Strona 741 z 1786 PierwszyPierwszy ... 24164169173173773873974074174274374474575179184112411741 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22,201 do 22,230 z 53570

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Nazgul
    W szoku jestem - Wyborcza popełniła dobry tekst:

http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835...dzi_z_PiS.html

Scenariusz secesji grupy Joanny Kluzik-Rostkowskiej z PiS był gotowy wcześniej. Wychodzenia z partii "uczyli się" od planującego opuścić Platformę Janusza Palikota

W sądzie jest już wniosek o rejestrację stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, które tworzą byli i jeszcze obecni politycy PiS.

Liderką jest wykluczona z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska, a członkami m.in. europosłowie Adam Bielan, Michał Kamiński, Paweł Kowal i Marek Migalski oraz posłowie Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Jan Ołdakowski, Tomasz Dudziński, Lena Cichocka-Dąbkowska, Jacek Pilch, Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak.

Według PAP zainteresowani przystąpieniem do "kluzikowców" są także posłowie PiS Tomasz Górski, Andrzej Walkowiak, Adam Gawęda i Zbysław Owczarski.

- PAP jest bliski prawdy - mówi nam jeden z założycieli stowarzyszenia. Zapewnia, że w grudniu, najpóźniej w styczniu, powstanie w Sejmie nowy klub. Potrzeba do tego co najmniej 15 posłów.

Jak dowiedziała się "Gazeta", jednym z ich pierwszych pomysłów będzie powrót do pomysłu Platformy, by przyciąć finansowanie partii. Tyle że - jak sprawdziliśmy - gdy ten projekt Sejm odrzucał w kwietniu 2009 r., to także głosami m.in. Kluzik-Rostkowskiej i Dudzińskiego.

Jak to robił Palikot

"Gazeta" poznała kulisy powstawania Najważniejsza Jest Polska. - Utworzenie stowarzyszenia to nie była reakcja na wyrzucenie Kluzik-Rostkowskiej - twierdzi nasz rozmówca. - To był plan przygotowany już kilka miesięcy temu. Decyzja o wykluczeniu Joasi tylko to przyspieszyła, wcześniej dysydenci myśleli, że nie będą musieli się tak spieszyć.

O wyjściu z PiS grupa związana z Kluzik-Rostkowską myślała już w sierpniu. Jednym z impulsów były słowa Kaczyńskiego z 4 lipca, po drugiej turze wyborów prezydenckich. Zaapelował, by pamiętać o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, bo "z ich tragicznej, męczeńskiej śmierci wyrósł ten ruch, który doprowadził do dzisiejszego wyniku". W zdumienie wprawiło ich słowo "męczeńska".

Ale tzw. liberałowie rozjechali się na wakacje, a gdy wrócili, okazało się, że z Kaczyńskim porozmawiać nie mogą. - Otaczał go kordon złożony ze Zbigniewa Ziobry, Joachima Brudzińskiego i Adama Lipińskiego. To oni decydowali, kto może z prezesem rozmawiać - opowiada nasz rozmówca z PiS. Jakubiak w wywiadach mówiła potem, że zrobienie sobie wakacji było błędem.

Na przełomie sierpnia i września zaczęli się kontaktować z opuszczającym Platformę Januszem Palikotem. On sam mówił zresztą o tym publicznie: - Już w sierpniu mówili mi, że są zdecydowani przejąć władzę w partii. A jeśli im się nie uda, będą szli swoją drogą.

Z informacji "Gazety" wynika, że na początku września Poncyljusz rozmawiał z Palikotem kilka razy. Były też spotkania z Kluzik-Rostkowską. A jak relacjonuje nam polityk PiS zaprzyjaźniony z dysydentami, ich liderka brała nawet pod uwagę przyłączenie się do Palikota. - Mówiła, że odpowiadają jej jego hasła społeczne (refundacja in vitro i środków antykoncepcyjnych) i pojmowanie roli kobiet. Ale czuła się lojalna wobec ludzi z PiS, którzy chcieliby odejść z partii razem z nią, a nie po drodze im z Palikotem.

Poncyljusz i Kluzik-Rostkowska wypytywali posła PO o jego plan tworzenia partii. I dziś powtarzają jego scenariusz: najpierw stowarzyszenie (bo nie ma ograniczeń w zbieraniu pieniędzy), a potem dopiero ugrupowanie. Interesowały ich też zamawiane przez Palikota sondaże, które miały pokazać, czy jest miejsce dla jego partii. Oni chcieli wiedzieć, czy byłoby miejsce dla ich - centroprawicowej.

Z kolei europosłowie z PiS z myślą o odejściu nie kryli się przed innymi polskimi eurodeputowanymi. Zbigniew Ziobro mówił, że dowiedział się o tym od czeskich europosłów. PiS i czeski ODS są w jednej frakcji w europarlamencie.

Kaczyński: Mamy lepszych

Kluzik-Rostkowska jedzie promować Andrzeja Rozpłochowskiego, kandydata PiS do sejmiku śląskiego. Co na to władze PiS?

Przekonują, że secesja działaczy partii nie zaszkodzi. - Mamy dużą grupę ludzi, świetnie przygotowanych, nie tylko pod względem intelektualnym, ale także moralnym, których chcielibyśmy mieć na listach w 2011 r. Jak się miejsca zwalniają, to oczywiście żałujemy, ale nie będzie kłopotu z umieszczeniem tych naprawdę lepszych - mówił dziennikarzom Kaczyński.

