Strona 770 z 1802 PierwszyPierwszy ... 27067072076076676776876977077177277377478082087012701770 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23,071 do 23,100 z 54049

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Co do Brudzińskiego - różnimy się, chociaż nie w kwesti tego czy ma rację, lecz w kwestii formy. Powiedziałbym, że różnimy sie od lat.
    Widziałeś ten program?

I pewnie dzięki temu jeszcze wielokrotnie będzie o czym gadać również na płaszczyźnie PiS-PJN
    A co to jest PJN? (poza przydupką PO, by np. przyśpieszyć wprowadzenie Ojro)
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Michu
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
    Zawsze mnie zastanawiał ten punkt i do dziś nie wiem, jakim sposobem oni zamierzają podnosić poziom edukacji.

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    http://sites.google.com/site/gronkie...rczy-2006-2010

http://www.platforma.org/aktualnosci...latformy-.html

Skomentuj.. Nie dowalam, tylko wrzucam samo życie.

Napierdalaj... Tylko tak z serca... Szczerze i otwarcie..
    Część sie robi,ale wiem że dużą część jest w lesie. Znam ułomności mojej partii. Stać cię na taka wypowiedź?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
    Znam ułomności mojej partii. Stać cię na taka wypowiedź?
    Jasne:

Część się robi,ale wiem że dużą część jest w lesie. Znam ułomności mojej partii.

"Się" się pisze. .
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 15-12-2010 o 22:33
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    A tu kolejne pozytywne zaskoczenie (wiadomo, że za człowiekiem nie przepadam)

http://www.rp.pl/artykul/579254.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Jasne:

Część się robi,ale wiem że dużą część jest w lesie. Znam ułomności mojej partii.

"Się" się pisze. .
    zamiast lapac za literowki ustosunkuj sie do mojego postu na temat PiSowskiego pakietu antykryzysowego.

Jak juz ten temat zostanie przez Ciebie wyjasniony zajmij sie prosze wzrostem wydatkow panstwa w latach 2005-2007 gdzie mielismy najlepsza koniunkture gospodarcza spowodowana wejsciem do UE. Przypomne, dlug publiczny urosl o 60 mld zlotych w dwa lata, wydatki wzrosly o 6,9 proc. w 2006 r/r , a w 2007 r. aż o 13,5 proc. Rosly 2 razy szybciej niz wzrost PKB.
    Pewne zaraz odpowiesz ze mielismy wysoki wzrost gospodarczy. Mielismy, przyznaje. Ale wiekszosc krajow z naszego regionu mialo o wiele wyzszy i nie bylismy najlepsi, a tylko sredniakami. A sam wzrost nie byl spowodowany czy nawet podciagany zadna ustawa wprowadzona przez PiS.

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    A tu kolejne pozytywne zaskoczenie (wiadomo, że za człowiekiem nie przepadam)
    ostatnimi czasy rzeczywiście gość wypowiada się zaskakująco do rzeczy, no jak nie on
    Jak poinformował portal tvn24.pl, prezesi trzech spółek PKP tracą premie finansowe w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. To kara za ostatnie zamieszanie na kolei. Decyzję podjął minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
    decyzja na plus oczywiście, ale ja nie o tym - ja o czym innym. Za co oni ***** dostają takie premie

Legionista Awatar Foxx
    Jak to za co? Jak widać od lat - za ciężką pracę i wielką odpowiedzialność

Senator - wjeżdżasz w ten temat i, uciekając od odpowiedzi na pytania o to, co wyprawia PO - wracasz do rzeczy dawno tu przemielonych, tymczasem kończy się kadencja i mamy dramat. Ale oczywiście

Pakiet antykryzysowy:

http://forum.legionisci.com/showpost...ostcount=14612

Wywiad z Gilowską z marca 2009:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/03/opoznieni.html

Zaniechania:

http://foxx-news.blogspot.com/2010/1...-bedy-pis.html

Legionista Awatar Jaco
    Senator, ja mam co robić, więc nie będę odszukiwał specjalnie dla Ciebie omawianych tu niejednokrotnie tematów, tym bardziej, że nie warto, bo i tak nie skumasz w czym rzecz, sądząc po Twoich niektórych reakcjach.

