Strona 63 z 76 PierwszyPierwszy ... 135359606162636465666773 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,861 do 1,890 z 2275

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Brak mu "luzu w dupie".
    Biedroń by go wyluzował

Pilch tylko w Insbrucku, mam mieszane odczucia ... tzn. wolałbym go jednak w całości TCS, rzucić na głęboką wodę i tylko nie pozwolić się utopić a tak niech nawet macha łapami, no i nie wymagać cudów
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Antares
    Noty w skokach zawsze były niesprawiedliwe i to się raczej szybko nie zmieni. Jak ktoś ma nazwisko to z automatu to oceny są wyższe. Tak samo jest z odległością, jak ktoś ma huragan w plecy i skoczy 120 metrów to chociażby nie wiem jak pięknie by nie wylądował to dostanie po 17.5, a jak ktoś ma huragan pod narty i skoczy z normalnym lądowaniem 135 metrów to te noty z automatu będą w okolicach 19.

Ogólnie mam wrażenie, że jak sędzia jest z tych krajów drugiej kategorii w skokach (Rusek, Włoch), czy nawet trzeciej (Kazach) to ich oceny są najbardziej adekwatne do zaprezentowanego stylu.

A co do kombinowania to wiadome, że w skokach każde 0.5 punktu może mieć duże znaczenie, ale akurat w tym temacie nie zauważyłem, żeby sędziowie jakoś naszych dużo niżej oceniali. Jak podobnie stylowo skok odda Kot co Kraft to niestety w skokach normalna sprawa, że z racji nazwiska Kraft dostanie te 0.5 punktu więcej, ale to samo jest w przypadku gdy skacz Stoch i np. Poppinger.

Jedynie co może być na rzeczy w teoriach spiskowych to te kombinezony Norwegów. Taki Fannamel czy Forfang w dobrych warunkach mogą walczyć o zwycięstwa, a w złych mają problemy, żeby wejść do "30". Wiadome, że są skoczkowie, którzy świetnie potrafią wykorzystywać dobre warunki jak Ito, ale tutaj ta dysproporcja w wynikach jest dużo za duża. Tande zresztą może takich spektakularnych wpadek przy złych warunkach nie zalicza, ale jego występy też są dużo gorsze.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    @b.

o co chodzi z tym, że Ziobrze jest nie po drodze z PZN?
    Musiała mi umknąć ta kwestia.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    @b.

o co chodzi z tym, że Ziobrze jest nie po drodze z PZN?
    Musiała mi umknąć ta kwestia.
    Szczegółów nie znam, ale są kwasy na linii Ziobro - Tajner czy tam Ziobro - PZN.

Janek jak mu się coś nie podoba, to nie boi się głośno o tym mówić, a jak to w życiu jest, takie osoby nie mają lekko.

Fakty są takie, że w zeszłym sezonie Ziobro był w Polsce numerem 5, a mimo to został zdegradowany do kadry B. Nie wiem, czy tu Tajner namieszał (nie sądzę, żeby Horngacher dał sobie mieszać), czy Ziobro podpadł czymś trenerowi, czy ten nie widzi w nim potencjału, ale ta decyzja jeszcze pogłębiła problemy i Ziobro cały czas skacze bardzo słabo.

Nie wiem czy Janek zaciśnie zęby i udowodni wszystkim, że potrafi skakać czy skończy się tak, że da sobie spokój ze skokami i będzie robił z ojcem meble.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Jedynie co może być na rzeczy w teoriach spiskowych to te kombinezony Norwegów. Taki Fannamel czy Forfang w dobrych warunkach mogą walczyć o zwycięstwa, a w złych mają problemy, żeby wejść do "30". Wiadome, że są skoczkowie, którzy świetnie potrafią wykorzystywać dobre warunki jak Ito, ale tutaj ta dysproporcja w wynikach jest dużo za duża. Tande zresztą może takich spektakularnych wpadek przy złych warunkach nie zalicza, ale jego występy też są dużo gorsze.
    Ale jakie teorie spiskowe?

