Strona 67 z 76 PierwszyPierwszy ... 1757636465666768697071 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,981 do 2,010 z 2275

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Ja się nawet Małysza nie spodziewałem a co dopiero jakiegoś następcę bo skoki oglądam od kiedy skakał Fijas wtedy miałem jakieś 10lat, później sobie policzę dokładnie a teraz trzeba znaleźć jakiś sklep he
    Dokładnie patrząc na Jana Kowala i Wojtka Skupienia ciężko było sobie nawet wyobrazić Polaka na podium zwykłego konkursu PŚ . Brawo Mistrzu . Jestem przekonany że dziś przyszli następcy Kamila wpatrzeni w telewizor z wypiekami na twarzy podjeli decyzję że chcą skakać na nartach .

Legionista Awatar (L)ukas
    Wygrany konkurs
    Wygrany TCS
    Obroniony tytuł mistrza TCS
    Wygrana we wszystkich 4 konkursach TCS
    Lider Pucharu Świata

Dzięki za 5 Mazurków w tak krótkim czasie Do tego na niemieckiej i austriackiej ziemi
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista Awatar b.
    Rozmawialiśmy tu ostatnio o drużynach. Tak wygląda poczet podiumowiczów, żaden z zawodników spoza "Wielkiej Trójki" nie znalazł się na podium:

1. Polska 4-0-1
    2. Niemcy 0-2-2
    3. Norwegia 0-2-1

Pozdro Yevaud

A tego, co wyprawia Kamil nie da się opisać. Szacunek Mistrzu

ps. Już nie mogę się doczekać MŚwL, Norwegowie będą strasznie mocni, ale wierzę, że Kamil da radę i po raz kolejny przejdzie do historii
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista
    No to już na spokojnie:

Ostatnio edytowane przez Raczej ; 07-01-2018 o 12:04

Legionista Awatar St.Maro
    Brawo Kamil !!!

Podobnie jak już tu pisaliście wcześniej, w czasach Małysza nie sądziłem, że doczekamy następnego skoczka gdzie będzie można cieszyć się z jego wygranych. Przecież w czasach Adama to był Adam a reszta Polaków "atakowała" bulę... Pamiętam jak Stoch wygrał swój pierwszy konkurs w Zakopanem, myślałem wtedy: "fajnie, udało się innemu Polakowi niż Adam wygrać konkurs, jest nadzieja, że po zakończeniu kariery przez AM będzie można liczyć na jakiegoś Polaka co do 30tki wejdzie..." Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że Kamil dostarczy swoimi skokami tyle radości, a Polska kadra skoczków będzie w czołówce, zdobędzie PŚ, MŚ i będzie jednym z głównych faworytów do medalu na IO to chyba nie muszę pisać jaka by była wtedy moja reakcja

PS. Tak zerkam sobie na oficjalne wyniki i się zastanawiam, czy jest możliwość, że Dawidowi nie dodali pkt za obniżony rozbieg?

Wyniki z oficjalnej strony fisu:
    Bischofshofen - http://medias3.fis-ski.com/pdf/2018/...18JP3066RL.pdf

i dla porównania:
    Innsbruck - http://medias4.fis-ski.com/pdf/2018/...18JP3064RL.pdf

Wygląda jakby brakowało tych 3-5 pkt za obniżoną belkę. Wprawdzie w generalce T4S by to pozycji Dawida nie zmieniło, ale w samym wczorajszym konkursie byłby dwa miejsca wyżej

Legionista Awatar Raffels
    Żeby doliczyli pkt. za obniżoną belkę trzeba skoczyć ileś tam % punktu HS, nie pamiętam jaka to jest wartość, w każdym razie Kubacki tego nie skoczył.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar St.Maro
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Żeby doliczyli pkt. za obniżoną belkę trzeba skoczyć ileś tam % punktu HS, nie pamiętam jaka to jest wartość, w każdym razie Kubacki tego nie skoczył.
    Jak tak to ok, o tym nie wiedziałem. W tych oficjalnych wynikach jest tam nawet podane 95% HS (133m) - nie wiedziałem co to jest i po co to . Dobrze myślę, że te % punktu HS dotyczą tylko kiedy zmiana belki jest na własne życzenie? Bo patrząc na wyniki z Innsbrucka, kiedy zmiana belki była decyzją jury to te pkt były przyznawane.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez St.Maro Zobacz posta
    Dobrze myślę, że te % punktu HS dotyczą tylko kiedy zmiana belki jest na własne życzenie? Bo patrząc na wyniki z Innsbrucka, kiedy zmiana belki była decyzją jury to te pkt były przyznawane.
    Tak.

