Strona 90 z 90 PierwszyPierwszy ... 40808687888990
Pokaż wyniki od 2,671 do 2,687 z 2687

Wątek: Wątek patriotyczny

Sprawdź stosunek szerokości kostki (i jakie jej kształty wchodzą w grę) do szerokości alejki. Ten wzór słowiańsko-ludowy może wymagać szerokości autostrady...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Sprawdź stosunek szerokości kostki (i jakie jej kształty wchodzą w grę) do szerokości alejki. Ten wzór słowiańsko-ludowy może wymagać szerokości autostrady...
    jasne, to jest koncepcja którą będę przedtstawiał na spotkaniu z radą miasta. Szerokość wynosi ok 2,5-3 m.

Legionista Awatar KRA
    Jaka ostatecznie została wybrana lista dat?

Legionista Awatar rey
    Ten styl słowiański fajnie wygląda na grafice, ale obawiam się, że w rzeczywistości może wyjść kupa. Powinieneś zacząć od przejrzenia, jakie kostki są dostępne na rynku i pod kształt i wymiary jednej kostki coś dobrać, bo zbyt skomplikowany wzór się nie uda. Poza tym będzie trzeba mnóstwo kostek docinać, a to nie wychodzi estetycznie. No i jeszcze kolor "biały" - może być z tym problem.
    Producenci od ręki dostepni na rynku warszawskim:
    http://www.polbruk.pl/
    http://www.libet.pl/
    http://certus.eu/
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
    Jaka ostatecznie została wybrana lista dat?
    Podbijam.

P.S. Dzięki za info Bobicz. Bez względu na wybór ultrazacna inicjatywa
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 27-02-2018 o 10:38
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Na spotkaniu opisuje/ sprzedaje koncepcję. Później jest dyskusja nad realizacją ze specami z danej dziedziny. Po nim będę wiedział jakie mamy możliwości i do możliwości dobierzemy projekt.

Co do dat to mamy z czego wybierać. Być może będzie ich więcej, dlatego nie podaję jeszcze końcowego wyboru.

Harmonogram wygląda tak, że teraz w całym mieście odbywają się konsultacje i prezentacje pomysłów.
    Później jest czas aby je dopracować. Głosowanie na pomysły, jak co roku, jest w okolicach wakacji, później ogłoszenie wyników i ewentualna realizacja w 2019 roku.

Gdy będę miał już komplet informacji zrobi się specjalną stronę/ fan page, na której wszystkie informacje będą umieszczone w jednym miejscu.
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 27-02-2018 o 10:40

Legionista

#RespectUs

Film poniżej genialny.

Wczoraj miałem prezentację swojego projektu "Alejki Patriotycznej" przed radą dzielnicy i mieszkańcami. Jak łatwo się było domyśleć wzbudził on sporo kontrowersji- od wyboru dat (podałem przykładowe- 966, 1410, 1920 i 44, jednej z Pani bardzo brakowało tam naszego wejścia do Unii...), po rodzaj i kolor proponowanej nawierzchni. Padło też kilka uwag personalnych tj. znak Polski Walczącej na mojej bluzie. Na wszystkie z nich starałem się odpowiadać merytorycznie, a pomagał mi w tym sam Burmistrz Ochoty, który zna nasze środowisko i docenia pracę jaką wykonujemy odnośnie walki o pamięć historyczną.

Aby jednak nie rozmywać dalej tego wątku chciałbym założyć nowy, w którym dalej moglibyśmy prowadzić dyskusje nad projektem. Wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne z wiadomych względów. Gdyby nie Legia pewni nigdy bym się w te tematy tak nie wkręcił. Mam nowe koncepcje/ pytania, które chciałem z Wami omówić - co sądzicie?

Legionista Awatar rey
    Pomożecie? Pomożemy! Zakładaj
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Pomożecie? Pomożemy! Zakładaj
    zajebiście, w weeeknd naskrobię co trzeba. Dzięki za wsparcie!

Legionista Awatar bloniaq
    Co do akcji #RespectUs to nie dajcie się nabrać na lep pseudopatriotycznej propagandy, okraszonej krytyką rządu i Polskiej Fundacji Narodowej

http://telewizjarepublika.pl/zobacz-...tus,61429.html

„Kampania społeczna #RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie” czytamy na stronie internetowej akcji. Wiele wskazuje na to, że akcja finansowana jest za pieniądze środowisk związanych z przemysłem futrzarskim, która wykorzystuje do swojej walki elementy patriotyczne.
    W środę, informowaliśmy państwa o oddolnej inicjatywie Polaków.

Respect Us nabiera coraz większego rozpędu w internecie. „Oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie” to piękna sprawa. Jeśli jednak za kampanią stała ba machina przemysłowa, która do walki „o swoje” wykorzystywała by elementy patriotyczne – sprawa wyglądałaby inaczej.

Z osobą, która określana jest jako motor napędowy kampanii czyli Markiem Miśko, rozmawiał portal natemat.pl.

