Strona 62 z 77 PierwszyPierwszy ... 125258596061626364656672 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,831 do 1,860 z 2295

Wątek: PŚ w skokach narciarskich

Legionista Awatar ormo
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Panowie bez przesady. Kiedyś był Małysz długo długo nic I Mateja. Teraz mamy Stocha i czterech pozostałych, którzy depcza mu po piętach. Do czasu kiedy zakończą skakanie na pewno pojawia się nowi
    Tylko, że żyjemy w czasach już po Małyszu Od 2 sezonów kadra A obraca się wokół tych samych nazwisk. Co roku kładzie się w chvj kasy na szkolenie, programy typu "LOTOS Cup", jest kilka kadr, a nowych nazwisk brak. Stękała, który pokazał się fajnie kilka razy, już przepadł. Zeszły sezon idealnie pokazał klęskę zaplecza w Pucharze Kontynentalnym. Zobaczymy co przyniesie ten, w którym Radek Żidek objął kadrę B. Ale w różnych wypowiedziach jakoś nie widać optymizmu
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Skoczkowie nieraz tak jak Małysz mają drugie sportowe życie . Za małolata błysną parę razy i znikają , może ktoś z naszych pokona tą samą drogę . Może być też tak jak ze Stochem który swój pierwszy konkurs wygrał chyba w siódmym czy ósmym sezonie startów w PŚ , także spokojnie .

Legionista Awatar Antares
    Żyła, Stoch i Hula przekroczyli już 30 lat co na skoczka jest bardzo dużo (pomijając Kasaiego). Kubacki ma 27, Kot 26 to już też w skokach nie są młodzieniaszki. I dokładnie mamy erę po Małyszu, skoki nie są niszowym sportem, którzy ludzie oglądają jak TCS w telewizji leciał. W ilu krajach na poważnie się skacze? Austria, Niemcy, Norwegi, Słowenia i my? Nawet Finlandia jest w odwrocie, to samo powoli z Japonią się dzieje. Skoro się zrobił wielki bum na skoki, poszła w to kasa, poszło ogromne zainteresowanie to można było liczyć, że jednak będzie wysyp młodych, a tu w Pucharze Kontynentalnym gdzie "oskakuje" się zaplecze tamten sezon tragiczny, teraz na wiele lepiej się nie zapowiada.

Zresztą nawet Horngacher w wywiadzie przed tym sezonem mówił, że w Kadrze B nadal coś nie tak jest, zawodnicy nie robią postępów. I za 2-3 sezony jak Żyła, Stoch i Hula pokończą kariery znowu możemy mieć zapaść.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar ormo
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ormo Zobacz posta
    Z tego, co czytam, w kadrze B jest chvjowo, bo po prostu nie ma kasy.
    Kadra A dostaje stypendia pozwalające sie skupic na skokach, a i ze skoczni jakiś hajs da się podnieść i z kontraktów reklamowych - bo sa pokazwyani w TV, a zawodnicy kadry B muszą biegać do roboty, żeby coś zarobić. Nawet jeśli związek gwarantuje sprzęt, trnasport itp. to jednak coś trzeba zarabiać, żeby się (albo siebie i rodzinę) utrzymać.
    Juniorzy tego problemu nie mają bo i tak mieszkają i jedzą u rodziców i nie chodzą do pracy - oni się na treningu skupic mogą. W przeciwieństwie do tych z B.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar b.
    A propos tego o czym piszesz Yevaud - polecam imho bardzo ciekawy wywiad z Mateją, który niedawno ukazał się w internetowej gazetce Szechtera. Linka nie będę wklejał, bo nie linkuję GóWna, ale jak ktoś chce to znajdzie w necie.

Legionista Awatar b.
    Tomek Pilch wygrał wczorajsze zawody PK w Whistler

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Dzień wcześniej był 7. Pytanie czy to chwilowy wyskok jak Stękały i Bieguny czy jest szansa na coś więcej.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar b.
    Dzień wcześniej był siódmy, ale to nie był PK tylko Fis Cup (choć skład osobowy podobny)

Ciężko w tym momencie powiedzieć jak rozwinie się jego kariera, bo u nas sukcesy juniorskie niekoniecznie przekładają sie na seniorskie (i na odwrót), można jedynie stwierdzić, że jest potencjał, skoro w wieku 17 lat wygrywa mocno obsadzone zawody PK.

