Strona 282 z 284 PierwszyPierwszy ... 182232272278279280281282283284 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,431 do 8,460 z 8501

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar TNTP
    2 odpowiedzi które nie dotyczą zadanego pytanie

imho użytkownik auta nie odpowiada (w sensie późniejszych zniżek) za taką szkodę - ale to wczytaj się w warunki ubezpieczenia.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar invictus

Jaki samochód?

Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    Jezeli w polisie nie bylo wykupionej opcji ochrony szyb to naprawa bedzie wykonana z ochrony AC i bedzie zaraportowana do UFG jako szkoda. Po to jest dodatkowa opcja przy polisie ochrony szyb by nie szlo to z AC i nie widnialo jako szkoda w AC, ktora wyzeruje znizki. Pomimo iz auto formalnie jest wlasnoscia leasingu to leasingobiorca jest uzytkownikiem i jemu sie ta szkoda bedzie liczyc w przyszlosci.
    Nie do końca masz racje. Nawet w przypadku wykupienia opcji „Szyby” zazwyczaj taka szkoda raportowana do UFG jest jako „szkoda”, jedynie przy kontynuacji polisy w tym samym towarzystwie nie będzie ona brana pod uwagę. Zmieniając firmie system UFG ją „pokaże” i będzie to miało wpływ na składkę.

Jedna zniżka NIGDY nie „zeruje” zniżek, co najwyżej tracimy ich cześć, chociaż teraz już coraz rzadziej stosowane są zniżki w firmie „60%, 50%, itp.).

Wracając do pytania autora. Jeżeli użytkujesz auto służbowe i szkoda zostanie zgłoszona przez właściciela firmy Tobie ta szkoda nie zostanie wykazana. Co innego gdybyś miał „dzwona” takim autem z twojej winy, to wtedy został byś zaraportowany do UFG jako sprawca i wpłynęło by to na twoją zniżkę, ale tylko w zakresie OC.

Legionista Awatar h_L
    Cytat Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
    Nie do końca masz racje. Nawet w przypadku wykupienia opcji „Szyby” zazwyczaj taka szkoda raportowana do UFG jest jako „szkoda”, jedynie przy kontynuacji polisy w tym samym towarzystwie nie będzie ona brana pod uwagę. Zmieniając firmie system UFG ją „pokaże” i będzie to miało wpływ na składkę.

Jedna zniżka NIGDY nie „zeruje” zniżek, co najwyżej tracimy ich cześć, chociaż teraz już coraz rzadziej stosowane są zniżki w firmie „60%, 50%, itp.).

Wracając do pytania autora. Jeżeli użytkujesz auto służbowe i szkoda zostanie zgłoszona przez właściciela firmy Tobie ta szkoda nie zostanie wykazana. Co innego gdybyś miał „dzwona” takim autem z twojej winy, to wtedy został byś zaraportowany do UFG jako sprawca i wpłynęło by to na twoją zniżkę, ale tylko w zakresie OC.
    A jeżeli zgłaszającym szkodę fizycznie jestem ja, a nie pracodawca/firma leasingowa jako właściciel polisy?
    Wówczas będę w UFG jako sprawca szkody?

Legionista Awatar invictus
    Cytat Zamieszczone przez h_L Zobacz posta
    A jeżeli zgłaszającym szkodę fizycznie jestem ja, a nie pracodawca/firma leasingowa jako właściciel polisy?
    Wówczas będę w UFG jako sprawca szkody?
    W AC nie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez invictus Zobacz posta

na 100% likwidacja szkody z ryzyka szyby (jesli jest wykupiona) jest raportowana jako osobne ryzyko (nie tak jak OC ani AC) i nie ma wplywu rowniez w innych TU bo ma inne oznaczenia i systemy TU tego nie powinny zaczytywac. Temat akurat mialem dokladnie omawiany w tym tygodniu i sa to zapoewnienia z Allianz.

Nie ma czegos takiego jak czesciowa utrata znizki. Po szkodzie jest zwyzka wszedzie, a cena to juz kwestia taryf, ktore sa wszedzie inne.

