Strona 776 z 1779 PierwszyPierwszy ... 27667672676677277377477577677777877978078682687612761776 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23,251 do 23,280 z 53345

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Jeżeli chodzi o poglądy na różne sprawy wzmiankowanej bratanicy oraz nieznane wcześniej fakty, zdecydowanie polecam obszerny wywiad w dzisiejszej "Gazecie Polskiej" (na zachętę: oprócz wielu ciekawych szczegółów dot. L.K., jest też o tym, że żaden przedstawiciel administracji RP nie poinformował jej o śmierci ojca, na polecenie ruskich "śledczych" polska prokuratura przesłuchała ją stawiając pytania w duchu... "dlaczego jej rodzice lecieli do Katynia"; są też dwa słowa o "spadkobieracach" z ex-PJN).

Czasami naprawdę nie wiem, co powiedzieć, gdy mający religię w dupie dziennikarze "G.W.", czy TVN w trosce o dobro Kościoła pouczają jego przedstawicieli, co mają mówić, czy robić, a np. Senator jadąc kliszami Wojewódzkiego, czy Palikota nagle interesuje się samopoczuciem Marty Kaczyńskiej...

EDIT:

Ostre cięcia kwot przekazywanych funduszom emerytalnym zaleca premierowi Rada Gospodarcza. Składki zamiast do II filaru trafią do ZUS. Poprawi to sytuację budżetu, ale w przyszłości może zabraknąć pieniędzy na emerytury.

Co przewiduje propozycja rady opracowana po kilkunastu miesiącach sporów o OFE?

● Składka do funduszy emerytalnych będzie zredukowana na stałe – dotychczas nie było pewne, czy rząd zdecyduje się na czasowe jej zawieszenie lub obniżenie, aby uniknąć przekroczenia 55-proc. progu ostrożnościowego tylko w 2011 i 2012 roku.

● Do funduszy trafi 2 – 3 proc. naszych pensji, podczas gdy obecnie składka wynosi 7,3 proc. – dotychczas nie było pewne, jak mocno rząd obniży ten transfer.

● Gotówka, która nie trafi do OFE, zostanie w ZUS – rozważany był scenariusz zakładający, że do OFE trafią specjalne obligacje emerytalne. Z pomysłu obligacji rada się wycofała.

To nie wszystko. Rząd rozważa wprowadzenie ulg w PIT dla osób wpłacających dodatkowe pieniądze do OFE. Byłyby odliczane np. od podstawy opodatkowania.

– Mamy dzięki temu zapewnioną stabilność w finansach, większą mobilizację do oszczędzania i wyższą stopę zastąpienia, czyli wyższe emerytury – mówi nam jeden z członków rady. Na jej propozycje muszą się zgodzić premier i cały rząd. Jednak ze względu na sytuację w finansach publicznych gabinetowi Tuska się spieszy. Może ogłosić decyzję dotyczącą losu OFE jeszcze w tym tygodniu lub najpóźniej zaraz po świętach.

Jeśli składka zostanie zredukowana do 3 proc., budżet nie będzie musiał przekazywać do ZUS z tytułu transferu do OFE ponad 14 mld zł. Jeśli zmaleje do 2 proc. – zyska 17,4 mld zł. Ta kwota trafi na konta emerytalne w ZUS, przez co będzie on miał w przyszłości wyższe zobowiązania wobec osób oszczędzających na emeryturę. To, czego teraz nie odłożymy w OFE, w przyszłości z podatków będą musiały pokryć nasze dzieci i wnuki. Spadną za to bieżące koszty obsługi systemu. Rząd będzie też mógł o nieprzekazane do OFE składki obniżać dług publiczny i deficyt. Równie dobrze może jednak te pieniądze wydać na bieżącą konsumpcję. A wtedy w przyszłości zostaniemy z wyższymi zobowiązaniami ZUS i bez żadnych rezerw na wypłatę emerytur.
    http://gospodarka.dziennik.pl/forsal...-budzecie.html

