Strona 1945 z 1946 PierwszyPierwszy ... 9451445184518951935194119421943194419451946 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 58,321 do 58,350 z 58362

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Jaco
    Coś za coś. Jeśli ktoś gdzieś znajdzie krzywą wzrostu dochodów, to będę zobowiązany.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Prawie nic zaskakującego przy tym głosowaniu. Prawie.
    http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/age...Glosowania=118
    Te sejmowe wystąpienia poszczególnych posłów z różnych stron barykady zupełnie nic nie dają, nikt i nic nie jest w stanie kogoś przekonać czy przeciągnąć na swoją stronę, przy tym generują masę czasu tak potrzebnego do pracy nad konkretnymi ustawami czy budżetem, jak choćby w dniu dzisiejszym. Wiadomo kto ma jakie zdanie na dany temat i wiadomo kto jak zagłosuje już na samym początku, zaraz po zgłoszeniu wotum nieufności wobec kogokolwiek, tak więc śmiało mogli by od razu przystępować do głosowania, co by zaoszczędziło nam wszystkim, a przede wszystkim samym posłom dużo cennego czasu, wszak po co się przez cały dzień przerzucać inwektywami i obnażać przed narodem poziom swojej kultury osobistej, a raczej jej kompletny brak

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Coś za coś. Jeśli ktoś gdzieś znajdzie krzywą wzrostu dochodów, to będę zobowiązany.
    Dokładnie - warto w takim wypadku posłużyć się obiema stronami medalu

Legionista Awatar Jaco
    Znalazłem taką zbiorczą tabelkę:

Wiosna idzie.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Dokładnie - warto w takim wypadku posłużyć się obiema stronami medalu
    NBP zajmuje się polityką pieniężną i utrzymywaniem inflacji na odpowiednim poziomie przez np. ustalanie odpowiednich stóp procentowych. Przez sztuczne zaniżanie stóp dla celów politycznych Polska wyleciała z celu inflacyjnego NBP.

Samouczek:
    W Polsce, cel inflacyjny Narodowego Banku Polskiego jest określony jako 2,5% +/-1 pkt proc.
    Ustalając cele inflacyjne, banki centralne mają świadomość kosztów związanych z wysoką inflacją lub jej wahaniami. Należy przy tym wspomnieć o kilku najważniejszych mechanizmach:
    • Wysoka inflacja i jej wahania sprawiają, że przedsiębiorcy nie znają ceny, po jakiej będą mogli sprzedać swój produkt w przyszłości. Przedsiębiorcom trudno jest również ocenić, czy wzrost ceny produkowanego przez nich dobra wynika ze wzrostu popytu na to dobro, czy też ze wzrostu ogólnego poziomu cen w gospodarce. W rezultacie mogą nie być w stanie podjąć najlepszej decyzji, które towary produkować, a które nie.
    • W związku z niepewnością w gospodarce związaną ze zmianami poziomu cen, przedsiębiorstwa mogą mniej inwestować. Zmienność poziomu cen może również skłaniać pożyczkodawców – chcących zabezpieczyć się przed nieoczekiwanym wzrostem cen – do żądania wyższych odsetek od udzielanych kredytów. Wyższy koszt kredytu może również prowadzić do ograniczenia inwestycji przez przedsiębiorstwa.
    • Inflacja prowadzi do spadku zaufania do pieniądza (zwłaszcza, gdy staje się ona bardzo wysoka). Brak zaufania do pieniądza może doprowadzić do sytuacji, w której transakcje ekonomiczne nie dochodzą do skutku, pomimo, że obie strony miałyby się lepiej, gdyby do takiej transakcji doszło.
    • Inflacja zmniejsza także realną wartość oszczędności utrzymywanych w gotówce, bowiem za tę samą kwotę można kupić mniej towarów.
    • Inflacja może prowadzić również do wyższego realnego opodatkowania. Ze względu na to, że rządy zazwyczaj z opóźnieniem zwiększają progi podatkowe oraz limity ulg i odliczeń, inflacja sprawia, że realnie płacimy wyższe podatki.
    https://www.nbportal.pl/wiedza/artyk...-jest-inflacja

Argument "spójrzmy na inne wskaźniki" jest nie na miejscu, bo to nie jest celem NBP. Inna sprawa, że i takie spojrzenie się nie broni, bo PKB rośnie wolniej niż inflacja, dodatkowo przestaje się opłacać oszczędzać (czego ja systemowo nie popieram i uważam za szkodliwe).

