Strona 231 z 279 PierwszyPierwszy ... 131181221227228229230231232233234235241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,901 do 6,930 z 8348

Wątek: Jaki samochód?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez tomeck3145 Zobacz posta
    To co piszesz jest bardzo ciekawe w takim oto kontekscie. Jeżdzę otóż samochodem w leasingu, i 3 razy zdarzyło mi się widzieć błysk fotoradaru. Miesiąc - dwa później w skrzynce pocztowej znajduję zawsze... fakturę od leasingodawcy za udostępnienie danych uprawnionym organom. A dalej - cisza. Czyżby ITD dowiadując się, że właściciel pojazdu na pewno nie kierował (bo jest osobą prawną, a nie fizyczną) odpuszał? Dodam, że wszystkie fotki są za przekroczenia pomiędzy 20 a 30 km/h.
    A ile masz na tej fakturze? Firmy leasingowe dodatkowo kasują swoje własne opłaty (co wynika z cennika/regulaminu) za fotoradar, a sprawa o wykroczenie z ITD to swoją szosą.

Legionista Awatar berserk
    Mam takie ogolne pytanie, zapewne za slabo to sprecyzuje, ale moze akurat: poszukiwana fura do 8-9k, dla mlodych, w przyszlosci moze pelnic role sam. rodzinnego, najlepiej zagazowana,ponizej 10 lat uzytkowania, mysle nad Fusionem, albo czyms z Citroenow, ktos ma jakis pomysl?albo namiar na cos fajnego?
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar m82
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Mam takie ogolne pytanie, zapewne za slabo to sprecyzuje, ale moze akurat: poszukiwana fura do 8-9k, dla mlodych, w przyszlosci moze pelnic role sam. rodzinnego, najlepiej zagazowana,ponizej 10 lat uzytkowania, mysle nad Fusionem, albo czyms z Citroenow, ktos ma jakis pomysl?albo namiar na cos fajnego?
    Daruj sobie Fusiona to złom, zrobisz dużą przyjemność osobie od której go kupisz.
    Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Legionista Awatar Magik2501
    http://otomoto.pl/honda-prelude-4-ge...C34636562.html

Przyjaciel sprzedaje takie cudo, Honda Prelude w macie, całkiem sprawnie się zbiera i wygląda zaje.biście Może kogoś zainteresuje
    “lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, w której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia” - G. Orwell

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Jak juz podoba Ci się Ford to lepiej Fiesta.
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

@m82 dzieki za ostrzezenie, po przyjrzeniu sie Fusionowi naszla mnie mysl, ze faktycznie jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, utwierdziles mnie w tym przekonaniu
    @Benek ja nie mam cisnienia na Fordaa jak patrze na Fieste to ten samochod jakos kojarzy mi sie z "ceplymi chlopakami", musze celowac bardziej w hmmm...unisexy, bo ma to byc sam. raz dla chlopa, raz dla baby
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Fusion jest ok, nie masz czego się bać tylko musisz kupić benzynę. Fusion z dieslem to pomyłka. Ja polecam Focusa (oczywiście tylko benzyna) za te pieniądze najlepszy samochód w swojej klasie.

Legionista Awatar midzi
    W tym budżecie jednym z lepszych aut będzie 307SW z dieslem 1.6 HDI. Wersję w skórze można wyrwać za 9k z 2002-2003 roku.

1.6 hdi...? Chcesz go na minę wsadzić, w dzisiejszych czasach tylko benzyna, może z gazem. Peugeot wtryski szt. 1200 zł, jak zaczną lać to się zacznie płacz, sprzęgło razem z dwumasem ponad 2000 zł i to są ceny części. Dzisiaj nie ma sensu kupować diesla (chyba że bardzo starego).

Diesiel odpada, nie będę ukrywał, że ze względów ekonomicznych interesuje mnie jedynie benzyna+LPG
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar midzi
    W tym wlasnie rzecz, ze 1.6 HDI wystepowal w wersjach bez dwumasy i FAP, więc jest bardzo lakomym kaskiem jako jeden z mniej awaryjnych diesli ostatniej dekady.

Gaz + benzynka i się oszczędza ja rok temu zamontowałem u siebie i już dawno się instalacja spłaciła :P

Dlatego dalej będę się upierał na Focusem.... Jak potrzeba to wejdź sobie na stronę ursus car na otomoto i jeśliby Cię zainteresowało jakieś auto, to calutka prawdziwa historię i jakiś rabat załatwię. Zapraszam na pw

Legionista Awatar NGA
    berserk Ciroen C4 2005 rok

niestety troszkę za dużo jak na mój obecny portfel, bo z tego co widzę to ceny kształtują się na poziomie 15-16k, ale jako dobry kolega możesz mi dorzucić
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar Klusek
    będzie do sprzedania Hyundai Getz 2008 rok 1.1 z klimą, czarny 5d, przebieg niewielki (szczegóły wkrótce jeśli ktoś by chciał), wywoławczo 15k
    Sadybiańska żuliganka

