Strona 277 z 278 PierwszyPierwszy ... 177227267273274275276277278 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,281 do 8,310 z 8339

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar beka
    Dokładnie o to chodzi. Szczególnie w dobie jednorazowych silników i wchujilościowobiegowych skrzyń automatycznych kolosalne znaczenie ma fakt, czy przebieg jest np. 150 czy 250 tysięcy.
    wydaje mi sie, ze kolosalne znaczenie ma fakt, ze samochody na Zachodzie sluza do trzaskania sporych przebiegow i po 10 latach maja te 500tys. Po przekroczeniu granicy nagle cudownie robi sie 180-200 tys i stad sie bierze opinia o tym, na jak krotko starczaja nowoczesne silniki (nie dotyczy ewidentnych wpadek producentow).

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    wydaje mi sie, ze kolosalne znaczenie ma fakt, ze samochody na Zachodzie sluza do trzaskania sporych przebiegow i po 10 latach maja te 500tys. Po przekroczeniu granicy nagle cudownie robi sie 180-200 tys i stad sie bierze opinia o tym, na jak krotko starczaja nowoczesne silniki (nie dotyczy ewidentnych wpadek producentow).
    Tak jest z dieslami - średnia 50-60 rocznie to norma.

A mi chodzi o sypanie się nowoczesnych benzyn, tych na bezpośrednim wtrysku, które przebiegi mają znacznie mniejsze. Np. 1.4 tsi grupy VAG czy N43 BMW napisały nowe rozdziały w historii motoryzacji

P.S. I dlatego ch... w dupę ekopojebom, dla których miarodajne jest spalanie w laboratorium
    Amerykanin cały czas może sobie wybrać wolnossący 2.5 do Mondeo (tam Fusion), europejczyk musi kupić jednorazówkę.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 18-05-2018 o 11:52
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista
    Z tymi przebiegami po 50 tys rocznie to już jest niezłe urban legend. Ok ludzie klepią takie ilości, ale przez maks 3 lata bo na tyle furę bierze w takim wypadku firma, potem Kowalski albo Hans nie jeżdżą jak popierdoleni w te i we wte żeby dobić do tej wartości. Sam robiłem dziennie ok 70 km plus wyjazdy w Polskę i wyszło mi 25 kkm w rok, a patrząc po garażu w moim bloku to większość nie przekracza 10 tys bo ciągle stoją w miejscu.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    Auto sie zuzywa, stad nizsza cena i wieksze prawdopodobienstwo przygody - to jest oczywiste niezaleznie od zrodla zakupu. Ale jak auto bylo walone czy mialo krecony przebieg i salon "zapomni" o tym wspomniec to cos jest nieteges. A o to wlasnie chodzi w kupowaniu uzywek z salonow - ceny z reguly wyzsze niz na rynku wtornym, ale auto niby z pewniejszego zrodla, bo salon nie moze sobie pozwolic wizerunkowo na sprzedaz szrotow.
    Dokladnie o tym pisze.
    Kupując auto w salonie ,dostając gwarancję na to auto ,masz prawo oczekiwać,że jest ono ok.I nie mam na mysli tego ,że po kilku miesiacach przestaje działać klima albo strzela mechanizm lusterka.
    Ale jak wchodzisz w zakręt a samochód jedzie prosto,zamiast poduszek są napchane szmaty a po wszystkim okazuje sie ,że rama jest zespawana z dwóch innych aut,to nikt mi nie wmowi ,że salon o czymś takim nie wiedział. Takich rzeczy każdy ma prawo sie spodziewać,kupując auto u Wieśka spod POZnania.Nie w salonie.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Z tymi przebiegami po 50 tys rocznie to już jest niezłe urban legend. Ok ludzie klepią takie ilości, ale przez maks 3 lata bo na tyle furę bierze w takim wypadku firma, potem Kowalski albo Hans nie jeżdżą jak popierdoleni w te i we wte żeby dobić do tej wartości. Sam robiłem dziennie ok 70 km plus wyjazdy w Polskę i wyszło mi 25 kkm w rok, a patrząc po garażu w moim bloku to większość nie przekracza 10 tys bo ciągle stoją w miejscu.
    U mnie Ojciec wziął z mojej firmy samochód 3 letni z przebiegiem 120 tyś, teraz po 4 latach ma 137 bo robi po ok. 4 tyś rocznie..
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Ale ja mówię o Niemczech, nie o Polsce:

https://www.mobile.de/pl/samochod/au...:true,crc:true

Niemniej przyjmijmy kompromisowo 35-40 tysięcy. U nas już przy granicy robi się z tego 20-25 tysięcy, ogłoszenia "korekta liczników" na każdym kroku. Dlaczego przy granicy? Bo w Niemczech cofanie liczników jest przestępstwem, natomiast nasze państwo uważa proceder za normalny.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Bo w Niemczech cofanie liczników jest przestępstwem, natomiast nasze państwo uważa proceder za normalny.
    Coś mi się obiło o uszy, że wzięli się za to i ma to być również przestępstwo.