- Jeżdżę po Polsce, spotykam się z działaczami, którzy startują w wyborach. O ile wcześniej byli rozżaleni na prezesa, że wyrzucił Elę Jakubiak, to teraz są wściekli na secesjonistów. Robienie awantury tuż przed wyborami komplikuje życie kandydatom, którzy mówią mi, że dostali od kluzikowców kopa nie powiem gdzie - mówi inny poseł PiS. Nasz rozmówca - choć poglądami jest bliski politykom wychodzącym z partii - zostaje. Czemu? - Nie wierzę w powodzenie tego pomysłu. Co ma ich ponieść? Nawiązanie do przegranej kampanii prezydenckiej i polityki Lecha Kaczyńskiego? Nic z tego nie będzie.
    Mogę napisać tylko tyle: Krzyż na drogę, halabarda w pysk i szkło tłuczone do butów.

Legionista Awatar Z.
    Mamy dużą grupę ludzi, świetnie przygotowanych, nie tylko pod względem intelektualnym, ale także moralnym, których chcielibyśmy mieć na listach w 2011 r. Jak się miejsca zwalniają, to oczywiście żałujemy, ale nie będzie kłopotu z umieszczeniem tych naprawdę lepszych - mówił dziennikarzom Kaczyński.
    Ktoś mógłby na ucho powiedzieć Jarkowi, żeby nie mówił takich rzeczy, bo traci nadszarpniętą wiarygodność. Skoro ma 'naprawdę lepszych' to czemu dawał kampanie prowadzić tym gorszym, tym którzy jeszcze przed katastrofą prowadzili skrajnie szkodliwą działalność.

I druga kwestia czy Pęk jest naprawdę lepszy od Ołdakowskiego? Janowski od Poncyljusza? Postkomunista Wojciechowski od Kowala? Myślę, że to jest kwestia zasadnicza, na którą każdy powinien odpowiedzieć we własnym sumieniu. I wtedy będzie już wiedział czy podoba mu się kierunek w jakim podąża PiS od lat (z przerwą na kampanię prezydencką) czy może woli zamachowców.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar MAYDAY
    "Skandal: Tusk i ministrowie wożą się po kraju i promują PO za nasze pieniądze"

Politycy SLD złożyli w PKW wniosek w sprawie naruszenia przez komitet PO przepisów samorządowej ordynacji wyborczej. Chodzi o to - jak tłumaczyli - że premier Donald Tusk oraz ministrowie jego rządu za publiczne pieniądze jeżdżą po kraju i promują kandydatów Platformy.

- Według nas, Komitet Wyborczy PO złamał zasady finansowania kampanii wyborczej. Codziennie obserwujemy wizyty premiera Donalda Tuska, jego ministrów, całej świty. (...) Cała kawalkada samochodów, całe przejazdy, cała świta Donalda Tuska, łącznie z funkcjonariuszami BOR, finansowana jest z budżetu państwa - mówił na konferencji prasowej szef samorządowego sztabu wyborczego Sojuszu, Tomasz Kamiński.

W swym wniosku politycy Sojuszu przypomnieli z kolei, że - zgodnie z ordynacją wyborczą do rad gmin, powiatów i sejmików województw - "komitetom wyborczym nie wolno przyjmować wartości niepieniężnych, z wyjątkiem nieodpłatnych usług, polegających na rozpowszechnianiu plakatów i ulotek wyborczych przez osoby fizyczne".

Tymczasem - jak napisali autorzy wniosku - w ramach samorządowej kampanii wyborczej, premier odwiedził m.in. województwa lubelskie i podkarpackie. "Podobna sytuacja dotyczy również ministrów rządu Donalda Tuska, którzy biorą udział w spotkaniach wyborczych PO w całym kraju. Istnieje zatem uzasadniona obawa, iż Komitet Wyborczy PO nie finansuje z własnych środków kosztów przejazdów, przelotów, noclegów, wyżywienia dla Pana Premiera oraz jego współpracowników i ochrony BOR, a także kosztów organizacji konferencji prasowych i innych wydarzeń podczas wizyt w trakcie kampanii wyborczej" - czytamy we wniosku Sojuszu.

"To skandal"

W opinii Kamińskiego, robienie kampanii wyborczej za pieniądze podatników to "skandal". Jak dodał lider SLD Grzegorz Napieralski, wszelkie koszty wizyt w ramach kampanii wyborczej SLD pokrywa z funduszu wyborczego partii.

Według niego, podobnie było podczas kampanii wyborczych, które prowadzili Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski. - Kiedy Aleksander Kwaśniewski - urzędujący prezydent ubiegał się o reelekcję zapytaliśmy jako sztab wyborczy PKW, jak rozdzielać wizyty oficjalne od nieoficjalnych. I wtedy PKW jasno i czytelnie powiedziała, że wizyty, które łączą się z konwencjami i spotkaniami wyborczymi, winny być finansowane z budżetu komitetu wyborczego. I tak też robiliśmy - zapewniał szef sztabu Sojuszu.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita zapowiedział, że jeśli PKW podzieli wątpliwości SLD w sprawie finansowania kampanii PO, wówczas być może politycy tej partii (SLD) złożą zawiadomienie do prokuratury.

