Strona 272 z 279 PierwszyPierwszy ... 172222262268269270271272273274275276 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,131 do 8,160 z 8347

Wątek: Jaki samochód?

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    To ktoś kradnie Mazdy 6 drugiej generacji? Cholera będę musiał zacząć zamykać autko w takim razie
    Swego czasu ginęła masa szóstek trzeciej generacji, zwłaszcza w Warszawie, ale o jakimś zwiększonym ryzyku na drugą generację to raczej nie słyszałem.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Swego czasu ginęła masa szóstek trzeciej generacji, zwłaszcza w Warszawie, a o jakimś zwiększonym ryzyku na drugą generację to raczej nie słyszałem.
    Ale to chyba było zapotrzebowanie zza wschodniej granicy na te auta - teraz kiedy samochód się bardziej opatrzył to i pewnie mniej ich ginie (bo i o części z używek/zamienniki łatwiej)
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ale to chyba było zapotrzebowanie zza wschodniej granicy na te auta - teraz kiedy samochód się bardziej opatrzył to i pewnie mniej ich ginie (bo i o części z używek/zamienniki łatwiej)
    Być może, ale w pewnym czasie była to po prostu plaga.. w moim kręgu znajomych trzy sztuki się rozpłynęło na początku 2015 roku w biały dzień

Legionista Awatar Runi
    Nie wiem, które giną dokładnie ale czytając po internetach + zdziwienie znajomych w stylu " odważnie tak chodliwe auto" wolałbym się delikatnie zabezpieczyć

Giną Mazdy 6 trzeciej generacji, problem dotyczy(ł? ) głównie Warszawy.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Giną Mazdy 6 trzeciej generacji, problem dotyczy(ł? ) głównie Warszawy.
    Było nawet wezwanie serwisowe od Mazdy w celu poprawy zabezpieczeń auta.

Poszukałem trochę w necie i piszą, że przez 3 lata w Warszawie zniknęło prawie 300 tych samochodów, dużo.

Legionista Awatar Runi
    @Buziek_LG
    Widzę, że jesteś sam posiadaczem tej mazdy. Jakieś plusy/minusy ? Może być priv.

Ale co ja mam tu napisać? Jeżdżę nią drugi rok dopiero, zrobione nieco ponad 70 000 przeze mnie, większość w trasie. Pali niecałe 6l/100km(przy czym ok85% to trasa), na serwis łącznie wydałem 5900 zł(1xpłyny, 2xfiltry, 2x wymiana oleju, 1x zmiana tarcz, 2x zmiana klocków, 1x naprawa ręcznego, 1x wymiana amortyzatorów + konserwacja karoserii - przed miesiącem i to była najdroższa z zabaw bo aż 1600zł) z napraw padła mi jedynie pompa wspomagania(koszt razem z wymianą 1130 zł) i podnośnik w szybie(130 zł). Jeździ mi się nią genialnie, jestem bardzo zadowolony - przy czym muszę zaznaczyć że kupiłem ją "z pewnych rąk" i od razu wiedziałem czy i jak poprzedni właściciel się nią opiekował - z drugiej strony nie wiem czy w tym roku nie zmienię jej na nowszą generację lub też na jakąś hybrydę od Toyoty bo zależy mi na nieco niższym spalaniu

Z minusów mogę jedynie napomknąć o zasłyszanych(bo ja nie zaobserwowałem) - korozja nadwozia, korozja elementów zawieszenia, rozciągający się łańcuch rozrządu w niektórych dieslach(choć teraz jest to już bardzo rzadkie podobno)
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 29-12-2017 o 22:22
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Jest kilka marek którym jestem wierny. Są to przede wszystkim Audi, BMW, Volvo - fakt, może i są droższe zarówno w zakupie jak i w eksploatacji, ale jednocześnie nie do zajechania. Są po prostu mniej awaryjne.
    Po zakupie nowego-używanego samochodu i tak trzeba wymienić pewne podzespoły jak elementy zawieszenia, klocki hamulcowe, płyny silnikowe itd. A później tylko tankowanie i jazda.
    Na https://nocar.pl/blog/ - sporo wartościowych treści z zakresu mechaniki samochodowej, ciekawostek i przydatnych porad.
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 23-01-2018 o 08:27

Legionista Awatar midzi
    Co niby takiego drogiego jest w Volvo? Przecież gro części to inne koncerny typu PSA, czy Ford. Miałem kilka Volvo, w tym XC70 i nie widzę jakiegoś drenażu dla kieszeni. Jeszcze akcje serwisowe wiosna/jesień rzędu 100-150 zł, gdzie wszystko prześwietlano doszczętnie.

Nie licząc jednego dzwona z dostawczakiem nie z mojej winy, gdzie blacharkę całą ściągano ze Szwecji przez 2 miesiące i 1/4 samochodu jest odświeżona, a wycena naprawy przekroczyła grubo ponad 50 tys. zł (na szczęście nie z mojego ubezpieczenia) to przez 10 lat nie miałem żadnego problemy z serwisami Volvo, w tym ASO.