Polskich czcionek Bozia nie dała, czy to wrodzone i charakterystyczne dla platfusów lenistwo?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

J
    Senator - wjeżdżasz w ten temat i, uciekając od odpowiedzi na pytania o to, co wyprawia PO - wracasz do rzeczy dawno tu przemielonych, tymczasem kończy się kadencja i mamy dramat. Ale oczywiście
    Na ktore pytanie nie odpowiedzialem? Padlo jedno, od Jaco, na ktore odpowiedzialem twierdzaco. Duza czesc planu nie zostala jeszcze wykonana i ja rowniez mam do nich o to zal.

Co do pakietu antykryzysowego PiS. To ze deficyt w kryzysie zwiekszy sie bylo wiadomo od razu. Normalne, ze jak jest kryzys to sa mniejsze podatki. Za to zwiekszanie wydatkow spowodowaloby jeszcze wieksza dziure. na cale szczescie nikt tego pomyslu nie podlapal. Ba, nie znajdziecie ustawy w wykonaniu PO ktora w swoim wydaniu zwiekszac deficyt. W druga strone tez niestety nie ma prawie zadnej, zmniejszajacej oprocz pomostowek.

Foxx, a o wzroscie wydatkow i deficytu publicznego w latach 2005-2007 co myslisz?

Polskich czcionek Bozia nie dała, czy to wrodzone i charakterystyczne dla platfusów lenistwo?
    Po piwerwsze, nie bede wdawal sie z Toba w pyskowke, bo nie jestes dla mnie na wystarczajacym poziomie intelektualnym. Dwa, ze z urodzenia jestes po prostu chamski.

Legionista Awatar Jaco
    No cóż. Nienawidzę leni po prostu.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Jak widzę samych leni tutaj, bo zamiast pracować to o godz. 11 siedzą na forum. Wysyp platfusów

Administrator Awatar legart
    Motyla noga, ale Ci Jacku przygadał heheh

Gintleman Awatar księciuniu
    Senator, ja mam co robić, więc nie będę odszukiwał specjalnie dla Ciebie omawianych tu niejednokrotnie tematów, tym bardziej, że nie warto, bo i tak nie skumasz w czym rzecz, sądząc po Twoich niektórych reakcjach.

Dziwna sprawa, taki jeden z Południowej też nie używał polskich czcionek
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar casual
    "Z urodzenia chamski"- z takim określeniem się jeszcze nie spotkałem

Aleś wymyślił, Senator
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Foxx
    Foxx, a o wzroscie wydatkow i deficytu publicznego w latach 2005-2007 co myslisz?
    Myślę, że tamten rząd realnie rządził i wprowadził kosztowne reformy systemowe, takie jak utworzenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i CBA oraz służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w miejsce WSI. Chociażby te działania wygenerowały duże koszty. Różnica polega na tym, że w tamtej kadencji, dysponując większością przez ok 1,5 roku (znacznie mniej stabilną, niż dzisiejsza) opracowano i złożono w Sejmie projekt reformy finansów publicznych zakładający duże oszczędności i największe cięcia w administracji od czasów II wojny (pod linkiem "zaniechania").

W aktualnej kadencji rząd spraw systemowych w ogóle nie tyka, a "reforma finansów" polega na podwyżce VAT, przejęciu Lasów Państwowych oraz naciskach na Brukselę, by pozwoliła liczyć deficyt tak, by na papierze wyglądał lepiej. A właśnie zaczynamy ostatni rok pełnej kadencji z bardzo stabilną koalicją oraz pełnym komfortem w postaci zarządzających społecznymi emocjami "zaprzyjaźnionych mediów". To myślę.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Dziwna sprawa, taki jeden z Południowej też nie używał polskich czcionek
    Przecież Piknik to Senator. Miał mieć tydzień karencji, nie jestem pewien czy już minął ale nie chciałem się czepiać.