Warto też wspomnieć, że wielki talent Murańka był 28 i przegrał m.in. z Turokiem z Rumunii...

Legionista
    @b. - wiadomo, że trudno powiedzieć, natomiast dwa powtórzenia sugerują, że przynajmniej ten konkretny wynik nie jest "wietrznym" fartem Bieguna i rzeczywiście chłopak ma potencjał.
    Jeśli chodzi o Murańkę to tragedia, bo on jest kolejnym, ktory po Stochu i Małyszu miał przejąć pałeczkę. Potencjałem ani Kamilowi, ani Adamowi nie ustępuje. Jednak nawet delikatnie śledząc wnętrze skoków pamiętam zdarzenia sugerujące, że tu problem tkwi w głowie. Dochodzi do tego, że tak przeżywał Soczi, a w tej chwili od Korei jest lata świetlne i pewnie ten Pilch jest bliżej.

Legionista Awatar b.
    Dla mnie też problem Murański tkwi w głowie. Ja go jeszcze nie skreślam, 23 lata to już nie młokos i powinien już udowadniać, że ma potencjał, ale z drugiej strony Małysz właśnie w takim wieku wystrzelił, Kot też był wożony po PŚ i zaliczał rekordowe liczby występów w PŚ bez zdobycia punktów, Kubacki dla mnie zawsze był "workiem ziemniaków", a jednak teraz udowadnia, że potrafi skakać...

Czasu jednak zostaje Murańce niewiele, bo jak będzie taka degrengolada jak teraz, że ciężko mu o punkty w PK, to skończy się to wylotem z kadr i będzie po ptakach.

To, że jest ogromnym talentem pokazywał głównie w bardzo młodym wieku, później zaczął rosnąć, zmieniła mu się technika i doszły do tego ogromne problemy ze wzrokiem. Klimek był bliski ślepoty. W ostatnich latach marnował okresy przygotowawcze ze względu na operacje oczu.

Doszło do tego małżeństwo, potomstwo, nieprzespane noce, a teraz żeby w skokach coś osiągnąć, trzeba się całkowicie podporządkować reżimowi treningowemu. Nie wiem, czy Klimek jest w stanie to zrobić i czy zwyczajnie ma czystą głowę.

Niemniej - ja wciąż wierzę, że końcu odpali, i takie skoki będą regularnie:

https://www.youtube.com/watch?v=aFqFJa9ydhw

Dzisiaj też wygrał i to na trudnej skoczni w Kuusamo ze sporą przewagą.

Legionista Awatar Benek
    Chyba dostanie szansę w TCS ?
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Chyba dostanie szansę w TCS ?
    Wczoraj gdzieś słyszałem, że dzięki jego wynikom dostaliśmy dodatkowe miejsce(7skoczków) w TCS więc kto wie.

Legionista
    Horngaher się zastanawia, czy wykorzystywać 7 miejsce. Ale jeśli decyzja byłaby pozytywna to przecież nikogo innego nie powoła, skoro ewentualni konkurenci zajmują miejsca w trzeciej dziesiątce PK.

Legionista Awatar lechkus
    Czy tylko ja mam wrażenie, że wyniki, kto wygrywa, a kto nie są ustawiane przez sędziów? Nasi mają zaje.isty styl, praktycznie ani nie drgną w czasie lotu i zawsze telemark. A żeby dostali coś wyżej niż 18 to już jakiś cud. Nie wspominając o tych punktach za wiatr... Aż się boję tej Olimpiady...

Cytat Zamieszczone przez lechkus Zobacz posta
    Czy tylko ja mam wrażenie, że wyniki, kto wygrywa, a kto nie są ustawiane przez sędziów? Nasi mają zaje.isty styl, praktycznie ani nie drgną w czasie lotu i zawsze telemark. A żeby dostali coś wyżej niż 18 to już jakiś cud. Nie wspominając o tych punktach za wiatr... Aż się boję tej Olimpiady...
    Chyba tylko Ty + czasami komentatorzy. Igrzysk się nie bój tylko wspomnij, że Stoch na dużej w Soczi został zwycięzcą tylko dzięki notom (odległość krótsza o chyba 1 m od Kasaiego a wiatry podobne - obie serie noty wyższe Stocha a Kasai tez pięknie leciał). Podobnie choćby w zeszły weekend Stoch miał jedne z lepszych not a w 2 serii chyba najlepsza albo 2 pomimo, że mu trochę noga odjechała. Więc nic nie jest ustawione a nawet jeśli to czasami to "ustawienie" działa na korzyśc naszych, a czasami nie - jak to w sporcie
    Ostatnio edytowane przez alsace ; 19-12-2017 o 16:07

Legionista Awatar b.
    Co do meritum zgoda.

