Strona 280 z 281 PierwszyPierwszy ... 180230270276277278279280281 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,371 do 8,400 z 8415

Wątek: Jaki samochód?

Napiszę tu chociaż temat nie dotyczy zakupu samochodu.

Ogarnia ktoś, czy jak radar nie widnieje na stronie https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/mapa-fotoradarow1 to znaczy, że jeszcze nie jest podłączony? Na trasie, którą jeżdżę raz na 2 tygodnie pojwił się nowy dziad, a ja zamuliłem i jak działa to przyjdzie pocztówka. 2 tygodnie temu go nie było więc jeszcze się łudzę, że póki co tylko stoi budka.

E: mapa wygląda na aktualną bo trochę dalej inny radar został usunięty fizycznie i na stronie go już nie ma.

Legionista Awatar PeCe
    Dzięki za linki i wpisy Pokminię

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Forumowicze, mieliście może okazję jeździć na zimówkach Hankooka? (model Winter i*cept RS2). W testach niby dobrze wypadają, ale cena jakaś taka.... niska Ogólnie rozważam je do śmigania miejskim autkiem w typowo miejskich warunkach. Śniegu ostatnio jak na lekarstwo, więc Nokiany to przerost formy nad treścią.
    Hankook ogólnie chyba średnia półka, co nie?

Gintleman Awatar księciuniu
    Ja na takie właśnie miejskie jeżdżenie Tucsonem kupiłem w zeszłym roku zimowe Hankooki (ale modelu nie pomnę) i nie mam zastrzeżeń.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar BlackAdder
    Księciuniu dwa stare tematy:

1. Jak się potoczyła historia Twojego mandatu?

2. Jak przechowujesz/nosisz kluczyk do samochodu uruchamianego przyciskiem power z kluczem w kieszeni. W sensie czy rzeczywiście można go na biegu zhakować i potrzebuje jakiejś specjalnej osłony?
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Forumowicze, mieliście może okazję jeździć na zimówkach Hankooka? (model Winter i*cept RS2). W testach niby dobrze wypadają, ale cena jakaś taka.... niska Ogólnie rozważam je do śmigania miejskim autkiem w typowo miejskich warunkach. Śniegu ostatnio jak na lekarstwo, więc Nokiany to przerost formy nad treścią.
    Hankook ogólnie chyba średnia półka, co nie?
    Jeśli nie jeździsz w góry ,albo na zabite dechami wichury,to rozważ opony wielosezonowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Księciuniu dwa stare tematy:

1. Jak się potoczyła historia Twojego mandatu?

2. Jak przechowujesz/nosisz kluczyk do samochodu uruchamianego przyciskiem power z kluczem w kieszeni. W sensie czy rzeczywiście można go na biegu zhakować i potrzebuje jakiejś specjalnej osłony?
    Ad. 1. Się nie potoczyła – nic nie przyszło. Pamiętałem, że jakby coś, to miałem relacjonować, ale nie było ci i nie chciałem wywoływać wilka z lasu

Ad. 2. Ten na co dzień używany żona nosi normalnie w torebce (ew. ja w kieszeni). Ten zapasowy, który leży w domu, w sumie niedaleko zaparkowanego za ścianą samochodu jest zawinięty w sreberko (folię spożywczą) Jak na razie bez przygód , ale też i samochód nie jest jakimś łakomym kąskiem.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar BlackAdder
    Dzięki, o takie praktyczne informacje mi chodziło
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ja na takie właśnie miejskie jeżdżenie Tucsonem kupiłem w zeszłym roku zimowe Hankooki (ale modelu nie pomnę) i nie mam zastrzeżeń.
    Dzięki. Chodzi mi głównie o to, czy nie zrywają przyczepności przy ruszaniu i czy zbyt często nie uruchamia się ABS przy hamowaniu. Ostatnie dwa sezony śmigałem na Fulda montero 3 i mam ich dość
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Jeśli nie jeździsz w góry ,albo na zabite dechami wichury,to rozważ opony wielosezonowe.
    Jednak systematycznie zaglądam na drugorzędne powiatowe drogi i tam jednak bałbym się na takich jeździć.

