Strona 278 z 278 PierwszyPierwszy ... 178228268274275276277278
Pokaż wyniki od 8,311 do 8,339 z 8339

Wątek: Jaki samochód?

Legionista
    Midzi, ale komu salon tak ochoczo rozdają te samochody? Ja rozumiem, że Merc czy BMW to są łakome kaski, ale chyba nie powiesz, że Astry czy Smaxy latają po Warszawie po 60 tys rocznie wypożyczone do no właśnie do kogo?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar midzi
    Akurat to nie są marki, które zwykle podpisują umowy sponsorskie. Często gęsto są to grupy mające pod swoją opieką kilka marek, nie zawsze luksusowych i z salonu tworzą tak naprawdę wypożyczalnię samochodów.

Odnośnie przebiegów tak jak pisałem przedział jest duży i przykładowo sam widziałem na początku roku ofertę samochodu (VIN nie sprawdzałem, ale wiem na 100%), którym sam przejechałem w tamtym roku ok. tysiaka, a w wyprzedażach z rocznika 2017 szedł z upustem 8000 zł

Przyjrzyjcie się dobrze samochodom (nie tylko systemy CEPIK, ale wgląd do baz Mazdy, czy Volvo można mieć po znajomości, albo za kilka dyszek bez znajomości), bo często okazuje się, że roczniak z salonu to auto wyprodukowane w czerwcu 2016 (czyli de facto 2 letnie), ale już jako rok modelowy 2017.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 19-05-2018 o 13:12

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    @Mieczysław,

chodzi Ci o Carfax i Autocheck, czy jakieś polskie firmy? Jak polskie i pozytywnie skorzystałeś to mógłbyś zapodać, parę osób pewnie skorzysta. W końcu po to m. in. jest ten temat
    Podeśle Ci na pw w tygodniu, musze odnaleźć kontakt.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Legionista
    Midzi czyli przy produkcji w 20126 vin może wskazywać na 2017?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar startowiec55
    Zna się ktoś dobrze na szkodach drogowych? Pilna prośba o priv!
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Midzi czyli przy produkcji w 20126 vin moze wskazywac‡ na 2017?
    Tak, warto rozroznic:
    Rok produkcji
    Rok modelowy = MY 2017
    Rok pierwszej rejestracji

Takze czestym przypadkiem sa samochody prosto z salonu wyprodukowane w czerwcu 2017 r., majace rok modelowy MY 2018 i sprzedawane sa w czerwcu 2018 jako samochody z 2018. Przy wyprzedazy poprzedniego rocznika mozna trafic nawet na samochod z czerwca 2016.

A widzieliście to, jak ludziki parkują podmostem na A2:

https://www.youtube.com/watch?v=ZcCq...ature=youtu.be

Przecież to nawet jakiejś dramatycznej zlewy nie było.

Legionista
    Takie parkowanie pod autostradą to skrajna nieodpowiedzialność. Wynika to trochę z tego, że autostrady,drogi szybkiego ruchu to wciąż nowość.

Takie zachowanie podchodzi pod rażące nie niedbalstwo. Oczywiście to moja subiektywna opinia, ale bądźcie na to wyczuleni, aby później nie było regresu OC.
    Co to jest i z czym to się je, można przekonać się wchodząc na https://www.transbrokers.eu/ocpd-oc-...e-niedbalstwo/
    Ostatnio edytowane przez ariel ; Wczoraj o 11:26

Legionista Awatar gt_man
    Na Żerań koparki wjechały z rok temu Polecam Tor Łódź lub Tor Kielce.
    Ostatnio edytowane przez gt_man ; 25-05-2018 o 08:28

Żerań rzeczywiście był łakomym kąskiem ze względu na swoją lokalizację.
    W Warszawie jest kilka miejscówek na których można się legalnie pościgać. Mam tutaj na myśli np Słomczyn, Driveland czy Bemowo.
    W trochę dalszej odległości masz jeszcze tor w Modlinie. Opcjonalnie Ułeż, tylko tam sie teraz dostać przez te remonty to też trzeba uzbroić się w cierpliwość.
    Na niemal wszystkich tych torach masz też możliwośc wynajęcia autka sportowego i pościgania się. Przykład: http://devil-cars.pl/samochody/ferrari-f430

