Strona 273 z 278 PierwszyPierwszy ... 173223263269270271272273274275276277 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,161 do 8,190 z 8316

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar TreLu$ '
    Dzięki wielkie za info.

Legionista Awatar Benek
    Korzysta ktoś z JustDrive? Jeśli tak to niech napisze swój kod polecający

To macie mój

ZEFK-N46B

Wykorzystując go przy rejestracji macie 50 gr taniej paliwo na Orlenie.
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 03-02-2018 o 07:40
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Zdecydowanie używany na polskie drogi i najlepiej stosunkowo niewielki, przynajmniej dla mnie jako kobiety. Idealne są Toyoty albo z trochę większych, a właściwie wyższych Suzuki np. x4

Na kanale yt milosnikow4kolek sa nawet ciekawe zestawienia propozycji w roznych przedzialach cenowych.

Legionista Awatar TreLu$ '
    Panowie, mam takie pytanie, gdzie najlepiej zatankować samochód? Rozchodzi się o benzynę, słyszałem, że Shell albo dawny Statoil czyli Circle K.

Legionista Awatar Runi
    Mam pytanko.
    Muszę "przekalkulować" sobie ratę leasingową.
    Mógłby ktoś na własnym doświadczeniu powiedzieć ile wynosi faktyczna kwota raty po wrzuceniu w koszty, odliczeniu VAT?
    Dla raty powiedzmy 1000 zł brutto.
    Rozumiem ( albo i nie) , że odliczam 50 % VATU czy 100 % ?
    Pozostałe (ok.800 lub 900 zł) wrzucam w koszty ,zmniejszy mi kwota opodatkowania, więc możemy przyjąć ,że faktyczna rata wyjdzie 650-750 zł ?
    Albo niech mnie ktoś poprawi.

Legionista Awatar Benek
    Jeżeli się nie mylę to w koszta wrzucasz kwotę netto oraz te drugie 50% VAT.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Mam pytanko.
    Muszę "przekalkulować" sobie ratę leasingową.
    Mógłby ktoś na własnym doświadczeniu powiedzieć ile wynosi faktyczna kwota raty po wrzuceniu w koszty, odliczeniu VAT?
    Dla raty powiedzmy 1000 zł brutto.
    Rozumiem ( albo i nie) , że odliczam 50 % VATU czy 100 % ?
    Pozostałe (ok.800 lub 900 zł) wrzucam w koszty ,zmniejszy mi kwota opodatkowania, więc możemy przyjąć ,że faktyczna rata wyjdzie 650-750 zł ?
    Albo niech mnie ktoś poprawi.
    Dla uproszczenia netto 1000zł. Brutto 1230zł.
    Odliczam 115zł VATu. Pozostała kwota stanowi podstawę opodatkowania, więc z tej kwoty obniżasz należność za podatek dochodowy o kolejne 18 albo 19 procent, więc finalnie rata "kosztuje" Cię ~900zł.

Legionista Awatar Runi
    O to mi chodziło,
    Dzięki.

Legionista
    O to mi chodziło,
    Dzięki.
    "Oszczędność" to ok 27% dla uproszczenia.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

O to mi chodziło,
    Dzięki.
    Najistotniejszym elementem jest przypisanie faktury do konkretnego pojazdu, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami system automatycznie odliczy 50% lub 100% podatku VAT, w zależności od przeznaczenia pojazdu (tylko do działalności lub w użytku mieszanym). Pozostała część nieodliczonego podatku trafi w koszty, podnosząc kwotę netto.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Najistotniejszym elementem jest przypisanie faktury do konkretnego pojazdu, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami system automatycznie odliczy 50% lub 100% podatku VAT, w zależności od przeznaczenia pojazdu (tylko do działalności lub w użytku mieszanym). Pozostała część nieodliczonego podatku trafi w koszty, podnosząc kwotę netto.
    Najkorzystniej to jest zrobić sobie wykup 1% i zamiast wykupić jako DG, wskazać inna osobę. Dzięki temu po 6 miesiącach sprzedajemy samochód bez vatów i podatków z czysta gotówka do reki