Złodzieje, ***** mać. Po trzech latach niczego poza PR-em już nie podwyzki - to bandyckie prawo rządu - ale kradzież z indywidualnych kont obywateli.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 22-12-2010 o 08:26
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar SPQR
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Złodzieje, ***** mać. Po trzech latach niczego poza PR-em już nie podwyzki - to bandyckie prawo rządu - ale kradzież z indywidualnych kont obywateli.
    Cóż, jak powiedziała moja wykładowczyni - w tym kraju tak długo nie będzie dobrze, póki dziennikarzom nie będzie źle. Tak długo jak im wszystko pasuje, tak długo rząd może robić dosłownie wszystko, a społeczeństwo będzie utwierdzane przez IV władzę, że żyją w kraju dobrobytu i dostatku.

Dopiero kiedy dziennikarzom zacznie się robić źle, zacznie się krytyka obecnej władzy.

UB, SB, FB - co następne?

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
    Cóż, jak powiedziała moja wykładowczyni - w tym kraju tak długo nie będzie dobrze, póki dziennikarzom nie będzie źle. Tak długo jak im wszystko pasuje, tak długo rząd może robić dosłownie wszystko, a społeczeństwo będzie utwierdzane przez IV władzę, że żyją w kraju dobrobytu i dostatku.

Dopiero kiedy dziennikarzom zacznie się robić źle, zacznie się krytyka obecnej władzy.
    Ja tam myslę że "artyści" i "dziennikarze" nadal będą płacić 10% podatku hehe

Legionista Awatar Jaco
    Kuźniar dziś rano lamentował w temacie kursu franka szwajcarskiego. I że co on biedny ma zrobić.
    Fakt, że z niego taki dziennikarz jak z Senatora mózgowiec.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Z kolei Poncyljusz zapowiedział że PJN ( wspomniał też że zmiana nazwy wcale nie jest koniecznością) poprze wniosek o wotum nieufności dla Grabarczyka, jak na koncesjonowaną opozycję przystało.

Natomiast jeśli chodzi o "nieorganizowanie konferencji":
    - System podatkowy powinien wspierać politykę prorodzinną, należy zmniejszyć wydatki z budżetu państwa, znieść przepisy krępujące obywateli - wynika z debaty gospodarczej zorganizowanej przez PJN. Publiczne debaty mają pomóc w tworzeniu programu nowego ugrupowania.
    We wtorkowej debacie - oprócz moderatora, wiceszefa PJN Pawła Poncyljusza - udział wzięło trzech ekspertów: Mirosław Barszcz z Business Centre Club, prezydent Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski oraz rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej Krzysztof Rybiński. Debata transmitowana była przez internet, internauci mogli zadawać pytania.
    http://www.dziennikzachodni.pl/aktua...kcja,id,t.html

Nagrania póki co jeszcze nie ma w Sieci, jak będzie to wrzucę.
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
    Z kolei Poncyljusz zapowiedział że PJN ( wspomniał też że zmiana nazwy wcale nie jest koniecznością) poprze wniosek o wotum nieufności dla Grabarczyka, jak na koncesjonowaną opozycję przystało.

Natomiast jeśli chodzi o "nieorganizowanie konferencji":

http://www.dziennikzachodni.pl/aktua...kcja,id,t.html

Nagrania póki co jeszcze nie ma w Sieci, jak będzie to wrzucę.
    Naprawdę niezłe rzeczy po raz kolejny tu padają . Po starcie PJN (jeżeli chcą zostać z kradzioną nazwą - ich broszka) była krytyka:

- zawłaszczania "spuścizny" po L.K. Gdy się bojawiła gęsto, poszli do wszelkich mozliwych mediów i zaczęli "prostować" wcześniejsze własne wypowiedzi.