Premier Donald Tusk odnosząc się do zarzutów SLD o używanie rządowych samochodów i pieniędzy w czasie kampanii powiedział w Niepołomicach, że przyjechał do Krakowa pociągiem.

- Przyznaję się bez bicia, że wczoraj wykorzystałem nierządowy pociąg - mówił premier. Dodał, że podróżował Intercity, więc mógł zobaczyć jak wygląda Dworzec Centralny w trakcie remontu i dworzec w Krakowie. - W samym pociągu nie najgorzej to wyglądało, chociaż toaleta tradycyjnie dostarcza pewnych wrażeń, ale poza tym całkiem nieźle - powiedział szef rządu.

Koordynator kampanii samorządowej PO Andrzej Wyrobiec nazwał zarzuty SLD "banialukami".

- Nasi koledzy z SLD mają jakiś problem sami ze sobą. Próbują robić sobie kampanię kosztem Platformy Obywatelskiej. Niech zażyją aspirynę albo niech udowodnią te banialuki. To jest mój mały komentarz - powiedział Wyrobiec.

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
    http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Ktoś mógłby na ucho powiedzieć Jarkowi, żeby nie mówił takich rzeczy, bo traci nadszarpniętą wiarygodność. Skoro ma 'naprawdę lepszych' to czemu dawał kampanie prowadzić tym gorszym, tym którzy jeszcze przed katastrofą prowadzili skrajnie szkodliwą działalność.

I druga kwestia czy Pęk jest naprawdę lepszy od Ołdakowskiego? Janowski od Poncyljusza? Postkomunista Wojciechowski od Kowala? Myślę, że to jest kwestia zasadnicza, na którą każdy powinien odpowiedzieć we własnym sumieniu. I wtedy będzie już wiedział czy podoba mu się kierunek w jakim podąża PiS od lat (z przerwą na kampanię prezydencką) czy może woli zamachowców.
    Znów gdybologia. Pożyjemy - zobaczymy. I sami się przekonamy, kto był / jest lepszy. W polityce jak w piłce - jesteś tak dobry jak Twój ostatni występ

Legionista Awatar midzi
    Pierwsze sprawdzam już za 3 dni

Ja w sumie żyję bardziej swoimi lokalnymi wyborami ale ciekawi mnie jak wypadną w szczególności PSL i PiS. Pierwsza partia stoi na rozstaju dróg i słaby wynik w wyborach będzie zbliżał ją do końca bytu parlamentarnego, a PiS jak PiS zaskoczy nas pozytywnie albo negatywnie. Kto go tam wie.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 18-11-2010 o 17:19

Jeśli PIS powtórzy w sejmikach wynik z poprzednich wyborów będzie można mówić o sukcesie tej partii. Każdy gorszy wynik to porażka, co i tak nie zmienia faktu że porażka ta nie przesądza o tym że obecny kurs jest zły czy dobry bowiem miesiąc czasu to zbyt mało by kogokolwiek rozliczać z wyników
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

JKM czy HGW ?

APEL
    Moto:

„Chcesz mieć z Polski Amerykkę

Głosuj na Korwina-Mikke!”

Teraz Twój ruch

Platforma Obywatelska obiecywała obniżyć podatki i uprościć życie ludziom. Zamiast tego zajęła się walką z dopalaczami, kastrowaniem pedofilów, paleniem papierosów we własnych lokalach (!!) – a podatki... podniosła.

Oto „liberalizm” w wykonaniu oszustów.

W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) podniosła opłatę za użytkowanie wieczyste gruntów. W niektórych

dzielnicach stolicy ten wzrost sięgnął 2000%! Wiele osób nie stać na takie opłaty. A Rada Warszawy, w której rządzi koalicja PO-SLD, na ostatniej sesji podwyższa podatki od nieruchomości i środków transportu! A p.Wojciech Olejniczak (SLD) zapewnia, że On je obniży!!

„Liberalna” PO chce wyrzucić całkowicie kierowców z centrów miast. Proszę sobie wyobrazić Nowy Jork czy Cincinatti, które chciałyby wyrzucić samochody z ulic, albo zabrać pół jezdni na „bus-pasy”, powodując gigantyczne korki!! Taki zarząd miasta nie przetrwałby trzech dni!

Pieniądze zamiast na metro idą na przerażającą biurokrację (roczny koszt jej działalności jest równy kosztowi jednego mostu) i na budowę tramwajów-zawalidróg. PO nie robi nic, by zmusić PKP do uruchomienia przejazdów kolejowych między Grochowem, a Targówkiem, między Ochotą a Wolą, we Włochach – i wyegzekwować ogromne odszkodowanie za ich bezprawne zamknięcie. Z uwagi na miłość PO do Niemiec, Platforma nie występuje o ogromne odszkodowanie za budynki zniszczone na polecenie Adolfa Hitlera już po kapitulacji Powstania – a więc nie będące „zniszczeniami wojennymi”.

Miasto nie oddaje właścicielom ich gruntów, bo woli... do nich dopłacać!! Dzięki czemu ma pretekst by utrzymywać kolejną hordę urzędników pasących się na cudzych gruntach!!