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Najkorzystniej to jest zrobić sobie wykup 1% i zamiast wykupić jako DG, wskazać inna osobę. Dzięki temu po 6 miesiącach sprzedajemy samochód bez vatów i podatków z czysta gotówka do reki
    Z ciekawości.Konieczna jest osoba trzecia? Czy nie można wykupić na siebie do celów prywatnych bez wrzucania w środki trwałe?

Legionista
    Z ciekawości.Konieczna jest osoba trzecia? Czy nie można wykupić na siebie do celów prywatnych bez wrzucania w środki trwałe?
    Imo skarbówka może zakwestionować, lepiej wyprowadzić to na osobę z która nie mamy wspólnoty majątkowej.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Imo skarbówka może zakwestionować, lepiej wyprowadzić to na osobę z która nie mamy wspólnoty majątkowej.
    M.
    co byś poradził w sytuacji, gdy ostatnia rata 19% (2 lata) + rata ta na kwotę powyżej 3500?
    trzeba to wprowadzić w ewid. środków trwałych?
    czy np. tą ostatnią ratę przeboleć i wykupić na użytek prywatny?

bo podobno wykup na osobę trzecią to trzeba vat opłacić.

thx
    "...i na dobre i na złe"

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez pijak Zobacz posta
    M.
    co byś poradził w sytuacji, gdy ostatnia rata 19% (2 lata) + rata ta na kwotę powyżej 3500?
    trzeba to wprowadzić w ewid. środków trwałych?
    czy np. tą ostatnią ratę przeboleć i wykupić na użytek prywatny?

bo podobno wykup na osobę trzecią to trzeba vat opłacić.

thx
    Napewno przy wykupie na osobę trzecia żaden leasing nie sprzeda Ci za wartość fakturową. W takim przypadku zachodzi klauzula nie przyjęcia oferty wykupu i leasing oczywiście sprzeda to wskazanej osobie trzeciej ale za wartość rynkowa pojazdu bo US i tak w takim przypadku będzie rządał podatków od wartości „rynkowej”. Najrozsądniejsza forma to wykupić na siebie ale faktury wykupowej nie wrzucać w koszty i nie wciągać pojazdu do ewidencji, wtedy po 6 miesiącach możesz sprzedać taki pojazd na umowę cywilno-prawną czyli KS za co podatek zapłaci tylko kupujący (2%).

19% możesz wziąć jako leasing lub pożyczkę leasingową co jest chyba bardziej korzystne.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Legionista Awatar Mini_Credit
    ul. Słomińskiego 15 lok. 506, 00-195 Warszawa
    Może warto w tym przypadku skorzystać z szybkiej i bezpiecznej chwilówki? U nas można już otrzymać 5 tysięcy w ciągu 5 min bez wychodzenia z domu. Proste? jasne, że proste. Wystarczy tylko wypełnić formularz oraz wniosek a resztą zajmiemy się my. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Legionista Awatar operion
    Gdzie w twierdze zmieniły się domy gdzie serca w zapale nie stygną!
    Cytat Zamieszczone przez Mini_Credit Zobacz posta
    Może warto w tym przypadku skorzystać z szybkiej i bezpiecznej chwilówki? U nas można już otrzymać 5 tysięcy w ciągu 5 min bez wychodzenia z domu. Proste? jasne, że proste. Wystarczy tylko wypełnić formularz oraz wniosek a resztą zajmiemy się my. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
    ******* się cwelu
    "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
    Ojczyzna nam umiera
    Gniją w celach koledzy..."

Leszek Szaruga

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Chciałbym odrestaurować żonie samochód , myślałem o polakierowaniu całej karoserii . Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie , jakie to są koszty i ewentualnie gdzie można to dobrze zrobić ?