Dzisiaj na Blogmedii przeczytałem komentarz do wpisu Kataryny, autorstwa Upartego... Można powiedzieć, że z 30%-40% tekstu mógłbym się zgodzić, niestety im dalej tym bardziej uproszczone tezy, nie wiem czy autorowi nie chciało się pociągnąć tematu i byle zakończyć, czy może brak pomysłu? Początek był obiecujący i ciekawy do przemyśleń. Polecam. Całość dotyczy sytuacji z PJN.

Myślę, że tamten rząd realnie rządził i wprowadził kosztowne reformy systemowe, takie jak utworzenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i CBA oraz służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w miejsce WSI. Chociażby te działania wygenerowały duże koszty. Różnica polega na tym, że w tamtej kadencji, dysponując większością przez ok 1,5 roku (znacznie mniej stabilną, niż dzisiejsza) opracowano i złożono w Sejmie projekt reformy finansów publicznych zakładający duże oszczędności i największe cięcia w administracji od czasów II wojny (pod linkiem "zaniechania").

W aktualnej kadencji rząd spraw systemowych w ogóle nie tyka, a "reforma finansów" polega na podwyżce VAT, przejęciu Lasów Państwowych oraz naciskach na Brukselę, by pozwoliła liczyć deficyt tak, by na papierze wyglądał lepiej. A właśnie zaczynamy ostatni rok pełnej kadencji z bardzo stabilną koalicją oraz pełnym komfortem w postaci zarządzających społecznymi emocjami "zaprzyjaźnionych mediów". To myślę.
    takiej odpowiedzi oczekiwalem, merytorycznej, choc sie z nia nie zgadzam.

Wydatki ktore rosly w czasie rzadow PiS to w wiekszosci socjal, ktory rozdawany byl na prawo i lewo. Taka jest polityka PiS, dlatego ja sie z nia nie zgadzam. Uwazam ze polski na to nie stac i to jest jeden z powodow dlaczego jest przeciew tej partii. Utworzenie ministerstwa, likwidacja WSI i zastapienie tego inym tworem nie generowalo duzych kosztow.

Co do polityki PO. Trzeba wziasc pod uwage fakt ze 2 lata ich rzadow (2009-2010) to rzady w kryzysie. Ciezko przeprowadzac ciezkie reformy gdy spoleczenstwo i tak jest "na nerwie" z powodu kryzysu. Mundorowki, pomostowki, KRUS, fundusze emerytalne to wszystko wazne ale potrzeba jest akceptacja spolenecznstwa, a w kryzysie dodatkow jest to trudne. Nie tlumacze ich z braku reform, bo rownie jak Ty jestem zly ze nie to nie jest robione, ale trzeba tez trzezwo oceniac okres w jakim rzadza. Dodatkow Smolensk, powodzie, to takze nie pomagalo.

PiS mial idealne warunki gospodarcze do przeprowadzania reform, tyle ze nie mial mocnej koalicji. Odwrotnie do PO-PSL. I tu wracamy do poczatku tego syfu, braku koalicji PiS-PO.
    Ostatnio edytowane przez Piknik - senator ; 16-12-2010 o 10:54

Legionista Awatar Jaco
    Uwazam ze polski na to nie stac
    Polski z wielkiej litery, ćwoku.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    takiej odpowiedzi oczekiwalem, merytorycznej, choc sie z nia nie zgadzam.

Wydatki ktore rosly w czasie rzadow PiS to w wiekszosci socjal, ktory rozdawany byl na prawo i lewo. Taka jest polityka PiS, dlatego ja sie z nia nie zgadzam. Uwazam ze Polski na to nie stac i to jest jeden z powodow dlaczego jest przeciew tej partii. Utworzenie ministerstwa, likwidacja WSI i zastapienie tego inym tworem nie generowalo duzych kosztow.