I tak wyglądają całe rządy Platformy Obywatelskiej, która woli bez żadnego zażenowania sięgać do kieszeni Polaków.

Możesz już teraz to zacząć zmieniać. W wyborach samorządowych wystartował Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkegto. Ma on zupełnie inną wizję państwa niż prezentowana przez „Bandę Czworga”: układ PO-PiS-SLD-PSL, który zadłużył Polskę na setki miliardów.

To wizja państwa silnego gospodarczo – jak Stany Zjednoczone sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie to obywatel

decydował o tym na co chce wydać swoje pieniądze - a nie urzędnik rządowy, miejski, czy brukselski.

Teraz masz wreszcie wybór.

Teraz czas na Twój ruch.

Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego.

Nasi kandydaci startują m.in. do sejmików wojewódzkich.

Mamy również kandydatów na prezydentów miast:

Janusz Korwin-Mikke (Warszawa)

Stanisław Żółtek (Kraków, były v-prezydent)

Waldemar Rajca (Radom)

Masz wybór. Ale sytuacja na tej szachownicy jest prosta:

21 listopada WYBIERZ WŁAŚCIWY RUCH.

Sztab RW Janusza Korwin-Mikkego

Cytat Zamieszczone przez Duma Stolicy Zobacz posta
    Praktycznie cała Warszawa jest bez nich, u mnie też ich nie ma

mam pytanie do antyPO'owcow bo takich widzę tu sporo, co ta partia robi źle?
    - proszę nie pytać przewrotnie 'co robi dobrze'
    - nie odpowiadać 'jak może robić coś źle jak nic nie robi'

Pytam serio, tak z ciekawości - może ktoś mnie do nich zrazi.
    1) Widelec
    2) ...
    3) ...

edit: "może ktoś mnie do nich zrazi" nie - nie jestem ich fanem, te całe polityczne bagno mam gdzieś
    Zaznaczam że ja nie jestem antypowcem, ani propeowcem, ani nawet propisowcem. Mam przyjaciół w obu tych partiach, w najbliższych wyborach na burmistrza Pruszcza zagłosuję na Wróbla z PO, zaś do Sejmiku na Filipa Stankiewicza z PiS. Tyle tytułem wstępu teraz odpowiem co mi się nie podoba w tej partii i dlaczego w wyborach centralnych nie mogę na nią ponownie(tak w 2005 roku głosowałem na PO) zagłosować:

1. Reakcja na przegrane wybory w 2005 roku, wycofanie się z projektu reformacji Polski pod szyldem "POPiS" w imię prywatnych ambicji Tuska i Schetyny
    2. Uderzanie w dobre imię Polski w latach 2005-2007(wypowiedzi poszczególnych polityków PO poza granicami kraju, alarmowanie Europy widmem "kaczyzmu")
    3. Ostry zwrot w lewo, z partii konserwatywno liberalnej PO przechodzi na pozycję socjaldemokratyczne, wycinka konserwatywnych struktur partii.

To tyle jeśli chodzi o sprawy ogólne

1. Zaniechanie większości reform w duchu liberalnym
    2. Kupno spokoju społecznego kosztem samorządów(vide. pielęgniarki, nauczyciele).
    3. Sprowadzanie wieloma wypowiedziami głowy państwa do poziomu bruku
    4. Rewizja polskich ambicji międzynarodowych
    5. Wstrzymanie reformowania sił zbrojnych
    6. Przekupienie prywatnych mediów(patrz. podatek prasowy)
    7. Wycofanie się ze stosowania budżetu zadaniowego
    8. Kreatywna księgowość przy obliczaniu deficytu
    9. Cyniczne wykorzystanie turnieju Orlika
    10. Śledztwo smoleńskie
    11. Sprawa krzyża
    12. Sprowadzenie kilku wizyt głowy państwa do rangi "prywatnych wycieczek"
    13. "Widelec" oraz późniejsze wypowiedzi
    14. Stały atak na związki zawodowe

Tyle. Z tymże piszę to na szybko
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar KBK
    Dodałbym do tego wszystkiego dla mnie osobiście fundamentalna sprawę zamachu na IPN, jednej z niewielu instytucji które działały tak jak powinny.

Jest to zamach na politykę historyczną oraz tradycję niepodległościową które po tym co nasz kraj przeszedł w XX wieku są czymś bardzo istotnym.

Na pewno nie będę głosował na partię która to lekceważy, dla której są to sprawy drugo bądź trzeciorzędne czy wręcz niewygodne.

karakan
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Karakan nie warto, nie dawaj się sprowokować Piknikowi. Na takim niskim poziomie jaki prezentuję przy prowokacjach, Piknik czuję się jak ryba w wodzie i Cię pokona doświadczeniem. Ma wtedy możliwość uciec od dyskusji przy braku argumentów, nie ułatwiaj mu.
    Nie no dlatego nie mam zamiaru mu odpisywać.Z drugiej strony należy mu współczuć.Traktować jak cukrzyka czy chorego na żółtaczkę.Po takiej manipulacji jakiej gość został poddany, to powinien dostawać rentę.

Z mojej strony ignor, bo to szkoda czasu.