Legionista Awatar Benek
    Szukam zaufanego speca, który na już sprawdzi gdzie mam wyciek płynu chłodniczego. Ktoś coś?
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

A co z konserwacją podzespołów? Jak chce się utrzymać auto przy życiu to trzeba dbać o części, nie uśmiechają mi się ani cotygodniowe wizyty u mechanika, ani konieczność wymiany samochodu na nowy.
    No dobra, na nowszy

Takie myjki http://myjultradzwiekami.pl/myjka-cisnieniowa-kabinowa/ potrafią zrobić z marnego złomu części funkiel-nówki!
    Ostatnio edytowane przez Isilwq ; 06-02-2019 o 12:52

Legionista Awatar Runi
    Gdzie w Warszawie przegląd okresowy VW po 30 000 km ? Albo gdzie nie?

+ pytanie z tych głupszych. Za chwile wyjeżdżam w dalsza trasę , pewnie koło 2k kilometrów wyjdzie . Rozumiem ze spokojnie mogę zrobić taki przegląd gdy na liczniku aktualnie 28500 , w sensie lepiej przed niż po ?
    Ostatnio edytowane przez Runi ; 07-02-2019 o 15:09

Legionista Awatar Marcino
    Czy ktoś z Żoliborza zna blacharza z Krasińskiego ?
    https://www.olx.pl/oferta/drobne-nap...9-IDvQYG5.html

Niskie ceny, pytanie jaka jakość. Nie oczekuję cudów.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista Awatar stary wyga
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    + pytanie z tych głupszych. Za chwile wyjeżdżam w dalsza trasę , pewnie koło 2k kilometrów wyjdzie . Rozumiem ze spokojnie mogę zrobić taki przegląd gdy na liczniku aktualnie 28500 , w sensie lepiej przed niż po ?
    W Audi jak się spóźnisz nawet 1000 km ,to nie ronią absolutnie zdanego problemu .

Legionista
    Zakup samochodu obecnie nie stanowi większego problemu.Większym problemem jest jego utrzymanie, bo koszta ubezpieczenia, koszta przeglądów, koszta paliwa, przy pomocy którego można jeździć nie należą przecież do najmniejszych.
    Generalnie łatwiej mają Ci co użytkują samochody na firmę - wówczas można odliczyć pewne koszta eksplatacyjne od podatku, co wymiernie wpływa na obniżenie kosztów.
    Interesującą opcją jest wynajem długoterminowy. Odsyłam jeszcze pod linka, gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana.
    Ostatnio edytowane przez adw ; 27-02-2019 o 06:22

Legionista Awatar Michu
    Szukam jakiejś metody żeby odliczać 100% VAT-u od leasingu na działalności gospodarczej. Ma ktoś jakiś pomysł, podpowiedź? Może być priv

A jakie auto i do jakich celów?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Szukam jakiejś metody żeby odliczać 100% VAT-u od leasingu na działalności gospodarczej. Ma ktoś jakiś pomysł, podpowiedź? Może być priv
    Dopisz sobie PKD wynajem samochodów, tylko zrób ze 2-3 umowy na krótki termin, oczywiście nie gwarantuje entyzjazmu w skarbówce przy ewentualnej kontroli
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Dopisz sobie PKD wynajem samochodów, tylko zrób ze 2-3 umowy na krótki termin, oczywiście nie gwarantuje entyzjazmu w skarbówce przy ewentualnej kontroli
    Słyszałem o tej metodzie, ale tutaj PKD dotyczący wynajmu samochodów musi być główny a nie dodatkowy.

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    A jakie auto i do jakich celów?
    Osobówka, leasing wzięty na firmę, użytek prywatno-firmowy, czyli 50% VATu bez kilometrażówki.

Legionista Awatar Chmielo
    Ktoś z Was korzystał z firm, które podejmują się polerowania przedniej szyby w aucie? Ile to może kosztować? Czy jest to skuteczne?