.
    Senator, apropo merytoryczności, mógłbyś zarzucić liczbami na poparcie powyższych swoich tez ?

Legionista
    Senatorze,
    Foxx odpowiedział Ci na Twoje pytanie przytaczając konkretne fakty. Ty natomiast odpowiadasz na zasadzie "nie zgadzam się" i zalewasz forum tekstami w stylu "w wiekszosci socjal, ktory rozdawany byl na prawo i lewo" - bez podania jakiegokolwiek wydarzenia, które Twoją tezę mogło by potwierdzać. Mam dość mocno wolnorynkowe poglądy, więc odruchowo zwracam uwagę na rozdawanie socjalu "na prawo i lewo", ale w latach 2005-2007 nie dopatrzyłem się jakoś takiej tendencji. Może poprostu dałeś się komuś zasugerować?
    Jeśli uważasz, że likwidacja WSI, utworzenie MRR, CBA etc "nie generowało dużych kosztów", to wysil się choć trochę i udowodnij, że tak nei jest, bo na słowo nikogo nie przekonasz.
    Posługujesz się wyłącznie ogólnikami, dlatego nie dziw się, że jesteś traktowany niepoważnie lub w najlepszym wypadku ignorowany.
    Wracając jeszcze do "wzrostu wydatków" przyczepiłeś się do tego wskaźnika, bo to teraz modne, ja rozumiem. W ogólnym rozrachunku dużo ważniejszy jednak jest końcowy efekt, czyli deficyt budżetowy. A ten PISowi "jak na złość" malał z roku na rok:
    http://i55.tinypic.com/r7pugl.jpg

Ale wiadomo, kryzys...

Cytat Zamieszczone przez L. Mo BeMoWo Zobacz posta
    Senatorze,
    Foxx odpowiedział Ci na Twoje pytanie przytaczając konkretne fakty. Ty natomiast odpowiadasz na zasadzie "nie zgadzam się" i zalewasz forum tekstami w stylu "w wiekszosci socjal, ktory rozdawany byl na prawo i lewo" - bez podania jakiegokolwiek wydarzenia, które Twoją tezę mogło by potwierdzać. Mam dość mocno wolnorynkowe poglądy, więc odruchowo zwracam uwagę na rozdawanie socjalu "na prawo i lewo", ale w latach 2005-2007 nie dopatrzyłem się jakoś takiej tendencji. Może poprostu dałeś się komuś zasugerować?
    Jeśli uważasz, że likwidacja WSI, utworzenie MRR, CBA etc "nie generowało dużych kosztów", to wysil się choć trochę i udowodnij, że tak nei jest, bo na słowo nikogo nie przekonasz.
    Posługujesz się wyłącznie ogólnikami, dlatego nie dziw się, że jesteś traktowany niepoważnie lub w najlepszym wypadku ignorowany.
    Wracając jeszcze do "wzrostu wydatków" przyczepiłeś się do tego wskaźnika, bo to teraz modne, ja rozumiem. W ogólnym rozrachunku dużo ważniejszy jednak jest końcowy efekt, czyli deficyt budżetowy. A ten PISowi "jak na złość" malał z roku na rok:
    http://i55.tinypic.com/r7pugl.jpg

Ale wiadomo, kryzys...
    Nie widzialem liczb w poscie Foxx'a, wiec i ja podam slownie przyklady socjalu ktory zaistnial podczas rzadow PiS ktory zwiekszyl wydatki sztywne panstwa o 3 mld rocznie:

- emerytury gornicze;
    - zasilki dla rolnikow i bezrobotnych;
    - becikowe;
    - doplaty paliwowe dla rolinkow

to tylko kilka z glowy, postaras sie znlezc wiecej wieczorem z liczbami.

Odpowiadaja na twoj rysunek w poscie. Nie robiac nic z gospodarka (nie zmniejszaja i nie zwiekszajac wydatkow) w czasie koniunktury deficyt sam sie zmniejsza bo sa wieksze wplywy do budzetu wynikajace z podatkow.