W skokach trwa wyścig zbrojeń, sprzęt jest bardzo ważny, widocznie Norwegowie na ten moment są o krok do przodu w porównaniu do reszty jeśli chodzi o sprzęt. Bo faktem jest, że szczególnie w ostatniej fazie odlatują "z niczego".

A z tym, że lepiej skaczą na przednich wiatrach to nic dziwnego - oni w większości mają taki styl, że "rzucają" się na progu, a taka technika głównie sprawdza się z na mamutach i z wiatrem pod narty. Zresztą podobnie ma większość Słoweńców.

ps. akurat Tande to powinien być dyskwalifikowany co konkurs, bo na belce za każdym razem wygina się jak małpa, żeby naciągnąć kombinezon.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta

W skokach trwa wyścig zbrojeń, sprzęt jest bardzo ważny, widocznie Norwegowie na ten moment są o krok do przodu w porównaniu do reszty jeśli chodzi o sprzęt. Bo faktem jest, że szczególnie w ostatniej fazie odlatują "z niczego".

A z tym, że lepiej skaczą na przednich wiatrach to nic dziwnego - oni w większości mają taki styl, że "rzucają" się na progu, a taka technika głównie sprawdza się z na mamutach i z wiatrem pod narty. Zresztą podobnie ma większość Słoweńców.

ps. akurat Tande to powinien być dyskwalifikowany co konkurs, bo na belce za każdym razem wygina się jak małpa, żeby naciągnąć kombinezon.
    Akurat w ostatnich konkursach już się tak nie giba, co by potwierdzało tezę o oszukiwaniu.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

No właśnie o te rozciąganie chodzi. Nie raz i nie dwa gołym okiem widać, że krok mieli bardzo luźny podczas lotu, a skoro kombinezony mają być skrojone pod zawodników to chyba nie jest fair? Na górze przechodzi kontrolę, potem rozciąga kombinezon, to jest kombinatorstwo, a nie wyścig zbrojeń. Zresztą ten właśnie wyścig zbrojeń psuje tylko skoki, bo się zaraz będzie okaże, że ktoś coś innowacyjnego wymyślił w np. wiązaniach i dzięki temu leci 2-3 metry dalej i wygrywa. Takie kraje jak np. Włosi od razu mają pod górkę, bo raczej ich federacje pod względem tych wyścigów ostro odstają. I chociażby im się rozwinął jakiś drugi Cecon to na starcie już ma trudniej.

I rozumiem, że Norwegowie potrafią świetnie wykorzystywać wiatr pod narty, ale bez przesady, żeby z wiatrem pod narty wygrywali zawody, a w złych warunkach nie wchodzili do "30".
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 22-12-2017 o 20:00
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Takie kraje jak np. Włosi od razu mają pod górkę, bo raczej ich federacje pod względem tych wyścigów ostro odstają. I chociażby im się rozwinął jakiś drugi Cecon to na starcie już ma trudniej.
    A to odkrycie, że bogatsi mają łatwiej. Tak jest w każdym sporcie, nie tylko w skokach.

Wrezzcie to nie my odstajemy, tak jak przed erą Małysza. Swoją drogą Skupień czy Mateja to byli bardzo utalentowani zawodnicy, ale min. przez słaby sprzet czy brak możliwości treningu nie mogli pokazać pełni umiejetnosci. Choć faktem jest, że Mateja nie miał psychiki, a Skupień za bardzo lubił %

Małysz jak kupił stary kombinezon od Harady i przeszył, to nagle zyskał parę metrów

Tomek Pilch dzisiaj 2 miejsce w Engelberku, nie schodzi poniżej 7 w kontynentalu i w austriackiej części TCS wystąpi jako lider pucharu kontynentalnego.

Legionista

Legionista Awatar b.
    Mądrzejsi będziemy po jutrzejszych treningach i kwalifikacjach, ale jak dla mnie głównymi faworytami T4S są Kamil i Kraft.

