Strona 1947 z 1947 PierwszyPierwszy ... 947144718471897193719431944194519461947
Pokaż wyniki od 58,381 do 58,398 z 58398

Wątek: Polityka

Legionista
    Czy znajdzie się ktoś w PiS z jajami, walnie pięścią w stół i zabierze zabawki Ziobrze i Kurskiemu?. Jeszcze nie jest za późno.

"Takie działanie organów ścigania jest bez precedensu, bowiem oznacza możliwość naruszenia niezależności konstytucyjnego, naczelnego organu kontroli państwowej. (...). Stanowczo sprzeciwiam się takim działaniom - zwłaszcza, że poinformowałem funkcjonariuszy CBA o treści opinii Biura Analiz Sejmowych (...), z której jednoznacznie wynika, iż wobec osoby, której przysługuje immunitet, nie wolno podejmować tego rodzaju czynności - napisał Banaś do Witek.
    W liście do Witek prezes NIK wylicza, że agenci CBA przeszukali jego mieszkanie, mieszkania, w których przebywały jego żona i córka, a także pokoju hotelowego, w którym był jego syn. "Następnie podjęli próbę przeszukania gabinetu Prezesa Najwyższej Izby Kontroli mimo oświadczenia, że nie znajdują się tam żadne dokumenty wymienione w postanowieniu Prokuratora" - wylicza Banaś w piśmie ujawnionym przez RMF FM.

Kamiński I Bejda jesteście debesciaki

Edyta: Bejdy już nie ma
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Ale mi się to podoba:

W związku z wczorajszymi, bezprawnymi działaniami Prokuratury Regionalnej w Białymstoku oraz funkcjonariuszy CBA, jakie miało miejsce w NIK, informuję, że w tej sprawie oczekuję niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek

Jako prezes NIK stanowczo sprzeciwiam się naruszaniu konstytucyjnej zasady niezależności NIK. Niezależność tę traktuję priorytetowo i będę jej bronił wszystkimi dostępnymi prawnie krokami - powiedział prezes NIK Marian Banaś, komentując wczorajszą i dzisiejszą akcję CBA

Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 20-02-2020 o 16:36
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Foxx

A ten znowu niczego nie sprawdził i jedzie na krzyżówce obrazków z narracją oka, czy innego soka

Art. 206. Immunitet Prezesa NIK

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie może być bez uprzedniej zgody Sejmu pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa i jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Marszałka Sejmu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.
    https://www.arslege.pl/immunitet-prezesa-nik/k15/a5441/

Jest tu może coś o przeprowadzaniu wobec niego czynności śledczych, np. rewizji w lokalach? No właśnie.

KON-STY-TU-CJA
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

A ten znowu niczego nie sprawdził i jedzie na krzyżówce obrazków z narracją oka, czy innego soka

Jest tu może coś o przeprowadzaniu wobec niego czynności śledczych, np. rewizji w lokalach? No właśnie.

KON-STY-TU-CJA
    A widziałeś mój komentarz?
    Dla poprawy humoru:

Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztował Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to się dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku

Legionista Awatar Foxx
    Przytaczasz coś o "bezprawnych działaniach", wklejasz obrazki... a Bejdzie skończyła się kadencja zgodnie z harmonogramem, więc... co z tym wszystkim ma "Gazeta Polska"?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Z.

KON-STY-TU-CJA
    To nie jest takie proste jakbyś chciał. Pierwszy lepszy komentarz do 206:

[b]Pojęcie odpowiedzialności karnej – użyte w art. 206 Konstytucji RP – zastosowano również w innych przepisach konstytucyjnych wprowadzających instytucję immunitetu formalnego, czyli w art. 105 ust. 2, art. 181, art. 196, art. 200 oraz art. 211 Konstytucji RP. Chociaż więc nie zostało ono zdefiniowane w żadnym z powołanych przepisów, to jednocześnie należy je – w tym zakresie – interpretować podobnie i zachować tożsamość znaczeniową tego samego pojęcia w ramach jednego aktu normatywnego. Uwzględniając to założenie, trzeba powiedzieć, że pojęcie odpowiedzialności karnej – powinno być na gruncie konstytucyjnym rozumiane w sposób szeroki (zob. L. Garlicki, Artykuł 181, w: Garlicki, Konstytucja, t. 4, s. 4, uw. 8 ). Dotyczyć ma każdej odpowiedzialności o charakterze represyjnym, odnoszącej się do wszystkich obywateli oraz realizowanej przez odpowiednie organy władzy publicznej posługujące się w tym zakresie przymusem państwowym. Chodzi tu – w pierwszej kolejności – o odpowiedzialność karną sensu stricto, jak również o odpowiedzialność karnoskarbową, odpowiedzialność za wykroczenia i wykroczenia skarbowe. Oprócz tego zakresem immunitetu formalnego objęte są również wszelkie postępowania zmierzające do ustalenia odpowiedzialności oraz zastosowania sankcji wywołujących skutek represyjny.
    Jest przecież oczywiste, że postępowanie CBA prowadzone w sprawie zmierza do prowadzenia go przeciwko konkretnej osobie. Jakiej? Wystarczy rzucić okiem co jest przedmiotem badania.
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 20-02-2020 o 21:07
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    A widziałeś mój komentarz?
    Dla poprawy humoru:

Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztował Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to się dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku
    Hitler był człowiekiem roku tygodnika „Time” w 1938 r., a Stalin w 1939 r. i 1942 r. - tylko co to ma do rzeczy?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista

KON-STY-TU-CJA
    Na pewno jest, w odpowiedniej interpretacji odpowiednio niezależnych fachowców
    A rękę dam sobie ujeb...!
    Albowiem jest i prawda czasu i prawda ekranu
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 20-02-2020 o 22:10

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Jest przecież oczywiste, że postępowanie CBA prowadzone w sprawie zmierza do prowadzenia go przeciwko konkretnej osobie. Jakiej? Wystarczy rzucić okiem co jest przedmiotem badania.
    I to pisze absolwent prawa? Otóż do momentu, gdy postępowanie jest prowadzone "w sprawie", nie jest przeciwko konkretnej osobie.

Legionista Awatar Z.
    I to pisze absolwent prawa? Otóż do momentu, gdy postępowanie jest prowadzone "w sprawie", nie jest przeciwko konkretnej osobie.
    No, przecież napisałem że postępowanie jest prowadzone w sprawie. I jest oczywiste, że ma - jak każde takie postępowanie - charakter "postępowania zmierzającego do ustalenia odpowiedzialności".Podjęte czynności wskazują zaś w sposób oczywisty, że ewentualne zarzuty mogą być postawione osobie objętej immunitetem.

W konsekwencji możliwość podejmowania takich działań budzi bardzo poważne wątpliwości.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Hitler był człowiekiem roku tygodnika „Time” w 1938 r., a Stalin w 1939 r. i 1942 r. - tylko co to ma do rzeczy?
    Chyba jednak zbyt daleko idące porównanie
    Bazinga!
    Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Ja nic nie porównuję, tylko też chciałem się pochwalić wiedzą o wynikach konkursów gazetowych

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Chyba jednak zbyt daleko idące porównanie
    Zważywszy ze to była szyderka w stronę ze kolega koledze zgotował taki los.
    Ja mam pompkę bo to afera którą sami sobie zgotowali i która może mieć różne konsekwencje. Sami sobie

Ja mam pompkę bo to afera którą sami sobie zgotowali i która może mieć różne konsekwencje. Sami sobie
    Szkoda tylko, że do prywatnej wojenki wykorzystują instytucje państwowe.

P.S. W 2005 człowiekiem roku GP był Sikorski
    Bazinga!

Legionista Awatar Foxx
    Myślę, że cytat nadaje się tu doskonale

”Jedynym ich źródłem informacji o świecie i o Polsce jest tzw. Telewizja Publiczna. Jedynym źródłem. Te osoby nie czytają gazet, nie korzystają z internetu – ta trucizna jest sączona do głowy codziennie” - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska o wyborcach Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu w Piasecznie.

A tak na marginesie, nie kwestionując ewentualnych osobistych relacji bohaterów tej konkretnej "afery", to czy fakt, że jakaś gazeta wybierze pana X człowiekiem roku, a za dwa lata przyzna ten tytuł panu Y, czyni automatycznie panów X i Y kolegami? Chyba nie bardzo.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    A tak na marginesie, nie kwestionując ewentualnych osobistych relacji bohaterów tej konkretnej "afery", to czy fakt, że jakaś gazeta wybierze pana X człowiekiem roku, a za dwa lata przyzna ten tytuł panu Y, czyni automatycznie panów X i Y kolegami? Chyba nie bardzo.
    Jasne, że nie. Trzeba by się zagłębić w kryteria wyboru. Pojęcie "człowiek roku" jest dość pojemne.
    Bazinga!

Uprawnienia umieszczania postów