Legionista Awatar Foxx
    Nie widzialem liczb w poscie Foxx'a
    Są w linkach

Nie robiac nic z gospodarka
    W jednym z nich Gilowska mówi, co robiła - również w kontekście kryzysu, który już wtedy rejestrowała (przypomnijmy, że aktualnemu rządowi ponad rok zabrało dostrzeżenie tego faktu, a jakichkolwiek działań poza kreatywną ksiegowością i podwyżką VAT brak do dzisiaj).

(nie zmniejszaja i nie zwiekszajac wydatkow)
    To oni zwiększyli wydatki na ten socjal, czy jednak wprowadzili mechanizmy pozwalające na regularne zmniejszanie deficytu rok do roku? (mimo zarówno tych wydatków, które wskazałem ja [systemowych], jak i tych, które wskazałes Ty).

To oni zwiększyli wydatki na ten socjal, czy jednak wprowadzili mechanizmy pozwalające na regularne zmniejszanie deficytu rok do roku? (mimo zarówno tych wydatków, które wskazałem ja [systemowych], jak i tych, które wskazałes Ty).
    zwiekszyli socjal ktory w czasach dekoniunktury odbija sie na finansach. W czasie koniunktury nie zwiekszali deficytu, bo przychody byly duze. Mieli 2 lata zeby sciac wydatki znaczaco, reforma finansow Gilowskiej mialaby wprowadzona dopiero od 2007 i dalej. Czyli prawie 2 lata nic nie zrobili z finansami oprocz zwiekszenia socjalu.

Co zas tyczy sie PO. Gdzie mieli szukac ciecia wydatkow w kryzysie?

zmniejszenie administracji - dramat dla rodzin gdzie bylyby zwolnienia (w kryzysie brak pracy);
    KRUS - nie ma przyzwolenia koalicjanta;
    mundorowki - brak przyzwolenia spolecznego, grozba strajkow;
    itd.

jakie mechanizmy wprowadzili?
    Ostatnio edytowane przez Piknik - senator ; 16-12-2010 o 12:51

Legionista Awatar KBK
    Foxx, to ja jeszcze wrócę do wątku z poprzedniej strony.

To jest jednoznaczne i nieprzypadkowo wywołało burzę. Jeżeli dodamy do tego absolutną bierność w tych rzekomo bardzo ważnych sprawach, będących "testamentem Leszka" oraz w sprawie wyjaśnienia samej katastrofy, na co dzisiaj wskazuje popierająca ich Kataryna:

http://kataryna.salon24.pl/259633,czytajac-jakubiak
    Tekst Cichockiego przeczytałem, jak rozumiem głównym zarzutem jest zdanie PiS nie jest partią (i nigdy nie było) Lecha Kaczyńskiego.
    .
    Można się z tym nie zgadzać, jednak to i deklarowanie lojalności tylko wobec spuścizny LK nie jest jednoznaczne z zawłaszczeniem, nikt z PJN nie powiedział że oni maja wyłączne prawo do odwoływania się do Lecha Kaczyńskiego, z cytatów które ci podałem wynika też że wyraźnie wskazywali kto ma do tego największe prawa, tego wcześniej jakbyś nie brał pod uwagę.

Tekst Kataryny to też szerszy temat, blogerka nagle, tyle miesięcy po kampanii obudziła się że jednak trzeba było zrobić inaczej.

Pjn dopiero się organizuje, poczekajmy na ich realne działania, wtedy będzie można oceniać, póki co są to zarzuty grubymi nićmi szyte, interesujący jest za to wątek z euro, tylko czy masz jakieś źródła do tego?