Boczna nakładka zabezpieczająca na pióro w jednej z wycieraczek odpadła (została wyrwana) i zrobiła się rysa w obrobię promienia jej działania.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Stout
    Masz ubezpieczenie na szyby ?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Masz ubezpieczenie na szyby ?
    Hehe, to była pierwsza myśl. Mam. Jeśli zabawa wyszłaby w granicach 100 zł to spróbowałbym tej polerki. Inaczej działam w ramach pakietu Auto Szyba.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Stout
    Słyszałem (zaznaczam ,że nie musi być to prawda ),że w wyniku takiej polerki ,w dużym słońcu mogą pojawiać się mocne refleksy.Ponoć też wytrzymałość takiej szyby się obniża .Ale jak napisałem ,to tylko zasłyszane opinie .
    Natomiast ,jeśli masz ubezpieczenie na szyby ,to nawet się nie zastanawiaj .Tylko przed wymianą zrób dokumentację foto ,na okoliczność sprzedaży auta w przyszłości.

Legionista Awatar h_L
    Szukam fachowego elektryka do VW T5 (bus) na terenie Warszawy i okolic.
    Auto było sprawdzane w trzech warsztatach i we wszystkich nie poradzili sobie z usterką.

Występuje brak lub utrata komunikacji pomiędzy modułami (lusterka, kierunkowskaz - brak wskazania na desce rozdzielczej, centralny zamek).

Słyszałem (zaznaczam ,że nie musi być to prawda ),że w wyniku takiej polerki ,w dużym słońcu mogą pojawiać się mocne refleksy.Ponoć też wytrzymałość takiej szyby się obniża .Ale jak napisałem ,to tylko zasłyszane opinie .
    Natomiast ,jeśli masz ubezpieczenie na szyby ,to nawet się nie zastanawiaj .Tylko przed wymianą zrób dokumentację foto ,na okoliczność sprzedaży auta w przyszłości.
    W zakładzie dają certyfikat/zaświadczenie o tym, że szyba została wymieniona w wyniku pęknięcia w ramach ubezpieczenia i nie był to wypadek. Już raz to przerabiałem 3 lata temu.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Raczej żaden zakład nie spoleruje ci tej szyby przy rysie jaką opisałeś.

Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    Raczej żaden zakład nie spoleruje ci tej szyby przy rysie jaką opisałeś.
    Spoleruje, ale już się interesowałem i się nie opłaca. Działam w ramach ubezpieczenia.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    W zakładzie dają certyfikat/zaświadczenie o tym, że szyba została wymieniona w wyniku pęknięcia w ramach ubezpieczenia i nie był to wypadek. Już raz to przerabiałem 3 lata temu.
    A tego to nie wiedziałem .

Legionista
    Niedawno miałem podobną sytuację. Wymiana szyby czołowej (uderzenie kamieniem), nie w ramach ubezpieczenia, dostałem certyfikat, że szyba wymieniona nie na skutek wypadku samochodowego.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar Stout
    Samochód używany ,4-5 lat,dla 4 osobowej rodziny ,benzyna ,nie kombi .Cena do 40k.
    Ktoś coś poleci ?

Samochód używany ,4-5 lat,dla 4 osobowej rodziny ,benzyna ,nie kombi .Cena do 40k.
    Ktoś coś poleci ?
    Octavia, Rapid będzie z małym przebiegiem (pohandlowcowy), Mondeo

Mondeo, Focus, Peugeot 508
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Stout
    Buziek a Fiesta Mk 2013-3014 rok ?Miałeś do czynienia ?

Legionista Awatar Tomi
    Przy 4 osobowej rodzinie kufer może być problemem w tej klasie (Fiesta).
    Wiem coś o tym, bo mam Swifta z 2012 i jest to fajne, ale do miasta.
    W trasę, nawet przy jednym dziecku, jak u nas, jest za mały. W Astrę mamy ciężko się zmieścić, jak liczyć bagaże + wózek i inne pierdoły dla dziecka.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Uprawnienia umieszczania postów