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    NBP zajmuje się polityką pieniężną i utrzymywaniem inflacji na odpowiednim poziomie przez np. ustalanie odpowiednich stóp procentowych. Przez sztuczne zaniżanie stóp dla celów politycznych Polska wyleciała z celu inflacyjnego NBP.

Samouczek:
    https://www.nbportal.pl/wiedza/artyk...-jest-inflacja

Argument "spójrzmy na inne wskaźniki" jest nie na miejscu, bo to nie jest celem NBP. Inna sprawa, że i takie spojrzenie się nie broni, bo PKB rośnie wolniej niż inflacja, dodatkowo przestaje się opłacać oszczędzać (czego ja systemowo nie popieram i uważam za szkodliwe).
    Z tego co pokazuje powyższa tabelka, to tylko prognozowane, natomiast w ubiegłym roku, co jest jakby faktem, było na odwrót.

Legionista
    Polecam porównywać wzrost PKB ze wzrostem agregatu M3. Różnica pokaże nam czy realnie jest u nas inflacja czy też deflacja. Koszyk GUSowski to jedynie takie subiektywne dość proxy inflacji.

W sprawie Kamińskiego onuce ramię w ramię z POniemieckimi,komuchami,sodomitami i gumofilcami.Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków Konfident...Konfederacji.

Cytat Zamieszczone przez Lord of the Depths Zobacz posta
    W sprawie Kamińskiego onuce ramię w ramię z POniemieckimi,komuchami,sodomitami i gumofilcami.Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków Konfident...Konfederacji.
    W sprawie podnoszenia podatków PiS ramię w ramię z komuchami,sodomitami .Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków...

Legionista Awatar Alek
    Dla Ciebie konfidenctwem czy jak to sobie nazywasz fakt, że Konfederacja może mieć podobne zdanie na dany temat co lewica?
    Mi się wydaje, że posłowie powinni głosować zgodnie z tym co mają w programie, oraz z tym co obiecali swoim wyborcom.
    Idąc Twoim tokiem myślenia jak nazwiesz to gdy PiS ramię w ramię z SLD chciał odwołać np ministra Grabarczyka w 2011?
    Albo jak niedawno szukali koalicji z Razem w sprawie 40krotnosci?
    Sprzedając przy tym stołek przewodniczącej komisji ds rodziny młodej komuszcze.

Legionista
    Konfederacja uzasadniła w jakiś logiczny sposób głosowanie za wotum dla Kamińskiego czy na zasadzie NIE BO NIE?
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Dla Ciebie konfidenctwem czy jak to sobie nazywasz fakt, że Konfederacja może mieć podobne zdanie na dany temat co lewica?
    Ależ skąd.Mnie to w ogóle nie dziwi że Konfederacja ma podobne zdanie co tzw."opozycja".Tylko,że nie "na dany temat",a na praktycznie wszystkie tematy.Natomiast głównym punktem programu jest bardzo merytoryczne hasło "antyPIS".

Sprzedając przy tym stołek przewodniczącej komisji ds rodziny młodej komuszcze.
    Pomijając,że ta"komuszka" na tym stołku mogłaby tyle co nic,to podobno Konfederacja miała mieć inne standardy?Czy jak PIS z SLD chciał odwołać Grabarczyka to źle,ale jak Konfederacja z Lewicą chce odwołać Kamińskiego to już dobrze?

[QUOTE=Alek;1674362]Dla Ciebie konfidenctwem czy jak to sobie nazywasz fakt, że Konfederacja może mieć podobne zdanie na dany temat co lewica?

