chcą ryzykować.

Skoczek jak siedzi na belce nie może kalkulować i rozkminiać, że skoro wieje mocno pod narty i jest wysoka belka, to skoczy na 80% tylko z automatu daje maksa. No i skoczkowie to nie samobójcy i widząc, że są wysoko, a zeskok się kończy, ratują się podchodząc z dużej wysokości do lądowania. Tutaj przykład: https://www.youtube.com/watch?v=THGGlvUCEGU

Także oby się kilka czynników zgrało i leć Kamil w weekend po rekord Ale najważniejsze, żeby było bezpiecznie. Tutaj przykład, gdy ten rozbieg był za wysoki, a najebany Ahonen o mało się nie połamał: https://www.youtube.com/watch?v=1YoogFAko9g
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego (czytaj jakieś zdmuchnięcie przez wiatr), to Kamil oczywiście pewnie wygra Rower

Puchar Świata ma już w kieszeni

Zastanawiam się tylko czy Kamila stać na rekord świata w długości lotu w Vikersund? Stać na pewno, ale musi złożyć się kilka czynników.

Przede wszystkim musi wiać mocno pod narty. Przy wietrze w plecy i jeździe z wyższej belki prędkości są wyższe i nie sądzę, żeby było możliwe ustanie skoku w granicach 255m. No i muszą Kamila puścić w tak dobrych warunkach. I o ile mam mocno krytyczne podejście do pracy Sedlaka i jury, o tyle ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa skoczkom i nie dziwię im się, że nie chcą ryzykować.

Skoczek jak siedzi na belce nie może kalkulować i rozkminiać, że skoro wieje mocno pod narty i jest wysoka belka, to skoczy na 80% tylko z automatu daje maksa. No i skoczkowie to nie samobójcy i widząc, że są wysoko, a zeskok się kończy, ratują się podchodząc z dużej wysokości do lądowania. Tutaj przykład: https://www.youtube.com/watch?v=THGGlvUCEGU

Także oby się kilka czynników zgrało i leć Kamil w weekend po rekord Ale najważniejsze, żeby było bezpiecznie. Tutaj przykład, gdy ten rozbieg był za wysoki, a najebany Ahonen o mało się nie połamał: https://www.youtube.com/watch?v=1YoogFAko9g
    Tutaj też dobry przykład, skok sprzed kilkunastu dni.
    Kobayashi zaczyna hamować skok właściwie zaraz po wyjściu z progu.
    https://www.youtube.com/watch?v=J4wx8_YAIbs

Legionista Awatar Jaco
    Kolejny piękny sukces polskich skoczków. Cieszmy się.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Gdyby były normalne warunki w pierwszym konkursie na IO, to pewnie Kamil miałby dwa złota. W Oslo Kamil był zdecydowanie najlepszy, ale przez warunki zajął 6 miejsce, to są skoki. Forma formą, ale z naturą czasami nie da się wygrać.

Kamil, Kamilem wiadome, że to mistrz, ale w końcu dwa bardzo dobre skoki Kubackiego i trzecie podium w karierze. Szkoda trochę drugiego skoku Huli. Na podium to on tutaj formy nie miał, ale metr dalej i byłby chociaż 7, ale zważywszy na jego słabsze skoki po IO, 9 miejsce to i tak bardzo dobry wynik. Podobnie jak 14 miejsce Żyły i 20 Wolnego, który ma naprawdę bardzo obiecujący ten pierwszy regularny sezon w PŚ.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 13-03-2018 o 19:12
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Ogólnie z tymi drużynówkami to ich w tym sezonie Pucharu Świata pogrzało. 8 takich konkursów + IO i MŚ w lotach.
    Podobnie jak z pucharami na skoczni normalnej za lat Małysza, który specjalizował się na tego typu obiektach, a teraz poza IO, kiedy ostatnio był organizowany konkurs na K90?

Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    Podobnie jak z pucharami na skoczni normalnej za lat Małysza, który specjalizował się na tego typu obiektach, a teraz poza IO, kiedy ostatnio był organizowany konkurs na K90?
    To akurat jest zrozumiałe , dłuższe skoki są bardziej atrakcyjne dla telewidza .

Legionista
    Kolejna wygrana w Raw Air Oby jutro nie było loterii.

Dla Kamila optymalne warunki to lekki wiatr pod narty lub w plecy ok 0,5 m/s (równy dla całej stawki). Jeżeli w Vikersund będzie mocno wiało z przodu 1,5-2 m/s to Johansson, Stjernen, Tande, Kraft, Forfang, Prevc będą o wiele mocniejsi jak na skoczni K-125.
    Dodatkowo trzeba pamiętać że Kamil w piątek i niedziele będzie skakał w połowie stawki ok 20 min przed najgroźniejszymi rywalami.

Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    Kolejna wygrana w Raw Air Oby jutro nie było loterii.

