Strona 719 z 1799 PierwszyPierwszy ... 21961966970971571671771871972072172272372976981912191719 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21,541 do 21,570 z 53949

Wątek: Polityka

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
    Czemu nikt nie spyta o zdanie np. pastora albo popa?
    Ty tak serio?
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Nazgul
    Przypomnę też, że Polska nie jest państwem wyznaniowym i żyją w niej nie tylko katolicy. Czemu nikt nie spyta o zdanie np. pastora albo popa?
    Bo nie są reprezentatywni. Zapominasz, że demokrację mamy

Legionista Awatar KBK
    Oczywiście, że ma prawo, ale nie grozić posłom ekskomuniką i starać się wpływać na proces legislacyjny.
    Ma prawo wpływać na proces legislacyjny tak jak każda instytucja, oczywiście w granicach prawa.

Bardzo zabawne jest natomiast że ty jako osoba nieprzychylna odbierasz KK prawo do ekskomunikowania według swoich zasad, jednocześnie wymagając żeby kościół nie wp.ierdalał się w nieswoje sprawy
    Ostatnio edytowane przez KBK ; 27-10-2010 o 15:00

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Jeżeli brak Ci argumentów to po prostu zamilcz... naprawdę, to lepiej wygląda niż schodzenie do poziomu dna, z frustracji. Przy okazji rozmywasz temat polityka.

Btw, czemu nikt z obrońców PO nie wrzucił tu tematu reformy Krusu ? Gdy jedynym argumentem jest "PiS jest zły a Jarek to kurdupel" to wtedy jest głośno, a jak jest normalny argument za PO do przedyskutowania (wiem wiem mało ich) to jakaś cisza i tematy poboczne
    o jakim braku argimentow mowisz?
    czemu nie odpowiedziales na moje 2 krotkie pytania...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
    o jakim braku argimentow mowisz?
    czemu nie odpowiedziales na moje 2 krotkie pytania...
    Uznałem, iż taki jest Twój styl dyskusji i się dostosowałem, gdyż wybiórczo odpowiadałeś na moję, a nie chciało mi się, w przeciwieństwie do innych ścigać Ciebie po odpowiedz.

Edyta.

Jeśli chodziło Ci o te dwa ostatnie pytania, no to sorry ale nie zniżę się do rynsztokowego poziomu tamtego postu.
    Ostatnio edytowane przez Citlivu ; 27-10-2010 o 11:26

Legionista
    Ehh ci mlodzi wyksztalceni Mysle ze Piknik przewyzsza wszystkich poziomem inteligencji i dlatego nie mozemy sie zrozumiec.

PS Jaco bys sie wstydzil za te czyny z mlodosci
    ...

Legionista Awatar Jaco
    Pan czepialski widze.

A jak waliles gruche za malolata to co, szczesliwy byles, co? a mastrubacje kosciol potepia.
    A jak strzelasz w przescieradlo lud do gumy to co, szczesliwy jestes,co? A kosciol to potepia.
    Widzę, że mierzysz ludzi swoją miarką, koniobijco. Ja nie musiałem walić gruchy a gum nie używam. Podasz te wiarygodne źródła czy nie, onanisto ?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Widzę, że mierzysz ludzi swoją miarką, koniobijco. Ja nie musiałem walić gruchy a gum nie używam. Podasz te wiarygodne źródła czy nie, onanisto ?
    pieprzysz Jaco, pieprzysz.

Poziom niski, ale nie odbiega wcale od poziomu dyskusji.
    Kosciol jedno i drugiej potepia a jednak jedno jest mniej wytykane od drugiego. dziwne.

zrodlo? polecam wywiad na dole tej strony: http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,..._3_4_tys_.html

Legionista Awatar detoxizer
    Cytat Zamieszczone przez legart Zobacz posta

Słuchałem paru homilii o in vitro i w każdej było podkreslony dramat bezdzietnych małżeństw, ale w każdym okreslona była wysoka cena jaką płaci się za in vitro, dla człowieka wierzącego stanowczo za wysoka...
    Interesujące, bo moja kobieta ma pierwsze dziecko poprzez in vitro, a kocha je i ono wychowywane jest w atmosferze miłości. "Dla człowieka wierzącego"... Żyjemy w kraju, w którym konstytucja określa prawa swoich obywateli, a tam jest zapis, że "BEZ WZGLĘDU na wyznanie".
    Jeżeli jesteś wierzący to się nie decyduj, ale zabranianie tego innym, którzy pragną mieć dziecko, a z przyczyn od nich zupełnie niezależnych nie mogą go mieć, uważam za mocno niesprawiedliwe. Piszę o tym, bo mam w tej kwestii jakieś doświadczenie.

