Strona 279 z 280 PierwszyPierwszy ... 179229269275276277278279280 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,341 do 8,370 z 8372

Wątek: Jaki samochód?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Dla nowego cxy używki ?
    I co to znaczy do polecenia? Ma być tanio, mają nie pytać o papiery księgowe?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

To zależy jaki samochód. Nie można patrzeć jedynie na cenę, bo ta jest netto. Do ceny należy przecież doliczyć te wszystkie opłaty związane z akcyzą, związane z kosztami przerejestrowania, ubezpieczenia, przetłumaczenia dokumentów, badań technicznych itd.
    No trochę jest tych formalności i z reguły nie należą one do najtańszych.

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z was stosuje wosk na samochód?? Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jaki wosk sprawdza się najlepiej do czyszczenia lakieru samochodowego?
    Zastanawiam się nad takim woskiem - czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 15-07-2018 o 09:03

Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    To zależy jaki samochód. Nie można patrzeć jedynie na cenę, bo ta jest netto. Do ceny należy przecież doliczyć te wszystkie opłaty związane z akcyzą, związane z kosztami przerejestrowania, ubezpieczenia, przetłumaczenia dokumentów, badań technicznych itd.
    No trochę jest tych formalności i z reguły nie należą one do najtańszych.

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z was stosuje wosk na samochód?? Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jaki wosk sprawdza się najlepiej do czyszczenia lakieru samochodowego?
    Ja używam tego i mogę polecić: https://allegro.pl/adbl-synthetic-sp...321422058.html

Tyle że mi się już nie chce machać ścierą po aucie i wybrałbym się do fajnego salonu detailingu na położenie porządnego wosku czy innych sealantow na dłużej (kilka miesięcy). Ktoś coś w Warszawie.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    I co to znaczy do polecenia? Ma być tanio, mają nie pytać o papiery księgowe?
    Są znaczące różnice. Inny leasingodawca dla aut używanych, a inny dla nowych. Dla nowych można dogadać się nawet na wykup w granicach 60-70%, a dla używek niski % leasingu.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 09-07-2018 o 11:41

Legionista
    Mandat z fotoradaru z Łotwy. Przerabiał ktoś? Trzeba płacić?

Legionista Awatar invictus
    Ja używam tego i mogę polecić: https://allegro.pl/adbl-synthetic-sp...321422058.html

Tyle że mi się już nie chce machać ścierą po aucie i wybrałbym się do fajnego salonu detailingu na położenie porządnego wosku czy innych sealantow na dłużej (kilka miesięcy). Ktoś coś w Warszawie.
    Mam znajomego który prowadzi tego typu firmę, z czystym sumieniem mogę polecić.

https://m.facebook.com/JustGoodDetailing/

Legionista Awatar Tomi

https://www.pielegnowacauto.pl/
    https://pl-pl.facebook.com/nadwawiadra/

Ja w tym roku na wiosnę zrobiłem "kanapkę" - ADBL Quick Wax (https://detailingstore.pl/woski-i-se...SABEgLq3PD_BwE) i na to ADBL Syntethic Spray Wax i jestem w szoku (taką kanapkę polecali gocie z ADBL). Kładłem jak wrzucałem letnie koła czyli jakość koniec marca/początek kwietnia i od tego czasu nie myłem jeszcze samochodu tak jak to zwykle mam w zwyczaju czyli najpierw pianowanie a potem mycie na dwa wiadra. Do tej pory tylko bezdotyki i samo płukanie bo wosk trzyma jak zły.

Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    Zastanawiam się nad takim woskiem - czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?

Trochę siedzę w tematyce autodetailngu więc postaram się pomóc.

Jak chcesz kłaść Zymola to najpierw trzeba dobrze przygotować pod niego powierzchnię, bo bo tego żadne wosk nie będzie Ci trzymał długo.

1. Dekonataminacja (czyli używanie deironizatora np. ADBL Vampire Luqiud i Tar & Glue remover np. Pricbort)
    2. Potem mycie: najpierw pianowanie, potem mycie "na dwa wiadra"
    3. Glinkowanie (albo glinką, labo są teraz takie gąbki do glinkowania - wygodniesze np. ADBL Clay Sponge
    4. Przygotowanie lakieru (najlepsza byłaby korekta), ale w przypadku mniejsyzch funduszy może być sam cleaner np. DODO Juice Lime Prime
    5. Woskowanie (z Zymola polecam Titanium, daje świetnie efekty ale nie jest jakoś bardzo trwały. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na trwałości to szedłbym w coś z legendarnej trójki: Collinite 476S, Fusso Coat 12 Months, Meguiars #16)

Sam na zimę zawsze kładę Fusso i na to jakiś Quick Wax i porafi wytrzymać całą zimę na dobrze przygotowanym lakierze.

