Strona 278 z 281 PierwszyPierwszy ... 178228268274275276277278279280281 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,311 do 8,340 z 8414

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar gt_man
    Na Żerań koparki wjechały z rok temu Polecam Tor Łódź lub Tor Kielce.
    Ostatnio edytowane przez gt_man ; 25-05-2018 o 09:28

Legionista
    Rodzinne auto ktore da rade na dogach lesnych i polnych przy mokrej pogodzie:
    1. Tiguan Allspace
    2. Kia Sorento

Co myslicie? W tej samej cenie Kia oferuje bogatsze wyposażenie. Oba modele rozpatrywane z podobnym silnikiem, automacie i 4x4

Legionista
    Jazda próbna i negocjacje ceny po takiej jeździe.
    Kia niby 7 lat gwarancji, ale bardzo dużo wyłączeń i warto gwarancję przeczytać ( ja zrezygnowałem z gwarancji po 4 latach )
    VW to trochę nowsza konstrukcja i pewnie mniejsza utrata wartości po latach, ale o wszystkim powinna zadecydować chłodna kalkulacja i wrażenia z jazdy. Warto poczytać o konstrukcji silników i ich obsłudze ( ja zawsze interwały wymiany oleju skracam o połowę )
    Co do jazdy po lesie i polnych drogach ( szczególnie mokrych ), tylko dobre opony są w stanie zwiększyć możliwości tych samochodów, na zwykłych szosowych radzę uważać.
    Ostatnio edytowane przez mrquad ; 29-05-2018 o 09:26

Zgadzam się, Tiguan Allspace jest ok. Jestem pewien, dlatego że pracuję w top pastillas

Jest ktos moze kto pracuje w salonie, serwisie, ASO Renault? PW bym poprosil

Czerwona kartka
    Powiem szczerze, że nie wiem w jaki sposób co niektórzy są w stanie kupować auta za 2-3 tys zł. Auta które to zwiększają o 20% swoją wartość, gdy tylko je się zatankuje do pełna.
    Tam jest tyle elementów które mogą nagle paść, że to jakaś masakra. Przykładem niech będzie układ zawieszenia wyeksploatowane piasty kół.
    Proponuję zapoznać się tutaj jeszcze z tekstem: http://www.starszeauta.pl/piasty-kol...zwrocic-uwage/
    Ostatnio edytowane przez them ; 15-06-2018 o 11:01

Legionista Awatar Numer
    Mam pytanie o Alfe 159 1.9 jtd. Czy do 14-15k kupię coś sensownego?

Legionista Awatar Kucharz
    Ubezpieczenie OC+AC. Obecnie mam w AXA, warunki przedłużenia mocno średnie. Ktoś ma wiedzę/porównanie w różnych TU i może skierować do najkorzystniejszego? Ewentualnie jakaś sensowna darmowa porównywarka, bez nachalnego zbierania danych?

Legionista
    Dobry agent, który bedzie widzial sens dac ci pule wlasnych znizek, directy (ja im nie ufam bo kosztem ceny ukrywaja udzial wlasny lub falszyja szkodowosc co wychodzi po wypadku i konczy sie regresem). Zadna porownywarka tych powyzszych nie przebije.

Legionista Awatar Kucharz
    Marek, odpiszesz mi na zaległą PW? I przy okazji doszłaby kwestia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    Rodzinne auto ktore da rade na dogach lesnych i polnych przy mokrej pogodzie:
    1. Tiguan Allspace
    2. Kia Sorento

Co myslicie? W tej samej cenie Kia oferuje bogatsze wyposażenie. Oba modele rozpatrywane z podobnym silnikiem, automacie i 4x4
    http://www.autoexpress.co.uk/volkswa...s-skoda-kodiaq
    http://cararac.de/vergleichstest/kia...en-tiguan.html
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Otrzymałem zaniżoną wycenę odszkodowania z OC sprawcy. Ma ktoś namiar na sprawdzoną firmę która skupuje roszczenia lub inne sposoby rozwiązania sprawy?

Wrzucam też w drugim temacie.

Legionista Awatar BlackAdder
    Bierzesz to co ci dają, i idziesz do sądu po więcej. Im wyższa klasa samochodu, tym więcej wyliczy biegły i sąd zasądzi. Firm, które zajmują się takimi sprawami w sądzie jest multum, bo jedziesz na schemacie i masz pewny zysk. Wujek Google, bo osobiście nie znam, więc nie chcę reklamy robić
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Mam do Was pytanie. Zajmuje się usługami CNC, bardzo dużo jeżdżę na różnego typu wyceny i szukam auta, które będzie ekonomiczne, ale też pakowane. Co polecicie?

Legionista Awatar Ryku
    Korzystając z okazji, że się już zalogowałem, podpytam o temat, który bardzo mnie zainteresował.

Pojawiło się wiele wątpliwości, więc midzi może je rozwiej.

Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    midzi - czyli sugerujesz, że warszawskie salony na potęgę kręcą liczniki i fałszują dokumenty sprzedażowe?
    Proste pytanie, a odpowiedzi brak.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Midzi chyba bardziej sugeruje kręcenie licznika.
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Z tego co zrozumiałem auta używane są tam wstawiane jako fabrycznie nowe z zeszłego rocznika , wtedy oprócz licznika i śladów użytkowania jest też problem w dokumentach .
    Chyba tylko midzi wie, co sugeruje.

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Zgodnie z prawem auto do 5 tyś. Kilometrów jest traktowane jako nowe. Więc jeździ jako testowe albo służbowe w salonie i potem idzie na wyprzedaży rocznika jako nowe.
    Jeśli na blacie ma dalej te 5 tys. kilometrów, to w czym problem? Chyba, że miał 5 tys, a cofnięto licznik na 5, wyrejestrowano go i wyjebano kartę pojazdu, to faktycznie chujowa akcja.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    przykładowo sam widziałem na początku roku ofertę samochodu (VIN nie sprawdzałem, ale wiem na 100%), którym sam przejechałem w tamtym roku ok. tysiaka, a w wyprzedażach z rocznika 2017 szedł z upustem 8000 zł
    Że tak zapytam - i co z tego? Samochód z przebiegiem ma iść bez upustu? Nie bardzo rozumiem. Kto go wtedy kupi? Masz za 60 tys. nowy samochód bez przebiegu i za 52 z wyprzedaży, z przebiegiem. Gdzie tu fortel? Chyba, że po raz kolejny nie piszesz wprost o cofniętym liczniku.

Legionista
    Ja tylko stwierdziłem fakt. Się po prostu raz zdziwiłem, że auto z przebiegiem ma status nowego a nie używanego.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Z tym przyciemnianiem szyb to też jest zabawna sprawa, bo ciut za bardzo to zrobisz to panowie policjanci się mogę przywalić i po prostu Ci to zerwać, a na odchodnym dorzucić mandacik.

Legionista Awatar midzi
    Ryku, nie jest to temat, gdzie można wypowiadać się wprost, gdyż prawdopodobnie każdy przypadek jest zgoła inny.

Znam sytuację ze strony salonów, ale także cały grup motoryzacyjnych, które podpisują takowe umowy sponsorskie.

Samochody jeżdżą zwykle od kilku miesięcy do roku (przyjmijmy, że rotacja jest co pół roku).

Często są obklejone, ale nie zawsze, gdyż to regulują zawarte w umowie sponsorskiej ustalenia.

Zazwyczaj są to golasy, ale trafiają się także auta w wersji VIP (dla ważniejszych person).

Samochody przekazywane są cyklicznie po upływie odpowiedniego okresu, albo przebiegu między stronami umowy sponsorskiej.

Po powrocie do salonu auta przechodzą "dostosowanie" i są podobnie jak laptopy "refurbished" doprowadzane do stanu fabrycznego.

Więcej każdy może sobie dopowiedzieć

Legionista Awatar Marcino
    Czy w tym roku jest trudniej o przegląd rejestracyjny czy bez zmian ? Zaostrzyli przepisy ?
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar Michu
    Szukam dobrego Assistance, które obejmuje samochód zastępczy na czas naprawy, albo przynajmniej 7 dni. Miałem do tej pory w Axa i generalnie było ok, ale zastępczak tylko na 3 dni.

Ktoś coś?

Legionista Awatar Runi
    Firma leasingowa warta polecenia ?

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Firma leasingowa warta polecenia ?
    także szukam
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Dla nowego cxy używki ?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Dla nowego cxy używki ?
    I co to znaczy do polecenia? Ma być tanio, mają nie pytać o papiery księgowe?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    To zależy jaki samochód. Nie można patrzeć jedynie na cenę, bo ta jest netto. Do ceny należy przecież doliczyć te wszystkie opłaty związane z akcyzą, związane z kosztami przerejestrowania, ubezpieczenia, przetłumaczenia dokumentów, badań technicznych itd.
    No trochę jest tych formalności i z reguły nie należą one do najtańszych.

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z was stosuje wosk na samochód?? Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jaki wosk sprawdza się najlepiej do czyszczenia lakieru samochodowego?
    Ja używam tego i mogę polecić: https://allegro.pl/adbl-synthetic-sp...321422058.html

Tyle że mi się już nie chce machać ścierą po aucie i wybrałbym się do fajnego salonu detailingu na położenie porządnego wosku czy innych sealantow na dłużej (kilka miesięcy). Ktoś coś w Warszawie.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    I co to znaczy do polecenia? Ma być tanio, mają nie pytać o papiery księgowe?
    Są znaczące różnice. Inny leasingodawca dla aut używanych, a inny dla nowych. Dla nowych można dogadać się nawet na wykup w granicach 60-70%, a dla używek niski % leasingu.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 09-07-2018 o 12:41

Legionista
    Mandat z fotoradaru z Łotwy. Przerabiał ktoś? Trzeba płacić?