- pierwszego działania w Sejmie w postaci wspólnej akcji z PO w sprawie subwencji, podkreślenia, że w spawie zmian w konstytucji wraz z koalicją stanowią większość (sprawa Euro) oraz poparcia nowelizacji dotyczącej "komercjalizacji" - a Ty dzisiaj ironizujesz z określenia "koncesjonowana opozycja", bo padła deklaracją w sprawie wotum nieufności, które ministrowi i tak nie grozi. Przypominam więc, że okreslenie to zawiera również drugi człon.

- braku stanowiska mimo katastrofy w finansach i aktywności w sprawach gospodarczych. No to wzieli i to wreszcie ogarnęli.

W jaki sposób fakty, które dzieją się później - czasem, znacznie później - mają świadczyć, że wcześniejsza krytyka była bezpodstawna, pojęcia nie mam
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Ironizuję gdyż pierwszy raz widzę żeby domniemana koncesjonowana opozycja żądała głowy ministra, krytykowała projekt budżetu i politykę zagraniczną rządu wobec którego jest ponoć podległa.

Nie widziałem i nie widzę powodu dlaczego mieliby nie poprzeć zawieszania subwencji - o tym już pisałem. A w tym że akurat to było "pierwsze działanie" nie dopatrywałbym się niczego szczególnego. Na temat wypowiedzi ws. Euro szczegółowo pisał Z., również uważam że zachowali się najlepiej jak mogli na tą chwilę. Ustawa o komercjalizacji - dla mnie błąd, ale wciąż to bardzo skromny dorobek jak na wcześniejsze słowa o "koncesjonowanej opozycji" czy "przydupce PO". A na temat żenującej kłótni o "spuściznę" nie chcę mi się już pisać - wszak liczą się czyny a nie słowa

Legionista Awatar eMeL
    Niektóre metody pozostają bez zmian :

"Ktoś poluzował śruby w kołach auta Danuty Olewnik-Cieplińskiej, siostry zamordowanego w 2003 roku Krzysztofa.

Ktoś poluzował śruby w kołach samochodu Danuty Olewnik-Cieplińskiej, w wyniku czego jedno z nich odpadło podczas jazdy - czytamy w "Naszym Dzienniku". To wydarzenie, które już znalazło się pod lupą Prokuratury Okręgowej w Płocku, miało miejsce na przełomie listopada i grudnia.

Do tragedii nie doszło tylko dlatego, że kobieta jechała wolno. Zamówiona u biegłego rzeczoznawcy ekspertyza potwierdziła podejrzenia - to nie był przypadek, lecz zamierzone działanie."

niezalezna.pl
    Cuius regio eius re(L)igio

Legionista Awatar midzi
    Wczoraj znajomy wrócił z semestru na węgierskiej uczelni i opowiadał, że to co się dzieje tam jest nieporównywalne do sytuacji w Polsce. Rząd Orbana zaczyna być wrogiem nr 1 wśród młodzieży i nie tylko. Nie dość, że zlikwidowano OFE i tą kasę przeznaczono na łatanie budżetu, wprowadzono podatek bankowy to jeszcze wprowadzono ustawę medialną, gdzie "wolność słowa" przestaje istnieć, a strony internetowe mają być dokładnie inwigilowane, czy przypadkiem nie zawierają treści antyrządowych.

Robi się ciekawie.

http://forsal.pl/artykuly/473576,pre...d_mediami.html

Również wczoraj parlament przyjął ustawę, która według przeciwników Orbana wyjęta jest rodem z czasów „gulaszowego komunizmu”. Ustawa powołuje radę ds. mediów, której członków będzie wybierać parlament, a szefa ma powoływać na dziewięcioletnią kadencję sam premier. Rada będzie mogła wymierzać mediom dotkliwe kary za publikacje, które m.in. „nie są zrównoważone politycznie”. Kary mogą wynosić do 700 tys. euro w przypadku mediów elektronicznych i 89 tys. euro w przypadku dzienników lub publikacji internetowych. Dziennikarze będą zobowiązani ujawniać swoje źródła w sprawach dotyczących bezpieczeństwa narodowego.