Nie zaobserwowałem tego o czym piszesz (ale ja niewiele nim jeżdżę).

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Dzięki. Chodzi mi głównie o to, czy nie zrywają przyczepności przy ruszaniu i czy zbyt często nie uruchamia się ABS przy hamowaniu. Ostatnie dwa sezony śmigałem na Fulda montero 3 i mam ich dość

Jednak systematycznie zaglądam na drugorzędne powiatowe drogi i tam jednak bałbym się na takich jeździć.
    Z mojego doświadczenia napiszę ci ,że wielosezon zaczyna sobie słabo radzić dopiero z dużą ilością śniegu.Poza tym nie stwierdziłem innych wad .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Kiedyś nawet myślałem o wielosezonowych, bo patrząc na to jakie mamy ostatnio zimy, to właściwie częściej mamy suchy asfalt i jedyne co daje się we znaki, to niskie temperatury. Ale jakoś nie mogę się przekonać. Ale dzięki za sugestie. Jakby nie patrzeć, widać że coraz więcej ludzi wybiera właśnie takie gumy.

Tylko Toyota.

Legionista
    na sprzedaż: zimowe - nieużywane Nokian WR D4 205/55 R16 91 H
    http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1612486
    "...i na dobre i na złe"

Legionista Awatar Marcino
    Szukam czegoś koło 20k z VAG, ma być spore jak np. kombi, może być 1,9-2,0 TDI.
    Octavia
    Touran
    Superb
    A6

Może ktoś sprzedaje aktualnie ?
    Ostatnio edytowane przez Marcino ; 01-10-2018 o 21:13
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar olek_grom
    Poleci ktoś jakiś warsztat do przeglądu okresowego (wymiana olejów, filtrów) + przegląd co jest do zrobienia, gdzie przyniosę swój olej i nie zamienią mi na słonecznikowy?
    Interesuje mnie prawa strona Wisły (Targówek, Zacisze, Praga).
    Mała Mi polecała mi Notecką, ale dla mnie to przejazd przez całe miasto.

Legionista Awatar Runi
    Panowie,
    Jak "zabezpieczyć się" nad ubezpieczeniem w leasingu?
    Mianowicie , mam wybrany samochód, raty też praktycznie dogadane, kością niezgody jest kwestia ubezpieczenia.
    Volkswagen oferuje mi ubezpieczenie w pierwszym roku na poziomie 3%. Jak będzie wyglądało w latach 2-4 nie są w stanie przewidzieć. Nie dają także możliwości wyboru ubezpieczenia na własną rękę.
    Nie chcę sytuacji, że za rok czy dwa krzykną mi nagle kwotą z kosmosu , a ja nie będę miał wyjścia.

Legionista
    Zabezpiecz się tak, że przeczytaj dokładnie umowę. Nie ma żadnych zasad według których mają oferować polisę?
    Co to w ogóle jest, klasyczny leasing, czy "abonament"?

Legionista Awatar Runi
    Zwykły klasyczny leasing.Inaczej . Samochód sprawdzony, raczej wybrany. Dogadaliśmy się telefonicznie / mailowo pod względem wpłaty początkowej, rat czy wykupu . Natomiast zaoferowano mi ubezpieczenie na pierwszy rok 3% wartości, nie wiadomo jak w kolejnych latach a na pytanie czy mogę dodać ubezpieczenie indywidualnie dostałem odpowiedz ze tylko ich tzn, Volksvagena.

Legionista
    Eeee, poproś o umowę i/lub ogólne warunki leasingu. Pierwsze słyszę żeby się nie dało samodzielnie przedmiotu leasingu ubezpieczyć w przypadku auta. Moim zdaniem doradca szuka garbusa żebyś za rok do niego przyleciał ubezpieczenie kupić i liczy że nie umiesz czytać.