PS. Szukam czegoś sporego wozu i raczej z większym prześwitem typu lepszy Crossover, SUV, czy terenówka z dieslem i automatem w miarę świeżego, najlepiej z salonu, albo używki salonowej.

Wiadomo jedną z ciekawszych propozycji jest Audi Q7, ale mówiąc szczerze mam już dość 5 metrowców, bo po mieście to jest udręka i wolałbym coś pokroju Subaru VX na wielkość albo Land Rovera Evoque.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 04-01-2018 o 07:59

Legionista Awatar Michu
    Na sprzedaż Opel Corsa D 1.2, z bardzo niskim przebiegiem, zadbany, WWA - https://www.otomoto.pl/oferta/opel-c...-ID6zsVRg.html

Legionista
    Pytanie do uzytkownikow badz znawcow. Rozwazam zakup auta z drugiej reki. Przeznaczony takze do jednorazowych dluzszych wyjazdow (500 km) dla dwojki doroslych z dwojka maluchow w fotelikach (kilkumiesieczne szkraby) w ktorych da rade upchnac dwa wozki. Budzet powiedzmy ok 65 tys.

Zastanawiam sie nad:
    1) Hyundai I40
    2) Opel Insignia A
    3) Toyota Avensis III
    4) Passat B7
    5) Ford Mondeo mk4
    6) Golf VII

Za wszelkie sugestie i rady bede wdzieczny.

Możesz od razu skreślić Golfa i Opla. Mało to to pojemne

Legionista Awatar beka
    nie rozważałeś S-max?

Legionista Awatar Numer
    Mercedes ML W163 w gazie. Ostatnio chodzi mi ta fura po głowie i chce się przerzucić na paliwo z zapalniczek z nowoczesnych pożal się Bożę diesli. Jakieś opinie? Już wiem że silnik 2.3 do gazu się nie nadaje i w ogóle jest za mały na ten samochód. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy części są jakoś specjalnie drogie?

Legionista
    Marek - zastanów się nad S-Maxem (ale tylko z polskiego rynku).
    Ja Ci z kolei mogę polecić Mazdę 5 - fajny minivanik i do miasta i za miasto. Duży minus Mazdy- częsta korozja podwozia i nadwozia - ale zabezpieczenie to koszt ok 800-1000 zł i z głowy na kilka lat A tak to fajne funkcjonalne auto - kilka opcji składania tylnej kanapy, spory bagażnik, dostępne wersje m.in. ze sportowym zawieszeniem czy automatycznymi tylnymi drzwiami - po czasie stwierdzam że te drzwi to mega rzecz przy dwójce dzieci. Nie wiem jak diesel ale benzynka 2.0 jest cichutka i zrywna, ale swoje pali ( automat koło 10-11 w mieście)
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 09-01-2018 o 20:50
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar olek_grom
    Marek również polecam S-Maxa. Sam mam dwójkę małych dzieci i kupiłem Mondeo Mk4 i trochę żałuję, że nie dołożyłem do s-maxa. Chociaż Mondeo jest spore i bagażnik ma właściwie taki sam jak s-max (tylko niższy) to największą robotę robią trzy niezależne siedzenia z tyłu i takiego auta bym na Twoim miejscu szukał niezależnie czy to będzie Ford czy coś innego.

Legionista Awatar midzi
    Mercedes R klasa.

Legionista
    Marek, a ja polecam coś bardzo mało popularnego, bo na eF. Renault Espace IV. Dla 4. Osób nie musi być w wersji Grand. Tylko w jednej z dwóch wersji silnikowych. 2,0 diesel albo 2,0T benzyna (dobry do gazu). Bardzo polecam automaty. Roczniki produkcji po 2010, ponieważ są już pozbawione wad elektroniki, która zresztą jest naprawialna nie za duże pieniądze. Kup nie rozbitego i nie zakatowanego, a inne vany nie mają do niego startu. Sam takim zresztą śmigam, ale starszym z silnikiem 1,9 dci. Polecam eksperyment: przejedź się wszelkimi Fordami, VV, Japończykami itd., a potem wsiądź do Espaca. Zapewniam, że decyzja będzie tylko jedna.
    Z cytrusów najbardziej lubię ogórki małosolne!!!

Legionista Awatar olek_grom
    sab zależy co chcesz porównywać, bo Espace to konkurencja Galaxy, a nie S-Maxa. Każdy oczywiści chwali co ma. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że im większe (cięższe) auto tym więcej pali i większe problemy, aby gdzieś zaparkować, a Espace to już bliżej do autobusu.
    Ale generalnie zgoda, niebity i 3 osobne miejsca z tyłu.

Legionista Awatar midzi
    Nie przesadzajmy, prawie wszystkie samochody z segmentu vanosuvów mają 4,8-5 metrów i masę własną w okolicach 2 ton. Osobiście znam Mazdę 5 i Mercedesa R z tego segmentu i Mazda nawet nie umywa się do Merca. Co do silników i spalania to większość z nich pali sporo, więc raczej skupiłbym się kwestiach praktycznych, ładowności etc.

