Uatrakcyjnianie (?) rozgrywek ligowych

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Włóczykij
    Legionista
    • 11.2003
    • 4819

    #31
    Zamieszczone przez Nazqul
    Zamieszczone przez amba
    Sens sportowy jak i osoby go utrzymujące mnie nie interesują, więc to wszystko co mam do powiedzenia
    A mnie z kolei kibicowski i dlatego napisałem to na Sportowym Hydeparku a nie w dziale "Kibice"
    Spoko spoko, nic nie mówię

    Komentarz

    • Grabek
      Legionista
      • 11.2003
      • 713

      #32
      Zamieszczone przez Nazgul
      Zamieszczone przez Grabek
      (może żeby zespoły z miejsc 1-4 po zakończniu sezonu w barażach grały o mistrzostwo)
      jestem za
      A ja nie, bo to bez sensu.

      Uatrakcyjnić rozgrywki można tylko w jeden sposób - zmniejszyć do minimum ilośc meczów o nic i będzie dobrze. Moja recepta to ZAWODOWA Ekstraklasa 10 drużyn z systemem 4 rundowym co da 36 kolejek ligowych - sezon zaiste morderczy. Do tego 18 lub 20 druzyn w II lidze i tylez w III. Koniec. Reszta - amatorzy.
      moja krótka wypowiedź była pół żartem, pół serio, patrząc na ostatnie 3 sezony, przynajmniej mielibyśmy pod koniec sezonu szanse na mistrza

      a co do Twoich propozycji to:

      1. Polska to za duży kraj jak na 10 drużyn w 1. lidze, jest tyle dużych miast których mieszkańcy zasługują na emocjonowanie się pierwszoligową piłką. Poza tym 4 razy grać z niektórymi druzynami byłoby nudno.

      2. Co do 3. ligii to jak na polskie, biedne realia nie da rady zrobić jednej 3. ligii. U nas 3-ligowe kluby są za biedne, żeby móc grać mecze w całej Polsce. Choć wiem, że jednolita 3. liga byłaby korzystniejsza i sprawiedliwsza.

      a tak poza tym to już teraz większość 4. ligii i niższych tymbardziej, to obecnie amatorzy
      To jest miejsce na Twoją reklamę!

      Komentarz

      • Nazgul
        Legionista
        • 05.2003
        • 15391

        #33
        Ale może zmusiłoby większą ilość prezesów klubów do zrobienia porządku w ich klubach i ukrócenia szalejącej prowizory i bylejactwa. Wiem że Polska to duży kraj, ale klubów zdolnych szybko uruchomić prawdziwie profesjonalne standardy jest nie więcej niż 10. Taka rzeczywistość. Później lige moznaby sukcesywnie powiększyć.
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz

        • As(L)o
          Legionista
          • 07.2005
          • 162

          #34
          Zamieszczone przez Grabek


          2. Co do 3. ligii to jak na polskie, biedne realia nie da rady zrobić jednej 3. ligii. U nas 3-ligowe kluby są za biedne, żeby móc grać mecze w całej Polsce. Choć wiem, że jednolita 3. liga byłaby korzystniejsza i sprawiedliwsza.
          A ja wcale tego nie wiem, dla mnie podział jest bardzo sprawiedliwy, ponieważ pozwala klubom z biedniejszych piłkarsko regionów pograć sobie chociaż w II lidze. A przykład Lechii udowadnia że skorzystać na tym mogą również zaspoły zasłużone i z wieloma oddanymi kibicami, bo jeżeli ktoś się łudzi że Lechii udałoby się awansować z ogólnopolskiej trzeciej ligi to znaczy że wogóle nie zna się na polskim futbolu
          Mały człowiek rośnie, gdy zrozumie swoją małość. Wielki człowiek maleje, gdy zapatrzy się w swoją wielkość.