Legionista
    Rodzinne auto ktore da rade na dogach lesnych i polnych przy mokrej pogodzie:
    1. Tiguan Allspace
    2. Kia Sorento

Co myslicie? W tej samej cenie Kia oferuje bogatsze wyposażenie. Oba modele rozpatrywane z podobnym silnikiem, automacie i 4x4

Legionista
    Jazda próbna i negocjacje ceny po takiej jeździe.
    Kia niby 7 lat gwarancji, ale bardzo dużo wyłączeń i warto gwarancję przeczytać ( ja zrezygnowałem z gwarancji po 4 latach )
    VW to trochę nowsza konstrukcja i pewnie mniejsza utrata wartości po latach, ale o wszystkim powinna zadecydować chłodna kalkulacja i wrażenia z jazdy. Warto poczytać o konstrukcji silników i ich obsłudze ( ja zawsze interwały wymiany oleju skracam o połowę )
    Co do jazdy po lesie i polnych drogach ( szczególnie mokrych ), tylko dobre opony są w stanie zwiększyć możliwości tych samochodów, na zwykłych szosowych radzę uważać.
    Ostatnio edytowane przez mrquad ; 29-05-2018 o 08:26

Zgadzam się, Tiguan Allspace jest ok. Jestem pewien, dlatego że pracuję w top pastillas

Jest ktos moze kto pracuje w salonie, serwisie, ASO Renault? PW bym poprosil

Legionista
    Powiem szczerze, że nie wiem w jaki sposób co niektórzy są w stanie kupować auta za 2-3 tys zł. Auta które to zwiększają o 20% swoją wartość, gdy tylko je się zatankuje do pełna.
    Tam jest tyle elementów które mogą nagle paść, że to jakaś masakra. Przykładem niech będzie układ zawieszenia wyeksploatowane piasty kół.
    Proponuję zapoznać się tutaj jeszcze z tekstem: http://www.starszeauta.pl/piasty-kol...zwrocic-uwage/
    Ostatnio edytowane przez them ; 15-06-2018 o 10:01

Legionista Awatar Numer
    Mam pytanie o Alfe 159 1.9 jtd. Czy do 14-15k kupię coś sensownego?

Legionista Awatar Kucharz
    Ubezpieczenie OC+AC. Obecnie mam w AXA, warunki przedłużenia mocno średnie. Ktoś ma wiedzę/porównanie w różnych TU i może skierować do najkorzystniejszego? Ewentualnie jakaś sensowna darmowa porównywarka, bez nachalnego zbierania danych?

Legionista
    Dobry agent, który bedzie widzial sens dac ci pule wlasnych znizek, directy (ja im nie ufam bo kosztem ceny ukrywaja udzial wlasny lub falszyja szkodowosc co wychodzi po wypadku i konczy sie regresem). Zadna porownywarka tych powyzszych nie przebije.

Legionista Awatar Kucharz
    Marek, odpiszesz mi na zaległą PW? I przy okazji doszłaby kwestia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    Rodzinne auto ktore da rade na dogach lesnych i polnych przy mokrej pogodzie:
    1. Tiguan Allspace
    2. Kia Sorento

Co myslicie? W tej samej cenie Kia oferuje bogatsze wyposażenie. Oba modele rozpatrywane z podobnym silnikiem, automacie i 4x4
    http://www.autoexpress.co.uk/volkswa...s-skoda-kodiaq
    http://cararac.de/vergleichstest/kia...en-tiguan.html
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Otrzymałem zaniżoną wycenę odszkodowania z OC sprawcy. Ma ktoś namiar na sprawdzoną firmę która skupuje roszczenia lub inne sposoby rozwiązania sprawy?

Wrzucam też w drugim temacie.

Legionista Awatar BlackAdder
    Bierzesz to co ci dają, i idziesz do sądu po więcej. Im wyższa klasa samochodu, tym więcej wyliczy biegły i sąd zasądzi. Firm, które zajmują się takimi sprawami w sądzie jest multum, bo jedziesz na schemacie i masz pewny zysk. Wujek Google, bo osobiście nie znam, więc nie chcę reklamy robić
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Mam do Was pytanie. Zajmuje się usługami CNC, bardzo dużo jeżdżę na różnego typu wyceny i szukam auta, które będzie ekonomiczne, ale też pakowane. Co polecicie?