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

deficyt budżetowy WWA z ~200mln PLN w 2008 poszybował do ponad 2,2mld PLN w tym roku, wpływy budżetowe na lata 2010-2014 mają być o 4mld PLN niższe niż przewidywano, ale nie, jest zajebiście.
    "wysoki poziom absorpcji środków unijnych jest możliwy dzięki wykorzystywaniu przez miasto środków z emisji obligacji oraz kredytów pochodzących z międzynarodowych instytucji finansowych. Zapewniają one wymagany udział własny w projektach korzystających ze wsparcia UE oraz prefinansowanie inwestycji z własnych środków do momentu uzyskania refundacji poniesionych wydatków."
    źle że budują?

w ciągu 2 lat dochody zwiększyły się o.......0,4%, a deficyt jedynie 8,5krotnie-ponad 850%, ale to nic w dalszym ciągu jest super
    "Negatywny wpływ spowolnienia gospodarczego nałożył się na szczególnie dotkliwe dla stolicy ograniczenie z początkiem 2009 r. stawek podatku PIT z trzech - 19, 30 i 40 proc. do dwóch - 18 i 32 proc. Ma to związek z wyższym niż w kraju udziałem dochodów od podatników plasujących się w obowiązujących do końca 2008 r. wyższych progach podatkowych."
    czy to wina HGW czy PO?

co do wydatków to w budżecie na 2010 są one niższe m.in w następujących dziedzinach
    - edukacja
    - służba zdrowia
    - bezpieczeństwo
    - kultura
    - gospodarka nieruchomościami
    na inwestycje bedzie 3,4mld

natomiast o 25% wzrosły wydatki na promocję miasta!!!!
    bycia stolica kultury w 2016, promowanie przed Euro 2012, przyciaganie turystow a co za tym idzie gotowki to źle? Zreszta jak tu jest nominalna skala wzrostu?
    ty zamiast jakichkolwiek konkretów wklejasz jakieś ulotki wyborcze HGW z których gówno wynika.
    skoro czytac Ci sie nie chcialo to Ci powiem co tam bylo, pelen wykaz inwestycji realizowanych i zrealizowanych przez 4 lata rzadow HGW.
    Piszesz jakieś brednie o tym, że Bielecki będzie pobierał opłaty za wjazd na wiadukt, tylko trzeba było napisać nie 5pln ale 1500 sens ten sam ale lepiej wygląda.
    jakie brednie? Bielecki wyraznie powiedzial ze chce zbudowac obwodnice srodmiejska w 2 lata za 1 mld zlotych w ppp. Na czym ten prywatny inwestor mialby zarabiac budujac wiadukt?
    Ostatnio edytowane przez Piknik z Poludniowej ; 18-11-2010 o 19:26

Legionista Awatar Jaco
    Jeśli ktoś chce się pośmiać, to niech wklei sobie cytaty, które wrzucił leming i sprawdzi, z jakiego dokumentu pochodzą.

Masz jeszcze raz mądralo i napisz, co z tego zostało zrealizowane:

http://sites.google.com/site/gronkie...rczy-2006-2010

Potem wylicz z tego procent i wyjdzie ci mniej więcej ile Hanka zrealizuje z tego co obiecuje.

No i napisz, bo ciekaw jestem, jak partia Hanki głosowała w sprawie owych stawek PIT.

Cytat Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
    jakie brednie? Bielecki wyraznie powiedzial ze chce zbudowac obwodnice srodmiejska w 2 lata za 1 mld zlotych w ppp.
    Cytacik można prosić?
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 18-11-2010 o 19:48
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar SPQR
    "wysoki poziom absorpcji środków unijnych jest możliwy dzięki wykorzystywaniu przez miasto środków z emisji obligacji oraz kredytów pochodzących z międzynarodowych instytucji finansowych. Zapewniają one wymagany udział własny w projektach korzystających ze wsparcia UE oraz prefinansowanie inwestycji z własnych środków do momentu uzyskania refundacji poniesionych wydatków."
    źle że budują?
    Piknikuś, tak to Gierek budował. I co dobrze wyszło? Jeśli myślisz że tak, to współczuję ... .

UB, SB, FB - co następne?

Legionista Awatar casual
    Oglądałem dzisiejszą debatę na TVN Warszawa. Chyba sensowniejszego ruchu niż ten z Bieleckim PiS nie mógł poczynić. Klasa człowiek. Mnie przekonuje. Taki Olejniczak to przy nim w najlepszym wypadku niekompetentny chłystek (głowny agrument Olejniczaka w debacie brzmiał mnie więcej: "zróbmy wszystko, zeby PiS i agenci CBA nie wrócili do władzy").

Przecież wiadomo, że Napieralski rzucił tego gogusia na Warszawę, żeby łatwiej go było potem odstrzelic. Olejniczak to jest Panna Nikt.
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

karakan
    Guest
    Przy okazji:

Miałem ostatnio okazję rozmawiać z pracownikiem TVN i usłyszałem od niego : "My to się w TVN-nie zastanawiamy czyja to jest już stacja , bo napewno coraz mniej polska."

Podobno coraz więcej stanowisk na wysokim szczeblu jest obstawionych przez Niemców czy Austriaków.