          Komentarz

          • Nazgul
            Legionista
            • 05.2003
            • 15391

            #35
            Zamieszczone przez As(L)o
            Zamieszczone przez Grabek


            2. Co do 3. ligii to jak na polskie, biedne realia nie da rady zrobić jednej 3. ligii. U nas 3-ligowe kluby są za biedne, żeby móc grać mecze w całej Polsce. Choć wiem, że jednolita 3. liga byłaby korzystniejsza i sprawiedliwsza.
            A ja wcale tego nie wiem, dla mnie podział jest bardzo sprawiedliwy, ponieważ pozwala klubom z biedniejszych piłkarsko regionów pograć sobie chociaż w II lidze.
            Stosując odpowiednie proporcje chciałbyś Toboła Kustanaj w LM? Kląłem kiedyś Rummenigge za wypowiedź odnośnie polskich klubów w LM ale popatrzywszy na polską ligę zaczynam go rozumieć.

            BTW czy Twoim zdaniem Heko Czermno ma stadion na standardy II ligi?

            Uważam że do awansu potrzeba czegos więcej niż skupienie odrobiny spadów z klubów I i II ligi vide swego czasu Sokół Pniewy. A to ciągle możliwe i praktykowane jak widać. Zawodowy klub musi mieć infrastrukturę, zaplecze, bazę... jak którys nie ma to nie ma prawa pchać się między zawodowców. Niech amatorzy grają w ligach amatorskich a zawodowcy w zawodowych i będzie OK.
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

            Komentarz

            • As(L)o
              Legionista
              • 07.2005
              • 162

              #36
              Zamieszczone przez Nazgul

              Stosując odpowiednie proporcje chciałbyś Toboła Kustanaj w LM?
              Ale zachowajmy pewne proporcje, ja mówie o polskiej II lidze a ty wyjeżdźasz z Ligą Mistrzów, ale gdy się stało że ten klub który masz na myśli (chociaż pierwszy raz o nim słysze i nie mam pojęcie skąd to jest) dostałby się do LM to napewno bym się nie smucił. No chyba że by to się stało kosztem Legii...Ale bym się nie smucił a nawet cieszył ponieważ okazałoby się że bramy Europy stoją otworem przed każdym.

              Zamieszczone przez Nazgul
              BTW czy Twoim zdaniem Heko Czermno ma stadion na standardy II ligi?
              Uważam że do awansu potrzeba czegos więcej niż skupienie odrobiny spadów z klubów I i II ligi vide swego czasu Sokół Pniewy. A to ciągle możliwe i praktykowane jak widać. Zawodowy klub musi mieć infrastrukturę, zaplecze, bazę... jak którys nie ma to nie ma prawa pchać się między zawodowców. Niech amatorzy grają w ligach amatorskich a zawodowcy w zawodowych i będzie OK.
              Nie mam bladego pojęcia jaki ma stadion Heko Czermno ale wiem że nie ma tam problemów ze sprzętem a piłkarze i wszyscy wierzyciele dostają kase w terminie, więc ten klub jest moim zdaniem bardziej profesjonalny od kilku zespołów I Ligi i pewnie ponad połowy II ligi. I powtarzam że gdyby była jedna III liga to taka Lechia w swojej obecnej sytuacji nie awansowałaby z niej, bo z całym szacunkiem dla Lechii na tę chwile jest biedna jak mysz kościelna czego nie kryje nawet jej prezes. A zawodowy klub musi być przede wszystkim mieć zawodowego i profesjonalnego prezesa. A najlepszy tego przykład dał Widzew w drugiej połowie lat 90 i na początku obecnego stulecia. Miał on i ma jak na polskie warunki ładny stadion i zaplecze i przy okazji kilkadziesiąt milionów złotych długu, podobnie taki GKS Katowice, zaplecze również jak na polskie warunki dobre a teraz ze swoimi długami nie wiadomo czy wystaruje w II lidze.[/quote]
              Mały człowiek rośnie, gdy zrozumie swoją małość. Wielki człowiek maleje, gdy zapatrzy się w swoją wielkość.

              Komentarz

              Pracuję...