Ogólnie też polecam kosmetyki ADBL, polska marka która ma naprawdę świetną jakość za rozsądne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 16-07-2018 o 08:44
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Balon1990
    Doradzi mi ktoś co nie co. Potrzebuje jakiegoś cudu technicznego na 50-60 kilometrowe dojazdy do roboty. Komfort mnie nie obchodzi, ma być tani w eksploatacji. Potrzebuje takiego auta na okres 6-7 miesięcy na dojazdy do roboty, najlepiej benzyniaka. Będę nim jeździł sam więc to obojętne ilu drzwiowy. I z tego co przeglądałem w danym zakresie cenowym to znalazłem : Peugot 206, Twingo 1.2, Corse i Lupo 1.0 i bodajże 1.2 . Co z wyżej wymienionych byście skreślili i na czym się skupić, wszystkie ważne kryteria wymieniłem także wyżej. Z góry dziękówka za wskazówki

Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Doradzi mi ktoś co nie co. Potrzebuje jakiegoś cudu technicznego na 50-60 kilometrowe dojazdy do roboty. Komfort mnie nie obchodzi, ma być tani w eksploatacji. Potrzebuje takiego auta na okres 6-7 miesięcy na dojazdy do roboty, najlepiej benzyniaka. Będę nim jeździł sam więc to obojętne ilu drzwiowy. I z tego co przeglądałem w danym zakresie cenowym to znalazłem : Peugot 206, Twingo 1.2, Corse i Lupo 1.0 i bodajże 1.2 . Co z wyżej wymienionych byście skreślili i na czym się skupić, wszystkie ważne kryteria wymieniłem także wyżej. Z góry dziękówka za wskazówki
    Ja bym patrzył przedewszystkim VW ze względu na małą awaryjność i łatwość dostępnych części, może na takie dojazdy rozważ coś w gazie jeżeli chcesz benzynke, będzie ekonomiczniej

Mamy w Warszawie kilka torów samochodowych:
    - Modlin;
    - Słomczyn;
    - Driveland;
    - Bemowo.

Są jeszcze takie tory jak te w Ułęż, ale trochę daleko.
    Który tor najbardziej waszym zdaniem daje radę. Pytam w kontekście https://devil-cars.pl/
    Czyli możliwości pościgania się kilkuset konnymi autami.

Legionista
    Panowie. Wymiana oleju w skrzyni DSG polecacie jakieś miejsce w Warszawie lub okolicach przy okazji jeśli znacie cena orientacyjna też mile widziana.
    Mam polecone miejsce ale ponad 150km od domu cena 700zł i zastanawiam się czy opłaca mi się jechać.

Legionista Awatar LOL3K
    Jest tu jakiś spec, który dałby radę obejrzeć furę przed zakupem i ocenić?

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista
    Czy to możliwe ze po uzyciu myjki cisnieniowej w tych bezdotykowych powstana zarysowania na lakierze? Po myciu na zderzaku nowego auta mam tak jakby zadrapania i nie mam pojecia od czego.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    Czy to możliwe ze po uzyciu myjki cisnieniowej w tych bezdotykowych powstana zarysowania na lakierze? Po myciu na zderzaku nowego auta mam tak jakby zadrapania i nie mam pojecia od czego.
    Zależy co rozuniesz przez bezdotyk. Jeśli samo płukanie lancą i proszkiem to wątpliwe. Jesli zaś używałeś tych szczotek, które są w niektórych myjniach bezdotykowych to na pewno mogłeś porysować lakier.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar trt
    Cytat Zamieszczone przez pioben Zobacz posta
    Mamy w Warszawie kilka torów samochodowych:
    - Modlin;
    - Słomczyn;
    - Driveland;
    - Bemowo.

Są jeszcze takie tory jak te w Ułęż, ale trochę daleko.
    Który tor najbardziej waszym zdaniem daje radę. Pytam w kontekście https://devil-cars.pl/
    Czyli możliwości pościgania się kilkuset konnymi autami.
    Wszystko zależy czego oczekujesz.
    1. Czy jeździłeś już kiedyś autem sportowym na torze / zamkniętym odcinku?
    2. Czy jeździłeś autem 4x4 ew. RWD i umiesz opanować auto w uślizgu?
    Jeśli tak to chyba 4x4 jest największą frajdą np. na mokrej nawierzchni / śniegu. Wybrałbym Słomczyn, bo nie za szybko nie za wolno, a po remoncie toru jest w miarę równo i nie strach o auto (no może oprócz bandy na prostej startowej).

Jeśli natomiast nie miałeś nigdy styczności z mocnym autem to gorąco zachęcam do jakiejś szkoły jazdy typu SJS lub ABJ i dopiero potem wynajęcie mocnego auta do zabawy (będziesz potrafił lepiej bawić się mocnym autem, a zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystasz do poprawy bezpieczeństwa w codziennej jeździe).