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Oglądałem dzisiejszą debatę na TVN Warszawa. Chyba sensowniejszego ruchu niż ten z Bieleckim PiS nie mógł poczynić. Klasa człowiek. Mnie przekonuje. Taki Olejniczak to przy nim w najlepszym wypadku niekompetentny chłystek (głowny agrument Olejniczaka w debacie brzmiał mnie więcej: "zróbmy wszystko, zeby PiS i agenci CBA nie wrócili do władzy").
    ja widzialem tylko krzykacza w Bieleckim co nie odpowiedzial na zadne pytanie na temat, zawsze cos znalazl innego na jezyku. Napieralski dno telewizyjne, niech zrobi sobie reality show tak sie slini do kamery. Hanka stonowana i rzeczowa jak zawsze. realna.

Legionista Awatar TNTP
    nic dziwnego, tvn jest w ostrej dupie finansowej, a zagraniczna kadra na wysokich stanowiskach to wbrew pozorom ważki argument podczas negocjacji z zagranicznymi bankami. zresztą poziom/fachowość polskich graczy na rynku medialnym woła o pomstę do nieba, szczególnie jeśli porównamy je z ich wymaganiami finansowymi (dotyczy przede wszystkim TVN, potem TVP, a na końcu POLSAT)

co do postu Piknika, to co to piszesz to jedna strona medalu i duże uproszczenia/przekłamania "bycie stolicą kultury w 2016" masz zdolności profetyczne
    więcej napisze jutro bo mnie czas gonipzdr
    Lieber tot als rot!!

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Cytacik można prosić?
    wiem wiem to nie Gazeta Polska a GW ale zawsze cos:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...odmiejska.html

Administrator Awatar arczi
    Widać było dziś wyraźnie, że Bielecki nie jest politykiem z krwi i kości. Gubił się trochę w tych gierkach na słówka i kąsanie po kostkach, w których pewny Olejniczak wydawał się brylować. Wojtuś podszedł do tej debaty najbardziej emocjonalnie. Widać że postawił wszystko na jedną kartę, jakby ta walka była o jego polityczne być albo nie być (i faktycznie tak chyba jest). Przegrał w moich oczach właśnie poprzez swoją agresję, kąśliwe uwagi i wręcz batalistyczne kwestie "godne" Sejmu, a nie Ratusza.

Według mnie debatę wygrała (niestety) nieznacznie, ale jednak, Hanka. Aktualnej Prezydent było zdecydowanie najłatwiej. Przynajmniej jeśli chodzi o argumenty i wyczucie. Żyje sprawami miasta od lat. Umiała się odnieść do każdego zarzutu i tematu. No i przede wszystkim robiła to ze spokojem.

Bardzo ciekawy Bielecki, przede wszystkim pod kątem charyzmy i mentalności, jako bezpartyjny architekt z namaszczenia PiS, ma ten problem, że w oczach wyborców... jest właśnie z PiS. Jeśli górą wezmą (a wezmą na bank) ogólnopolityczne naleciałości i poglądy polskiego społeczeństwa na aktualną scenę polityczną w kraju, to PiS kogo by nie wystawił, i tak przegra. Chyba że... chyba że frekwencja będzie wyjątkowo niska. Tu jedyna szansa dla Bieleckiego. I będę mu kibicował. Bo co mi zostało...

Osobiście przewiduję zdecydowane zwycięstwo Hanki już w pierwszej turze.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar casual
    Debaty całej nie oglądałem (tylko drugą część, początek przegapiłem), ale w końcówce moim zdaniem nieznacznie wygrał Bielecki. A na prymitywne odzywki Olejniczaka reagował w miarę spokojnie i z żartem. Takie wrażenie odniosłem i nie mówię tego jako osoba jakoś tam utożsamiająca się tak z Bieleckim jak i ze środowiskiem, które go poparło.

Cytat Zamieszczone przez arczi
    Bardzo ciekawy Bielecki, przede wszystkim pod kątem charyzmy i mentalności, jako bezpartyjny architekt z namaszczenia PiS, ma ten problem, że w oczach wyborców... jest właśnie z PiS. Jeśli górą wezmą (a wezmą na bank) ogólnopolityczne naleciałości i poglądy polskiego społeczeństwa na aktualną scenę polityczną w kraju, to PiS kogo by nie wystawił, i tak przegra. Chyba że... chyba że frekwencja będzie wyjątkowo niska. Tu jedyna szansa dla Bieleckiego. I będę mu kibicował. Bo co mi zostało...
    Pełna zgoda. Niestety taka jest rzeczywistość.

Administrator Awatar Raffi
    ja widzialem tylko krzykacza w Bieleckim co nie odpowiedzial na zadne pytanie na temat, zawsze cos znalazl innego na jezyku. Napieralski dno telewizyjne, niech zrobi sobie reality show tak sie slini do kamery. Hanka stonowana i rzeczowa jak zawsze. realna.
    Mam wrażenie, że nie oglądałeś dzisiejszej debaty

Faktycznie, nie będę oryginalny jeżeli powiem, że najsłabiej wypadł Olejniczak, ze swoją agresją na pograniczu chamstwa... Hanki nie udało się nikomu poważnie przycisnąć ani wyprowadzić z równowagi, zyskać pewnie nie zyskała, ale też i raczej i nic nie straciła, a o to w końcu jej chodziło.
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Raffi Zobacz posta
    Mam wrażenie, że nie oglądałeś dzisiejszej debaty

Faktycznie, nie będę oryginalny jeżeli powiem, że najsłabiej wypadł Olejniczak, ze swoją agresją na pograniczu chamstwa... Hanki nie udało się nikomu poważnie przycisnąć ani wyprowadzić z równowagi, zyskać pewnie nie zyskała, ale też i raczej i nic nie straciła, a o to w końcu jej chodziło.
    moj blad, sorry

Legionista
    wiem wiem to nie Gazeta Polska a GW ale zawsze cos:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...odmiejska.html
    Piknik, ale podważasz koszt? tempo? czy budowę w ramach PPP?