Kosciol jedno i drugiej potepia a jednak jedno jest mniej wytykane od drugiego. dziwne.

zrodlo? polecam wywiad na dole tej strony: http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,..._3_4_tys_.html
    No jeśli porównujesz walenie konia do morderstwa to gratuluje. W kodeksie karnym też są różne kary, za różne przewinienia.

Legionista Awatar Jaco

Żebyś wiedział, że pieprzę, koniobijco. To dużo fajniejsze od walenia gruchy.

Źródło, które podałeś, mówi o tobie wiele, synku gazietki. Kończę dyskusję, bo szkoda mi czasu, wykształciuszku.

P.S. Zakładaj gumę przy samogwałcie. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, chłopcze.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar rey
    KO
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Piknik z Poludniowej
    Guest

Źródło, które podałeś, mówi o tobie wiele, synku gazietki. Kończę dyskusję, bo szkoda mi czasu, wykształciuszku.

P.S. Zakładaj gumę przy samogwałcie. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, chłopcze.
    jaki Ty prosty jestes ... nie zycze Ci zebys nie mogl miec dzieci ...

Administrator Awatar arczi
    Pikniczku, zważaj na dobór słów. Jak nie trzymasz ciśnienia to udaj się z tym do specjalisty.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista
    Przecież walenie konia to właśnie morderstwo według kościoła jak i sex w gumie - więc porównanie brutalne ale prawdziwe. W ogóle sex nie prowadzący do zapłodnienia jest nie popierany przez kościół i wszystkim którzy żyją według tej zasady współczuje.

Zresztą Wy wierzycie w kościół czy w Boga? Bo gadanie o zasadach kościoła jest co najmniej śmieszne, że wspomnę tylko fakt jak w Biblii jest ujęte 2 przekazanie, a jak to wygląda w praktyce...

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez Egoista Zobacz posta
    Przecież walenie konia to właśnie morderstwo według kościoła jak i sex w gumie - więc porównanie brutalne ale prawdziwe. W ogóle sex nie prowadzący do zapłodnienia jest nie popierany przez kościół i wszystkim którzy żyją według tej zasady współczuje.

Zresztą Wy wierzycie w kościół czy w Boga? Bo gadanie o zasadach kościoła jest co najmniej śmieszne, że wspomnę tylko fakt jak w Biblii jest ujęte 2 przekazanie, a jak to wygląda w praktyce...
    Mylisz dwa różne systemy walutowe. Kościół Rzymski od samego początku był, jest i zawsze, aż do swego końca będzie organizacją polityczną i będzie forsował swoje zdanie zawsze i wszędzie tam, gdzie bedzie dosyć silny by to robić. Takim go cesarz Konstantyn w 321 r n.e. powołał i takim on do dziś jest. Miał swoje państwo (teraz też, ale mniejsze), miał swoja armie, namaszczał i przeklinał władców. I od zawsze chrzci małe dzieci a nie dorosłych ludzi. I pewnie jak się dorobisz swoich bąków to tez polecisz je ochrzcić - dla porządku, jako czynność administracyjna i żeby się rodzinka nie bulwersowała. I tak to działa.

Legionista
    Przecież walenie konia to właśnie morderstwo według kościoła jak i sex w gumie.
    A nie po prostu grzech?

Odkąd się pojawiłeś w tym temacie, ów poziom spadł na łeb, a był wyjątkowo wysoki w tym jednym z najciekawszych wątków na forum. Niektóre merytoryczne wymiany czytało się z zapartym tchem. Od kilku stron jest bryndza, którą udało Ci się nawarzyć głupawymi prowokacjami oraz dosyć niskich lotów pyskówkami. Bądź zatem łaskaw dostosować się do reguł tu panujących, bo prędzej czy później podzielisz los kapitana...

Tego tam kapitana od Mielcarskiego.

Gintleman Awatar księciuniu
    Może dla chwilowego chociaż rozładowania atmosfery ciekawostka numerologiczna - rozlosowano numery dla list komitetów wyborczych na wybory samorządowe:
    1- SLD
    2- PSL
    3- PPP-Sierpień 80
    4- PO
    5- PiS

Legionista Awatar RG
    Widać, że nie masz o tym zielonego pojęcia.

Legionista Awatar TNTP
    Acha... i dzięki temu księża są specjalistami w dziedzinie planowania rodziny i sztucznego zapłodnienia, aby udzielać innym rad?