HONDA ACCORD - dupowóz idealny !

Legionista Awatar startowiec55
    Moja perełka na sprzedaż:
    https://www.olx.pl/oferta/seat-ibiza...5-IDv1yC5.html

Zapraszam
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez startowiec55 Zobacz posta
    Moja perełka na sprzedaż:
    https://www.olx.pl/oferta/seat-ibiza...5-IDv1yC5.html

Zapraszam
    Fajnie jakby wszyscy pisali takie ładne ogłoszenia
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar startowiec55
    No wolę tak, niż później się bujać z klientem i tłumaczyć.

To co Benek, kiedy podpisujemy papiery?
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez startowiec55 Zobacz posta
    No wolę tak, niż później się bujać z klientem i tłumaczyć.

To co Benek, kiedy podpisujemy papiery?
    Jakbym był młodym kawalerem to pewnie bym kupił
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Runi
    Jeździ/jeździł ktoś może Jettą z silnikami 1.4 TSI 122 KM lub 160 KM, albo 2.0 TSI 200 KM.
    Bardziej chodzi mi o kwestię awaryjności tych jednostek TSI, bo w internecie dużo różnych opinii.

Legionista Awatar Benek
    Coś mi się wydaje, że ktoś tu kiedyś polecał jakiś serwis gdzie znają się na klimatyzacji. Ktoś coś??
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Jeździ/jeździł ktoś może Jettą z silnikami 1.4 TSI 122 KM lub 160 KM, albo 2.0 TSI 200 KM.
    Bardziej chodzi mi o kwestię awaryjności tych jednostek TSI, bo w internecie dużo różnych opinii.
    Mama ma tą 160 konną. Jest zadowolona, serwis odwiedza regularnie, ale w takim sensie, że przeglądy, obsługa klimatyzacji, wymiany oleju i filtrów etc. Auto bardzo funkcjonalne i całkiem wygodne, co w tej klasie takie oczywiste nie jest.
    Kepcija, Klafurić, Lorenzo OUT -> Zadziałało

Dobry trener IN, Lenie z szatni OUT -> Zadziałaj

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Coś mi się wydaje, że ktoś tu kiedyś polecał jakiś serwis gdzie znają się na klimatyzacji. Ktoś coś??
    http://www.elektrofive.pl/
    http://euro-klima.pl/serwis_klimatyzacji/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar Benek
    Dzięki Tomi
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Wtorek
    Szukam firmy która dobrze robi zabezpieczenia podwozia.
    Macie jakieś namiary ?

Legionistka Awatar MałaMi
    Cytat Zamieszczone przez Wtorek Zobacz posta
    Szukam firmy która dobrze robi zabezpieczenia podwozia.
    Macie jakieś namiary ?
    Jeśli Włochy to nie za daleko dla Ciebie to dawaj na pw )
    "Przede wszystkim młodzież musi zdać sobie sprawę z tego, że kibicowanie to nie jest darcie japy przez 90 minut raz na dwa tygodnie, tylko, że kibicem się jest na co dzień, ze wszelkimi tego konsekwencjami… Trzeba być blisko tych wszystkich dzieciaków, stale wpajać im pewne zasady i wartości."

Ten klasyk do sprzedania na aukcji w Kalifornii, cena wywoławcza 70 mln $. Jest to jeden z 36 egzemplarzy i każdy średnio zmienia właściciela co 5-10 lat, czyli sumie zastanawiające dlaczego kolekcjoner kupuje takie auto aby później sprzedać.

Legionista Awatar Jaco
    Może nie wyrabiają się z płaceniem podatków.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Akurat tych najbogatszych multimiliarderów pokroju Gatesa wysokie podatki specjalnie nie krzywdzą, wręcz przeciwnie, zapewniają pewien monopol na rynku, bo biedniejsi miliarderzy też muszą płacić, a kapitału jak Gates nie posiadają. Obstawiam że to właśnie ci biedniejsi miliarderzy kupują takie auta jako pewną inwestycję, aby później z zyskiem sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 08-08-2018 o 22:17

Czerwona kartka
    Nie wiem jak u was, ale u mnie największym problemem w przypadku auta, które niestety z braku innych możliwości parkowane jest pod chmurką - jest to, że dosyć szybko dochodzi o powstania zanieczyszczenia szyby - zwłaszcza tej przedniej- przez różnego rodzaju syfki, ptasie odchody, pylące drzewa - no dosyć nieprzyjemna mieszkanka, która w połączeniu z intensywnym słońcem sprawia, że widoczność staje się mocno ograniczana. To co pomaga, to powłoka hydrofobowa. Czyli cienka niewidzialna warstwa po której wszystko spływa.

Uprawnienia umieszczania postów