Patrząc po wynikach w tym sezonie, zdecydowanym faworytem wydaje się być Freitag, który w ostatnich pięciu konkursach był kolejno 1, 2, 1, 2, 1. Ja jednak w niego nie wierzę, sądzę, że nie wytrzyma presji, która będzie przeogromna. Niemcy nie wygrali T4S od 15 lat, kiedy Hannawald wygrał wszystkie 4 konkursy. Choć na pewno będzie groźny. Jak dla mnie po Kamilu i Krafcie - faworyt nr 3.

Pozostali zawodnicy, którzy jak dla mnie mogą wygrać to: Tande, Wellinger, Forfang, Kobayashi, ewentualnie Eisenbichler, ale jest bardzo nierówny, choć możliwości ma duże.

Czarnych koni można upatrywać w osobach zeszłorocznego "wicemistrza", Żyły i ... Stefana Huli Mistrzostwo Polski nie było przypadkiem, podobno na treningach niewiele odstawał od Stocha. Tyle, że Stefek ma z reguły dużego pecha do warunków. Mam nadzieję, że szczęście tym razem mu dopisze, a zobaczycie, że zakręci się w TOP6 turnieju

ps. Kamilowi w tym sezonie życzę przede wszystkim MŚ w Lotach, bo tylko tego brakuje mu w kolekcji. Dołączyłby do Nykaenena. Nawet tak wielcy skoczkowie jak Weissflog, Małysz, Ahonen, Ammann, Morgenstern czy Schlirenzauer nie są w tym elitarnym gronie.

A Kamil to dla mnie wzór sportowca
    Ostatnio edytowane przez b. ; 28-12-2017 o 19:49

W sobotę ma być bardzo niestabilna pogoda więc na starcie turnieju może być loteria.

Legionista
    Będzie dobrze

Mogłoby nie być drugiej serii. Kubacki 3, Stoch 4, Hula 7, Żyła 9 bardzo dobre miejsca naszych. I dla Kubackiego te podium może byłoby takim przełamaniem, żeby skoki z treningów i kwalifikacji zaczął przekładać na konkursy.

Żyła już daleko.

E: Brawo Kamil, Dawid i Stefek!! Mimo, że turniej trwa 4 konkursy to wydaje się, że o końcowe zwycięstwo będzie walczyła czwórka Stoch, Freitag, Kubacki i Kraft. Reszta za duża strata aby odrobić i pokonać tę czwórkę.
    Ostatnio edytowane przez gryglipuff ; 30-12-2017 o 17:47

Legionista Awatar ormo
    Ale początek TCS w wykonaniu Polaków

1. Stoch 3. Kubacki 5. Hula
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Ależ petarda Stocha w drugiej serii, w końcu podium Kubackiego i świetne miejsce Huli. Jednak dobrze, że ta druga seria była

Legionista Awatar Bootleg
    Rewelacyjny konkurs naszych. Szkoda tylko Żyły. No będą emocje... oby powtórka z tamtego roku.
    Always look on the bright side of life!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Będzie dobrze
    Łoptymisto cza byc

Bardzo ładnie. Jebnął Kamil tak charakternie, że eh.

Legionista

Brawo, w końcu klątwa gorszych skoków w drugich seriach przełamana a i warunki nareszcie troszkę nam pomogły. Kamil świetny skok w drugiej serii ale najbardziej chyba cieszy 3 miejsce Kubackiego, może w końcu się przełamie i ta presja nie będzie go już tak hamować. No i szacunek dla Stefana Huli za taki skok w fatalnych warunkach w drugiej serii. Martwi trochę forma Maćka Kota w tym sezonie.

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Brawo, w końcu klątwa gorszych skoków w drugich seriach przełamana a i warunki nareszcie troszkę nam pomogły. Kamil świetny skok w drugiej serii ale najbardziej chyba cieszy 3 miejsce Kubackiego, może w końcu się przełamie i ta presja nie będzie go już tak hamować. No i szacunek dla Stefana Huli za taki skok w fatalnych warunkach w drugiej serii. Martwi trochę forma Maćka Kota w tym sezonie.
    Kot musi się obudzić, bo w tym momencie Hula zgłasza coraz większe aspiracje do zastąpienia go w drużynie. Najpierw pierwsze mistrzostwo Polski, teraz najwyższe miejsce w karierze w zawodach PŚ i to nie byle jakich. Zaraz rocznikowo wskoczą mu 32 lata i pokazuje, że można nawet w takim wieku robić postępy w skokach.

