Strona 285 z 285 PierwszyPierwszy ... 185235275281282283284285
Pokaż wyniki od 8,521 do 8,549 z 8549

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar klinton
    Na prawym przednim kole w moim aucie powstał guz na oponie (prawdopodobnie po wpadnięciu w dziurę na trasie). Rozumiem, że opona nadaje się do wymiany. Czy w takim przypadku wymienić tylko jedną oponę, czy od razu dwie przednie? Opony zakupione w tym roku, jeżdżę na nich od Wielkanocy.

Legionista Awatar Abrams
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Na prawym przednim kole w moim aucie powstał guz na oponie (prawdopodobnie po wpadnięciu w dziurę na trasie). Rozumiem, że opona nadaje się do wymiany. Czy w takim przypadku wymienić tylko jedną oponę, czy od razu dwie przednie? Opony zakupione w tym roku, jeżdżę na nich od Wielkanocy.
    Jak znajdziesz taki sam model opny to wymień jedną, tą uszkodzoną.

Legionista Awatar Stout
    Pod warunkiem że druga na osi ma minimalne zużycie.
    Jeśli będzie zbyt duża różnica w wysokości/zużyciu bieżnika ,będzie problem .
    Ewentualnie ,możesz te opony wrzucić na oś nie napędową.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Rodzina się powiększa więc jakie kombi polecicie ??

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Ewentualnie ,możesz te opony wrzucić na oś nie napędową.
    Zakładając że oś napędowa - przód to...
    Są dwie szkoły "gdzie założyć gorsze opony". Jedna z nich mówi, że bardziej zużyte wrzucamy właśnie na przód, gdyż w awaryjnej sytuacji (np nagłe ominięcie przeszkody) uślizg tylnej osi jest trudniejszy do opanowania (i po prostu lepiej, jak tył mocniej trzyma).
    https://www.oponeo.pl/artykul/lepsze...n-adac-i-oamtc

Legionista Awatar Abrams
    Cytat Zamieszczone przez Adamus85 Zobacz posta
    Rodzina się powiększa więc jakie kombi polecicie ??
    Audi A6, lub BMW F11

Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Miałem podobną przygodę, w dodatku o guzie dowiedziałem się podczas przeglądu. Bez zastanawiania się wymieniłem obie opony.
    Jeżeli zużycie bieżnika na "ocalałej" oponie jest symboliczne, można rozważać dokupienie identycznej "nówki" na drugie koło. Jeśli jest zauważalne, IMO lepiej kupić dwie nowe opony. W sytuacji krytycznej, "testowej", np. podczas hamowania w trakcie ulewy lub w kałuży, opona o niższym bieżniku przestanie skutecznie odprowadzać wodę wcześniej niż "nówka", ergo powstanie silna tendencja do obrotu auta - nawet jeśli elektronika (ABS i ESP) się z nią upora, to kosztem wydłużonej drogi hamowania. Te dysproporcje będą się powiększać w miarę zużycia bieżnika - powiedzmy, że na początku mamy 8,5mm i 6,5mm, to po jakimś czasie będziemy mieli, odpowiednio, 5mm i 3mm.
    Kwestia osi IMO nie ma tu większego znaczenia. Jeśli przy sporej prędkości traci się stabilną przyczepność w zakręcie, to trzeba albo być Sebastianem Loebem, albo mieć opłacony abonament u św. Krzysztofa, żeby wyjść z przygody cało i z całym autem.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar Stout
    Zgadza się.
    Nawet taką sytuację opisaną przez Ciebie w ostatnim zdaniu przeżyłem.I skończyła się podwójnym dachowaniem i rowem.
    Dlatego napisałem ,że najlepiej założyć dwie nowe.
    Natomiast ja jestem stara szkoła nauki jazdy ,która twierdzi ,że na osi napędowej lepiej mieć dobre opony ).
    Pzdr.

Czy miał ktoś styczność i moglby sie podzielić opinia na temat infinity Q60 nowsze roczniki 2017-2018?