Oczywiście, że ma prawo, ale nie grozić posłom ekskomuniką i starać się wpływać na proces legislacyjny.

Przypomnę też, że Polska nie jest państwem wyznaniowym i żyją w niej nie tylko katolicy. Czemu nikt nie spyta o zdanie np. pastora albo popa?
    1
    Ale co to znaczy specjalista, teoretycznie możliwe jest przeczepienie ****** na czoło-specjalistą w tej dziedzinie będzie chirurg. Rozumiem, że tylko on ma prawo wypowiadać się na temat dajmy na to refundacji tego zabiegu??

2
    Niby czemu nie?? Kościół jest DOBROWOLNĄ organizacją i nikt nikogo, do niczego nie zmusza. To tak samo jakby była jakaś organizacja antypedalska i okazałoby się, że jeden z jej członków jest gejem. Rozumiem, że nie powinien być wykluczony z jej szeregów, tym bardziej, że tak samo jak Ksiądz nie wie (teoretycznie) jak to jest mieć dzieci (chociaż jakby nie było Księża też mają rodziny, więc coś tam wiedzą), tak niepedał nie wie jak to jest być pedałem.

3
    ale to nie ma żadnego związku. Kościół może (według mnie powinien) angażować się w życie publiczne, na tej samej zasadzie jak Związek Działkowców (Polska nie jest też działką) którego władze mogą apelować do swoich członków o podjęcie określonych decyzji-mogą też wykluczać swoich członków, jeśli będą oni działali na niekorzyść samych działkowców.

Z zarodków które zostaną zlikwidowane mogą się przecież urodzić potencjalni katolicy, więc problem invitro nie dotyczy tylko i wyłącznie sumienia "rodziców".
    Lieber tot als rot!!

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Dobrze, konczymy temat in vitro bo glebokich katolikow i tak nie przekonamy, a my jako nowoczesni i rozumiejacy bol nie mogacych miec dzieci, nie mozemy sie z Kosciolem mierzyc.

Na podsumowanie tematu radze przeczytac post detoxizer'a, który obrazuje jakze dobitnie rowniez moje zdanie ktore z roznych wzgledow nie zostalo tutaj zrozumiane.

"Żyjemy w kraju, w którym konstytucja określa prawa swoich obywateli, a tam jest zapis, że "BEZ WZGLĘDU na wyznanie".
    Jeżeli jesteś wierzący to się nie decyduj, ale zabranianie tego innym, którzy pragną mieć dziecko, a z przyczyn od nich zupełnie niezależnych nie mogą go mieć, uważam za mocno niesprawiedliwe."

Morterator Awatar mort

"Żyjemy w kraju, w którym konstytucja określa prawa swoich obywateli, a tam jest zapis, że "BEZ WZGLĘDU na wyznanie".
    Jeżeli jesteś wierzący to się nie decyduj, ale zabranianie tego innym, którzy pragną mieć dziecko, a z przyczyn od nich zupełnie niezależnych nie mogą go mieć, uważam za mocno niesprawiedliwe."
    a o czym to Kościół ZADECYDOWAŁ CZY TEZ DECYDUJE dorosły pokemonie?

dobre sobie - Kościół grożąc ekskomuniką wpływa proces legislacyjny

na tej samej zasadzie to szaman z amazońskiej dżungli wygrażający klątwą duchów przodków w kierunku przelatującego samolotu próbuje urobić sejmową Komisję Infrastruktury nowelizującą Prawo lotnicze.

albo się wierzy i przyjmuje jakieś zasady albo się ignoruje tego typu zachowania duchownych - niezależnie od wyznania.

A tu nagle okazuje się,że ateisci są przerażeni groźbą spoczynku w niepoświęconej ziemi.

Chyba,że chodzi o zupełnie inną rzecz - o to,że mniejszość obawia się decyzji wierzącej większości.