Był taki sezon, bodajże pierwszy po zmianach, gdzie te punkty były obligatoryjnie przyznawane, ale te zmiany na życzenie byly zbyt częste i słusznie wprowadzili przepis o 95%HS.

Jak nie trudno się domyślić, ma to dać możliwość trenerowi zabezpieczenia swojego zawodnika, gdy jury daje dupy.

Swoją drogą byłem pewnty, że Horngacher Kamilowi obniży.

A Kamil nie skakał z tej samej co Dawid?

Legionista Awatar b.
    Z tej samej. Kubackiemu też trener obniżył.

Ale piszę, że byłem pewny, że Kamilowi obniży, nie spodziewałem się jednak tego manewru z Kubackim

Ps. Swoją drogą, mialem wrazenie, ze Kamil w pierwszej serii strasznie spoznil (w drugiej tez, ale mniej), ale jest w tak okrutnym gazie, ze nawet wtedy wygrywa

Szkoda, ze nie pokazali w tv tego after/late i liczby cm przy skokach Kamila.
    Ostatnio edytowane przez b. ; 07-01-2018 o 14:27

Legionista Awatar (L)ukas
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Z tej samej. Kubackiemu też trener obniżył.

Ale piszę, że byłem pewny, że Kamilowi obniży, nie spodziewałem się jednak tego manewru z Kubackim

Ps. Swoją drogą, mialem wrazenie, ze Kamil w pierwszej serii strasznie spoznil (w drugiej tez, ale mniej), ale jest w tak okrutnym gazie, ze nawet wtedy wygrywa

Małysz, w którymś wywiadzie powiedział, że Kamil pierwszy skok bardzo spóźnił.
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista Awatar ormo
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Coś prawie metr

A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Co będzie jak zacznie trafiać ?

Legionista
    No to wtedy o dalszą przyszłość polskich skoków będę spokojny

Legionista
    Skład Polski na PŚ w Bad Mitterndorf
    Wtorek, 09 stycznia 2018, 13:46

Stefan Horngacher podał skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf. Na obiekcie Kulm (HS235) już w najbliższy weekend zaprezentuje się cała kadra narodowa.

Austriacki szkoleniowiec konsekwentnie od początku sezonu olimpijskiego stawia na szóstkę, którą wiosną wyselekcjonował do prowadzonej przez siebie kadry narodowej. Oznacza to, iż w Styrii, oprócz lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Kamila Stocha, zobaczymy też Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota oraz Jakuba Wolnego, dla którego będzie to debiut na skoczni mamuciej.

http://skijumping.pl/wiadomosci/2412...d-Mitterndorf/
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 11-01-2018 o 16:29

Legionista
    Kwali na żywo:

e:

Ostatnio edytowane przez Raczej ; 12-01-2018 o 13:23

Słabiutki konkurs Polaków się szykuje. Chyba nie leży naszym ta skocznia.

Legionista
    Nie podpalałem się i nie oczekiwałem zbyt wiele chociaż po cichu liczyłem, że Pietrek odleci przynajmniej na pierwszą piątkę. No ale cóż. Bywa i tak

Legionista Awatar b.
    Czwartkowymi treningami i kwalifikacjami rozpoczynają się MŚwL w Oberstdorfie.

Polacy pojadą w składzie: Stoch, Żyła, Kubacki, Hula, Kot. Jak na każdej imprezie rangi mistrzowskiej możemy wystawić czwórkę zawodników, więc ktoś z tej piątki obejrzy zawody z hotelu. Rozstrzygną pewnie czwartkowe treningi, na niedzielną drużynówkę możliwa podmianka najsłabszego z zawodów (4 ocenianie serie).