Szukam uczciwego blacharza, może być nawet pasjonat na zrobienie dwóch nadkoli (wymiana całych elementów lub reperaturki).
    Warunek - przejrzysty cennik i określenie dokładnych terminów.

Ktoś coś wie na ich temat ?
    http://www.centrummotoryzacji.eu/ofe...901-item-25085

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    Eeee, poproś o umowę i/lub ogólne warunki leasingu. Pierwsze słyszę żeby się nie dało samodzielnie przedmiotu leasingu ubezpieczyć w przypadku auta. Moim zdaniem doradca szuka garbusa żebyś za rok do niego przyleciał ubezpieczenie kupić i liczy że nie umiesz czytać.
    Mailowo to dostałem taką odpowiedź. Nie no w ciemno na pewno się nie zwiążę, nie mając możliwości zmiany ubezpieczyciela.

Zwykle są to pakiety dealerskie, oprocentowanie może się zmieniać, zależnie od sytuacji rynkowej, z kolei spada wartość auta. Ogólnie w całym okresie leasingu płacimy podobne ubezpieczenie codo wartości, co w pierwszym roku, bo z kolei w następnych latach są zwyżki za wiek, nie licząc ewentualnych zwyżek za szkody.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Szukam uczciwego blacharza, może być nawet pasjonat na zrobienie dwóch nadkoli (wymiana całych elementów lub reperaturki).
    Warunek - przejrzysty cennik i określenie dokładnych terminów.

Ktoś coś wie na ich temat ?
    http://www.centrummotoryzacji.eu/ofe...901-item-25085
    Setniewski ul. Krasińskiego 43 trzeba się dużo wcześniej umawiać ale naprawdę dobrze robią.

Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Setniewski ul. Krasińskiego 43 trzeba się dużo wcześniej umawiać ale naprawdę dobrze robią.
    Aha, dzięki, sprawdzę.
    Mam czasu sporo, bo zamierzam to zrobić po świątecznym przypływie gotówki

Legionista Awatar berserk
    Godny polecenia autokomis na zachód od Warszawy, ale nie dalej niż Socho?
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Godny polecenia autokomis na zachód od Warszawy, ale nie dalej niż Socho?
    Tak lecąc po zachodniej Warszawie, to na Połczyńskiej są ze 3 duże komisy samochodowe.

Legionista
    Czy ktoś korzystał z wynajmów długoterminowych / abonamentów? Nie ma problemu z rozliczeniem takiej faktury w działalności?
    Opcja wydaje się ciekawa. W stałej, miesięcznej racie można mieć samochód, ubezpieczenie, opony i przeglądy/serwis. Na coś szczególnie należy zwrócić uwagę w takim finansowaniu?

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Luqas Zobacz posta
    Czy ktoś korzystał z wynajmów długoterminowych / abonamentów? Nie ma problemu z rozliczeniem takiej faktury w działalności?
    Opcja wydaje się ciekawa. W stałej, miesięcznej racie można mieć samochód, ubezpieczenie, opony i przeglądy/serwis. Na coś szczególnie należy zwrócić uwagę w takim finansowaniu?
    Ja akurat korzystam z tradycyjnego leasingu ale sporo moich znajomych używa perfect lease etc..... chwalą sobie. W miarę niska rata, nowe auto z segmentu premium (chociaż teraz to już w zasadzie chyba każde auto jest w ten sposób dostępne). Faktury normalnie idą w koszty. Jedyny problem to chyba dopiero przy zwrocie dostajesz szczegółowo opisane warunki co można czego nie można itd.... Generalnie jeśli ktoś nie przywiązuje się do auta to bardzo fajna opcja

Legionista
    Dzięki zbinky. O takie rzeczy mi chodziło. Poczytam warunki zwrotu auta itp.
    Faktycznie wynajem robi się popularny a jest o tyle ciekawszy, że często cena OC/AC w leasingu jest zabójcza

Panowie zastanawiam się nad Mazdą 3 z 2008 silnik 2.0 benzyna. Warto? Czy raczej szukać czegoś innego?

Uprawnienia umieszczania postów