Ale to by znaczyło,że front antykościelny krzyczący o manipulacji procesem legislacyjnym de facto walczy z ... demokracją.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Konstytucja zapewnia też poszanowanie wszystkich światopoglądów, mój światopogląd nie pozwala na zamrażanie, niszczenie, selekcję ludzi. Co teraz ?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Piknik z Poludniowej
    Guest
    oczywiscie trzeba zaczac nowy temat, a nawet dwa:

"Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrała we wtorek z rąk ambasadora Francji Francois'a Barry'ego Delongchamps'a odznaczenie Legii Honorowej, przyznane jej w kwietniu 2007 r.
    Ponieważ zgodę na przyznanie zagranicznych odznaczeń polskim obywatelom wydaje prezydent RP, Gronkiewicz-Waltz mogła odebrać Legię Honorową dopiero we wtorek. Lech Kaczyński w trakcie pełnienia przez niego tego urzędu nie podjął decyzji w tej sprawie."
    więcej

oj Leszek, Leszek ...
    rozumiem ze trzymal kiedys w szafie pelno medali, rozmiem ze sam go nie chcial wreczyc, ale nie przekazac orderu ktory dostala od panstwa francuskiego? Po co robic na zewnatrz takie jaja. dac i zapomniec.

oraz 2 temat:

Czy widzieliscie badanie opinii publicznej gdzie 58% respondentow wskazalo PiS jako partie ktora najostrzej i najwulgarniej wypowiada sie i prowadzi sowje dzialania polityczne?

Piknik z Poludniowej
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Konstytucja zapewnia też poszanowanie wszystkich światopoglądów, mój światopogląd nie pozwala na zamrażanie, niszczenie, selekcję ludzi. Co teraz ?
    skoro nie pozwala to bedac bezplodnym nie bedziesz bral udzialu w in vitro.

ale daj szanse tym ktorzy jednak przeloza swoja wiare nad dzieckiem.

Kazdy wybiera swoje.

skoro nie pozwala to bedac bezplodnym nie bedziesz bral udzialu w in vitro.

ale daj szanse tym ktorzy jednak przeloza swoja wiare nad dzieckiem.

Kazdy wybiera swoje.
    Czyli chcesz złamać moje konstytucyjne prawo do własnego światopoglądu w imie źle rozumianej wolności? Zdecyduj się czy każdy ma prawo do własnego światopoglądu(a mój mówi że nie ma prawnego zezwolenia na selekcję/mrożenie/zabijanie ludzi) czy mają go tylko ci którzy akurat mają zbieżny z twoim?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Morterator Awatar mort

Kazdy wybiera swoje.
    mi się zdawało,że demokracja polega na czymś innym.

chociaż akurat ja jej zapalonym fanem nigdy nie byłem

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar TNTP
    oczywiscie trzeba zaczac nowy temat, a nawet dwa:

"Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrała we wtorek z rąk ambasadora Francji Francois'a Barry'ego Delongchamps'a odznaczenie Legii Honorowej, przyznane jej w kwietniu 2007 r.
    Ponieważ zgodę na przyznanie zagranicznych odznaczeń polskim obywatelom wydaje prezydent RP, Gronkiewicz-Waltz mogła odebrać Legię Honorową dopiero we wtorek. Lech Kaczyński w trakcie pełnienia przez niego tego urzędu nie podjął decyzji w tej sprawie."
    więcej

oj Leszek, Leszek ...
    rozumiem ze trzymal kiedys w szafie pelno medali, rozmiem ze sam go nie chcial wreczyc, ale nie przekazac orderu ktory dostala od panstwa francuskiego? Po co robic na zewnatrz takie jaja. dac i zapomniec.

oraz 2 temat:

Czy widzieliscie badanie opinii publicznej gdzie 58% respondentow wskazalo PiS jako partie ktora najostrzej i najwulgarniej wypowiada sie i prowadzi sowje dzialania polityczne?

ty to zasadniczo masz poważne problemy, a to Hanka nie dostała medalu, a to cie wulgaryzmy gorszą. pamiętaj żeby 11listopada zablokować marsz faszystów, bo ci dopiero propagują język nienawiści.

ale daj szanse tym ktorzy jednak przeloza swoja wiare nad dzieckiem. WTF

Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    mi się zdawało,że demokracja polega na czymś innym.

chociaż akurat ja jej zapalonym fanem nigdy nie byłem
    ooo kolejny katofaszol
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar detoxizer
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    A tu nagle okazuje się,że ateisci są przerażeni groźbą spoczynku w niepoświęconej ziemi.
    Jestem ateistą i wcale nie jestem przerażony tym co napisałeś . Jeżeli masz na myśli wierzących polityków i ich strach przed wywaleniem z Kościoła- popieram. Przecież w ostatecznym rozrachunku to przecież wg. wierzących Bóg decyduje o wszystkim, mylę się?

Morterator Awatar mort
    ano dokładnie - dlatego nie róbmy z Kościoła Czarnego Luda co odbiera szanse na macierzyństwo. Wyraża swoje zdanie i ma prawo.

Better Dead Than Red!!!

Uprawnienia umieszczania postów