Cytat Zamieszczone przez alsace Zobacz posta
    wspomnij, że Stoch na dużej w Soczi został zwycięzcą tylko dzięki notom (odległość krótsza o chyba 1 m od Kasaiego a wiatry podobne - obie serie noty wyższe Stocha a Kasai tez pięknie leciał).
    Tyle, że Stoch zwyczajnie zasłużył na wyższe noty. Polecam obejrzeć jeszcze raz i porównać skoki. Japończykowi, jak to ma w zwyczaju, po lądowaniu rozjechała się i zakantowała lewa narta, szczególnie w pierwszym skoku. Kamil dużo ładniej lądował.

Do ogólnej noty Stocha liczyło się: 19,5; 19,5 ;19,5 w pierwszej serii, 19; 18,5; 18,5 w drugiej serii.

Kasai: 19; 19; 19 w pierwszej serii, 18,5; 18,5 18,5 w drugiej serii.

Jak dla mnie noty zasłużone, a jeśli już ktoś miał za wysokie, to nie Kamil, a Kasai za pierwszy skok.

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Wczoraj gdzieś słyszałem, że dzięki jego wynikom dostaliśmy dodatkowe miejsce(7skoczków) w TCS więc kto wie.
    De facto wywalczył dwa miejsca dla Polski - jedno w PŚ i jedno w PK, bo wskoczył do 50-tki w rankingu CRL.

Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Horngaher się zastanawia, czy wykorzystywać 7 miejsce. Ale jeśli decyzja byłaby pozytywna to przecież nikogo innego nie powoła, skoro ewentualni konkurenci zajmują miejsca w trzeciej dziesiątce PK.
    Oczywiście, że jeśli ktoś zasłużył, to jedynie Tomek Pilch. Tyle, że jego imprezą docelową są MŚJ. Jakby to ode mnie zależało, to chciałbym żeby pojechał, ale jeśli trenerzy zdecydują inaczej, to całkowicie to zrozumiem. T4S to baaaardzo wyczerpujący turniej, szczególnie dla tak młodego zawodnika i może to się negatywnie odbić.

No i trzeba pamietać, że ostatnio Murańka trenował w Polsce i nie był ani na FIS Cupie ani w PK. Może odbudował się?

Legionista

Oczywiście, że jeśli ktoś zasłużył, to jedynie Tomek Pilch. Tyle, że jego imprezą docelową są MŚJ. Jakby to ode mnie zależało, to chciałbym żeby pojechał, ale jeśli trenerzy zdecydują inaczej, to całkowicie to zrozumiem. T4S to baaaardzo wyczerpujący turniej, szczególnie dla tak młodego zawodnika i może to się negatywnie odbić.
    Ale np. na jeden czy dwa konkursy można by go zabrać, niech zobaczy co i jak. Nie musi całego turnieju zaliczyć.

Legionista Awatar Jestem
    Nie rozumiem tych wątpliwości dotyczących Pilcha. Raz, że sobie zasłużył, a dwa to nie będzie pierwszym tak młody zawodnikiem w TCS. Faktem jest, że po dobrym sezonie taki siedemnastolatek ma następny w plecy na 95% ale przynajmniej ten jeden ma do przodu, inaczej może mieć obydwa w plecy ... sodówa jak ma mu wybić to i tak wybije po turniejach kontynentalnych, to główne źródło problemu --> Rutkowscy! Juniorskie zawody mistrzowskie są nic nie warte w porównaniu z szansą na TCS!
    Oczywiście istnieje duże zagrożenie, że będzie lepszy od większości skoczków z kadry A i wtedy rzeczywiście powstaje olbrzymi problem dla ekipy szkoleniowej kadry A

Reasumując, nie oglądać się tylko wystawiać Pilcha i niech pokaże co potrafi na TCS.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Oczywiście istnieje duże zagrożenie, że będzie lepszy od większości skoczków z kadry A
    Lodu.