Dla Kamila optymalne warunki to lekki wiatr pod narty lub w plecy ok 0,5 m/s (równy dla całej stawki). Jeżeli w Vikersund będzie mocno wiało z przodu 1,5-2 m/s to Johansson, Stjernen, Tande, Kraft, Forfang, Prevc będą o wiele mocniejsi jak na skoczni K-125.
    Dodatkowo trzeba pamiętać że Kamil w piątek i niedziele będzie skakał w połowie stawki ok 20 min przed najgroźniejszymi rywalami.
    Ostatnia seria w Vikersund ma być wg. kolejności turnieju.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta

.
    A gdzie ja pisałem o tym, jakie warunki są lepsze dla Stocha pod kątem walki o zwycięstwo w konkursie?

Pisałem przecież o możliwości pobicia rekordu świata.

To jeszcze raz, łopatologicznie:

Wiatr w plecy = wyższa belka. Im wyższa belka, tym wyższa prędkość na progu. Im wyższa prędkość na progu, tym wyższa prędkość w locie. Im wyższa prędkość w locie, tym wyższa prędkość przy lądowaniu.

Żeby pobić rekord (aktualny 253,5m) trzeba lądować na wypłaszczeniu, gdzie siła odśrodkowa wciska w ziemię. A im wyższa prędkość, tym ta siła jest większa.

Konkluzja: uważam, że przy wietrze w plecy (a co za tym idzie wysokiej belce i wysokiej prędkości) niemożliwe jest ustanie skoku w granicach 255m.
    Ostatnio edytowane przez b. ; 14-03-2018 o 19:26

Ciężko będzie rozegrać dzisiaj konkurs. Seria próbna przerwana po skoku Eisenbichlera na odległość... 148,5m(obecny rekord to 143) z belki numer... 1. Niższej już nie ma.

Legionista Awatar b.
    Można do belki przywiązać gumę i opuszczać na niej skoczków

Polacy kiedyś tak trenowali jak brakło belek.

Można do belki przywiązać gumę i opuszczać na niej skoczków

Polacy kiedyś tak trenowali jak brakło belek.
    Ew. skakać z plecakiem wypełnionym piaskiem.

Legionista
    Wąsacz się za bardzo cieszył
    "Ja pier*ole" - tak to skomentowałem oglądając

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    "Ja pier*ole" - tak to skomentowałem oglądając
    Ja podczas lotu Kamila obawiałem się o kibiców, bo myślałem, że może wylądować na trybunach

Ja podczas lotu Kamila obawiałem się o kibiców, bo myślałem, że może wylądować na trybunach
    Widać było zresztą jak ten skok skracał bo pewnie mógł wylądować ze 3-4 metry dalej. Z drugiej strony coś słabo wyśrubowany ten rekord do tej pory był.
    Skakać ponad 140m przy prędkości ok 88 km/h pokazuje jak wysoki jest obecnie poziom skoków czołówki.

Swoją drogą nie wiem co Kamil musiałby jeszcze w tym skoku poprawić, żeby dostać 20...
    Ostatnio edytowane przez Raffels ; 15-03-2018 o 17:01

Legionista Awatar so(L)dier
    nie przypominam sobie pobitego rekordu skoczni z pierwszej belki

nokaut

Legionista
    Tu zachodzi pytanie, co to za skocznia, co to za konstrukcja? Żeby bać się o bezpieczeństwo skoczka puszczając go z 1wszej belki? W ogóle go puszczając? niebywałe

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Tu zachodzi pytanie, co to za skocznia, co to za konstrukcja? Żeby bać się o bezpieczeństwo skoczka puszczając go z 1wszej belki? W ogóle go puszczając? niebywałe
    Sprzęt w ostatnich latach poszedł mocno do przodu.

Myślę, że przy takim wietrze pod narty na wielu skoczniach, nie tylko na Granasen, byłby problem z belkami.

Koszty dołożenia niższych belek raczej nie będą duże, trzeba będzie zmodernizować niektóre skocznie

Nowe profile skoczni , nowy sprzęt a pamiętam jak kiedyś Polo łapał się w Trondheim za głowę przy 138,5 m Małysza .

Legionista Awatar Jaco
    ***** mać! Cyborg.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar St.Maro

Legionista
    Dziękuję dobranoc, jutro znowu trzeba coś przeskoczyć?

Legionista Awatar Antares
    @WitoldBanka

Około 40 mln zł zamierzamy przeznaczyć na modernizację i budowę kompleksu skoczni narciarskich w Zakopanem. To będzie jedna z największych inwestycji w historii @cos_opo !!! #skijumpingfamily 🇵🇱💪
    Myślę, że ważniejsza wiadomość niż zwycięstwo Stocha, bo on jest w takiej formie gdzie go może tylko natura pokonać, żaden inny skoczek.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Uprawnienia umieszczania postów