Strona 69 z 76 PierwszyPierwszy ... 1959656667686970717273 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,041 do 2,070 z 2275

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista
    Szkoda, że hajsu na luźno nie mam bo postawiłbym na złoto Kamila. kursik 6,75 w STS. Ja tam jakoś wierzę jednak, że Tande spierdooli(ciężko w to uwierzyć patrząc na ten jego automatyzm na tej skoczni) i walka będzie z Freitagiem.

Legionista Awatar Antares
    Szkoda, że tej IV serii nie było, ale srebro to i tak fantastyczny wynik Stocha. Wiele głosów jest, że tym medalem Stoch przebił osiągnięcia Małysza, ale bym się z tym nie zgodził. Wiadome, że pamięta się głównie zwycięzców, ale jednak Adam przez całą karierę więcej nazdobywał. Przede wszystkim 4 x zdobył Kryształową Kulę, a to według mnie najważniejsza rzecz w skokach. Skaczą cały sezon, żeby wyłonić najlepszego, a z pojedynczymi mistrzowskimi zawodami różnie to bywa, szczególnie w skokach. Nawet Rok Benković zdobył MŚ. Zresztą Małysz ilościowo tych medali na wielkich imprezach i tak dużo więcej nazdobywał. 4 x MŚ, 1 x srebro, 1 x brąz przy 1 x MŚ Stocha. Na IO miał pecha do tego Ammanna, ale 3 x srebro i 1 x brąz ma.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Szkoda, że tej IV serii nie było, ale srebro to i tak fantastyczny wynik Stocha. Wiele głosów jest, że tym medalem Stoch przebił osiągnięcia Małysza, ale bym się z tym nie zgodził. Wiadome, że pamięta się głównie zwycięzców, ale jednak Adam przez całą karierę więcej nazdobywał. Przede wszystkim 4 x zdobył Kryształową Kulę, a to według mnie najważniejsza rzecz w skokach. Skaczą cały sezon, żeby wyłonić najlepszego, a z pojedynczymi mistrzowskimi zawodami różnie to bywa, szczególnie w skokach. Nawet Rok Benković zdobył MŚ. Zresztą Małysz ilościowo tych medali na wielkich imprezach i tak dużo więcej nazdobywał. 4 x MŚ, 1 x srebro, 1 x brąz przy 1 x MŚ Stocha. Na IO miał pecha do tego Ammanna, ale 3 x srebro i 1 x brąz ma.
    Jak Stoch zakończy skakanie na dobre to można ich porównać, na dziś to kompletnie bez sensu... w tym sezonie Kamil imo może dołożyć nawet 3 medale Igrzysk i PŚ.
    Always look on the bright side of life!

Legionista
    Zsumowałem wyniki "czwórek" poszczególnych reprezentacji. Oczywiście Ameryki nie odkryję, jeśli napiszę, że Norwegowie są poza zasięgiem (2457 punkty). Nasi jednak powinni powalczyć o srebro z Niemcami (my 2304, oni 2290). Słoweńcy są moim zdaniem zbyt chimeryczni (2174) by stanąć na podium. Nie oddadzą 8 dobrych, równych skoków, nie ma na to najmniejszych szans. Austriacy bez Hayboecka raczej liczyć się nie powinni.

Legionista
    Z tego co wiem,to sam Małysz powiedział swego czasu co jest najważniejsze. W każdym sporcie najważniejsze są trofea. Jeśli kryrształowa kula jest ważniejsza od złota olimpijskiego to w sumie bardzo ciekawa hipoteza.
    Jedyne w czym lepszy był Małysz to medialna mania...i sam Małysz zdaje sobie z tego sprawę.

Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Z tego co wiem,to sam Małysz powiedział swego czasu co jest najważniejsze. W każdym sporcie najważniejsze są trofea. Jeśli kryrształowa kula jest ważniejsza od złota olimpijskiego to w sumie bardzo ciekawa hipoteza.
    Jedyne w czym lepszy był Małysz to medialna mania...i sam Małysz zdaje sobie z tego sprawę.
    W tak loteryjnym sporcie jak skoki ważniejsze są pojedyncze zawody? O PŚ walczysz cały sezon na przestrzeni ponad 20 konkursów, tu przypadkowa osoba nie ma szans wygrać. Zresztą jak idzie o medale z wielkich imprez to jest 10 do 4 dla Małysza. Drużynowych konkursów nie liczę, bo wiadome, że wtedy Małysz miał takich kolegów, że o medale ciężko było.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Panowie, nie ma co porównywać. To jest niewymierne. Co Adam musiał się naskakać żeby sędziowie w końcu mu dobre noty dawali to w uj musiał naskakać i tego nie można zabrać. Był tak naprawdę pierwszym z Polaków, który musiał przebijać ten beton. Tu jeszcze duża rola tego typa od RedBulla/sponsora(też ciekawa postać) bo Adam nie był rozmowny, był speszony przed kamerą. A Kamil? A Kamil ma wyyebane,ma wspaniałą żonę, skromny chłopak, wie czym jest życie, twardo stąpa i napierdziela sobie w skokach. Obu należy się szacunek ale nie umniejszałbym Małyszowi bo tyle co radości mi sprawiał to masakra, z każdym skokiem cieszyłem się jak dziecko. Kamil po prostu skacze po Małyszu i tyle.

Legionista
    Nie ma co porównywać. Kto nie przeżył Małyszomanii ten będzie porównywał Małysza ze Stochem. Na papierze być może będzie to lepiej wyglądać dla Kamila ale emocje teraz i wtedy to dwa różne światy.

Legionista Awatar Raffels
    Patrząc na doniesienia pogodowe z Oberstdorfu, ciężko będzie dzisiaj rozegrać drużynówkę.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar ormo
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Patrząc na doniesienia pogodowe z Oberstdorfu, ciężko będzie dzisiaj rozegrać drużynówkę.

Skijumping.pl‏
    @Skijumpingpl
    Obserwuj Obserwuj @Skijumpingpl
    Więcej
    Pogoda w Oberstdorfie na razie zła. Pada śnieg, a silny wiatr powoduje zamiecie. Według prognoz jedna, wraz z upływem dnia warunki mają się poprawiać: wiatr ma słabnąć, a opady zaniknąć. #Oberstdorf2018
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Legionista Awatar b.
    1. Norwegia
    2. Polska
    3. Niemcy
    4. Słowenia
    5. Austria
    6. Rosja
    7. Szwajcaria
    8. Finlandia

Pewne info, możecie lecieć do buka
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Czuję w kościach że jednak Niemiaszki będą przed nami, obym sie mylił.

Hayboeck jednak skacze, więc Austriacy pewnie powalczą o podium.

E. Dawid znowu nie umie przełożyć skoku z treningu na konkurs...
    Ostatnio edytowane przez Raffels ; 21-01-2018 o 15:33

To Słoweńcy zaskoczyli, taki Domen indywidualnie 179, 187, 192, a tu 214 i 216 nagle w drużynówce.

Piwo się dla Layhe należy, bo dzięki jego skokom mamy historyczny medal.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 21-01-2018 o 16:42

Legionista
    To Słoweńcy zaskoczyli, taki Domen indywidualnie 179, 187, 192, a tu 214 i 216 nagle w drużynówce.

Piwo się dla Layhe należy, bo dzięki jego skokom mamy historyczny medal.
    Lehye w swoim stylu na drużynówkach

Aż taki beznadziejny jest ten Geiger, że nie skakał?