Tak więc jaki motor polecacie? Mój mechanik stanowczo odradzał PSA, a polecał benzynowe VAG.

Legionista Awatar TNTP

TNTP nie chodzi o odpowiedzialność, tylko o uczciwość sprzedającego. O ile od handlarza nie wymagam, bo nawet "Niemcy" już kręcą liczniki, o tyle dealer marki nie powinien tego robić.
    I kolego rozrząd to się z reguły wymienia od razu po kupnie. Problem, jak silnik ma jakieś gorsze wady.

A może się zepsuć alternator, termostat, wiatrak chłodnicy, klima, podnośnik szyby i w ogóle w ch... rzeczy nie mających bezpośredniego związku z napędem, i z tym się trzeba liczyć jako immanentną cechą używki.
    Ale uczciwość poza przymiotem moralności jest narzucana lub jak w tym wypadku nie narzucana przez odpowiedzialność.
    Ja to podkreślę - nie interesuje mnie to, co kto, od kogo wymaga, tylko jak to wygląda realnie.
    Zresztą nie do końca rozumiem co to znaczy "uczciwość" - mam auto - chce je sprzedać, nie kręcę przebiegu, sprzedaje je w aktualnym stanie technicznym, nie mówię o wszystkich jego wadach - jestem uczciwy, czy nie jestem ?

A ok, skoro Ty robisz 25000 rocznie, to 50000 to urban legend...ja nie będąc tirowcem, ani handlowcem potrafiłem zrobić parę tysi (tak do 5000) w TYGODNIU, teraz tyle to moje auto jeździ, ale rocznie...tylko o czym ma to świadczyć to nie bardzo wiem
    Tak w ramach przypomnienia w Niemczech dojeżdżanie do pracy ponad 50km nie jest niczym dziwnym.

Zaś co do rekordów to jakiś czas temu poszło roczne auto - Insignia z przebiegiem 300000 zbitym 10 krotnie

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Dokladnie o tym pisze.
    Kupując auto w salonie ,dostając gwarancję na to auto ,masz prawo oczekiwać,że jest ono ok.I nie mam na mysli tego ,że po kilku miesiacach przestaje działać klima albo strzela mechanizm lusterka.
    Ale jak wchodzisz w zakręt a samochód jedzie prosto,zamiast poduszek są napchane szmaty a po wszystkim okazuje sie ,że rama jest zespawana z dwóch innych aut,to nikt mi nie wmowi ,że salon o czymś takim nie wiedział. Takich rzeczy każdy ma prawo sie spodziewać,kupując auto u Wieśka spod POZnania.Nie w salonie.
    No skoro dostajesz gwarancję na auto, to rozumiem, że robisz to na gwarancji, no chyba, że nie dostajesz to nie do końca rozumiem na jakiej podstawie OCZEKUJESZ że jest ono ok, skoro sam zaraz potem piszesz, że jednak nie do końca tego oczekujesz.
    I nie pisz mi proszę o jakichś szmatach w airbagu, czy tam wchodzeniu w zakręt bo póki co wszystko się rozchodzi o to, kto bierze odpowiedzialność za to, że 4 letnie auto "z salonu" z przebiegiem "na papierze" 115000 km po 2 miesiącach się rozkraczyło.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Przecież salonowe auta są eksploatowane czasem gorzej niż te auta od przysłowiowego Hansa.

Podam przykład. Samochody od jednego z warszawskich dealerów służą w pewnej instytucji jako samochody w formie umowy sponsorskiej. Rotacja co pół roku albo co rok. Zwykle w tym czasie robione jest 40-60 tys. km, ale bywa że w ekstremalnych sytuacjach pęknie stówka przez 10 miesięcy - nic nadzwyczajnego.

Takie auto trafia później na salonowy parking i jest sprzedawane jako auto z poprzedniego rocznika z salonu. Gratuluję przyszłemu nabywcy takiego auta z upustem

PS. Żeby nie było to tylko wersja lajt.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Przecież salonowe auta są eksploatowane czasem gorzej niż te auta od przysłowiowego Hansa.

Podam przykład. Samochody od jednego z warszawskich dealerów służą w pewnej instytucji jako samochody w formie umowy sponsorskiej. Rotacja co pół roku albo co rok. Zwykle w tym czasie robione jest 40-60 tys. km, ale bywa że w ekstremalnych sytuacjach pęknie stówka przez 10 miesięcy - nic nadzwyczajnego.