Miśko, kojarzony jest z przemysłem futrzarskim. Podczas protestu hodowców, wypowiadał się głośno występując w obronie wytwórców futer. Nic dziwnego, jest przecież dyrektorem generalnym Związku Polski Przemysł Futrzarski.

Zamieszanie w sprawę przemysłu futrzarskiego stawia „oddolną inicjatywę Polaków” w innym już świetle.

Marek Miśko w rozmowie z natemat.pl stwierdził, że jego akcja jest zaprzeczeniem narracji, że przez Polaków przemawia głód bezradności oraz, że istnieje przekonanie, że aby coś zrobić, trzeba wydawać miliony.

Miśko nie wie chyba jednak, że np. osoby które korzystają z portalu Telewizja Republika, które informowane są o rozmaitych akcji jak ta w obronie Ryszarda Czarneckiego czy ta, informująca o prawdzie historycznej odnośnie Holokaustu, kiedy to państwo wysyłaliście maile do polityków czy redakcji dziennikarskich świadczy o tym, że ludzie mają świadomość, że nie na wszystko potrzebne są gigantyczne sumy, a najważniejszy jest człowiek.

Miśko stwierdził także, że twórcy akcji nie zgadzają się na to, by państwo przejmowało narrację i odpowiedzialność. Wg niego, działania rządu są nieskuteczne i niosą złe skutki. Wypowiedź ta wyraźnie sprzeciwia się rządowi, który zaczął rozważać przecież ostatnio ograniczenia związane z przemysłem futerkowym.

Poinformował także, że na pomysł akcji wpadł jego szef, czyli prezes fundacji Wsparcia Polska Ziemia, który działa w przemyśle futrzarskim.

Osoba określana jako „lokomotywa” akcji #RespectUs skrytykowała także Fundację Narodową twierdząc, że nie działa tak jak trzeba i stanowczo się od niej odcięła.

Zastanawia fakt, że instytucje odznaczające się patriotyzmem jak rząd czy właśnie Fundacja Narodowa zostały przez współtwórcę kampanii skrytykowane. Wydawało by się, że w walce o wspólną sprawę podstawą była by współpraca. I tak z pewnością jest. Jeśli współpracy jednak nie ma, to czy na pewno walka toczy się o sprawę tą samą? Patriotyzm, prawdę i honor?

ZOBACZ WYWIAD Marka Miśko dla lewicowo-liberalnego portalu naTemat. TUTAJ (*)
    * pozostałość po linku zostawiłem poglądowo, żeby było widać kto uważał na lekcjach mistrza Urbana (który nota bene dzisiaj zmarzł)
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Nie wiem czy tu pasuje czy do tematu o "lekkiej" ale zaryzykuję.

Dzisiaj do śniadaniówki tvn zaproszona była złota sztafeta 4x400 z Birmingham. Przyszło trzech+Adam Kszczot. Jakub Krzewina nie pojawił się w tym burdelu. Warte odnotowania.

A być może miałby szansę powiedzieć parę ciekawych słów lemingom którzy oglądają to gówno, i pokazać że narracja TVNu się nie sprawdza.
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A być może miałby szansę powiedzieć parę ciekawych słów lemingom którzy oglądają to gówno, i pokazać że narracja TVNu się nie sprawdza.
    Też o tym pomyślałem. Z drugiej strony, byłoby przekrzykiwanie, wyłączanie mikrofonu, byłaby jeszcze awantura. Leminga przekonałby tylko w tym swoim świecie jeszcze bardziej czyli przyszedł łysy prawak, pewnie naziol i rozpierdolił mu super program, który tak ogląda sobie miło codziennie. Facet nie chciał brać w tym udziału i tyle.

edit:
    Tu może być inny pozytyw w takiej sytuacji, impuls dla innych, którzy też by z chęcią nie przychodzili ale, że "wszyscy chodzą tam to i ja tam pójdę, w końcu to promocja sportu a nie polityka".
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 10-03-2018 o 11:14

No właśnie wydaje mi się, że "rola" złotego medalisty dawałaby mu dobrą pozycję wyjściową, ale oczywiście nie byłoby to proste - trzebaby trochę sprytu, dobrej gadki itp - nie każdy by temu podołał, a szansa tylko jedna. Może nie czuł się na siłach. W każdym razie nie krytykuję, ale i nie "odnotowuję".
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta

Dzisiaj do śniadaniówki tvn zaproszona była złota sztafeta 4x400 z Birmingham. Przyszło trzech+Adam Kszczot. Jakub Krzewina nie pojawił się w tym burdelu. Warte odnotowania.[/IMG]

Dziś ma być w TVP1. "Alarm", 20:15
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Wczoraj w Krakowie odslonieto pomnik gen. Ryszarda Kuklinskiego. Polecam do odsluchania wywiad z dr.Jerzym Bukowskim na RMF/FM.
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Uprawnienia umieszczania postów