Najważniejsze, że ten medal jest. Norwegowie oczywiście poza zasięgiem, ale Słoweńcy naprawdę zaskoczyli. Może byłaby szansa z nimi powalczyć dzięki słabszym skokom P.Prevca, ale tutaj Kubacki musiałby oddać lepszy skok w pierwszej serii, bo w drugiej pokazał, że jak najbardziej go na takie stać. No i Kamil musiałby skakać na poziomie Freitaga, bo to już chyba była jazda na oparach. To był jednak bardzo wyczerpujący weekend. Chociaż gdyby Niemcy zamiast Leyhe mieli po prostu solidniaka co skoczy na poziomie Żyły czy Huli to tego medalu nie byłoby wgl, a więc niedosytu nie ma.

Brawo, bardzo ciężko wywalczony medal. Niemcy u siebie znowu zawodzą.
    Szkoda trochę tej słabszej dyspozycji Kamila bo można byłoby powalczyć ze Słoweńcami ale biorąc pod uwagę, że w lotach nigdy nie byliśmy ekspertami trzeba się cieszyć z tego brązu.
    W kontekście medalu na IO trzeba będzie uważać na Słoweńców, którzy wyraźnie notują progres. Liczę, że do dobrej formy wróci Maciek Kot.

Legionista Awatar Jaco
    Ogromny sukces. Brawo Polacy!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Loty narciarskie to jednak inna bajka niż skoki na tych mniejszych skoczniach...
    ... na IO będziemy jeszcze mocniejsi!
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar Luke
    Wielki sukces drużyny. Dopiero mając najlepszą ekipę w historii Polacy po ciężkim boju wywalczyli medal.
    Lekki niedosyt mam po konkursie indywidualnym. Szkoda, że Stoch nie wywalczył złota, bo byłby drugim skoczkiem w historii, który wygrał wszystko. A tak Kamil "tylko" dorównał Bredesenowi i Weissflogowi.

Oby teraz w spokoju do Igrzysk.

Niepokonane Miasto, niepokonany Klub...

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Stefan Hula
    Czasy, gdy moje niepowodzenia były obiektem żartów i drwin były trudne, ale są już przeszłością. Nie będę tego rozpamiętywał. Warto czekać, warto mieć marzenia i ciężko pracować, by je spełnić.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista
    No dobra, jakieś większe emocje zeszły, od jutra Zakopane, nowe Zakopane. Jakiegoś kierownika widziałem po przebudowie i mówił, że 150m można bezpiecznie skakać

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Dobrze by było przerwać jutro norweską pasę wygranych konkursów drużynowych .

Legionista Awatar Benek
    Nokaut....
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Ciechu
    Ale Stoch za....ł w drugiej serii Brawo drużyna! Pierwsza wygrana drużynowa w Polsce.

Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa!

Norwegowie nie w komplecie, Słoweńcy także, ale to nie ma znaczenia - wygrywamy na własnej ziemi. Stoch co odwalił w 2 serii to szczęka opadła, jutro powtórkę poproszę!
    Brawo!
    LEGIA TO MY
    ACAB!
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Cieszy bardzo powracająca powoli forma Maćka Kota. Oby na Igrzyskach było już optymalnie. A największe słowa uznania dla Stefana Huli. Przez lata wyśmiewany teraz pokazuje super formę. Czekam teraz na Kubackiego.

Legionista
    Kamil wiadomo, ale "Stefek" bum tiriri. Cieszy też decyzja trenera odpulić Żyłę za słabe metry I wstawić Maćka Kota. Jest zdrowa, czytelna rywalizacja. Duma.

Przynajmniej niech kończą po I serii to Hula dopisze się do listy polskich zwycięzców zawodów PŚ

Kur** Hula jak zwykle to ma farta do tych warunków, wszystko szło stabilnie, przyszło do skoku Huli i nagle tak się warunki zepsuły. I do podium 0,2 zabrakło jeszcze dodatkowo.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 28-01-2018 o 16:53

Ten cały dzisiejszy konkurs to jakiś żart. Zero związku ze sportem.

Uprawnienia umieszczania postów