Jak miałbym stawiać, to w najlepszym wypadku jest na poziomie Kuby Wolnego, czyli najsłabszego członka kadry A. Niedługo MP, to będzie weryfikacja.

Lodu.

Jak miałbym stawiać, to w najlepszym wypadku jest na poziomie Kuby Wolnego, czyli najsłabszego członka kadry A. Niedługo MP, to będzie weryfikacja.
    Swoją drogą dobrze to świadczy o naszej kadrze, skoro najsłabszy zawodnik prawie regularnie punktuje w konkursach(swoją drogą ogromnie szkoda tych kontuzji Wolnego bo zapowiadał się na czołowego skoczka PŚ, liczę, że jeszcze kiedyś dojdzie do podobnej formy). Jeśli Kot i Kubacki ustabilizują swoją formę to o medal na IO się zupełnie nie boję. A co do Pilcha to mając w składzie takiego trenera jak Horngacher, który dodatkowo wcześniej sam pracował z kadrami juniorskimi, można być pewnym, że podejmie najlepszą decyzję dla wszystkich.

Legionista Awatar Antares
    Ale kto inny ma jechać jako 7 skoro dla reszty z Murańką i Zniszczołem na czele sukcesem było dostanie się do "30" w PK?
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Tyle, że Stoch zwyczajnie zasłużył na wyższe noty. Polecam obejrzeć jeszcze raz i porównać skoki. Japończykowi, jak to ma w zwyczaju, po lądowaniu rozjechała się i zakantowała lewa narta, szczególnie w pierwszym skoku. Kamil dużo ładniej lądował.

Do ogólnej noty Stocha liczyło się: 19,5; 19,5 ;19,5 w pierwszej serii, 19; 18,5; 18,5 w drugiej serii.

Kasai: 19; 19; 19 w pierwszej serii, 18,5; 18,5 18,5 w drugiej serii.

Jak dla mnie noty zasłużone, a jeśli już ktoś miał za wysokie, to nie Kamil, a Kasai za pierwszy skok.
    Ja nie twierdze, że Kasai był jakoś skrzywdzony. Po prostu w tym konkursie mógł wygrać każdy z nich i nie byłoby mowy o spisku. Przy takich różnicach w odległości wystarczy, że trzech sędziów zmienia noty o 0,5 i mamy innego zwycięzcę. Jak piszesz Stoch 19,5 czyli to jest nota marzeń rzadko spotykana w skokach, spokojnie mogliby mu dać 19 pomimo, że skok był ładny rzeczywiście. To piszę tylko tak, żeby dotarło do tych, którzy wierzą w antypolski spisek w skokach.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez alsace Zobacz posta
    Ja nie twierdze, że Kasai był jakoś skrzywdzony. Po prostu w tym konkursie mógł wygrać każdy z nich i nie byłoby mowy o spisku. Przy takich różnicach w odległości wystarczy, że trzech sędziów zmienia noty o 0,5 i mamy innego zwycięzcę. Jak piszesz Stoch 19,5 czyli to jest nota marzeń rzadko spotykana w skokach, spokojnie mogliby mu dać 19 pomimo, że skok był ładny rzeczywiście. To piszę tylko tak, żeby dotarło do tych, którzy wierzą w antypolski spisek w skokach.
    Spisku pewnie nie ma, a jeśli jest, to nie "antypolski", bo zaczęliśmy za dużo znaczyć w tej dyscyplinie.
    Ale noty sędziowskie są zazwyczaj z d...
    Stoch uchodzi za stylistę, to i zazwyczaj wysokie noty dostaje.
    Amman ma łatkę zawodnika tylko markującego telemark, to z definicji dostaje punkt mniej (chociaż lata temu skakał tak samo, a dostawał wyższe noty - wtedy nie miał tej "łatki")
    Ostatni konkurs w Engelbergu - Fannemel ląduje na dwie nogi machając przy tym łapami. Tylko polski sędzia dał 17. Reszta 17.5 i 18. I w efekcie noty za styl miał takie same, jak połowa skoczków lądujących poprawnie. Jak choćby wspominany wcześniej Ammann, który wylądował po swojemu, ale i tak o klasę lepiej niż Fannemel.
    I znów - to nie jest spisek "pronorweski". W porównaniu do Fannemela także jego koledzy z reprezentacji byli skrzywdzeni notami. Ot - po prostu - noty są, ale w niewielkim stopniu odzwierciedlaja "jakość" skoku.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar C.SF
    Co się stało z Jankiem Ziobro? W tamtym sezonie miał dobre momenty, były nawet jakieś rozważania czy to nie on powinien być jako 4 w drużynówce, a w przygotowaniach do sezonu chyba nawet nie brał udziału z główną kadrą?
    Wszystko co mamy to te trybuny szare - nie odejdziemy stąd chociaż nieraz są koszmarem