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
    Można się z tym nie zgadzać, jednak to i deklarowanie lojalności tylko wobec spuścizny LK nie jest jednoznaczne z zawłaszczeniem, nikt z PJN nie powiedział że oni maja wyłączne prawo do odwoływania się do Lecha Kaczyńskiego, z cytatów które ci podałem wynika też że wyraźnie wskazywali kto ma do tego największe prawa, tego wcześniej jakbyś nie brał pod uwagę.
    Nie dojdziemy do porozumienia. Cały czas próbuję Ci pokazać, jak ich działania zostały odebrane w twardym elektoracie PiS oraz co najmniej jednego byłego współpracownika L.K. Ty w odpowiedzi wyprowadzasz swoje reinterpretacje ich słów i zachowań, sięgające awangardowej skali w postaci uznania opinii, że partia, którą L.K. współzakładał i której był pierwszym prezesem "nigdy nie była jego partią" przy jednoczesnym podkreślaniu kontynuacji jego idei we własnym wykonaniu... nie jest zawłaszczaniem "spuścizny". Trudno coś na to odpowiedzieć.

Tekst Kataryny to też szerszy temat, blogerka nagle, tyle miesięcy po kampanii obudziła się że jednak trzeba było zrobić inaczej.
    Jasne, ale nie zajmujemy się w tym miejscu Kataryną, tylko voltą PJN w sprawie katastrofy.

Pjn dopiero się organizuje, poczekajmy na ich realne działania, wtedy będzie można oceniać,
    Ja nie mam na co czekać. Z mojej perspektywy to temat zamknięty i, jak parokrotnie wspomniałem, dobrze uzasadnił to Dorn.

póki co są to zarzuty grubymi nićmi szyte,
    Z Twojej perspektywy, bo nadzieje, jakie wobec nich masz przekładają się skrajnie na Twój ogląd sytuacji.

interesujący jest za to wątek z euro, tylko czy masz jakieś źródła do tego?
    Panowie, czy ja w podobnych dyskusjach muszę służyć za wyszukiwarkę? Jest tego wiele, pierwsze z brzegu:

Konstytucja poprawiana pod Unię? Sejm debatował nad przedłożonym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projektem zmian w ustawie zasadniczej.

awiera on rozwiązania wiążące się z członkostwem Polski w UE, a dotyczące m.in. organizacji Narodowego Banku Polskiego.

Prezydent proponuje wprowadzenie do konstytucji nowego rozdziału "10a", zatytułowanego "Członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej".

Projekt zawiera m.in. uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro. Dotyczy organizacji Narodowego Banku Polskiego, w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej. Projekt ma uregulować także procedury ewentualnego wystąpienia Polski z UE i zawiera zasady przyjmowania polskiego stanowiska prezentowanego później na forum UE.

Zgodnie z dotychczasowymi opiniami polityków, zdecydowane poparcie deklaruje PO. Przedstawicielom PSL, SLD i PJN zmiany się podobają, ale chcą dyskutować o szczegółach. PiS zamierza forsować własny, konkurencyjny projekt noweli konstytucji.
    http://www.rp.pl/artykul/2,579153.html

Legionista Awatar Foxx
    zwiekszyli socjal ktory w czasach dekoniunktury odbija sie na finansach. W czasie koniunktury nie zwiekszali deficytu, bo przychody byly duze. Mieli 2 lata zeby sciac wydatki znaczaco, reforma finansow Gilowskiej mialaby wprowadzona dopiero od 2007 i dalej. Czyli prawie 2 lata nic nie zrobili z finansami oprocz zwiekszenia socjalu.

Co zas tyczy sie PO. Gdzie mieli szukac ciecia wydatkow w kryzysie?

zmniejszenie administracji - dramat dla rodzin gdzie bylyby zwolnienia (w kryzysie brak pracy);
    KRUS - nie ma przyzwolenia koalicjanta;
    mundorowki - brak przyzwolenia spolecznego, grozba strajkow;
    itd.

jakie mechanizmy wprowadzili?
    Powoli odechciewa mi się tej dyskusji. Zero konkretów, opinie pozbawione podania źródeł ich podstaw. Odpowiedzi pytaniami na pytania... Najwyraźniej nie sięganie po linki...