Natomiast ja jestem stara szkoła nauki jazdy ,która twierdzi ,że na osi napędowej lepiej mieć dobre opony ).
    Nie do końca precyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o to, że utrata przyczepności z powodu jednej kijowej opony może okazać się brzemienna w skutki niezależnie od tego, czy ta kijowa opona jest na osi z napędem czy bez. Zgadzam się z przytoczoną przez Ciebie tezą w przypadku przedniego napędu - tu napęd i kierowanie mamy na tej samej osi. W przypadku tylnego napędu kijowa opona z tyłu może powodować zerwanie przyczepności np. przy wychodzeniu z zakrętu podczas ulewy czy śnieżycy, ale nagłe yebbnięcie kijowej opony z przodu czy też utrata z jej powodu przyczepności podczas ulewy lub śnieżycy są równie niebezpieczne. Zaproponowałbym zasadę: na każdej z osi identyczne opony o tej samej wysokości bieżnika, opony z wyższym bieżnikiem na przód (to on odpowiada za skuteczne hamowanie, bo auto przy hamowaniu znacznie bardziej dociąża przód).
    I jeszcze taka historyjka, już mniej na temat samych opon - wracałem zimą w czasach przebudowy gierkówki, w nocy na skręcie za Piotrkowem w prawo na Warszawę (prosto na Łódź) musiałem, jadąc trasą wyznaczaną przez pachołki, zrobić połowę testu łosia, czyli z lewego pasa skręcić i odbić płynnie na prawy pas, i nagle (włączone światła mijania) zauważyłem, że w tym miejscu jest gołoledź (wcześniej było sucho i czarno). Jechałem jakieś 45-50 km/h, miałem prawie nowe zimówki, dałem lekko po hamulcach, od razu włączył się ABS, ale wiedziałem, że wyhamować przed skrętem i odbiciem w lewo na pewno nie zdążę. Czułem uślizg z przodu, więc po prostu celowałem przodem między pachołki - i nagle poczułem, że coś przyszło mi z pomocą: tył miękko podążał za przodem i prześliznąłem się przez ten zdradliwy fragment (a zaliczyłem jeszcze wyczuwalny podskok na styku starego asfaltu z nowym). To był pierwszy i jak na razie jedyny przypadek, gdy miałem możność przekonać się na 100%, że ESP działa. Auto - vectra, czyli przedni napęd.
    Pozdrawiam również.
    Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 21-08-2019 o 04:08
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Może głupie pytanie, ale jednak:
    Czy wideorejestratory podtrzymują ustawienia w momencie gdy auto 'więcej stoi niż jeździ'? Np zostawiam auto na kilka dni, wbudowana w kamerkę bateria trzyma datę i inne opcje, czy trzeba ustawiać od nowa?

Legionista Awatar Tomi
    Powinna trzymać ustawienia.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Skoro mowa i wideorejestratorach- co sądzicie o modelu https://www.wideorejestratory24.pl/k...-viofo-a119-v3 ? Bo widzę, że chyba ma całkiem dobrą cenę w stosunku do funkcji i jakości.

Legionista Awatar krzysiek1916
    Panowie, potrzebuję porady.

Szykuję do sprzedaży 8-letnie auto, przez całe swoje życie myte na myjniach automatycznych. W efekcie i karoseria i szyby (głównie przednia) są pokryte mikro-ryskami.
    Czy ktoś korzystał z usług renowacji lakieru i szyby (tylko przednia)? Możecie ew. kogoś polecić w sensownej cenie?

Przejrzałem internet i rozbieżność cen renowacji lakieru jest gigantyczna - najtańsza usługa zaczyna się od 200 do nawet 600-700 zł netto (a opcje z lepszymi efektami to już w tysiącach PLN). Z szybą na razie próbuję się dogadać z Multi Glass z Syreny, ale ciężko z nimi się skontaktować.
    Zastanawiam się co zrobić, bo nie uśmiecha mi się inwestować teraz kilkuset złotych na te działania. Rozważam ew. zakup/wypożyczenie polerki i poświęcenie weekendu na obrobienie auta (+ może auta ojca, bo ono też niedługo pójdzie na sprzedaż). Jest sens samemu się w to bawić? Ktoś ma jakieś doświadczenia i mógłby pomoć?

Ew. jeżeli ktoś już przez to przechodził i kupował sprzęt, to może polecić jakieś konkretne sensowne modele (widziałem po ok. 200-300 zł)? Albo skierować mnie do jakiejś wypożyczalni?
    Z góry dzięki.

Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Powinna trzymać ustawienia.
    Hmm... no właśnie się zastanawiam. Chciałem żonie kupić, ale ona rzadko jeździ, a widzę na wielu filmikach na YT zresetowane daty i się zastanawiałem, czy nie wynika to właśnie ze sporadycznego uruchamiania. Dzięki, po prostu trzeba wypróbować.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Hmm... no właśnie się zastanawiam. Chciałem żonie kupić, ale ona rzadko jeździ, a widzę na wielu filmikach na YT zresetowane daty i się zastanawiałem, czy nie wynika to właśnie ze sporadycznego uruchamiania. Dzięki, po prostu trzeba wypróbować.
    Mój Ojciec jest na emeryturze i czasami jeździ autem np. raz na miesiąc i kamera trzyma ustawienia.
    Zawsze możesz ją też zabrać do domu i podładować np. jakąś ładowarką do telefonu.

Cytat Zamieszczone przez Cedka Zobacz posta
    Skoro mowa i wideorejestratorach- co sądzicie o modelu https://www.wideorejestratory24.pl/k...-viofo-a119-v3 ? Bo widzę, że chyba ma całkiem dobrą cenę w stosunku do funkcji i jakości.
    Do 500 zł Viofo to chyba najlepszy wybór. Mam dwóch kumpli, którym polecałem ten model i obaj po ponad roku korzystania są zadowoleni.

Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Mój Ojciec jest na emeryturze i czasami jeździ autem np. raz na miesiąc i kamera trzyma ustawienia.
    O i o takie coś mi chodziło, dzięki!

PS. Viofo o którym piszecie jest bardzo często polecana i cieszy się niezłą opinią.
    Teraz w oko wpadł mi taki oto Xiaomi - po70mai Pro, wygląda nawet dyskretnie, a i parametry ma całkiem całkiem. Oby tylko nie gubił ostrości w upale, jak stary YI DASH CAM.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    O i o takie coś mi chodziło, dzięki!

PS. Viofo o którym piszecie jest bardzo często polecana i cieszy się niezłą opinią.
    Teraz w oko wpadł mi taki oto Xiaomi - po70mai Pro, wygląda nawet dyskretnie, a i parametry ma całkiem całkiem. Oby tylko nie gubił ostrości w upale, jak stary YI DASH CAM.
    Ja od ponad 3 lat mam właśnie Yi Dash Cam i jak do tej pory działa bezawaryjnie. Zero problemów.
    Ale mam o tyle dobrze, że zarówno w domu, jak i w robocie samochód stoi w garażu podziemnym, więc kamerka nie bardzo ma się jak nagrzać.

Legionista Awatar Stout
    Xiaomi bezdyskusyjnie.
    Kolega Jaco potwierdzi.

Oglądałem materiały z niej,nagrane w słońcu i w nocy.Nie ma się do czego przyczepić .

Legionista Awatar Jaco
    Xiaomi bezdyskusyjnie.
    Kolega Jaco potwierdzi.

Oglądałem materiały z niej,nagrane w słońcu i w nocy.Nie ma się do czego przyczepić .
    Potwierdzam.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar klinton
    Poszukuję pilnie w południowej części Stolicy mechanika, który podejmie się w krótkim terminie wymiany klocków hamulcowych i nie zedrze ze mnie nie wiadomo ile kasy za usługę. Może ktoś kogoś konkretnego polecić?

ja mam stare Audi A4, ale jeździ jeszcze.

Legionista Awatar Michu
    Szukam auta dla kumpla w przedziale 10 000 - 15 000 PLN. Samochód dla pary, przede wszystkim liczy się mała awaryjność i tanie części. Ktoś może polecić jakiś model? KIA Ceed, Skoda Octavia?

Legionista Awatar Stout
    Jak wygląda teraz sytuacja na S7 Elbląg -Warszawa ??
    Remonty pokończone ,można zapier....ć?
    : kawa:

Legionista Awatar LOL3K
    Można.

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista
    Jeśli chodzi o remonty, to Elbląg - Gdańsk były ostatnio. Jeśli chodzi o Elbląg - Warszawa, to remonty się dopiero zaczynają...

Legionista Awatar Stout
    No właśnie tak kombinuje ,czy lecieć A1 czy S7 . Siódemką mam prawie 100km bliżej.

Legionista Awatar Runi
    No właśnie tak kombinuje ,czy lecieć A1 czy S7 . Siódemką mam prawie 100km bliżej.
    Niedawno jechałem do okolic Ostródy i było OK. Dalej w stronę Elbląga nie wiem.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Niedawno jechałem do okolic Ostródy i było OK. Dalej w stronę Elbląga nie wiem.
    Zdecydowanie s7. Poza odcinkiem Płońsk- Mława masz cały czas dwupas. Dużo mniejszy ruch, bezpłatna.

Uprawnienia umieszczania postów