Legionista
    Tylko Sześciu Polaków na niemiecką część 66. Turnieju Czterech Skoczni

Stefan Horngacher zdecydował, że w niemieckiej części prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni wystartuje sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. W Innsbrucku do drużyny dołączy Tomasz Pilch.

Oznacza to, że w Oberstdorfie oraz w Garmisch-Partenkirchen nie wykorzystamy siódmego miejsca, wywalczonego, dzięki świetnym startom Tomasza Pilcha w Pucharze Kontynentalnym.

17-latek ma wystartować w Innsbrucku i tym samym zadebiutować w zawodach z cyklu Pucharu Świata.

O tym, czy Pilch pojedzie także na finałowy konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, decyzja ma zapaść tuż po zawodach w Innsbrucku (4 stycznia).

Zmagania w Oberstdorfie rozpoczną się 29 grudnia, na kiedy zaplanowane są oficjalne treningi i kwalifikacje. Dzień później odbędzie się pierwszy konkurs tegorocznej edycji turnieju.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 29.12.2017
    14:30 - Oficjalny trening
    16:30 - Kwalifikacje

Sobota, 30.12.2017
    15:00 - Seria próbna
    16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)
    http://www.skijumping.pl

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez C.SF Zobacz posta
    Co się stało z Jankiem Ziobro? W tamtym sezonie miał dobre momenty, były nawet jakieś rozważania czy to nie on powinien być jako 4 w drużynówce, a w przygotowaniach do sezonu chyba nawet nie brał udziału z główną kadrą?
    Tak, nie brał udziału w przygotowaniach z "główną kadrą".

Zawsze po sezonie, a przed startem przygotowań do kolejnego, dokonywany jest podział na grupy szkoleniowe i Ziobro na ten sezon znalazł się w kadrze "B" trenowanej przez Radka Żidka.

Obecnie jest w bardzo słabej formie, na inaugurację w Wiśle przepadł w kwalifikacjach, startował ostatnio w FIS Cup (3 liga) w Notodden i zajmował miejsca w drugiej 10tce (Kantyka był 2. i 7.).

Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy - czy wystrzał w sezonie 2013/14 był jednorazowy i "ponad stan", a Ziobro to przeciętny skoczek, czy jest odsuwany na bok za swój charakter.

Nie jest tajemnicą, że Ziobro trochę nie po drodze z PZNem.

Horngacher twierdził też, że popełnia poważny błąd za progiem, gdzie lewa narta mu ucieka i traci przez to dużo metrów i że ten błąd u niego jest praktycznie nie do wyeliminowania. Nie wiem też jak się układają jego relacje z Horngacherem, ale u Austriaka nie ma pierdolenia i trzeba się w 100% podporządkować - Żyła na starcie dostał ultimatum i musiał zmienić pozycję najazdową z tej swojej cyrkowej, bo u Horngachera tak się nie jeździ

Stawiam, że w niedługim czasie Janek Ziobro może zakończyć karierę. Choć oczywiście życzę mu jak najlepeij
    Ostatnio edytowane przez b. ; 22-12-2017 o 17:02

Legionista Awatar Jaco
    Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy - czy wystrzał w sezonie 2013/14 był jednorazowy i "ponad stan", a Ziobro to przeciętny skoczek, czy jest odsuwany na bok za swój charakter.
    Brak mu "luzu w dupie".
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów