Strona 283 z 285 PierwszyPierwszy ... 183233273279280281282283284285 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,461 do 8,490 z 8543

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar Benek
    Co byście polecili z kombi do 60 tys ? jakies 3-4 letnie z dobrym wyposażeniem ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Miał ktoś do czynienia z Master1 ?
    Ja nie polecam. Co prawda nie użytkuje u nich auta ale sam proces kontaktu , czegokolwiek załatwienia to była katorga. Najpierw znalazłem sobie auto , które widniało w ofercie, okazało się ze już go nie ma po czym dostałem informacje ze w przyszłym tygodniu będzie nowy identyczny egzemplarz. Poczekałem , okazało się że nie jest ten sam , a oferta mailowa ma jakieś niewyobrażalne ceny - przy dwuletnim leasingu facet zaproponował mi ofertę na poziomie 118%. Dodatkowo ubezpieczenie w wysokości prawie 5 tysięcy netto rocznie. I dałem sobie z nimi spokój.

Legionista Awatar Benek
    a gdzie brałeś ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    a gdzie brałeś ?
    Volkswagen Krotoski. Jestem zadowolony pod względem procesu, cen , ubezpieczenia i serwisu okresowego.

Legionista
    Jako, że na dworzu ciepło, a gaz z klimy wyparował, trzeba dobić klimę w samochodzie, niestety dzięki kochanej UE i jej nowemu czynnikowy koszt takiej operacji to jakieś 1200 zł. Po "rynku" chodzi jednak opinia, że można spokojnie nabijać starym, tańszym czynnikiem tylko trzeba mieć przejściówkę. I tutaj pojawia się pytanie, ma ktoś może namiar na taki serwis (najlepiej w obrębie północnej Warszawy)?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

na pewno przy zakupie nie możecie zapomnieć o sprawdzeniu czy jest auto okej
    u mnie się zawsze sprawdza Miernik lakieru może komuś się przyda

Jaki samochĂłd

Witam. Poszukuję zastępczego programu do zdalnego sterowania komputerem, przez Internet . Windowsowy jest OK, ale chciałbym mieć więcej opcji, np. zmieniać jakość przekazu. Większość osób którym pomagam ma mizerny upload. Jaki program się sprawdzi? Najlepiej aby opinia była wydana z własnej autopsji.

Dzięki za pomoc .

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez ShermanTar Zobacz posta
    Witam. Poszukuję zastępczego programu do zdalnego sterowania komputerem, przez Internet . Windowsowy jest OK, ale chciałbym mieć więcej opcji, np. zmieniać jakość przekazu. Większość osób którym pomagam ma mizerny upload. Jaki program się sprawdzi? Najlepiej aby opinia była wydana z własnej autopsji.

Dzięki za pomoc .
    Najchętniej to bym wydał opinię z twojej autopsji. O ile istnieje coś takiego jak śmierć internetowa
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Moj kuzyn z Łancuta za autem jechał do Szczecina. Znalazł na szczeciniaku https://www.szczeciniak.pl/ CRV-7 4x4 w atrakcyjnej cenie.

Ja zastanawiam się nad ściągnięciem Lexusa LS 2014 rok. Czy ktoś korzysta i wie jak się sprawuje. Czy opłaca się ściąganie aut zza granicy?

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Najchętniej to bym wydał opinię z twojej autopsji.
    Polska trudna język...
    https://sjp.pwn.pl/sjp/autopsja;2551324.html

Bez obrazy...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Polska trudna język...
    https://sjp.pwn.pl/sjp/autopsja;2551324.html

Bez obrazy...
    Bez obrazy to zwyczajna przypinka, wiem ze od kolegi trzeba wymagać więcej, bo jest opiniotwórczy ale akademickość z Ciebie wychodzi
    P.S. Przypominają mi się czasy studiów na UW, potęga 😁😁
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Faktem jest, że denerwuje mnie niemiłosiernie brak szacunku dla czytelnika, objawiający się niestarannością o poprawną polszczyznę. Nie jest to objaw akademickości, bo przedstawiciele nauk technicznych kaleczą nasz język ojczysty okropnie. Nie zwracam uwagi wszystkim błądzącym, choć często korci. W tym przypadku chodziło jednak o wyśmiewanie kogoś z powodu rzekomego błędu, którego w rzeczywistości nie popełnił. I wyłącznie z tego powodu interweniowałem, nie zwracając uwagi na niczyją opiniotwórczość. I nie obrażam się...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista Awatar klinton
    Na prawym przednim kole w moim aucie powstał guz na oponie (prawdopodobnie po wpadnięciu w dziurę na trasie). Rozumiem, że opona nadaje się do wymiany. Czy w takim przypadku wymienić tylko jedną oponę, czy od razu dwie przednie? Opony zakupione w tym roku, jeżdżę na nich od Wielkanocy.

Legionista Awatar Abrams
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Na prawym przednim kole w moim aucie powstał guz na oponie (prawdopodobnie po wpadnięciu w dziurę na trasie). Rozumiem, że opona nadaje się do wymiany. Czy w takim przypadku wymienić tylko jedną oponę, czy od razu dwie przednie? Opony zakupione w tym roku, jeżdżę na nich od Wielkanocy.
    Jak znajdziesz taki sam model opny to wymień jedną, tą uszkodzoną.

Legionista Awatar Stout
    Pod warunkiem że druga na osi ma minimalne zużycie.
    Jeśli będzie zbyt duża różnica w wysokości/zużyciu bieżnika ,będzie problem .
    Ewentualnie ,możesz te opony wrzucić na oś nie napędową.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Rodzina się powiększa więc jakie kombi polecicie ??

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Ewentualnie ,możesz te opony wrzucić na oś nie napędową.
    Zakładając że oś napędowa - przód to...
    Są dwie szkoły "gdzie założyć gorsze opony". Jedna z nich mówi, że bardziej zużyte wrzucamy właśnie na przód, gdyż w awaryjnej sytuacji (np nagłe ominięcie przeszkody) uślizg tylnej osi jest trudniejszy do opanowania (i po prostu lepiej, jak tył mocniej trzyma).
    https://www.oponeo.pl/artykul/lepsze...n-adac-i-oamtc

Legionista Awatar Abrams
    Cytat Zamieszczone przez Adamus85 Zobacz posta
    Rodzina się powiększa więc jakie kombi polecicie ??
    Audi A6, lub BMW F11

Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Miałem podobną przygodę, w dodatku o guzie dowiedziałem się podczas przeglądu. Bez zastanawiania się wymieniłem obie opony.
    Jeżeli zużycie bieżnika na "ocalałej" oponie jest symboliczne, można rozważać dokupienie identycznej "nówki" na drugie koło. Jeśli jest zauważalne, IMO lepiej kupić dwie nowe opony. W sytuacji krytycznej, "testowej", np. podczas hamowania w trakcie ulewy lub w kałuży, opona o niższym bieżniku przestanie skutecznie odprowadzać wodę wcześniej niż "nówka", ergo powstanie silna tendencja do obrotu auta - nawet jeśli elektronika (ABS i ESP) się z nią upora, to kosztem wydłużonej drogi hamowania. Te dysproporcje będą się powiększać w miarę zużycia bieżnika - powiedzmy, że na początku mamy 8,5mm i 6,5mm, to po jakimś czasie będziemy mieli, odpowiednio, 5mm i 3mm.
    Kwestia osi IMO nie ma tu większego znaczenia. Jeśli przy sporej prędkości traci się stabilną przyczepność w zakręcie, to trzeba albo być Sebastianem Loebem, albo mieć opłacony abonament u św. Krzysztofa, żeby wyjść z przygody cało i z całym autem.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar Stout
    Zgadza się.
    Nawet taką sytuację opisaną przez Ciebie w ostatnim zdaniu przeżyłem.I skończyła się podwójnym dachowaniem i rowem.
    Dlatego napisałem ,że najlepiej założyć dwie nowe.
    Natomiast ja jestem stara szkoła nauki jazdy ,która twierdzi ,że na osi napędowej lepiej mieć dobre opony ).
    Pzdr.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Czy miał ktoś styczność i moglby sie podzielić opinia na temat infinity Q60 nowsze roczniki 2017-2018?

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Natomiast ja jestem stara szkoła nauki jazdy ,która twierdzi ,że na osi napędowej lepiej mieć dobre opony ).
    Nie do końca precyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o to, że utrata przyczepności z powodu jednej kijowej opony może okazać się brzemienna w skutki niezależnie od tego, czy ta kijowa opona jest na osi z napędem czy bez. Zgadzam się z przytoczoną przez Ciebie tezą w przypadku przedniego napędu - tu napęd i kierowanie mamy na tej samej osi. W przypadku tylnego napędu kijowa opona z tyłu może powodować zerwanie przyczepności np. przy wychodzeniu z zakrętu podczas ulewy czy śnieżycy, ale nagłe yebbnięcie kijowej opony z przodu czy też utrata z jej powodu przyczepności podczas ulewy lub śnieżycy są równie niebezpieczne. Zaproponowałbym zasadę: na każdej z osi identyczne opony o tej samej wysokości bieżnika, opony z wyższym bieżnikiem na przód (to on odpowiada za skuteczne hamowanie, bo auto przy hamowaniu znacznie bardziej dociąża przód).
    I jeszcze taka historyjka, już mniej na temat samych opon - wracałem zimą w czasach przebudowy gierkówki, w nocy na skręcie za Piotrkowem w prawo na Warszawę (prosto na Łódź) musiałem, jadąc trasą wyznaczaną przez pachołki, zrobić połowę testu łosia, czyli z lewego pasa skręcić i odbić płynnie na prawy pas, i nagle (włączone światła mijania) zauważyłem, że w tym miejscu jest gołoledź (wcześniej było sucho i czarno). Jechałem jakieś 45-50 km/h, miałem prawie nowe zimówki, dałem lekko po hamulcach, od razu włączył się ABS, ale wiedziałem, że wyhamować przed skrętem i odbiciem w lewo na pewno nie zdążę. Czułem uślizg z przodu, więc po prostu celowałem przodem między pachołki - i nagle poczułem, że coś przyszło mi z pomocą: tył miękko podążał za przodem i prześliznąłem się przez ten zdradliwy fragment (a zaliczyłem jeszcze wyczuwalny podskok na styku starego asfaltu z nowym). To był pierwszy i jak na razie jedyny przypadek, gdy miałem możność przekonać się na 100%, że ESP działa. Auto - vectra, czyli przedni napęd.
    Pozdrawiam również.
    Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 21-08-2019 o 05:08
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Może głupie pytanie, ale jednak:
    Czy wideorejestratory podtrzymują ustawienia w momencie gdy auto 'więcej stoi niż jeździ'? Np zostawiam auto na kilka dni, wbudowana w kamerkę bateria trzyma datę i inne opcje, czy trzeba ustawiać od nowa?

