Strona 281 z 281 PierwszyPierwszy ... 181231271277278279280281
Pokaż wyniki od 8,401 do 8,414 z 8414

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez Luqas Zobacz posta
    Dzięki zbinky. O takie rzeczy mi chodziło. Poczytam warunki zwrotu auta itp.
    Faktycznie wynajem robi się popularny a jest o tyle ciekawszy, że często cena OC/AC w leasingu jest zabójcza
    Z tym też nie ma tragedii, można rozbić na 2 raty, a za nowego crossovera z OC/AC wychodzi 3 tys. zł z hakiem.

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Z tym też nie ma tragedii, można rozbić na 2 raty, a za nowego crossovera z OC/AC wychodzi 3 tys. zł z hakiem.
    Ja rozbiłem na 4 raty. Płacę kwartalnie i bardzo sobie to chwalę

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Zwykły klasyczny leasing.Inaczej . Samochód sprawdzony, raczej wybrany. Dogadaliśmy się telefonicznie / mailowo pod względem wpłaty początkowej, rat czy wykupu . Natomiast zaoferowano mi ubezpieczenie na pierwszy rok 3% wartości, nie wiadomo jak w kolejnych latach a na pytanie czy mogę dodać ubezpieczenie indywidualnie dostałem odpowiedz ze tylko ich tzn, Volksvagena.
    Posiadam auto z grupy VW w leasingu.
    Ubezpieczenie w pierwszym roku wyniosło 2,9 % w kolejnym tak samo, z tym, ze spadła wartość auta.
    VW leasing współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami (hestia, allianz i jeszcze z dwa inne) i dealer przedstawia ich oferty z których decydujesz się co wybrać, chociaż zakres ubezpieczenia różni się minimalnie (przeważnie różnice w Assistance) i jak dla mnie decyduje cena.
    Dealer nie da Ci gwarancji jaka będzie stawka ubezpieczenia w przyszłych latach ale z dotychczasowego doświadczenia wiem, że jak masz w leasingu tylko jedno auto to nie ma możliwości abyś uzyskał indywidualnie u dowolnego ubezpieczyciela lepsza stawkę niż proponuje dealer.
    Ponadto w VW leasing jest możliwość wyboru własnego dowolnego ubezpieczyciela, w tym celu musisz przed upływem końca ubezpieczenia przedstawić do leasingodawcy formularz wypełniony przez tego ubezpieczyciela, czy zakresem ubezpieczenia obejmuje on wszystkie przewidziane umową warunki (brak wkładu, franszyzy itp), za rozpatrzenie takiego formularza jest opłata chyba 200 netto.
    No i w mojej ocenie bardzo ważna rzecz w przypadku leasingu nowego auta to ubezpieczenia GAP, oferowane przez VW na 2 lu 3 lata, które może być wliczone w leasing - daje ono wypłatę wartość fakturowej w przypadku szkody całkowitej/kradzieży w 2 lub 3 roku korzystania.

Cytat Zamieszczone przez Osiłek Zobacz posta
    Panowie zastanawiam się nad Mazdą 3 z 2008 silnik 2.0 benzyna. Warto? Czy raczej szukać czegoś innego?
    Mialem Mazde 3 wersje 2.0 150 KM z 2004, latala fajnie, przyspieszonko dobre Mechanicznie nie do zajechania silnik, rozrzad na lancuchu. Oprocz typowych rzeczy eksploatacyjnych nic nie robione. Wada wiadomo - blacha. Progi rudzialy mocno, trzeba bylo zabezpieczac. No jak to Mazda - mechanicznie klasa, blacharsko kiepsko. Ogladales juz jakas?