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Korzysta ktoś z JustDrive? Jeśli tak to niech napisze swój kod polecający

To macie mój

ZEFK-N46B

Wykorzystując go przy rejestracji macie 50 gr taniej paliwo na Orlenie.
    Jak by co to Orlen się wycofał i apka nie działa

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/s...2,3,41411.html
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Dostałem zdjęcie z fotoradaru. Na zdjęciu mój samochód nie jest jedynym i może to być powodem unieważnienia?
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar blazey-bialoleka
    Sluchajta. W drugiej połowie maja wracam na dłużej do PL i na szybko bede szukać auta.
    Budżet 25-30, benzyna, automatyczna przekładnia, szyberdach (może i kabrio). Cos pokroju A3. Gdyby ktoś powoli sie zbierał do zmiany i oddania w dobre ręce to polecam sie. Pozdro

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Dostałem zdjęcie z fotoradaru. Na zdjęciu mój samochód nie jest jedynym i może to być powodem unieważnienia?
    Powodem unieważnienia jest sam fakt wysłanie jakiejkolwiek korespondencji do właściciela auta a nie do kierowcy i próba wymuszenia od właściciela wskazania sprawcy, to jest główny powód unieważnienia tych śmieciowych wezwań.

Legionista Awatar Runi
    Z tego co mi się obiło/obijało o uszy GITD nie ma uprawień do karania mandatami, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce w przypadku odwołania czy odmowy zapłaty.

Witam. Myślę, że dobrze jest wziąć pożyczkę na samochód i kupić coś lepszego. Teraz dużo łatwiej jest dostać pieniądze zza granicy. Mniej formalności i większe kwoty. Możecie przeczytać o tym tutaj: http://www.dziennikwschodni.pl/artyk...000213096.html Pozdrawiam

Legionista
    Dzięki za odpowiedzi . Zostawić to i olać temat czy kontaktować się z nimi i próbować unieważnienić? A na zdjęciu jest blisko 4,5 samochodu :/.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi . Zostawić to i olać temat czy kontaktować się z nimi i próbować unieważnienić? A na zdjęciu jest blisko 4,5 samochodu :/.
    Na wystawienie mandatu mają 180 dni. Ale te 4 i pół samochodu to marny argument istotniejszym jest to ze wysłali quiz. polecam anulujmandat.pl

Witam. Polecam Hondy. Ekonomiczne, bezawaryjne i szybkie. Ostatnio wzięłam pożyczkę na samochód. Za granicą, więcej na ten temat możesz się dowiedzieć tutaj:http://tygodnik.pl/pl/639_materialy_...a_granica.html

Powiem szczerze, że udanymi konstrukcjami są KIA. Nie są ekstremalnie drogie. Za to pod względem niezawodności jest z tym naprawdę bardzo dobrze.
    Warto umówić się na jazdę próbną. To nic nie kosztuje, a daje jakiś obraz. No i każdy niemal ASO prowadzi też sprzedaż aut używanych, bo nie zawsze w grę wchodzą te nowe. Tutaj: http://www.landcar.pl/?page=outlet proponuję jeszcze sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 20-03-2018 o 06:01

Legionista Awatar Kucharz
    Panowie, podsuńcie coś (najlepiej z własnego doświadczenia) w temacie "auto dla żony" Zaczynam myśleć o czymś takim. Budżet póki co nieistotny, chodzi mi bardziej o wskazanie kierunku. Auto będzie wykorzystywane głównie w mieście, do codziennego wożenia dzieci oraz dojazdów do pracy, może ze dwa razy w roku pojedzie autostradą na odległość 180 km. Raczej nie chodzi o jakąś większą furę, myślałem o segmencie B, ewentualnie coś fajniejszego z segmentu A. Może być to typowo babski samochód Byle był skrętny i "lekki" w prowadzeniu.

Uprawnienia umieszczania postów