Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Z.
    Legionista
    • 08.2006
    • 7771

    Zamieszczone przez Foxx
    Ciekawy tok myślenia. Gość podpalił dom i gdy nienaruszony został tylko pawlacz na pierwszym piętrze, zdecydował się ugasić pozar, więc jest git strażakiem... Skrzydło konserwatywne miałoby na kongresie (a więc później w PiS) nieporównywalnie silniejszą pozycję, gdyby nie cały ten cyrk.

    Cóż, jak napisałeś, każdy ma prawo do swojej opinii
    Końcówka mojego drugiego zdania i całe trzecie jasno wskazuje, ze dokonałem oceny sytuacji przez pryzmat dzisiejszego wydarzenia. Lepiej, ze został, bo gdyby odszedł to byłaby prawdziwa tragedia. A tak udało się chociaż troche to skrzydełko uratować. Wątłe jak cholera, ale jednak istnieje. A gdyby odszedł, podejrzewam, ze zostałąby wytworzona taka atmosfera (ze w PiS sami BMW), ze nie byłby o czym gadać. Jeszcze walczą. Co nie zmienia faktu, ze wybór Gosiewskiego na szefa jasno oznacza, ze wiekszośc PiS jest o kant dupy potłuc.

    Pozdro
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

    Komentarz

    • Foxx
      Legionista
      • 08.2003
      • 12030

      Akurat Gosiewski szefem klubu był dobrym. I na tym powinna skońćzyć się jego kariera - żadnych funkcji w administracji państwowej, a jeżeli już - z banem na media.

      Natomiast Zalewski moim zdaniem został właśnie dlatego, że poparł go tylko Ujazdowski. A konserwatywnych-liberałów w PiS jest trochę więcej, że wspomnę Aleksandrę Natalli-Świat. Jak przyjeli postępowanie P.W. wyborcy PiS, możesz zaobserwować w komentarzach do notki na moim blogu. A na orbicie PO znaczyłby 0,5 tego, co Gowin, czyli wchodzimy w wielkości po dwóch zerach po przecinku.

      Ano pozdro
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz

      • Foxx
        Legionista
        • 08.2003
        • 12030

        Napiszę tak - zbliża sie kongres, na którym miało być "liczenie szabel". Michał Kamiński z Bielanem sugerowali J. Kaczyńskiemu "zwrot ku centrum", co musiałoby premiować konserwatystów (vide pozostanie Zalewskiego na funkcji wiceprezesa PiS tuz przed wyborami). Napisałem u siebie na blogu (aktualna notka), jakie było moje stanowisko wobec niego wcześniej i jakie jest dzisiaj. Dał się PO podpuścić jak dzieciak, a jego decyzję - moim zdaniem - zmienił fakt, iż pozostali ludzie z jego frakcji (poza Ujazdowskim) popukali się w głowę.

        Nie podobają mi się dzisiejsze "porządki" w PiS, ale ktoś kto przed kongresem podkłada minę pod jego część konserwatywną (własną!) w imię jakichś własnych ambicji jest bardziej szkodliwy, niż Gosiewski (otwarcie zwalczający konserwatystów i forsujący biernych, miernych, ale wiernych).

        A młodzi, "bardziej liberalni", trzymają się mocno - wystarczy spojrzeć na szefa warszawskiego PiS (dawniej UPR).

        Napisał to od zawsze bezpartyjny, zawsze głosujący.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz

        • crolick
          Legionista
          • 05.2003
          • 5812

          Zamieszczone przez Foxx
          A młodzi, "bardziej liberalni", trzymają się mocno - wystarczy spojrzeć na szefa warszawskiego PiS (dawniej UPR).
          Mówisz o Wojterze?!

          Komentarz

          • Foxx
            Legionista
            • 08.2003
            • 12030

            O czym Ty piszesz? Wojtera kandydował z list PiS, nie zajmując najmniej wpływowych stanowsk w tej partii.

            Marek Makuch

            jest liderem PiS w radzie miasta i wiceprzewodniczącym partyjnej komisji rewizyjnej. PiS-owską legitymację ma od 2002 r. wcześniej działał w stowarzyszeniu KoLiber i UPR, po 1989 r. był zwolennikiem Okrągłego Stołu i Lecha Wałęsy.
            Nie uważa pan, że polityk nie powinien szukać dodatkowych profitów? Tymczasem model: stanowisko w partii albo wpływy w partii, rada nadzorcza albo spółka jest powszechny.

            - Trudno mi to komentować. Powiem tyle: jesteśmy pod stałym ostrzałem i nawet się nas nie usiłuje zrozumieć. Dziennikarze mają konkretną tezę: uderzyć w PiS. A istota sprawy polega na tym, czy chce się drenować majątek publiczny, czy przychodzi się po to, by go ratować.

            Oglądała pani "Żywot Briana"?

            Dlaczego pan pyta?

            - Jest tam taka fajna scena: Ludowy Front Judei obraduje: "Co Rzymianie zrobili dla nas? - Co? - Akwedukty. - No tak, zgadza się. - Kanalizację. - Drogi. - Wiadomo, że drogi. - Nawadnianie. - Prawo. - Medycynę. -Edukację. - Też prawda. - Bezpieczeństwo. - Jest porządek, a tutaj to nie jest łatwe. - A oprócz tego co takiego dla nas zrobili?".