Legionista Awatar Jaco
    W Polsce na audycje, które "nie są zrównoważone politycznie" są inne sposoby:
    W marcu z anteny TVP zniknie program publicysty Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" - donosi "Polska The Times".
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...osc_prasa.html

Jak to w demokracji.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    To że nie będzie Pospieszalskiego jak najbardziej mnie cieszy. Jeszcze Lisa wywalić i będzie spokój. Miernych dziennikarzy jest wciąż za wiele.

Obecnie da się oglądać tylko Antysalon Ziemkiewicza (którego też chcą wywalić), Rozmowę Dnia z Ordyńskim i Forum (bez tej miernoty Lichockiej).
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 22-12-2010 o 10:51

karakan
    Guest
    midzi: Problem w tym ,że Lisa nikt nie tknie.

Legionista
    Bardzo ciekawy, chociaż długi, wywiad Fiatowca z Łażącym Łazarzem i zapowiedź nowego portalu społecznościowego:

Gry nauczyły mnie korzystać z wyobraźni oraz sztuki myślenia lateralnego

GieKaeSiak Awatar Peace
    midzi: ale zdajesz sobie sprawę, że na Węgrzech, tak jak w Polsce, media są "całkowicie niezależne" i "obiektywne" ?

To, że młodzież jest teraz anty to jakoś mnie nie rusza, mają cztery lata i za cztery lata ich rozliczą(przypomnieć trzeba, że poprzednicy doprowadzili ten kraj do ruiny), albo uda im się troszkę zdekomunizować i oczyścić to państwo, albo już nigdy się tak nie stanie. Wiedzą o co grają, zobaczymy jak im pójdzie.

Całą konstytucje chcą pisać, aktualnie mają z 1949 roku(z poprawkami, ale jednak..)
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar midzi
    Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że Lis w tej chwili jest nie do ruszenia ze względu na układy, jak i na oglądalność (=kasa). Podobnie Żakowski utrzyma swój program ze względu na układy SLD-owskie, co było doskonale widać na rocznicy powstania radia kiedy to zrobiono oddzielną bibkę dla SLD-owskiej ferajny.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Wczoraj znajomy wrócił z semestru na węgierskiej uczelni i opowiadał, że to co się dzieje tam jest nieporównywalne do sytuacji w Polsce. Rząd Orbana zaczyna być wrogiem nr 1 wśród młodzieży i nie tylko. Nie dość, że zlikwidowano OFE i tą kasę przeznaczono na łatanie budżetu, wprowadzono podatek bankowy to jeszcze wprowadzono ustawę medialną, gdzie "wolność słowa" przestaje istnieć, a strony internetowe mają być dokładnie inwigilowane, czy przypadkiem nie zawierają treści antyrządowych.

Robi się ciekawie.

http://forsal.pl/artykuly/473576,pre...d_mediami.html
    A czy Orban ma jakieś inne wyjście? Nie dość, że kryzys który u nas jest tak ciągle wypominany to dodatkowo przejął Państwo po ichniejszej ciamciaramci typu Tusk. Nas to samo będzie czekało/już się dzieje. Jeśli PiS przejmie wladzę to "obiektywne" i "rzetelne" media również zaczną larum jaka to rzecz straszna się dzieje... póki administruje PO, to nawet złodziejstwo z OFE przejdzie gładko . btw Znam kilkunastu Węgrów i kijowo u nich to już jest od lat. Teraz może wychodzą na prostą, a to boli.

Legionista Awatar midzi
    A gdzie media są obiektywne? No może BBC za takie się uważa... Jednak nie spotkałem się z przypadkiem, żeby tworzyć aparaty państwowe do zwalczania mediów przez drakońskie kary finansowe. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś w Polsce dowalił taką karę GW, TVN, GP, czy Naszemu Dziennikowi, tak aby dana firma upadła. Konflikt polityczny jest u nas bardzo zażarty, ale wciąż jeśli ktoś chce kupić Nasz Dziennik to go kupi, tak samo jak Rzeczpospolitą, czy inne tytuły prasowe.