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Tak lecąc po zachodniej Warszawie, to na Połczyńskiej są ze 3 duże komisy samochodowe.
    Co prawda nie ten rejon, ale spoko komis to AUTLET na Jagiellońskiej. Sporo można u nich sprawdzić przed zakupem. Auta w 99% z Niemiec.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Luqas Zobacz posta
    Czy ktoś korzystał z wynajmów długoterminowych / abonamentów? Nie ma problemu z rozliczeniem takiej faktury w działalności?
    Opcja wydaje się ciekawa. W stałej, miesięcznej racie można mieć samochód, ubezpieczenie, opony i przeglądy/serwis. Na coś szczególnie należy zwrócić uwagę w takim finansowaniu?
    Przy wynajmie musisz prowadzić ewidencję przebiegu żeby zaliczać fv w koszty, nic wielkiego, ale warto wiedzieć.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista
    U mnie w firmie mamy kilkadziesiąt aut w wynajmie i jedyną ewidencją jest podawany przebieg podczas tankowania.
    Poza tym większość wypożyczalni ma zamontowane w autach GPS (do własnych celów) a więc łatwo można wyciągnąć gdzie jeździłeś i kiedy
    Np. dużym plusem jest to że jak się auto psuje lub masz wypadek to po stronie wypożyczalni jest podstawienie nowego auta. Nie wiem czy to standard czy dla większych flot zarezerwowane.
    Trzeba dokładnie czytać też warunki wypożyczalni bo często mają zastrzeżone ilości km jakie możesz zrobić, że nie możesz jeździć po torze itp.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Ubezpieczenie samochodu to tez kwestia ktora wiekszosc osob przymierzajacych sie do zakupu nie bierze pod uwage. Najlepszym rozwiazaniem jest wpisanie do dowodu wspolwlasciciela gdzie ten moze sie pochwalic bezwypadkowa jazda. W wiekszosci przypadkow jednak mozna liczyc jedynie na rodzine .. a nie kazdy ma taki luksus. Na szczescie w sieci jest dosc duzo kalkulatorow skladek oc .. pierwszy z brzegu https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-o...lkulator-oc-ac ma w swojej bazie prawie 80 firm. Zawsze warto kierowac sie nie tylko cena ale takze renoma danej marki .. bo roznica moze byc niewielka, a spokoj jest bezcenny. W razie jakiegos incydentu nie bedzie zadnych problemow z wyplata odszkodowania.
    Ostatnio edytowane przez markopolo ; 05-11-2018 o 09:52

Legionista Awatar Numer
    Szukam speca elektromechanika a najlepiej od forda. Po wymianie zaworu EGR focus 1.6tdci zachowuje się jeszcze gorzej i z tego co wiem trzeba go adaptować do auta albo fachowo wyciąć. Byłbym bardzo wdzięczy za kontakt do fachowca.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Numer Zobacz posta
    Szukam speca elektromechanika a najlepiej od forda. Po wymianie zaworu EGR focus 1.6tdci zachowuje się jeszcze gorzej i z tego co wiem trzeba go adaptować do auta albo fachowo wyciąć. Byłbym bardzo wdzięczy za kontakt do fachowca.
    Może spróbuj uderzyć tutaj :

"Elektroauto Bogusław Łobacz"
    Adres: skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 01-015 Warszawa
    Telefon: 22 838 37 51

Prawilny zakład prowadzony przez byłego kierownika Legii.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Jak kupowac samochod .. to taki nie za drogi

Legionista Awatar Abrams
    Potrzebuje sprawdzic mazde po numerze vin
    Jesli ktos moze pomoc prosze o priv.

Opinii dotyczacej samochodow bedzie tyle co kupujacych. Wiekszosc osob celuje w samochody uzywane .. moim zdaniem to troche ryzykowna gra patrzac na to co sie dzieje na rynku. Niby wchodza jakies tam przepisy majace na celu ukrocenie dzialalnosci oszustow .. tylko efektow praktycznych zbytnio nie widac. Jesli juz to zostanie sprowadzenie czegos we wlasnym zakresie ale bez dobrej znajomosci jezyka obcego oraz mechaniki pojazdowej bedzie dosc ciezko.

Legionista Awatar LOL3K
    Wrzucę i tu.

Jako że potrzebowałem większego samochodu mam do sprzedania Mercedesa W203 z 2002 r., 2,2 diesel, SportCoupe.
    Więcej na priv

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Uprawnienia umieszczania postów