Strona 274 z 281 PierwszyPierwszy ... 174224264270271272273274275276277278 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,191 do 8,220 z 8417

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar Kucharz
    Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Jeżeli dzieci w fotelikach, to dwudrzwiowe autko mało praktyczne będzie
    Tak, dzieci będą jeździć w fotelikach. O 5-drzwiowym myślałem.

Legionista Awatar BlackAdder
    Jak głównie do miasta, to rozważ toyotę yaris cvt
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista
    Jak foteliki to pewnie jeszcze i wózek czasami. Segment A chyba bym odrzucił skoro dzieciaki są w liczbie mnogiej, bo to bagażnika nie ma i przy spacerówce zakupów już się nie włoży. Poza tym zazwyczaj te silniki to są mało dynamiczne i mułowate. Taka Toyota Aygo 1.0 to tragedia wg mojej siostry.
    Ten Yaris cvt poddrzucony przez BlackAdder to chyba byłby dobry pomysł do rozważenia. Mało awaryjny silnik benzynowy, plus automat - idealnie do miasta. A i miejsca całkiem przyzwoicie
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Jak foteliki to pewnie jeszcze i wózek czasami. Segment A chyba bym odrzucił skoro dzieciaki są w liczbie mnogiej, bo to bagażnika nie ma i przy spacerówce zakupów już się nie włoży. Poza tym zazwyczaj te silniki to są mało dynamiczne i mułowate.
    Parasolka pewnie w bagażniku pojeździ przez okoł‚o rok. Generalnie po dzisiejszym rajdzie po necie raczej odrzucam segment A.
    Druga sprawa to taka, ale chciał‚bym, aby to auto było dla żony niespodzianką…. I może to trochę™ gł‚upie przy tego typu zakupie, ale pomyślał‚em, że fajnie był‚o, żeby wygląd też się™ zgadzał‚ Są…dzę™, że żonie spodobał‚yby się™ dwukolorowe C3, Yaris (w wersji selection), ewentualnie Fabia. Z tych trzech najkorzystniej wyglą…da mi Yaris, aczkolwiek w nim nie da rady zrobić‡ panoramicznego dachu, który pewnie zmiękczył‚by żony kolana
    Ostatnio edytowane przez Kucharz ; 14-03-2018 o 13:45

Legionista Awatar Benek
    Panda
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Przy tak określomnych pramateriach powiem Mercedes B klasa.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

To grzebiąc dalej w temacie. Yaris czy Astra?

Legionista Awatar midzi
    Po co się ograniczać do bezsilnikowców? Są ciekawsze auta w tym segmencie.

Legionista Awatar invictus
    Cytat Zamieszczone przez Kucharz Zobacz posta
    To grzebiąc dalej w temacie. Yaris czy Astra?
    Zdecydowanie Astra - większa/wygodniejsza. Przez rok czasu jeździłem służbowym Yarisem (z 2016r) i bardzo słabo wspominam (siedzi się jak na taborecie, itd.), lepiej już się jeździło starszą Fiestą.

Nie wiem jak te najnowsze Yarisy.

Obecnie dostałem nówkę Fiata Tipo i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, stosunek ceny do jakości/wyposażenia/komfortu bardzo na plus, ale zdaję sobie sprawę ze to raczej nie auto dla kobiety - chociaż moja żona odebrała go również pozytywnie.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Po co się ograniczać do bezsilnikowców? Są ciekawsze auta w tym segmencie.
    Pisałem wcześniej, że to auto niemal wyłącznie do miasta. Za miastem w roku zrobi max. 700 km po autostradzie. W związku z tym raczej nie widzę potrzeby wchodzenia w mocniejsze silniki.

Cytat Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
    Nie wiem jak te najnowsze Yarisy.
    Ja właśnie patrzyłem na tę najnowszą i spodobało mi się jej bogate wyposażenie, w szczególności w stosunku do ceny. Aczkolwiek okazji siedzieć w środku nie miałem.
    Ostatnio edytowane przez Kucharz ; 15-03-2018 o 11:34

Legionista
    Popatrze jeszcze na Aurisy. Większe od Yarisa, a nadal raczej miejskie, zgrabne auto w wersji hatchback.
    A przy dzieciakach, to jednak trochę przestrzeni się przydaje (pod moim przedszkolem to królują Vany i SUVy )
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar midzi
    Popatrze jeszcze na Aurisy. Większe od Yarisa, a nadal raczej miejskie, zgrabne auto w wersji hatchback.
    A przy dzieciakach, to jednak trochę przestrzeni się przydaje (pod moim przedszkolem to królują Vany i SUVy )
    Jeśli już poruszamy się w tym segmencie to Mazda 2 wydaje się bardzo dobrym wyborem.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jeśli już poruszamy się w tym segmencie to Mazda 2 wydaje się bardzo dobrym wyborem.
    Chyba bym się trochę bał. Znajomej w zeszłym roku zasunęli trójkę. Milicjant jej mówił, że ostro kradną teraz Mazdy.