Mercedes należy do najdroższych z tego segmentu, ale 7 latka można kupić spokojnie za ok. 50 tys. zł w wersji z polskiego salonu.

w Warszawie wszystko pali dużo stojąc w korkach :, nawet praca, dlatego ostatnio wykończenie wnętrza zleciłem pracowni projektowej
    Ostatnio edytowane przez rekinbiznesu ; 15-01-2018 o 13:09

I mniej więcej 3x droższe części eksploatacyjne

Legionista Awatar midzi
    Kwestia deprecjacji wartości pojazdu. Może się okazać, że w ciągu 3 lat różnica jaką straci na wartości wspomniana Mazda względem Mercedesa przekroczy koszt napraw i części w Mercedesie.

Model R to ogólnie dziwoląg, szybko zapomniany i trochę podobny casus do Vel Satisa w Renault. Oba samochody jednak przetrwały próbę czasu i w swoich półkach cenowych są zdecydowanie powyżej średniej, głównie z tego względu, że miały deprecjację ceny na poziomie 70% w ciągu pierwszych 5 lat.

Legionista
    Panowie, gazował ktoś z was kiedyś Forda? Silnik 1,6 zetec, auto 2003r.

Jedni bardzo narzekają, inni upierają się, ze przy aktualnych instalacjach nie ma problemów już. Ktos, coś?
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Kwestia deprecjacji wartości pojazdu. Może się okazać, że w ciągu 3 lat różnica jaką straci na wartości wspomniana Mazda względem Mercedesa przekroczy koszt napraw i części w Mercedesie.

Model R to ogólnie dziwoląg, szybko zapomniany i trochę podobny casus do Vel Satisa w Renault. Oba samochody jednak przetrwały próbę czasu i w swoich półkach cenowych są zdecydowanie powyżej średniej, głównie z tego względu, że miały deprecjację ceny na poziomie 70% w ciągu pierwszych 5 lat.
    Ja nawet nie próbowałem porównywać Mazdy z Mercem - trochę inna półka
    A co do spadku wartości - nie wiem jak jest dokładnie w przypadku 5-ki ale Mazda raczej powoli traci na wartości, szczególnie 6-tki i CX-5 bodajże.

I jeszcze tylko dla formalności (zwyczajne uzupełnienie danych bez podtekstów) 5-tka to taki mniejszy miejski niby Van - 4,5m długości i 1,5 tony masy. Żona zadowolona i nie narzeka a to najważniejsze

Z kolei te Smaxy są mega przestronne, auto jest naprawdę komfortowe. Każdy pasażer ma naprawdę sporo miejsca na nogi a jeszcze zostaje wielki bagażnik. Dzięki dużej szerokości auta trzy oddzielne fotele z tyłu pozwalają na wygodną jazdę pasażerom.
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 10-01-2018 o 17:52
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

Zakładając że nic się w Mercedesie nie posypie przez czas użytkowania możesz mieć rację(choć nie sądzę bo R nie ma statusu auta premium i nie jest jakoś specjalnie poszukiwany), ale ten akurat Mercedes ma sporo problemów z bezawaryjną pracą(pisze o wersji do 2010, o której się dowiadywalem swego czasu wszystkiego co możliwe od serwisanta), a każda pierdółka która się sypie kosztuje nie 200-500zl tylko 700-1200.

Jesli już Mercedes to dużo od niego lepsza opcja jest GLK czy też C kombi
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 11-01-2018 o 12:55

Legionista Awatar midzi
    Może typowego statusu auta premium klasa R nie ma, ale jednak wykończenie i cena plasowała to auto w premium powyżej klasy E, a poniżej klasy S (podstawowa wersja ponad 200k, a optymalna ponad 300k). Silniki także typowe dla premium skoro bazą było widlaste 3.0.

Zgodzę się, że każda duperelka może kosztować, ale to natura każdego niegolfowego auta, gdzie nie czerpie się pełnymi garściami z podzespołów od innych producentów.

Auto naprawdę godne polecenia, dobrze prowadzi się jak na 5-metrowy autobus.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 11-01-2018 o 13:04

Legionista Awatar TreLu$ '
    Ma ktoś do sprzedania Opla Astrę H ? Lub znajomego który sprzedaje ? Najlepiej do 15 tysięcy zł.

Legionista Awatar Tomi
    Na forum kosmetyka.aut (Nick "Sucre") jeden z użytkowników handluje autami (Adam Witos VITOOCARS z Częstochowy). Kilku chłopaków tam już u niego kupowało i wszyscy byli zadowoleni ze stanu aut. Z tego co widzę w tej chwili ma jakąś Astrę H w ofercie.

http://vitoocars1.gratka.pl/ogl/2287...5611752cf758,2
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 17-01-2018 o 10:43
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Uprawnienia umieszczania postów