Co do polityki na Węgrzech to znam ją trochę z opowieści, gdyż mój ojciec mieszkał tam prawie 2 lata i z państwa, które było dwie długości przed nami zrobiło się państewko, które wyprzedało w latach 90-tych swój majątek państwowy (głównie firmom niemieckim) i tak naprawdę oddało się pod władanie krajom europy zachodniej.

Też byłem kilka razy na Węgrzech, pierwszy raz w 1995 roku i jak dla mnie to mało co się tam zmienia. No może trwający remont dworca Keleti w Budapeszcie, a tak to bez zauważalnych zmian.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 22-12-2010 o 11:32

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez PanC Zobacz posta
    Bardzo ciekawy, chociaż długi, wywiad Fiatowca z Łażącym Łazarzem i zapowiedź nowego portalu społecznościowego:

Gry nauczyły mnie korzystać z wyobraźni oraz sztuki myślenia lateralnego
    Polecam dyskusję:
    http://blogmedia24.pl/node/41679
    (zwłaszcza jej końcową część)

Oraz tekst ŁŁ skierowany w związku z nią do społeczności BM24:
    http://blogmedia24.pl/node/42341

Legionista
    [QUOTE=midzi;734150]A gdzie media są obiektywne? No może BBC za takie się uważa... Jednak nie spotkałem się z przypadkiem, żeby tworzyć aparaty państwowe do zwalczania mediów przez drakońskie kary finansowe. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś w Polsce dowalił taką karę GW, TVN, GP, czy Naszemu Dziennikowi, tak aby dana firma upadła. .[/QUOTE]

Wprost

Co prawda nie pokrywa się to w 100% z Twoim zdaniem gdyż w USA dowalili, ale dzięki temu Polskim "rzetelnym" i "obiektywnym" dziennikarzom udało się odbić tytuł i dorznąć watachy, a Wprost nadal można kupić... ale ja niestety utraciłem tygodnik, nie byłem w stanie go przełknąć po "zlisieniu"

Jak również, ciągłe polowanie na Radio Maryja... ja nie wiem jak Rydzyk to robi, że pomimo tego że się salon tak spina, monitoruje, sprawdza, kontroluje i czepia się byle gówna a ni uja nie daje rady narazie go uwalić.

Edyta. Budapeszt to bardzo piękne miasto, uwielbiam wpadać weekendowo.
    Ostatnio edytowane przez Citlivu ; 22-12-2010 o 11:40

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
    Ironizuję gdyż pierwszy raz widzę żeby domniemana koncesjonowana opozycja żądała głowy ministra, krytykowała projekt budżetu i politykę zagraniczną rządu wobec którego jest ponoć podległa.
    Naprawdę? Nie widziałes np. różnych wzajemnych ruchów wobec ministrów z SLD i UD/UW, mimo iz, jak się okazało po aferze Rywina, w tym samym czasie towarzystwo wspólnie się świetnie bawiło? Inna rzecz, że w kontekście "siły" PJN sformułowanie "żądać głowy ministra" jest, jakby to ująć...

Poza tym żadna opozycja rządowi nie "podlega". Skoro mam tłumaczyć oczywistości - koncesjonowana opozycja to siła polityczna forowana przez obóz rządzący, która w realnych działaniach w niczym mu nie zagraża/przeszkadza i ma odbierać poparcie realnej opozycji, którą udaje.

Nie widziałem i nie widzę powodu dlaczego mieliby nie poprzeć zawieszania subwencji - o tym już pisałem. A w tym że akurat to było "pierwsze działanie" nie dopatrywałbym się niczego szczególnego.
    A ja się dopatruję, bo pierwsze działania sygnalizują układ przyjętych priorytetów.