Legionista Awatar invictus
    Ja używam tego i mogę polecić: https://allegro.pl/adbl-synthetic-sp...321422058.html

Tyle że mi się już nie chce machać ścierą po aucie i wybrałbym się do fajnego salonu detailingu na położenie porządnego wosku czy innych sealantow na dłużej (kilka miesięcy). Ktoś coś w Warszawie.
    Mam znajomego który prowadzi tego typu firmę, z czystym sumieniem mogę polecić.

https://m.facebook.com/JustGoodDetailing/

Legionista Awatar Tomi

https://www.pielegnowacauto.pl/
    https://pl-pl.facebook.com/nadwawiadra/

Ja w tym roku na wiosnę zrobiłem "kanapkę" - ADBL Quick Wax (https://detailingstore.pl/woski-i-se...SABEgLq3PD_BwE) i na to ADBL Syntethic Spray Wax i jestem w szoku (taką kanapkę polecali gocie z ADBL). Kładłem jak wrzucałem letnie koła czyli jakość koniec marca/początek kwietnia i od tego czasu nie myłem jeszcze samochodu tak jak to zwykle mam w zwyczaju czyli najpierw pianowanie a potem mycie na dwa wiadra. Do tej pory tylko bezdotyki i samo płukanie bo wosk trzyma jak zły.

Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z was stosuje wosk na samochód?? Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jaki wosk sprawdza się najlepiej do czyszczenia lakieru samochodowego?
    Zastanawiam się nad takim woskiem - czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?

Trochę siedzę w tematyce autodetailngu więc postaram się pomóc.

Jak chcesz kłaść Zymola to najpierw trzeba dobrze przygotować pod niego powierzchnię, bo bo tego żadne wosk nie będzie Ci trzymał długo.

1. Dekonataminacja (czyli używanie deironizatora np. ADBL Vampire Luqiud i Tar & Glue remover np. Pricbort)
    2. Potem mycie: najpierw pianowanie, potem mycie "na dwa wiadra"
    3. Glinkowanie (albo glinką, labo są teraz takie gąbki do glinkowania - wygodniesze np. ADBL Clay Sponge
    4. Przygotowanie lakieru (najlepsza byłaby korekta), ale w przypadku mniejsyzch funduszy może być sam cleaner np. DODO Juice Lime Prime
    5. Woskowanie (z Zymola polecam Titanium, daje świetnie efekty ale nie jest jakoś bardzo trwały. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na trwałości to szedłbym w coś z legendarnej trójki: Collinite 476S, Fusso Coat 12 Months, Meguiars #16)

Sam na zimę zawsze kładę Fusso i na to jakiś Quick Wax i porafi wytrzymać całą zimę na dobrze przygotowanym lakierze.

Ogólnie też polecam kosmetyki ADBL, polska marka która ma naprawdę świetną jakość za rozsądne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 16-07-2018 o 09:44
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Balon1990
    Doradzi mi ktoś co nie co. Potrzebuje jakiegoś cudu technicznego na 50-60 kilometrowe dojazdy do roboty. Komfort mnie nie obchodzi, ma być tani w eksploatacji. Potrzebuje takiego auta na okres 6-7 miesięcy na dojazdy do roboty, najlepiej benzyniaka. Będę nim jeździł sam więc to obojętne ilu drzwiowy. I z tego co przeglądałem w danym zakresie cenowym to znalazłem : Peugot 206, Twingo 1.2, Corse i Lupo 1.0 i bodajże 1.2 . Co z wyżej wymienionych byście skreślili i na czym się skupić, wszystkie ważne kryteria wymieniłem także wyżej. Z góry dziękówka za wskazówki

Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Doradzi mi ktoś co nie co. Potrzebuje jakiegoś cudu technicznego na 50-60 kilometrowe dojazdy do roboty. Komfort mnie nie obchodzi, ma być tani w eksploatacji. Potrzebuje takiego auta na okres 6-7 miesięcy na dojazdy do roboty, najlepiej benzyniaka. Będę nim jeździł sam więc to obojętne ilu drzwiowy. I z tego co przeglądałem w danym zakresie cenowym to znalazłem : Peugot 206, Twingo 1.2, Corse i Lupo 1.0 i bodajże 1.2 . Co z wyżej wymienionych byście skreślili i na czym się skupić, wszystkie ważne kryteria wymieniłem także wyżej. Z góry dziękówka za wskazówki
    Ja bym patrzył przedewszystkim VW ze względu na małą awaryjność i łatwość dostępnych części, może na takie dojazdy rozważ coś w gazie jeżeli chcesz benzynke, będzie ekonomiczniej

Uprawnienia umieszczania postów