Legionista
    Oby Maciek obudził kocura w sobie na Igrzyska, będzie gitara. Bo widać sezonowy progres, do przodu. A helmuty niech się boją.

Legionista Awatar b.
    Tomek Pilch, nie tak jak wcześniej zakładano w Innsbrucku, a już w Ga-Pa zadebiutuje w PŚ. Jutro kwalifikacje

Tomek Pilch, nie tak jak wcześniej zakładano w Innsbrucku, a już w Ga-Pa zadebiutuje w PŚ. Jutro kwalifikacje
    Tomasz Pilch znalazł się na liście startowej kwalifikacji w Ga-Pa, drugiego konkursu #TCS. - To pomyłka - mówi mi trener zawodnika, Maciej Maciusiak. - Nic się nie zmieniło, Tomek wystartuje dopiero w Innsbrucku, pojedzie tam razem z Adamem Małyszem - dodaje
    Jednak nie.

Legionista Awatar Luke
    Trzeci najlepszy w historii występ Polaków w konkursie PŚ, pod względem punktowym. Elegancko.

Ciekawi mnie, jaką strategię obrał w tym sezonie Kot? W wywiadzie nie był zadowolony z miejsca, ale powiedział, że tak musi być. Wszystko na Igrzyska? Trochę ryzykowne.

Niepokonane Miasto, niepokonany Klub...

Legionista Awatar Bonhart
    Poza Profesorem Stochem bardzo cieszy mnie, ze Kubacki zaczyna skakac na miare swojego ponadprzecietnego (moim zdaniem) talentu.

Legionista

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Luke Zobacz posta
    Trzeci najlepszy w historii występ Polaków w konkursie PŚ, pod względem punktowym. Elegancko.

Ciekawi mnie, jaką strategię obrał w tym sezonie Kot? W wywiadzie nie był zadowolony z miejsca, ale powiedział, że tak musi być. Wszystko na Igrzyska? Trochę ryzykowne.
    Ryzykowne, tym bardziej, że poza Kamilem, wydaje się, że jedynym pewniakiem do drużyny jest Kubacki. Na pozostałe dwa miejsca są zaś 3 poważne kandydatury i w tej chwili nie pokusiłbym się o wytypowanie z kogo trener zrezygnuje.

Legionista Awatar b.
    Ale przecież Kot nie skupia się na IO, bo tak sobie założył przed sezonem.

Jasne, że IO to docelowa impreza sezonu, ale po drodze są bardzo ważny, trwający T4S, MŚwL czy PŚ (jako całość czy pojedyncze konkursy).

Kot od początku sezonu nie skacze tak jakby chciał. A chciałby co najmniej tak, jak w zeszłym sezonie, choć liczył, że zrobi krok do przodu względem bardzo dobrego zeszłego roku.

Jak sam mówi, bardzo dużo metrów traci w fazie lotu, niby wszystko technicznie jest ok, ale skręca go po wyjściu z progu i ten błąd cały czas się pojawia. Niby podczas treningów w Zakopanem było lepiej, ale jak widać wciąż ta forma nie jest zadowalająca.

Widać, że pojawia się u niego frustracja. A to, że "odpuszcza" T4S wynika z tego, że nie satysfakcjonują go miejsca w drugiej 10-tce, a zdaje sobie sprawę z tego, że w obecnej formie nie stać go na walkę o podium. W związku z tym T4S to dla niego zwykłe konkursy PŚ i można powiedzieć trening.

Wie, że jakieś nerwowe ruchy i nastawianie się na wynik przyniosą efekt odwrotny od zamierzonego, także metodą małych kroków próbuje dojść do formy.

Tak więc "odpuszczenie" T4S wynika tylko i wyłącznie z jego formy, a nie jakiegoś nakreślonego przed sezonem planu.

Uprawnienia umieszczania postów