            Czyli porównuje pan PiS do rzymian?

            - Tak możemy to ująć.


            Dla mnie, dobry jest
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz

            • Pawełek
              Legionista
              • 10.2003
              • 898

              Jest tam taka fajna scena: Ludowy Front Judei obraduje: "Co Rzymianie zrobili dla nas? - Co? - Akwedukty. - No tak, zgadza się. - Kanalizację. - Drogi. - Wiadomo, że drogi. - Nawadnianie. - Prawo. - Medycynę. -Edukację. - Też prawda. - Bezpieczeństwo. - Jest porządek, a tutaj to nie jest łatwe. - A oprócz tego co takiego dla nas zrobili?"
              Cudowne

              Słyszałem to z miesiąc temu w „Trójce”. Być może nadawał właśnie ten gość.

              Doprawdy, bliskie geniuszu…

              OLD FASHION MAN CLUB

              Komentarz

              • Raffi
                *****istrator
                • 05.2003
                • 13553

                Makuch ma u mnie poważny minus, ale raczej pozapolityczny Dlatego nie martwiłem się kiedy nie wszedł do Sejmu
                podpis cyfrowy <--------
                ================
                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                Komentarz

                • Foxx
                  Legionista
                  • 08.2003
                  • 12030



                  Rządu jeszcze nie ma, a wiemy coraz więcej

                  Chlebowski: podatek Belki nie zniknie tak szybko
                  (RMF FM/15.11.2007)
                  W przyszłym roku bankowe oszczędności Polaków i zyski kapitałowe będą nadal opodatkowane, słynny podatek Belki nie zniknie - podaje radio RMF FM.

                  Za względu na rzeczywistość budżetową i poważne konsekwencje, wynikające z likwidacji tego podatku, uważam, że realnym jest rok 2009 - powiedział RMF FM szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

                  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że także przyszły minister finansów Jacek Rostowski nie chce zniesienia podatku Belki już od przyszłego roku.


                  Oczywiście "rzeczywistość budżetowa" i "poważne konsekwencje" przed wyborami wyglądały zupełnie inaczej... Co to ja pisałem o "3 x 15" jakiś czas temu?
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                  Komentarz

                  • Fizi
                    Legionista
                    • 03.2004
                    • 8061

                    Na cud gospodarczy podobny jak w Irlandii na razie nie mamy co liczyć. - Mamy inne warunki niż Irlandczycy - powiedziała w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na ministra rozwoju regionalnego.
                    jak to ?
                    "No pasaran!" ???

                    HEMOS PASADO !!!

                    Komentarz

                    • Pawełek
                      Legionista
                      • 10.2003
                      • 898

                      Zamieszczone przez Fizi
                      jak to ?
                      Fundamenty marketingu:

                      „Cudów nie ma – jest reklama!”

                      Pamiętasz?
                      OLD FASHION MAN CLUB

                      Komentarz

                      • legart
                        Administrator
                        • 05.2003
                        • 9680

                        Zamieszczone przez Fizi
                        Na cud gospodarczy podobny jak w Irlandii na razie nie mamy co liczyć. - Mamy inne warunki niż Irlandczycy - powiedziała w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na ministra rozwoju regionalnego.
                        jak to ?
                        bo nie jesteśmy wyspą

                        Komentarz

                        • Q_(L)
                          Administrator
                          • 05.2003
                          • 3538

                          E tam... czepiacie się, a nikt nie zwrócił uwagi na "słowo - klucz"... na razie

                          Czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości jednak na cud liczyć możemy...


                          "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

                          Komentarz

                          • Fizi
                            Legionista
                            • 03.2004
                            • 8061

                            Zamieszczone przez Q_(L)
                            E tam... czepiacie się, a nikt nie zwrócił uwagi na "słowo - klucz"... na razie
                            pytanie czy przypadkiem tego ''na razie'' trzeba jeszcze uzupełnić o ''pazie'' ?


                            ( na wszelki wypadek - nie chcę urazić nikogo, kto głosował na nich , tak mi się tylko kojarzy ten ciąg wyrazów )
                            "No pasaran!" ???

                            HEMOS PASADO !!!

                            Komentarz

                            • daimler


                              - Pan premier Jarosław Kaczyński nie będzie uczestniczył w przekazaniu nam obowiązków. Nie wnikam w szczegóły i przyczyny, dla których nie będę miał zaszczytu przejęcia od niego obowiązków. Jestem przekonany, że to jakieś przyczyny losowe - powiedział też Donald Tusk.
                              zapewne

                              Komentarz

                              • Foxx
                                Legionista
                                • 08.2003
                                • 12030

                                Przejściowy brak lotniczych połączeń z Irlandią II?

                                Tymczasem poniżej świetny przykład, gdzie i w jaki sposób może przebiegać granica między "obozem III RP", a jego przeciwnikami oraz dlaczego z punktu widzenia antykomunisty skojarzenie "PO-LiD" jest dzisiaj intuicyjne.



                                Bardzo się cieszę, że dzięki nowym technologiom takich newsów nie da się zamilczeć, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu

                                Swoją drogą, ile trzeba bezczelności, by podpisywać coś takiego, będąc w awangardzie dziennikarskich bulterierów "Gazety Wyborczej"...
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                                Komentarz

                                Pracuję...