Legionista Awatar kubrick
    Cytat Zamieszczone przez Kucharz Zobacz posta
    Chyba bym się trochę bał. Znajomej w zeszłym roku zasunęli trójkę. Milicjant jej mówił, że ostro kradną teraz Mazdy.
    Generalnie japońskie marki. Również Hondy i Toyoty.
    Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
    Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez kubrick Zobacz posta
    Generalnie japońskie marki. Również Hondy i Toyoty.
    Ale rozumiem, że to chodzi o nowe samochody? W sensie nie starsze niż 5 lat?
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Z pewnością w swojej motoryzacyjnej historii wielu z was musiało coś u siebie pospawać czy zderzak czy inny element wykonany z plastiku. Fachowcy biorą za to duże pieniądze dlatego a sprawa nie jest taka ciężka dlatego warto zając się tym na własna rękę. Tutaj https://www.youtube.com/user/ataszek można znaleźć wiele profesjonalnych materiałów na temat spawania i klejenia tworzyw sztucznych, regeneracji reflektorów i wielu innych umiejętności przydatnych w naprawach motoryzacyjnych.

Legionista Awatar beka
    carsharing / wynajem auta na minuty w Warszawie - gdzie to ma najwiekszy sens jesli chodzi o nieplanowane przejazdy (glownie mi chodzi o doswiadczenia zwiazane z dostepnoscia samochodow na miescie)?

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    carsharing / wynajem auta na minuty w Warszawie - gdzie to ma najwiekszy sens jesli chodzi o nieplanowane przejazdy (glownie mi chodzi o doswiadczenia zwiazane z dostepnoscia samochodow na miescie)?
    Dostępność aut na mieście to loteria, często mimo tego że byłem w centrum, najbliższe wolne auto miałem 2-3 kilometry dalej. Ogólnie pomysł carsharingu jest okej, rejestracja trwa 15 minut online, ale... ceny są takie same jak przy Taxify czy Uberze. Także jak masz parcie żeby prowadzić samemu, to ok, ale przy pojedynczych przejazdach jest to zupełnie nieopłacalne. Wsiadasz do Taxify/Uber, jedziesz i się nie martwisz. W carsharingu musisz jednak sprawdzić czy wszystko w środku ok, zameldować się w apce, odmeldować itd.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    Zupełnie nie rozumiem fascynacji tą forma podróżowania, koszty takie jak w taxi czy uberze, a odpowiedzialność jednak większa. Do tego kwestia dostania się do auta, zaparkowania.

Kolejną nowością która zupełnie się nie będzie opłacać to ładowarki do samochodów elektrycznych, największy gracz na rynku, green Way zamierza wprowadzić odpłatność za usługę, planują cenę ok 2 zł za kwh (na przejechanie 100 km potrzeba od 12 do 24 kwh) co będzie powodować, że 100 km robić będziemy w cenie podobnej jak w benzyniaku.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

O co chodzi z tymi ubezpieczeniami OC? Dlaczego tak mocno podrożały? Przecież ilość wypadków chyba nie zwiększyła się aż tak drastycznie?

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez pioben Zobacz posta
    O co chodzi z tymi ubezpieczeniami OC? Dlaczego tak mocno podrożały? Przecież ilość wypadków chyba nie zwiększyła się aż tak drastycznie?
    Podatek bankowy, który rykoszetem trafił w firmy ubezpieczeniowe. Wielokrotnie było pisane na ten temat.