Najłatwiej powiedzieć się nie da i wyśmiać i dalej kisić się. Skoro łyknąłeś propozycję Cudu Tuska, czemu tak trudno Ci uwierzyć, że można zbudować parę wezłów drogowych w dwa lata?

Link przedstawia przebudowę wypasionej krzyżowki od podstaw. Pracę rozpoczeły się w lutym 2009, samochody korzytały z niej już w lipcu 2009

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=39501808

Da się z punktu widzenia technologii ? Da się. Owszem w Polsce jest opór administracji. Można albo przyjąć postawę PO (nie da się) i stworzyć zakład pracy chronionej z administracji miasta (mój poprzedni wpis) lub też spróbować to zmienić.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
    Znów gdybologia. Pożyjemy - zobaczymy. I sami się przekonamy, kto był / jest lepszy. W polityce jak w piłce - jesteś tak dobry jak Twój ostatni występ
    Sranie w banie. Można porównywać osiągi Pęka, Kurskiego i Kowala, ale nie można Pęka i Ołdakowskiego. Wszyscy umrzemy, a Muzeum będzie stało. Nawet jeżeli Ołdakowski przejdzie do PO czy Bóg wie gdzie (wykluczam SLD) to nie zmieni to faktu, że był szefem największej perełki ostatniego 20lecia.

Powtarzając się - jego odejścia nie można rozpatrywać w kategoriach parcia na szkło, kariery, celebryki.

Cytat Zamieszczone przez Najnowszy Mazurek
    Schadzka pod kinem Moskwa

To się teraz dowiemy o nich wszystkich prawdy. Lepiej późno niż wcale, więc cieszyć się wypada.

Po tym, jak dla secesjonistów skończył się tydzień darmowych wizyt na kozetkach w TVN i w przychodni ogólnej przy ul. Czerskiej, za diagnozowanie wzięli się medycy bardziej doświadczeni, wychowani w starej szkole, hołdujący zasadzie, że lekarstwo nie może być smaczne i w ogóle musi boleć.

Najpierw jednak głos zabrał Pierwszy Lekarz, który oznajmił, że Kluzik-Rostkowska i Jakubiak w zasadzie nie są już nawet ładnymi buziami. Zapewne kiedy to mówił, był na silnych lekach, bo teraz mu się obie panie nie z twarzami, ale z obuwiem kojarzą. W każdym razie skojarzenie zostało zakonotowane i do pracy zabrali się chirurdzy z galanterią szewca. Ale nie pora na delikatność, gdy mamy do czynienia z ludźmi z nizin społecznych wychowanymi na podwórkach. Czegóż to my się teraz o nich dowiadujemy!

Wiemy już, że Kowal z Kamińskim zjedli kolację z jakimś Ukraińcem, który sprzedał Ukrainę Ruskim, bo jest kagiebistą. Nie jest jasne, czy Kowal z Kamińskim mu w tej transakcji pomagali, czy też obrotny kagiebista ma teraz zamiar ich z kolei opchnąć Kremlowi, ale odpowiednie służby już się tym zajmują. Nie chcemy ich wyręczać, ale czy przypadkiem kilka dni temu widziano Kowala kilkaset metrów od redakcji “Nie”? Czy prawdą jest, że odbierał stamtąd instrukcje od Urbana i człowieka, którego nazwisko w tym felietonie nigdy nie padnie? Tłumaczenia Kowala, że mieszka nieopodal, są kompletnie niewiarygodne i tylko go pogrążają, bo teraz już wiemy, czemu zamieszkał koło kina Moskwa.

Lada dzień okaże się, że ci wszyscy muzealnicy z Ołdakowskim na czele tak naprawdę zamierzali zbudować mauzoleum żołnierzy Armii Czerwonej i tylko interwencja Andrzeja Urbańskiego w ostatniej chwili zniweczyła te plany. Zresztą, wyobraźnia felietonisty i tak nie dorówna pomysłom dworzan prezesa.

Mogę tylko, zupełnie za friko, podrzucić im pomysł, jak ocieplić wizerunek Jarosława Kaczyńskiego skuteczniej niż czerstwymi spotami. Trzeba by go w tym całym PiS zawiesić. No, chłopaki, do dzieła! To działa.