Legionista
    Berserk, a nie myślałeś o Mazdzie 323F?
    Co prawda nie znajdziesz takiej poniżej 10 lat użytkowania, gdyż ostatnie zjechały z taśmy w 2003 roku, natomiast jest to ponoć ostatnia generacja tych "niezniszczalnych japońców". Myślę, że to lepszy wybór niż jakieś Citroeny.
    Plusem jest to, że jest robiona na płycie podłogowej Mazdy 626 i miejsca w bagażnik jest naprawdę sporo. Śmiało może później posłużyć jako samochód rodzinny.
    Posiadam taką od 3 miesięcy i prowadzi mi się ją bardzo dobrze.
    No i, rzecz jasna, pasuje do Twojej kategorii cenowej.

ja może i bym pomyślał nad tą Mazdą, ale znając gust mojej współtowarzyszki życia to odpada ze względu na gabaryty (za długi)...
    trafiłem coś takiego:
    Golf IV, rok 2000,1,6., benzyna+LPG, 230 tys. km. przebiegu,automat,klima, po remoncie silnika i zawieszenia, w ostatnim czasie wymieniony alternator, napinacz paska i sam pasek...
    niby rok produkcji który nie za bardzo do mnie przemawia, ale ktoś ma jakieś sugestie po tym co tutaj wypisałem:
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Jedyna sugestia to przebiegu, 14 lat - gaz żeby jeździć taniej i tylko 230 tys. niemożliwe, podejrzewam około 350 tys

Legionista Awatar W.
    I automat przy takim przebiegu też może płatać figle.

Legionista Awatar midzi
    Benzyna + lpg i do tego automat oraz wysokie przebiegi to zdecydowanie większa skarbonka niż przeciętny diesel.

Poza tym gazowanie małych silników to żaden zysk, gdyż różnica w kosztach instalacji, będzie zwracała się 2 razy dłużej.

Popieram instalacja zazwyczaj splaca sie w rok jazdy
    Spisuje sobie wszystkie dane, ile przejade, za ile zatankuje itp potem to podliczam. GAZ to duża oszczędność.

O moich oszczędnościach - naszportfel.blog.interia.pl

Legionista
    Miałem ostatnio przyjemność poznać konieczności związane z gazem (na szczęście nie na swoim przykładzie!). I te Twoje oszczędności są raczej mityczne .
    Spisując tylko ile przejedziesz, ile zatankujesz, nie obliczysz zysku. Dolicz do tego koszty utrzymania i wymian podzespołów, kalibracji, wtryskiwaczy, parownika, filtrów, uszczelek. Plus oczywiście montaż (jeśli nie jest spieprzony i nie ma na przykład problemów z elektroniką).
    I śmiem twierdzić, że instalacja zazwyczaj zwraca się kilka lat, lub nigdy, na pewno nie w rok. Jeśli w rok przejedziesz 40 tysięcy kilometrów - wymieniasz w zasadzie wszystko o czym u góry. Jakby gaz był taki super, jeździliby na nim wszyscy.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista
    Aha, a jak jeździsz na benzynie to nic nie wymieniasz?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista
    Wskaż mi miejsce, w którym napisałem, że jeżdżę na benzynie, dodatkowo nie wymieniam nic. Wskaż lub kończymy dyskusje na podane przez Ciebie rzeczowe argumenty dotyczące gazu jako perpetuum mobile.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Wskaż mi miejsce, w którym napisałem, że jeżdżę na benzynie, dodatkowo nie wymieniam nic. Wskaż lub kończymy dyskusje na podane przez Ciebie rzeczowe argumenty dotyczące gazu jako perpetuum mobile.
    Skoro twierdzisz, że jeżdżąc na gazie masz koszty jego serwisu i to powoduje, że spłaca się on w kilka lat to nie można pomijać kosztów związanych z jazda na benzynie. Nie wnikam na czym jeździsz, a na dyskusji z Tobą jakoś szczególnie mi nie zależy. Bawi mnie natomiast autorytatywne stwierdzenie (pośrednie, bo zaraz znowu naskoczysz gdzie tak piszesz), że większość gaziarzy nie umie sobie policzyć kosztów.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

a jak to jest z tym rzekomym plastikiem wjebawanym do gazu?kiedyś znajomy po kilku latach jazdy na gazie rozbierajac silnik znalazł trochę badziewia, popytał typów od instalacji i podobno chodzi o to, że gaz ma w sobie jakieś śmieci dodawane dla lepszej "cyrkulacji" w instalacji...jeśli to prawda to dla silnika może to mieć chyba opłakane skutki?
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista
    Koszt przejechania 100 kilometrów samochodem o jakimkolwiek rodzaju paliwa, to nie są tylko koszty paliwa. Jeżdżąc na gazie musisz doliczyć koszty serwisu, by ocenić po jakim czasie się on zwróci. Nie rozumiesz tego?
    Jak ktoś oblicza koszty tylko i wyłącznie różnicy w przejechaniu 100 kilometrów, zapominając o kilkuset złotych, albo i tysiącach wkładanych w utrzymanie, to po prostu jest gaziarzem, który nie umie tego robić. Co w tym jest niejasnego?

Legionista Awatar operion
    Gdzie w twierdze zmieniły się domy gdzie serca w zapale nie stygną!
    Prośba o poradę Znalazłem coś takiego, co tym sądzicie? http://olx.pl/oferta/bmw-e30-318i-to...tml#2ffdf5d87e Czy warto? i czy jest jakiś znawca e30 i powie mi o co pytać sprzedającego?
    Czego się wystrzegać? itp
    "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
    Ojczyzna nam umiera
    Gniją w celach koledzy..."

Leszek Szaruga

Uprawnienia umieszczania postów