Ależ mnie to w ogóle nie dziwi,że Konfederacja ma podobne zdanie jak lewica i ogólnie cała tzw."opozycja".Tylko,że nie "na dany temat",a na praktycznie wszystkie tematy,zaś głównym spoiwem jest jakże merytoryczne hasło "antyPIS".

Cytat Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
    Konfederacja uzasadniła w jakiś logiczny sposób głosowanie za wotum dla Kamińskiego czy na zasadzie NIE BO NIE?
    Kurwin-Mycka zaraz Ci wybełkocze w "logiczny" sposób,dlaczego "nie".Nieważne co powie,kuce i tak będą zachwycone.

Niestety tylko pejsbukowym linkiem dysponuję: https://www.facebook.com/KONFEDERACJ...1224121482877/

W skrócie: nieudolność, nieskuteczność llub pozorowanie działań, bałagan w służbach. Winnicki powiedział, że Gawkowski kajdanki które pokazywał powinien mieć na rękach. Argumenty z zupełnie przeciwnej strony niż kodziarze.

Legionista Awatar Alek
    Do tego dodam:

No cóż. Znamy te sprawy z pierwszej ręki. Po pierwsze przy okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ABW przede wszystkim zatrzymywało polskich narodowców, którym stawiano irracjonalne zarzuty posiadania materiałów wybuchowych. Zatrzymanymi osobami nie były działacze powiązani z zagraniczną agenturą – jak sugerował Kamiński. Nie były nimi osoby promujące ustrój totalitarny. Byli to zwykli polscy narodowcy, dla których Polska jest świętością, a nie partyjnym wychodkiem. Słowa Kamińskiego są tym bardziej żałosne, że jego walka z wyimaginowanym neonazizmem, to także wtargnięcie do mojego domu, a zarazem siedziby naszej redakcji. Pierwotnie pod pretekstem poszukiwania materiałów wybuchowych. Przypomnę, że 13 grudnia 2019 do mojego domu wtargnęło ponad 20 funkcjonariuszy ABW, którzy zabrali komputery redakcyjne, telefony komórkowe oraz odzież patriotyczną (148 koszulek, bluzy oraz smycze z hasłem „Śmierć wrogom Ojczyzny”) o wartości 11 tysięcy złotych. Tak, to na tym polega Kamińskiego walka o z neonazizmem. Na wtargnięciu do domów pod zarzutem posiadania materiałów wybuchowych, które kończy się zarekwirowaniem patriotycznej odzieży i sprzętu elektronicznego. Czy Kamińskiemu nie jest wstyd z mównicy sejmowej pleść takie androny? Czy nie ma świadomości, że mówiąc takie brednie publicznie się ośmiesza?
    wprawo.pl

Ja nie mam problemu z tym, że PiS i Lewica głosowali za jakimś projektem / odwołaniem. Tym bardziej, jeśli pobudki są słuszne.

" Ależ mnie to w ogóle nie dziwi,że Konfederacja ma podobne zdanie jak lewica i ogólnie cała tzw."opozycja".Tylko,że nie "na dany temat",a na praktycznie wszystkie tematy,zaś głównym spoiwem jest jakże merytoryczne hasło "antyPIS". "

co do tego rzucisz jakiś konkret?

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Niestety tylko pejsbukowym linkiem dysponuję:

W skrócie: nieudolność, nieskuteczność llub pozorowanie działań, bałagan w służbach. Winnicki powiedział, że Gawkowski kajdanki które pokazywał powinien mieć na rękach.
    No właśnie. Typowa dla niego demagogia. Podobnie jak w sprawie 447. Oczywiście głośno nie powie, że Gawkowskiego chroni immunitet, a "happening" z kajdankami był elementem jego działalności politycznej, więc Kamiński nic do tego nie ma. Tak samo, jak nie mówią, że uchwalanie ustawy "w kontrze" do ustawy obcego państwa to prawnie martwa parodia dowcipu. Ale za to wprowadzająca do polskiego systemu prawnego pojęcie "dziedziczenia mienia bezspadkowego", które dzisiaj w żadnym cywilizowanym państwie nie istnieje.

Argumenty z zupełnie przeciwnej strony niż kodziarze.
    "Argumenty"? Raczej po raz milionpincetósmy "syndrom Napoleona".