Legionista Awatar Ryku
    Korzystając z okazji, że się już zalogowałem, podpytam o temat, który bardzo mnie zainteresował.

Pojawiło się wiele wątpliwości, więc midzi może je rozwiej.

Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    midzi - czyli sugerujesz, że warszawskie salony na potęgę kręcą liczniki i fałszują dokumenty sprzedażowe?
    Proste pytanie, a odpowiedzi brak.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Midzi chyba bardziej sugeruje kręcenie licznika.
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Z tego co zrozumiałem auta używane są tam wstawiane jako fabrycznie nowe z zeszłego rocznika , wtedy oprócz licznika i śladów użytkowania jest też problem w dokumentach .
    Chyba tylko midzi wie, co sugeruje.

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Zgodnie z prawem auto do 5 tyś. Kilometrów jest traktowane jako nowe. Więc jeździ jako testowe albo służbowe w salonie i potem idzie na wyprzedaży rocznika jako nowe.
    Jeśli na blacie ma dalej te 5 tys. kilometrów, to w czym problem? Chyba, że miał 5 tys, a cofnięto licznik na 5, wyrejestrowano go i wyjebano kartę pojazdu, to faktycznie chujowa akcja.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    przykładowo sam widziałem na początku roku ofertę samochodu (VIN nie sprawdzałem, ale wiem na 100%), którym sam przejechałem w tamtym roku ok. tysiaka, a w wyprzedażach z rocznika 2017 szedł z upustem 8000 zł
    Że tak zapytam - i co z tego? Samochód z przebiegiem ma iść bez upustu? Nie bardzo rozumiem. Kto go wtedy kupi? Masz za 60 tys. nowy samochód bez przebiegu i za 52 z wyprzedaży, z przebiegiem. Gdzie tu fortel? Chyba, że po raz kolejny nie piszesz wprost o cofniętym liczniku.

Legionista
    Ja tylko stwierdziłem fakt. Się po prostu raz zdziwiłem, że auto z przebiegiem ma status nowego a nie używanego.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Wychodzę z założenia, że im więcej KM tym lepiej.
    Gdyby mieć furę tak z 300 KM to w zasadzie w zupełności by to wystarczyło.

Poza tym auto, to jest przedmiot o który trzeba cały czas dbać, pucować, czyścić. Jak ktoś ma możliwości w postaci działki, garażu, to super sprawa. Zwłaszcza podczas aplikacji wosku.
    Kwetie związane z przyciemnianiem szyb czy zmianą koloru np przy pomocy folii, samemu raczej tego się już nie ogarnie. Pozostaje serwis. Np Car-spa: https://car-spa.pl/
    Ostatnio edytowane przez lupo ; Dzisiaj o 07:28

Legionista
    Z tym przyciemnianiem szyb to też jest zabawna sprawa, bo ciut za bardzo to zrobisz to panowie policjanci się mogę przywalić i po prostu Ci to zerwać, a na odchodnym dorzucić mandacik.

Legionista Awatar midzi
    Ryku, nie jest to temat, gdzie można wypowiadać się wprost, gdyż prawdopodobnie każdy przypadek jest zgoła inny.

Znam sytuację ze strony salonów, ale także cały grup motoryzacyjnych, które podpisują takowe umowy sponsorskie.

Samochody jeżdżą zwykle od kilku miesięcy do roku (przyjmijmy, że rotacja jest co pół roku).

Często są obklejone, ale nie zawsze, gdyż to regulują zawarte w umowie sponsorskiej ustalenia.

Zazwyczaj są to golasy, ale trafiają się także auta w wersji VIP (dla ważniejszych person).

Samochody przekazywane są cyklicznie po upływie odpowiedniego okresu, albo przebiegu między stronami umowy sponsorskiej.

Po powrocie do salonu auta przechodzą "dostosowanie" i są podobnie jak laptopy "refurbished" doprowadzane do stanu fabrycznego.

Więcej każdy może sobie dopowiedzieć

Legionista Awatar Marcino
    Czy w tym roku jest trudniej o przegląd rejestracyjny czy bez zmian ? Zaostrzyli przepisy ?
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Uprawnienia umieszczania postów