Takie auto trafia później na salonowy parking i jest sprzedawane jako auto z poprzedniego rocznika z salonu. Gratuluję przyszłemu nabywcy takiego auta z upustem

A co z przebiegem?

Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Tak więc jaki motor polecacie? Mój mechanik stanowczo odradzał PSA, a polecał benzynowe VAG.
    Jak chcesz 3-4 letni, to spokojnie możesz brać 1.8-2.0 tsi grupy VAG (bo po 2011r. poprawili problem z braniem oleju ; oczywiście nie wierz w bzdury i olej wymieniaj co 15, a nie co 30 tysięcy). Jednak z benzynowych chyba jeszcze lepiej Japończyki oraz Ford Ecoboost (ten ostatni, jak ma niski przebieg, ale Ty się łapiesz). Natomiast diesle aktualnie najlepsze mają chyba Ford, PSA i VAG - w trasy o.k., w mieście DPF Cię wykończy. To tyle od laika który ostatnio duuuużo o tym czytał .

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    A co z przebiegem?
    Pytaj tych co wymyślili niedziałający prawidłowo CEPIK.

Diesle to chyba 2.0 PSA i 2.2 Hondy wydają się najtrwalsze.
    Benzyna to raczej kierunek premium, czyli jakieś 3.0 bawarskie.

Dlatego mimo wyższych cen chyba jednak warto znaleźć kogoś, kto się zna i udać się po używkę w południowo-zachodni Reich

Legionista Awatar midzi
    Włochy, Szwajcaria, Luksemburg i kilka takich innych zacnych kierunków jeszcze występuje.

Legionista
    No właśnie ten EcoBoost jest poważnym kandydatem, niestety z japońskich aut poza landarą w stylu ProAce nie ma nic co by się nadawało chyba, że Sienna i Odyssey, ale tu wszystko z USA lub Kanady jest.
    A mój ulubiony Sharan z silnikiem TSI to byłoby marzenie, ale ni chu chu nie mogę go znaleźć w salonach.

Legionista Awatar zbinky
    Dlatego mimo wyższych cen chyba jednak warto znaleźć kogoś, kto się zna i udać się po używkę w południowo-zachodni Reich
    Ja ppierdolę

Legionista Awatar Mieczysław
    Panowie, problem jest bardziej złożony. Otóż w każdym kraju są uczciwi inaczej. W każdym kraju można trafić okazję. Nie chcę robić kryptoreklamy ale są firmy (do znalezienia w portalach aukcyjnych), które sprawdzają historię pojazdu, nie tylko w bazach rejestracyjnych ale także w bazach ubezpieczycieli. Warto wydać parę stówek, niż stracić kilkadziesiąt tysięcy. Co ciekawe, czasami dostarczają raport uszkodzeń z dokumentacją zdjęciową. Mi się udało tak trafić jak kupowałem pojazd zza oceanu. Wtedy też sprzedawca szybko sobie przypomniał, że miał zdjęcia z przed naprawy. Warto też podjechać na geometrię. Co do machlojek salonów nie będę zabierał głosu, napomknę tylko, że każdy lubi pieniądze a niektórym żadne nie śmierdzą. Wiem że czasami trudno zachować zimną krew, bo trafiamy to czego szukamy ale pamiętajmy, że trzeba pytać, drążyć i nie ufać, bo komuś dobrze z oczu patrzy. Jak sprzedawca nas zaczyna ignorować albo nie może się dodzwonić do kolegi czy warsztatu żeby coś się dowiedzieć to znaczy że coś ukrywa. Pamiętajmy też o podejściu panów z komisu, oni nie mają czasu na gadanie, milczą, przeciągają to oznacza, że albo gówno wiedzą o danym pojeździe albo coś ukrywają. A na koniec najważniejsze, okazję za granicą możemy trafić tylko od białych.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Legionista
    Włochy, Szwajcaria, Luksemburg i kilka takich innych zacnych kierunków jeszcze występuje.
    Że Szwajcarii to zazwyczaj tylko uszkodzone się sprowadza, bo inaczej się nie opłaca. Potem są robione u nas i często sprzedawane jako bezszkodowe.
    Smaxy używane to trudny temat. Sam przerabiałem i mój szwagier też. Ja się rozmyśliłem a on musi mieć coraz grubszy portfel. Można trafić dobrze ale i chujovo. 5 letnie auto z przebiegiem mniejszym niż 150-180 to zazwyczaj kręcone auto. Najlepiej szukać takiego auta od prywatnej osoby/małej firmy z polskiego salonu. Uboższa wersja, ale podawan historia auta bliższa prawdzie
    Jak szukasz takiego auta w benzynę, to ciężko. Taki Smax to kawał bryki a dają do niego 1.6 160km. ..ale można znaleźć też i 2,5 200 km ale to chyba minimum 7-8 letnie auta. Tylko że tutaj albo gaz albo 12-15l/100.
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 19-05-2018 o 06:16
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Trudno doradzić. Zależy od potrzeb i przeznaczenia i oczekiwań. Może z niższej niż w Twoim przypadku półki (nie potrzebuję dużego samochodu), u mnie od lat sprawdzają się francuskie diesle, czy był to mały 1.5dCi w Clio, czy tak jak teraz 1.6Hdi w C4.