Napiszę więc tylko dwie rzeczy. Po pierwsze nie jesteś w stanie poradzić sobie z oczywistą serwowaną przez siebie sprzecznością. Jak napisałem - jeżeli tak rozdęłi socjal, to znaczy, że mocno zwiększyli wydatki. To jest Twój zarzut. Ale w odpowiedzi na bardzo dobre wyniki w kwestii deficytu piszesz, że były one efektem tego, że nie zwiększali wydatków - i skoro nic nie robili, rzucasz dość niezwykłą wizję w ramach, której deficyt w przypadku bierności rządu "sam się zmniejsza"... Toż to piętrowe nieporozumienie.

Druga rzecz 0 odpowiem na to jedno "pytanie na pytanie" - co zrobili. Ano jest pewne pojęcie popularne za rządów Kaczyńskiego, aktualnie nieznane. Kotwica budżetowa. Ale w tym przypadku googlał za nikogo nie będę. Na dobrą sprawę dostosowując się do Twojego sposobu prowadzenia dyskusji, gdy piszesz "tak", powinienem odpowiedzieć "nie" i od razu uznać się za zwycięzcę w takiej wymianie poglądów. Trochę szkoda czasu

Legionista Awatar casual
    Polecam tekst Lisiewicza "Wielkie marzenie chłopaka z Zielonej Góry" o rozmowie T. Lisa z D. Miedwiediewem (najnowsza "GP"), fragment:

Polacy jako naród mogą być dumni. Tomasz Lis, syn naszej ziemi, który tutaj żyje i tworzy, odniósł międzynarodowy sukces. Obszerne fragmenty jego wywiadu z prezydentem Miedwiediewem pokazały cztery ogólnorosyjskie kanały telewizyjne. Lis dowiódł tym samym, że jego warsztat spełnia wszystkie standardy obowiązujące w kraju naszego wielkiego sąsiada. Już dziś mógłby podjąć pracę w państwowych rosyjskich telewizjach Rossija lub RTR. Chętnie pozyskałby go Pierwyj Kanał, mógłby też robić karierę w „Izwiestiach", a nawet „Moskowskim Komsomolcu". I nikt nie zauważyłby różnicy – że to tylko skromny polski chłopak z Zielonej Góry, który miał odwagę spełnić swoje marzenia i być jak wielkie gwiazdy z olbrzymiej Moskwy czy Petersburga.

Niektóre pytania i stwierdzenia, które padły podczas tej rozmowy z ust Lisa:

- „Wydaje mi się, że to pana przesłanie o tym, byśmy, my w Polsce , wy w Rosji, byśmy nie byli zakładnikami historii i przeszłości, jest bardzo ważne..."

- „My znamy stanowisko pana prezydenta w sprawie zbrodni stalinowskich, w Polsce naprawdę z wielką uwagą przypatrywano się debacie w Dumie..."

- „Jest sobotni ranek 10 kwietnia, kiedy dotarła do pana prezydenta informacja o katastrofie samolotu z 96 osobami na pokładzie. Jak pan zareagował, jako prezydent, a jednocześnie po prostu Rosjanin, człowiek?"

- Pana prezydentura w Polsce, w Europie, w Ameryce jest dość powszechnie postrzegana jako szansa na modernizację..."

I na koniec coś mocniejszego:

- „Panie prezydencie, myślę, że mówię w tym momencie w imieniu milionów Polaków, że ta postawa w tamtych dniach i rosyjskich władz i zwykłych Rosjan, objawy życzliwości, współczucia, przyjaźni, że to wszystko zostało zauważone, docenione, potraktowane z wdzięcznością..."

Ostatnio edytowane przez casual ; 16-12-2010 o 15:06
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Administrator Awatar legart
    w zasadzie prawie bez poprawek mogłoby się w latach pięćdziesiatych ukazać....

Uprawnienia umieszczania postów