Z linka:
    Przekonaliśmy się, że cały czas obowiązuje naczelna zasada tego postPRL-u: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych.
    Ktoś udaje, że nie widzi wielu rzeczy. Od ukręconej przez PO-wską jeszcze prokuraturę sprawy willi Kwaśniewskich po aktualną próbę obalenia post-PRL-owskiej sędziowskiej kasty. Czyszczenia kadr np. wojskowych z czerwonych złogów. BTW - dlaczego PiS musiało wygrać i zrestrukturyzować kilka pionów, by było możliwe coś takiego...

Departament Stanu USA zaakceptował sprzedaż do Polski kolejnej partii rakiet powietrze-powietrze AIM-120C-7 AMRAAM. Zakup 150 pocisków może kosztować maksymalnie 250 mln USD.

Rząd Polski wnioskował o zakup 150 pocisków AIM-120C-7 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missiles) wraz z kontenerami, częściami zamiennymi, wyposażeniem zabezpieczającym, wsparciem logistycznym, dokumentacją techniczną oraz szkoleniem personelu. Agencja DSCA szacuje maksymalną wartość kontraktu na 250 mln USD. Jak w każdym wypadku transakcji w systemie Foreign Military Sales, dokument określa maksymalne zakresy i kwoty kontraktu, realna cena może być więc znacznie niższa.
    https://www.defence24.pl/150-rakiet-...-polskich-f-16

Może jakiś związek...

Oficerowie rosyjskiej FSB przez kilka miesięcy rozpracowywali Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przyjechali do naszego kraju legalnie, zaprosił ich nasz kontrwywiad. Pretekstem było zwalczanie grup przestępczych, ale zamiast nich FSB poznało sekrety działalności ABW.
    https://www.tvp.info/34915232/oficer...operacji-wolga

Zaskakujące informacje o gabinecie pułkownika Piotra Duszy rzecznik MON i pełnomocnik resortu ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu, Bartłomiej Misiewicz, podał w poniedziałek rano. Ma on złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak zauważył, w CEK NATO dochodziło do niepokojących zachowań i scen. Działo się to w czasie, gdy Dusza kierował instytucją.

- To było państwo w państwie - cieszę się, że mogliśmy to rozbić. Zrobiliśmy kolejny krok w celu zabezpieczenia Polski i Polaków – powiedział Misiewicz przypominając, że CEK NATO nie ma z Sojuszem Północnoatlantyckim nic wspólnego. Poza nazwą.

- Bardzo ciekawym jest fakt, że gdy weszliśmy do biura dyrektora płk. Duszy, to godło polskie było za żaluzjami, a w centralnym miejscu wisiał herb Federacji Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. To bardzo ciekawa informacja. Zabezpieczyliśmy dokumenty o klauzulach od zastrzeżonej, przez poufne, po tajne i ściśle tajne
    – poinformował rzecznik MON szokując w ten sposób opinię publiczną.
    https://www.pch24.pl/herb-rosyjskich...e,40101,i.html

... i tu znów wracamy do przypomnianego przeze mnie dzisiaj filmu.

Można tylko przypomnieć postawę samego Kamińskiego w kontekście takiego zarzutu:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/1...iao-dojsc.html

PS Nie podoba mi się akcja służb w sprawie Międlara... ale jego relacji ufam umiarkowanie.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Ciekawe, że demagogia jednych przeszkadza Ci bardziej, innych dużo mniej. Co kto lubi. Pozdrawiam.

Legionista Awatar Foxx
    Ciekawe, że nie jesteś w stanie podać jednego przykładu dającego pretekst do zamknięcia w takim stylu dyskusji o konkretnych merytorycznych kwestiach. Pozdrawiam również.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu,nie potrzebnie wdałem się w dyskusję w sumie nie mając takiego zamiaru.Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.

Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.
    Słusznie. Zamiast tego spędź ten czas ze słownikiem. Wszystkim wyjdzie to na dobre.