Legionista Awatar Tomi
    Powinna trzymać ustawienia.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Skoro mowa i wideorejestratorach- co sądzicie o modelu https://www.wideorejestratory24.pl/k...-viofo-a119-v3 ? Bo widzę, że chyba ma całkiem dobrą cenę w stosunku do funkcji i jakości.

Legionista Awatar krzysiek1916
    Panowie, potrzebuję porady.

Szykuję do sprzedaży 8-letnie auto, przez całe swoje życie myte na myjniach automatycznych. W efekcie i karoseria i szyby (głównie przednia) są pokryte mikro-ryskami.
    Czy ktoś korzystał z usług renowacji lakieru i szyby (tylko przednia)? Możecie ew. kogoś polecić w sensownej cenie?

Przejrzałem internet i rozbieżność cen renowacji lakieru jest gigantyczna - najtańsza usługa zaczyna się od 200 do nawet 600-700 zł netto (a opcje z lepszymi efektami to już w tysiącach PLN). Z szybą na razie próbuję się dogadać z Multi Glass z Syreny, ale ciężko z nimi się skontaktować.
    Zastanawiam się co zrobić, bo nie uśmiecha mi się inwestować teraz kilkuset złotych na te działania. Rozważam ew. zakup/wypożyczenie polerki i poświęcenie weekendu na obrobienie auta (+ może auta ojca, bo ono też niedługo pójdzie na sprzedaż). Jest sens samemu się w to bawić? Ktoś ma jakieś doświadczenia i mógłby pomoć?

Ew. jeżeli ktoś już przez to przechodził i kupował sprzęt, to może polecić jakieś konkretne sensowne modele (widziałem po ok. 200-300 zł)? Albo skierować mnie do jakiejś wypożyczalni?
    Z góry dzięki.

Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Powinna trzymać ustawienia.
    Hmm... no właśnie się zastanawiam. Chciałem żonie kupić, ale ona rzadko jeździ, a widzę na wielu filmikach na YT zresetowane daty i się zastanawiałem, czy nie wynika to właśnie ze sporadycznego uruchamiania. Dzięki, po prostu trzeba wypróbować.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Hmm... no właśnie się zastanawiam. Chciałem żonie kupić, ale ona rzadko jeździ, a widzę na wielu filmikach na YT zresetowane daty i się zastanawiałem, czy nie wynika to właśnie ze sporadycznego uruchamiania. Dzięki, po prostu trzeba wypróbować.
    Mój Ojciec jest na emeryturze i czasami jeździ autem np. raz na miesiąc i kamera trzyma ustawienia.
    Zawsze możesz ją też zabrać do domu i podładować np. jakąś ładowarką do telefonu.

Cytat Zamieszczone przez Cedka Zobacz posta
    Skoro mowa i wideorejestratorach- co sądzicie o modelu https://www.wideorejestratory24.pl/k...-viofo-a119-v3 ? Bo widzę, że chyba ma całkiem dobrą cenę w stosunku do funkcji i jakości.
    Do 500 zł Viofo to chyba najlepszy wybór. Mam dwóch kumpli, którym polecałem ten model i obaj po ponad roku korzystania są zadowoleni.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Mój Ojciec jest na emeryturze i czasami jeździ autem np. raz na miesiąc i kamera trzyma ustawienia.
    O i o takie coś mi chodziło, dzięki!

PS. Viofo o którym piszecie jest bardzo często polecana i cieszy się niezłą opinią.
    Teraz w oko wpadł mi taki oto Xiaomi - po70mai Pro, wygląda nawet dyskretnie, a i parametry ma całkiem całkiem. Oby tylko nie gubił ostrości w upale, jak stary YI DASH CAM.

Uprawnienia umieszczania postów