Austriacy bez Schlierenzauera, Słoweńcy bez lotników Tepesa i Kranjca. Składu Norwegów jeszcze nie ma, ale zapewne pojadą Tande, Forfang, Strjernen, Johansson i Fannemel. Twardy orzech do zgryzienia przed Stoecklem, bo kogoś z tej piątki będzie musiał odstawić, a jak dla mnie każdego z nich stać na medal, a nawet na złoto.

W ogóle Norwegowie w drużynówce wydają się być poza zasięgiem, w indywidualnym też będzie strasznie ciężko ich pokonać. Nawet całe podium norweskie jest możliwe.

No ale Kamilowi do Wielkiego Szlema brakuje tylko złota na MŚwL. A Kamil potrafi się mobilizować na najważniejsze starty

Sercem za Stochem, ale rozum podpowiada, że Norwegowie będą poza zasięgiem.

Legionista
    Tylko czemu Mistrzostwa są o 16 a nie o 18? Przecież skocznia posiada sztuczne oświetlenie, a wszystkie zainteresowane kraje (no, poza Japonią) są w naszej strefie czasowej.

Legionista

http://www.przegladsportowy.pl/sport...ampaign=profil
    Adam Małysz
    40 min ¡
    W związku z kolejnym filmikiem i wywołaniem mnie do tablicy przez Jana Ziobro informuję, że nie będę więcej brał udziału w jego błazenadzie i wypowiadał się na jego temat w internecie czy za pośrednictwem mediów. Takie załatwianie sprawy uważam za dziecinadę. Jeśli Jan chce ten swój serial emitować, proszę bardzo. Niech puszcza kolejne odcinki. Ale uważam, że to paranoja. Zamiast odstawiać cyrk, niech raz powie wprost, kto go dyskryminuje oraz poniża i utnie te spekulacje. Jeśli nie chce zrobić tego publicznie, niech opowie wszystko komuś, komu ufa, by prawda wyszła na jaw i można było zrobić z tym porządek.

Legionista Awatar klinton
    Lamenty tego chłopaka skwituję tylko tak:

Zamiast luzu w dupie to ona luz w mózgu...

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Zamiast luzu w dupie to ona luz w mózgu...
    Skoro tak go dymają działacze, to może faktycznie ma i w dupie

Legionista Awatar TNTP
    Nie wiem po ***** robicie podśmiechujki skoro chyba każdy kto się interesuje tematem wie jaka patologia panuje w PZN praktycznie od zawsze.
    Zamiast poważnie podejść do tematu to się robi z gościa idiotę, a później ludzie dziwią się, że ktoś dajmy na to w związku kolarskim ma dosłownie "luz w dupie"
    Lieber tot als rot!!

To niech wyłoży wszystko co wie a nie robi sobie serial w internecie, gdzie wypłakuje jaki to on biedny, ale żadnych konkretów nie ma. To, że w PZN-ie jest towarzystwo wzajemnej adoracji to jedno, ale Ziobro też nie jest takim świętoszkiem, Skoro Horngacher go w lecie odpalił do kadry B, żeby tam poprawił pewne elementy a ten nie dość, że z tego planu mało co zrealizował to jeszcze kompletnie nie miał formy(nawet w fis cupie nic nie pokazywał) to nie wiem do kogo ma pretensje.

Legionista Awatar TNTP
    Ale ja go w żaden sposób nie bronię, tylko zwracam uwagę na to, że przypierdalanie się do niego jest w kontekście całej sytuacji mocno dziwne.
    To, że taktycznie rozgrywa to jak rozgrywa to już jest jego sprawa - może ma swoje powody (które nibe skąd ja, albo Ty mamy znać), może ma luz w mózgu.
    Natomiast zarzut o "nie miał formy" w żaden sposób nie warunkuje tego, czy ma rację, czy nie
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Antares
    Do tej pory jego argumenty są śmieszne. Skakał w Finlandii w FIS Cupie gdzie osiągnął dobre wyniki, potem wysłali go do Japonii w PK (czyli ligę wyżej) i to było na celu zniszczenia go, bo za dużo podróży? A jakby go nie wysłali to jego argumentem byłoby, że świetnie skakał w FIS Cupie, ale w PK mu nie chcieli dać szansy?