Legionista Awatar Foxx
    Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu
    Dzięki, ale nie mam problemów ani z jednym, ani z drugim, a dyskutować lubię

Legionista
    Dzienks za przypomnienie paru faktów o których zapomniano. Przypomniało mi się jeszcze za co Tusk wywalił Kamińskiego, licząc pewnie że skoro go zostawił to nie będzie bruździł. A ten wyskoczył z tzw aferą hazardową hehe. Podsumowując. Chodzi o bieżącą walkę polityczną w kontekście wyborów. Słabe to i krótkowzroczne. W ramach ćwiczeń w podgrupach (ulubione swego czasu sformułowanie Brauna) proponuję sobie wyobrazić lub dokonać symulacji w następującym temacie: jak Konfederacja mając cały aparat jaki miał/ma PiS radzi sobie z takimi Gawłowskimi, Żurkami, Grasiami czy Jankami Burymi.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Słusznie. Zamiast tego spędź ten czas ze słownikiem. Wszystkim wyjdzie to na dobre.
    Typowe.Pisanie o słowniku,jak się nie ma argumentów.Poza tym nie zrobiłem żadnego błędu.

W ramach ćwiczeń w podgrupach (ulubione swego czasu sformułowanie Brauna) proponuję sobie wyobrazić lub dokonać symulacji w następującym temacie: jak Konfederacja mając cały aparat jaki miał/ma PiS radzi sobie z takimi Gawłowskimi, Żurkami, Grasiami czy Jankami Burymi.
    Nijak. Nie ma tam nikogo, absolutnie nikogo z jakimkolwiek doświadczeniem w rządzeniu czymkolwiek. Ot, grupa chłopaczków z ideami, ale kompletnie bez praktyki, nawet samorządowej.
    Poza tym, jak wielokrotnie wspominałem, najgłośniejsza postać tego ruchu, czy co tam to jest, czyli Korwin, nigdy nie był zainteresowany wpływem na władzę, a jedynie możliwością głoszenia swoich jedynie słusznych poglądów. Od zawsze i na zawsze, a przynajmniej dopóki demencja go nie dopadnie...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

"Argumenty"? Raczej po raz milionpincetósmy "syndrom Napoleona"
    W punkt!

Polecam, nie tylko zwolennikom krula, jego świeże (sprzed 3 dni) mądrości w przyjaznej telewizji.
    https://www.youtube.com/watch?v=q2UJVWem7AI
    Polecam, z rozwiązań patykiem na wodzie pisanych i tworzonych ad hoc (żeby było haha śmisznie i nieskomplikowanie, jak w tefałenach) szczególnie skrupulatny, przemyślany i logicznie spójny plan "systemowej reformy sądownictwa".

Legionista
    Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu,nie potrzebnie wdałem się w dyskusję w sumie nie mając takiego zamiaru.Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.
    Dlaczego masz nie pisać? To jest Twój punkt widzenia, masz do niego prawo, jak widać argumenty. Nie poddawaj się...

Legionista Awatar Alek
    Typowe.Pisanie o słowniku,jak się nie ma argumentów.Poza tym nie zrobiłem żadnego błędu.
    Podsumowując wpadłeś na forumkę oburzony, że Konfa głosowała za odwołaniem Kamińskiego podobnie jak totalni zarzucając, że stosują kodziarską retorykę.
    Kiedy zostały Ci przedstawione wypowiedzi członków Konfy czemu chcieli go odwołać i żebyś się do nich ustosunkował, albo napisał jakie masz konkrety za tym, że Konfa jest tylko antypisem napisałeś, że nie masz czasu na dyskusję, bo swoje wiesz i już nie masz czasu
    Do tego koledze zarzucasz, że to on nie ma argumentow mimo, że wrzucił Ci link do poczytania

Legionista Awatar Foxx
    Drobiazg polega na tym, że jak wykazałem wyżej tam nie ma argumentów

Legionista Awatar Benek
    Czy mógłby ktoś w krótkich słowach wyjaśnić o co chodzi z tymi 2 mld na TVp ? Faktycznie kasa mogła iść na Onkologię czy to tylko pieprzenie opozycji ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Uprawnienia umieszczania postów