Legionista
    W przypadku Fordów dobre opinie ma diesel 2.0 właśnie od PSA montowany w Smaxach na przykład ( w tym modelu występuje też silnik Forda, który jest podobnomocno awaryjny).

Legionista Awatar Ivan Drugi

Aby poruszać się po drodze auto musi być zarejestrowane a więc w karcie pojazdu musi być adnotacja o pierwszej rejestracji . No chyba że dealer fałszuje na potęgę dokumenty .

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Aby poruszać się po drodze auto musi być zarejestrowane a więc w karcie pojazdu musi być adnotacja o pierwszej rejestracji . No chyba że dealer fałszuje na potęgę dokumenty .
    Midzi chyba bardziej sugeruje kręcenie licznika.

Midzi chyba bardziej sugeruje kręcenie licznika.
    Z tego co zrozumiałem auta używane są tam wstawiane jako fabrycznie nowe z zeszłego rocznika , wtedy oprócz licznika i śladów użytkowania jest też problem w dokumentach .

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Z tego co zrozumiałem auta używane są tam wstawiane jako fabrycznie nowe z zeszłego rocznika , wtedy oprócz licznika i śladów użytkowania jest też problem w dokumentach .
    Jak się pośledzi ogłoszenia to jest sporo samochodów z zeszłego rocznika już zarejestrowanych.

Legionista
    Zgodnie z prawem auto do 5 tyś. Kilometrów jest traktowane jako nowe. Więc jeździ jako testowe albo służbowe w salonie i potem idzie na wyprzedaży rocznika jako nowe.

Legionista Awatar midzi
    Samochody wypożyczane w ramach umów sponsorskich często gęsto jeżdżą dalej jako auta należące do dealera, a zwykle kością niezgody pozostaje zazwyczaj fakt, czy samochód zostanie obklejony, czy nie. Często fizycznie taki samochód jest traktowany tak jakby nie ruszył się od pół roku z parkingu i czekał, aż urzeczony klient trafi wymarzony samochód z upustem kilka tys. zł

Szacuję, że w skali Warszawy w takich umowach sponsorskich jeździ minimum kilkaset aut rocznie, jeśli nie więcej.

Jak się pośledzi ogłoszenia to jest sporo samochodów z zeszłego rocznika już zarejestrowanych.
    Ten fakt powinien wzbudzić niepokój klienta , jeżeli auto jest przedstawiane jako nowe z zerowym przebiegiem .

Legionista Awatar zbinky
    Samochody wypożyczane w ramach umów sponsorskich często gęsto jeżdżą dalej jako auta należące do dealera, a zwykle kością niezgody pozostaje zazwyczaj fakt, czy samochód zostanie obklejony, czy nie. Często fizycznie taki samochód jest traktowany tak jakby nie ruszył się od pół roku z parkingu i czekał, aż urzeczony klient trafi wymarzony samochód z upustem kilka tys. zł

Szacuję, że w skali Warszawy w takich umowach sponsorskich jeździ minimum kilkaset aut rocznie, jeśli nie więcej.
    midzi - czyli sugerujesz, że warszawskie salony na potęgę kręcą liczniki i fałszują dokumenty sprzedażowe?

@Mieczysław,

chodzi Ci o Carfax i Autocheck, czy jakieś polskie firmy? Jak polskie i pozytywnie skorzystałeś to mógłbyś zapodać, parę osób pewnie skorzysta. W końcu po to m. in. jest ten temat

P.S. ŁukaszD i Mieczysław dzięki
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 20-05-2018 o 07:39

Legionista Awatar ŁukaszD
    @Mieczysław,

chodzi Ci o Carfax i Autocheck, czy jakieś polskie firmy? Jak polskie i pozytywnie skorzystałeś to mógłbyś zapodać, parę osób pewnie skorzysta. W końcu po to m. in. jest ten temat
    Mogę polecić gościa z firmy Autotesto. Firma z Wrocławia, gość z Włocławka. kontakt priv.

Uprawnienia umieszczania postów