Na temat wypowiedzi ws. Euro szczegółowo pisał Z., również uważam że zachowali się najlepiej jak mogli na tą chwilę.
    Twoje prawo.

Ustawa o komercjalizacji - dla mnie błąd, ale wciąż to bardzo skromny dorobek jak na wcześniejsze słowa o "koncesjonowanej opozycji" czy "przydupce PO". A na temat żenującej kłótni o "spuściznę" nie chcę mi się już pisać - wszak liczą się czyny a nie słowa
    Cóż zrobić, skoro poza ww. głosowaniem, ganianiem po mediach, konferencją, o której info wrzuciłes oraz sabotowaniem kampanii PiS ich czyny to tylko słowa. Całkiem imponujący dorobek zresztą.

Legionista Awatar midzi
    Nie pamiętam dokładnie jak to było już z Wprostem, ale po TW Królu zmienił kurs na bardziej proPiSowki za m.in. Janeckiego. Wtedy dochodziło do różnych sporów przez co nie przyznawano np. nagród Kisiela i w końcu nastąpiło przejęcie przez Lisieckiego.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 22-12-2010 o 11:54

Legionista Awatar Jaco
    w końcu nastąpiło przejęcie przez Lisieckiego.
    Chyba przez Lisa.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Lis został redaktorem naczelnym, a Wprost przejął Lisiecki.

Tak czy siak, obaj mają coś wspólnego ze zwierzyną

GieKaeSiak Awatar Peace
    Za Janeckiego Król nadal był prezesem spółki, która była właścicielem Wprost.
    Sam Król, obok Śp. Rybińskiego pisał najlepsze felietony.

Już po zmianie właściciela, ale przed erą Lisa, popełnił dość prześmiewczy felieton krytykujący Michnika i Wajdę, za co wyleciał. Była to chwila, która definitywnie zadecydowała, że tej gazety już nie kupię

Tak informacyjnie
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar midzi
    Pamiętam tą aferę z artykułem Króla, ale on i tak był już na wylocie w tamtym czasie. Nigdy mnie ten tygodnik jakoś nie pociągał żebym się tym przejął. A jak idzie Lisowi?

Legionista
    Midzi, wydawalo mi się, że latem wrzucałeś wyniki sprzedaży Wprost... ale widać wydawalo mi się, gdyż przeglądając nagłówki Twoich wiadomości nie odnalażlem żadnego który by to sugerował w treści

Przy okazji znalazłem coś innego

To że nie będzie Pospieszalskiego jak najbardziej mnie cieszy. Jeszcze Lisa wywalić i będzie spokój. Miernych dziennikarzy jest wciąż za wiele.

Obecnie da się oglądać tylko Antysalon Ziemkiewicza (którego też chcą wywalić), Rozmowę Dnia z Ordyńskim i Forum (bez tej miernoty Lichockiej).
    Midzi dwa miesiące temu:

18-10-2010, 11:04 #21144

Uff. Wreszcie Lichocka wyleciała. Teraz tylko jeszcze Lis, Wildstein i Żakowski. Niech zostaną Ziemkiewicz, Kulczycki i Pospieszalski, a zatrudnią Leskiego, bądź Terlikowskiego.
    Wiem, wiem tylko krowa nie zmienia poglądów

Legionista
    Polecam dyskusję:
    http://blogmedia24.pl/node/41679
    (zwłaszcza jej końcową część)

Oraz tekst ŁŁ skierowany w związku z nią do społeczności BM24:
    http://blogmedia24.pl/node/42341
    Dosyć ciekawy komentarz 60 i pogrubiony fragment w ostatnim. Nie znam "od drugiej strony" ŁŁ, ale ze dwa, trzy teksty gdzieś mi tam w pamięci pozostały.

Generalnie we wspomnianym wywiadzie, mocno zastanowił mnie fragment nt "dzielenia się z blogerami wpływami z reklam".