Legionista Awatar TNTP
    To ze ktoś pisze wielokrotnie bzdury nie oznacza, że ma rację.
    Ale ok niech Ci będzie podatek 0,44% wywołał kilkudziesięciu procentowy wzrost OC.
    Ps. Ty w życiu codziennym tez jesteś takim farmazoniarzem jak na forumce ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Wolę być "farmazoniarzem" niż człowiekiem-ścianą
    https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2324517.html
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 22-03-2018 o 10:16

Podatek bankowy swoją drogą na pewno wpłynął troszkę na OC, ale tak naprawdę najwięcej wpłynęły horrendalne koszty napraw aut w ASO, gdzie ludzie nauczyli się oddawać auta do napraw z OC. Zmienione przepisy przez KNF teraz na to pozwalają, a dochodzi jeszcze auto zastępcze na czas naprawy.
    Wymiana błotnika, jednej lampy i lakierownie zderzaka w ASO to koszt kilkunastu tysięcy nie jednokrotnie, auto zastępcze z aso na tydzień, do tego holowanie i rachunek wychodzi około 30 tysięcy. Za OC płacisz średnio np.1000zł, to ilu kierowców zrzuca się na jedno odszkodowanie?

Legionista Awatar midzi
    Wpłynęło na to kilka spraw żeby nie było, ale jednak fixowanie przy podatku bankowym i ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym zrobiły swoje.

Z tym zgodziłbym się jak najbardziej:
    https://superpolisa.pl/podatek-banko...-kredyty-i-oc/
    Obecnego wzrostu cen OC nie należy wiązać wyłącznie z nowym podatkiem. Podwyżki zaczęły się już pod koniec 2014 r., jako skutek niekorzystnych wyników finansowych branży w ubezpieczeniach komunikacyjnych, wyższego poziomu wypłacanych świadczeń i odszkodowań, a także kolejnych publikowanych przez KNF wytycznych odnośnie likwidacji szkód i sposobu kalkulacji składek. Pamiętać trzeba także, że aktywa nie wszystkich ubezpieczycieli przekraczające 2 mld zł, więc podatek bankowy nie jest obciążeniem dla wszystkich przedstawicieli rynku

Legionista Awatar TNTP
    Lol jeżeli uważasz, że racjonalizm to ściana to wyjaśnia wiele z Twoich postów.
    Innym wyjaśnieniem jest to, że z Twojego konta pisze kilka osób bo Twoja odpowiedz na to,dlaczego wzrosły koszty OC -> „podatek bankowy”, ma sie nijak do tego co wkleiłeś kilkadziesiąt minut później.

A główną przyczyną takich, a nie innych kosztów OC są
    - oszustwa ubezpieczeniowe (według różnych badań/szacunków/definicji) jest to od 30% do nawet 50% udziału w rynku
    - wieloletnia walka o klienta która doprowadziła do tego, ze pewne produkty były robione po kosztach interaktywne branża musi to sobie odbić
    - wzrost świadomości ubezpieczonych, co miało wielorakie konsekwencje które waliły w ubezpieczycieli
    - jakiś tam wpływ miała rownież zmiana polityki PZU która siła rzeczy oddziaływała na rynek
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Lol jeżeli uważasz, że racjonalizm to ściana to wyjaśnia wiele z Twoich postów.
    Innym wyjaśnieniem jest to, że z Twojego konta pisze kilka osób bo Twoja odpowiedz na to,dlaczego wzrosły koszty OC -> „podatek bankowy”, ma sie nijak do tego co wkleiłeś kilkadziesiąt minut później.
    Akurat grono hejterów i trolli internetowych to domena ugrupowania, z którym się wąchacie. Wczoraj nawet w TVP 1 był w nocy dokument nt. udziału trolli rosyjskich w wyborach w USA i Francji

Legionista Awatar TNTP
    Jak zwykle celnie i na temat napisał w trójcy jedyny prawdziwy Midzi.
    W następnej odsłonie oczekuje analizy wpływu chazarow na OC, oraz tego jak to wąchanie z Putinem wpływa na cenę masła w Wąchocku.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Chazarskich trolli jak widać nie znam tak dobrze jak wyznawców Latającego Potwora Spaghetti. Poza tym nie przechodziłem widocznie tak dobrego przeszkolenia

Legionista Awatar TreLu$ '
    Pytanie nie o samochód lecz o opony. Panowie, jakie letnie opony polecacie w granicach 150-180zł za sztukę? Użytkuje ktoś opony Fulda lub Hankook ? Na oponeo w tej chwili są po 174zł za sztukę, ale może ktoś z Was jest w stanie mi doradzić

Uprawnienia umieszczania postów