Na początku opowiadał, że w Zakopanem skakał na treningach po 20 metrów dalej od Stękały, a go na zawody PK nie wzięli. Może tak było, ale przecież miał szansę na MP szansę pokazać, że rzeczywiście jego forma jest dużo lepsza od tych którzy na zawody jeżdżą. Czemu tego nie zrobił? Wolał jakąś imprezę u szwagra? Skoro planował robić jakieś seriale na fejsbukach to przecież miałby argument nie do podważenia. Tylko gorzej jakby na tych MP pokazywał taką formę jaką w oficjalnych zawodach w których w tym sezonie prezentował. Wtedy swoimi występami naraziłby się na śmieszność.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Runi
    Niech zacznie lepiej skakać,a nie płacze, że wszyscy go niszczą.
    Po jego bardzo dobrym sezonie 13/14 później już tak kolorowo nie było:
    w sezonie 14/15 - 23 starty ,7 razy w trzydziestce, 55 pkt
    w sezonie 15/16 -10 startów, 0 razy w trzydziestce ,0 pkt
    w sezonie 16/17 - 19 startów ,10 razy w trzydziestce, 122 pkt

Dodatkowo podpiera się jakiś FIS CUP co jest trzecią ligą narciarską.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Nie wiem po ***** robicie podśmiechujki skoro chyba każdy kto się interesuje tematem wie jaka patologia panuje w PZN praktycznie od zawsze.
    Zamiast poważnie podejść do tematu to się robi z gościa idiotę, a później ludzie dziwią się, że ktoś dajmy na to w związku kolarskim ma dosłownie "luz w dupie"
    Ja co prawda podśmiechujek nie robiłem, ale odniosę się: nie uważasz, że robienie telenoweli na pejsbuku jest hmm infantylne?

Nie chodzi o treść, którą ma do przekazania, ale o formę jaką wybrał.

Ja go nawet rozumiem. Ma swoj honor, uważa że jest niesprawiedliwie traktowany (pewnie ma dużo racji), uznał że czara goryczy się przelała, nie widzi już dalszej możliwości współpracy z PZNem, więc oznajmia, co mu leży na wątrobie. Ale nie w taki sposób...

Ziobro mówi otwarcie, jak mu się coś nie podoba, pewnie coś kiedyś chlaplnął czym przejebal sobie u leśnych dziadków z PZN, oni go ukarali jakąś degradacją, jego to jeszcze bardziej wkurwilo, znów coś powiedział i ta spirala niechęci się nakręcała.

Nie chce rozstrzygać, bo nie mam takiej wiedzy kto jest bardziej winny, ale na pewno nei jest tak, że winny jest tylko Janek albo tylko PZN. Jak zawsze prawda leży gdzieś po środku.

Faktem jest też, że dostał szansę w zeszłym sezonie i od T4S skakał W PŚ do końca, ale z tygodnia na tydzień był słabszy. Faktem jest też, że był zawodnikiem nr 5 zeszłego sezonu, a nie znalazło się dla niego miejsce w 7 osobowej kadrze A.

Brakuje mu trochę cierpliwości, co w tym sporcie jest bardzo ważne. Już od paru lat przebąkiwał, że ma zamiar rzucić do wszystko w pizdu i wyjechac w Bieszczady. Czy tam robić z ojcem meble. W tym sezonie jest w tragicznej formie, więc sportowo też się nie broni, więc pewnie postanowił wyrzucić z siebie to, co go boli. Szkoda, że wybrał taką formę.

A najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nie mamy zbyt wielu zawodników rokujących do punktów w PŚ, Janek kimś takim był, a po tym wszystkim i pojsciu na otwrtą wojnę pewnie już powrotu nie będzie.

Uprawnienia umieszczania postów