Legionista Awatar Jaco
    Coś dla zatroskanych Martą Kaczyńską:

Czy rozumiała Pani, dlaczego kierownictwo sztabu Jarosława Kaczyńskiego z takim zaangażowaniem wyciszało potrzebę wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej?
    Przyznam, że wówczas nie zastanawiałam się nad tym, choć to dostrzegałam. Pamiętam, co się działo, gdy Stryj postanowił udzielić Państwu obszernego wywiadu o katastrofie smoleńskiej.

Ten wywiad wywołał burzę nie tylko w Warszawie, ale i w Moskwie. Czy ktoś chciał, by Pani powstrzymała Stryja?
    Tak to możemy ująć.

Komu na tym zależało?
    Myślę, że sformułowanie „osobom tworzącym sztab wyborczy” będzie wystarczająco precyzyjne.

Dziś te osoby nazywają się prawdziwymi spadkobiercami spuścizny Lecha Kaczyńskiego. Co Pani myśli, słysząc bądź czytając takie wystąpienia?
    Najlepszym dowodem na to, jakimi są spadkobiercami, jest fakt, z kim ci ludzie rozmawiali we wrześniu. Zaprzeczają sami sobie. Żal tego słuchać.
    Większość (niezmiernie interesującego wywiadu), tutaj :

http://www.niezalezna.pl/artykul/chc...o_taty/42785/4
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Poza tym żadna opozycja rządowi nie "podlega". Skoro mam tłumaczyć oczywistości - koncesjonowana opozycja to siła polityczna forowana przez obóz rządzący, która w realnych działaniach w niczym mu nie zagraża/przeszkadza i ma odbierać poparcie realnej opozycji, którą udaje.
    Tak się składa że to PiS w obecnej formie w niczym Platformie nie zagraża co powoduje teksty w stylu "Nie mamy z kim przegrać". Jeśli uważasz że krytyka rządu, występowanie z własnymi inicjatywami czy choćby głosowanie za odwołaniem rządowego ministra ( choć wiem, że wniosek i tak nie przejdzie - jednak PiS już parokrotnie występował o wotum nieufności również wiedząc że nic to nie da) wpisuje się w tą definicję no to.... Twoje prawo.

Nie widziałes np. różnych wzajemnych ruchów wobec ministrów z SLD i UD/UW
    Nie.

Cóż zrobić, skoro poza ww. głosowaniem, ganianiem po mediach, konferencją, o której info wrzuciłes oraz sabotowaniem kampanii PiS ich czyny to tylko słowa. Całkiem imponujący dorobek zresztą.
    Zobaczymy co dalej pokażą. Na razie nie są nawet partią, program dopiero się tworzy. (w ciekawy i innowacyjny sposób dodajmy). Oczekuję że takich konferencji będzie więcej, a także zgłaszania własnych rozwiązań czy konstruktywnej krytyki w stylu Kowala o polityce wobec Białorusi. Nie wymagam jakoś od nich zamachu stanu czy marszów z pochodniami.
    Ostatnio edytowane przez Slyboots ; 22-12-2010 o 13:31

Legionista Awatar midzi
    To, że nie chciałem aby wtedy wywalili Pospieszpalskiego nie znaczy, że nie przepadam za nim jako dziennikarzem, gdyż uważam że jest słaby merytorycznie i stronniczy. Mimo wszystko był to ostatni program publicystyczny w TVP, który oglądałem w miarę regularnie. Równowaga w programach publicystycznych musi być, dlatego napisałem i jego nazwisko. Czarę goryczy dopełnił program przed wyborami samorządowymi, gdzie młodzieżówka PiS-u wyśmiewała burmistrzów miast, którzy pełnią 2 i więcej kadencji. Zagiął ich wtedy burmistrz Płońska (którego dość dobrze znam) i tak naprawdę rozwalił całą konwencję programu Pospieszalskiego, który deprecjonował sukcesy samorządów w naszym kraju.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 22-12-2010 o 13:15

Uprawnienia umieszczania postów