Strona 279 z 279 PierwszyPierwszy ... 179229269275276277278279
Pokaż wyniki od 8,341 do 8,348 z 8348

Wątek: Jaki samochód?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Dla nowego cxy używki ?
    I co to znaczy do polecenia? Ma być tanio, mają nie pytać o papiery księgowe?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

To zależy jaki samochód. Nie można patrzeć jedynie na cenę, bo ta jest netto. Do ceny należy przecież doliczyć te wszystkie opłaty związane z akcyzą, związane z kosztami przerejestrowania, ubezpieczenia, przetłumaczenia dokumentów, badań technicznych itd.
    No trochę jest tych formalności i z reguły nie należą one do najtańszych.

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z was stosuje wosk na samochód?? Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jaki wosk sprawdza się najlepiej do czyszczenia lakieru samochodowego?
    Zastanawiam się nad takim woskiem - czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 15-07-2018 o 09:03

Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    To zależy jaki samochód. Nie można patrzeć jedynie na cenę, bo ta jest netto. Do ceny należy przecież doliczyć te wszystkie opłaty związane z akcyzą, związane z kosztami przerejestrowania, ubezpieczenia, przetłumaczenia dokumentów, badań technicznych itd.
    No trochę jest tych formalności i z reguły nie należą one do najtańszych.

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z was stosuje wosk na samochód?? Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jaki wosk sprawdza się najlepiej do czyszczenia lakieru samochodowego?
    Ja używam tego i mogę polecić: https://allegro.pl/adbl-synthetic-sp...321422058.html

Tyle że mi się już nie chce machać ścierą po aucie i wybrałbym się do fajnego salonu detailingu na położenie porządnego wosku czy innych sealantow na dłużej (kilka miesięcy). Ktoś coś w Warszawie.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    I co to znaczy do polecenia? Ma być tanio, mają nie pytać o papiery księgowe?
    Są znaczące różnice. Inny leasingodawca dla aut używanych, a inny dla nowych. Dla nowych można dogadać się nawet na wykup w granicach 60-70%, a dla używek niski % leasingu.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 09-07-2018 o 11:41

Legionista
    Mandat z fotoradaru z Łotwy. Przerabiał ktoś? Trzeba płacić?

Legionista Awatar invictus
    Ja używam tego i mogę polecić: https://allegro.pl/adbl-synthetic-sp...321422058.html

Tyle że mi się już nie chce machać ścierą po aucie i wybrałbym się do fajnego salonu detailingu na położenie porządnego wosku czy innych sealantow na dłużej (kilka miesięcy). Ktoś coś w Warszawie.
    Mam znajomego który prowadzi tego typu firmę, z czystym sumieniem mogę polecić.

https://m.facebook.com/JustGoodDetailing/

Legionista Awatar Tomi

https://www.pielegnowacauto.pl/
    https://pl-pl.facebook.com/nadwawiadra/

Ja w tym roku na wiosnę zrobiłem "kanapkę" - ADBL Quick Wax (https://detailingstore.pl/woski-i-se...SABEgLq3PD_BwE) i na to ADBL Syntethic Spray Wax i jestem w szoku (taką kanapkę polecali gocie z ADBL). Kładłem jak wrzucałem letnie koła czyli jakość koniec marca/początek kwietnia i od tego czasu nie myłem jeszcze samochodu tak jak to zwykle mam w zwyczaju czyli najpierw pianowanie a potem mycie na dwa wiadra. Do tej pory tylko bezdotyki i samo płukanie bo wosk trzyma jak zły.

Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    Zastanawiam się nad takim woskiem - czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?

Trochę siedzę w tematyce autodetailngu więc postaram się pomóc.

Jak chcesz kłaść Zymola to najpierw trzeba dobrze przygotować pod niego powierzchnię, bo bo tego żadne wosk nie będzie Ci trzymał długo.

1. Dekonataminacja (czyli używanie deironizatora np. ADBL Vampire Luqiud i Tar & Glue remover np. Pricbort)
    2. Potem mycie: najpierw pianowanie, potem mycie "na dwa wiadra"
    3. Glinkowanie (albo glinką, labo są teraz takie gąbki do glinkowania - wygodniesze np. ADBL Clay Sponge
    4. Przygotowanie lakieru (najlepsza byłaby korekta), ale w przypadku mniejsyzch funduszy może być sam cleaner np. DODO Juice Lime Prime
    5. Woskowanie (z Zymola polecam Titanium, daje świetnie efekty ale nie jest jakoś bardzo trwały. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na trwałości to szedłbym w coś z legendarnej trójki: Collinite 476S, Fusso Coat 12 Months, Meguiars #16)

Sam na zimę zawsze kładę Fusso i na to jakiś Quick Wax i porafi wytrzymać całą zimę na dobrze przygotowanym lakierze.

Ogólnie też polecam kosmetyki ADBL, polska marka która ma naprawdę świetną jakość za rozsądne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 16-07-2018 o 08:44
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Balon1990
    Doradzi mi ktoś co nie co. Potrzebuje jakiegoś cudu technicznego na 50-60 kilometrowe dojazdy do roboty. Komfort mnie nie obchodzi, ma być tani w eksploatacji. Potrzebuje takiego auta na okres 6-7 miesięcy na dojazdy do roboty, najlepiej benzyniaka. Będę nim jeździł sam więc to obojętne ilu drzwiowy. I z tego co przeglądałem w danym zakresie cenowym to znalazłem : Peugot 206, Twingo 1.2, Corse i Lupo 1.0 i bodajże 1.2 . Co z wyżej wymienionych byście skreślili i na czym się skupić, wszystkie ważne kryteria wymieniłem także wyżej. Z góry dziękówka za wskazówki

Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Doradzi mi ktoś co nie co. Potrzebuje jakiegoś cudu technicznego na 50-60 kilometrowe dojazdy do roboty. Komfort mnie nie obchodzi, ma być tani w eksploatacji. Potrzebuje takiego auta na okres 6-7 miesięcy na dojazdy do roboty, najlepiej benzyniaka. Będę nim jeździł sam więc to obojętne ilu drzwiowy. I z tego co przeglądałem w danym zakresie cenowym to znalazłem : Peugot 206, Twingo 1.2, Corse i Lupo 1.0 i bodajże 1.2 . Co z wyżej wymienionych byście skreślili i na czym się skupić, wszystkie ważne kryteria wymieniłem także wyżej. Z góry dziękówka za wskazówki
    Ja bym patrzył przedewszystkim VW ze względu na małą awaryjność i łatwość dostępnych części, może na takie dojazdy rozważ coś w gazie jeżeli chcesz benzynke, będzie ekonomiczniej

Uprawnienia umieszczania postów