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Jeśli PIS powtórzy w sejmikach wynik z poprzednich wyborów będzie można mówić o sukcesie tej partii. Każdy gorszy wynik to porażka, co i tak nie zmienia faktu że porażka ta nie przesądza o tym że obecny kurs jest zły czy dobry bowiem miesiąc czasu to zbyt mało by kogokolwiek rozliczać z wyników
    1. Nie miesiąc tylko praktycznie wszystko od 4 lipca.
    2. Liczę, że beton będzie rozliczony równie sympatycznie jak autorzy najlepszej kampanii PiS od lat. Taki żarcik, wiadomo, że BMW nie zostanie tak rozliczone
    3. Oby nie powtórzył.

Bielecki chce budować muzeum komunizmu/socjalizmu? Chociaż nie wątpie, że znajdą się tacy co będą przekonywać, że to dobry plan
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 19-11-2010 o 02:54
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiem, czy dobry, ale jesteśmy chyba ostatnim krajem z dawnych demoludów, w którym podobnej placówki nie ma. Przykład:

http://www.muzeumkomunismu.cz/

Co do Ołdakowskiego zaś, powtórzę - zrobił zajebistą rzecz, co nie znaczy, że jego ruchy polityczne przestały podlegać ocenie.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Sranie w banie. Można porównywać osiągi Pęka, Kurskiego i Kowala, ale nie można Pęka i Ołdakowskiego. Wszyscy umrzemy, a Muzeum będzie stało.
    Hehe Jak powiedział w Komandosach z Nawarony saper Miller jeszcze człowiek nie zbudował takiego mostu którego by drugi człowiek nie dał rady wysadzić. A poza tym patrz u Foxxa powyżej. Chcesz miać tak:

http://plfoto.com/zdjecie,szukaj,Zm%...a,1464460.html

??

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Piknik, ale podważasz koszt? tempo? czy budowę w ramach PPP?

Najłatwiej powiedzieć się nie da i wyśmiać i dalej kisić się. Skoro łyknąłeś propozycję Cudu Tuska, czemu tak trudno Ci uwierzyć, że można zbudować parę wezłów drogowych w dwa lata?
    z technologicznego jak najbardziej sie da. Ale nie za te pieniadze i nie w tym czasie z punktu administracyjnego. Pal licho pieniadze, trzeba usprawnic ruch w Wawie wiec mozna sypnac groszem (moze Bielecki znajdzie). Ale administracja jest nie do przejscia w 2 lata. Same wywlaszczenia zajma 2 lata, do tego srodowiskowe i inne. To jest po prostu nie realne i mi jako laikowo budowalnanemu tak sie wydaje co zreszta zostalo potwierdzone przez specjalistow, ktorzy delikatnie mowiac wysmiali pomysl.
    Rzucac hasla mozna, ale niech one beda chociaz w czesci realne.

Legionista Awatar midzi
    JKM liczy na głosy kibiców Legii
    http://www.youtube.com/watch?v=P5xg22knekM&feature=sub

Bez autostrad nie będzie prosperity

Ograniczenie wydatków na budowę dróg da co prawda szybkie oszczędności w budżecie, ale jest też najlepszą metodą na powstrzymanie wzrostu gospodarczego

Rząd przewiduje zmniejszenie nakładów na budowę dróg i autostrad mniej więcej o jedną trzecią. Z planów wynika, że po 2012 roku strumyk finansujący te inwestycje prawie całkiem wyschnie. Tymczasem budowa nowoczesnych dróg była dotąd jedną z silnych stron rządu Donalda Tuska. W porównaniu z poprzednimi ekipami skala i tempo robót wydawały się imponujące. Była więc szansa na to, że w ciągu kilku lat uda się przyłączyć Polskę do Europy nie tylko geograficznie i politycznie.
    Ale budowa nowoczesnych dróg to nie tylko symbol postępu cywilizacyjnego. To także tworzenie infrastruktury przyciągającej zagranicznych inwestorów, którzy zakładają tu przedsiębiorstwa i zatrudniają pracowników. Co ważne – te budowy dawały pracę wielu firmom i w dużej mierze były finansowane przez fundusze europejskie. Gdyby nie inwestycje opłacane z pieniędzy unijnych, Polska prawdopodobnie nie przeszłaby suchą nogą przez światowy kryzys ekonomiczny.
    Teraz rząd chce z tego wszystkiego zrezygnować. Kolejny raz, zamiast przeprowadzać mniej lub bardziej bolesne reformy wydatków bieżących, rezygnuje z rozwiązań, które zdecydują o naszej przyszłości.
    W 2007 roku rząd Tuska obejmował władzę w sprzyjających okolicznościach – wysoki wzrost gospodarczy, koniunktura, która pomogła przetrwać światowy kryzys, dobra sytuacja demograficzna. Dysponowaliśmy znacznym potencjałem. Teraz, gdy trudności zaczynają się piętrzyć, rząd chce korzystać z rezerw. Zużywa już Fundusz Rezerwy Demograficznej. Pożycza na potęgę, wykorzystując fakt stosunkowo niskiego dotychczasowego zadłużenia. Szczęśliwie odstąpił od pomysłu likwidacji funduszy emerytalnych.
    To nie jest dobra droga. Rząd powinien zmienić filozofię – najpierw trzeba myśleć o gospodarce, aby dzięki jej rosnącej efektywności finansować wydatki socjalne. Odwrotna kolejność do niczego dobrego nie prowadzi.

http://blog.rp.pl/jablonski/2010/11/...ie-prosperity/
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Uprawnienia umieszczania postów