Strona 1944 z 1948 PierwszyPierwszy ... 9441444184418941934194019411942194319441945194619471948 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 58,291 do 58,320 z 58421

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Jaco
    To ten były prezes ŁKS-u? Bo jeśli tak, to szkoda mi 40 minut.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar wklepack
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    A ja gratuluję trafnej oceny kandydatów pod kątem merytoryki, tak istotnej w przypadku debaty wyborczej i w zamian wyszukiwania tematów zastępczych.
    Bo co ma piernik do wiatraka w przypadku gdy ewentualna debata będzie prowadzona w języku polskim.
    Może ma to, że obecny Prezydent swoim smiesznym dukaniem ośmiesza nasz kraj. Jak nie umie się wypowiedzieć płynnie po angielsku, to żadne problem, niech skorzyta z tłumasza. Tyle i tylko tyle. A nie ośmiesza kraj.

P.S. W buciu Prezydentem Polski jest najważniejsze aby szybko i sprawnie podpisywał wszystko co przyjdzie z Nowogrockiej. A jak nie wie co przyjdzie to najlepiej niech tam pojedzie skonsultować. Podpis podpis i jeszcze raz jak najszybszy podpis. Tak jak we wszystkich instytucjach najważniejsze aby był mierny ale wierny.
    Ostatnio edytowane przez wklepack ; 31-01-2020 o 22:48

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
    Może ma to, że obecny Prezydent swoim smiesznym dukaniem ośmiesza nasz kraj. Jak nie umie się wypowiedzieć płynnie po angielsku, to żadne problem, niech skorzyta z tłumasza. Tyle i tylko tyle. A nie ośmiesza kraj.

P.S. W buciu Prezydentem Polski jest najważniejsze aby szybko i sprawnie podpisywał wszystko co przyjdzie z Nowogrockiej. A jak nie wie co przyjdzie to najlepiej niech tam pojedzie skonsultować. Podpis podpis i jeszcze raz jak najszybszy podpis. Tak jak we wszystkich instytucjach najważniejsze aby był mierny ale wierny.
    Jednak podstawą jest język polski. To tylko moje prywatne zdanie.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
    Oczywiście masz rację, tak to wygląda i wyglądać powinno, gdy Prezydent jest po linii partyjnej i mnie to zupelnie nie przeszkadza, gdyż w taki sposób obóz rządzący może szybko i sprawnie przeprowadzić zapowiedziane przed wyborami, akceptowane przez społeczeństwo reformy.
    Mam nadzieję, że Tobie również to nie przeszkadza, bowiem jego poprzednik czynił dokladnie tak samo

Fakty:
    Lech Kaczyński z prawa weta korzystał 18 razy, Bronisław Komorowski - 4, a Andrzej Duda - do tej pory 7

To się Prezydent Komorowski nawetował

Detal:
    Komorowski czterokrotnie skorzystał z przysługującego prezydentowi prawa weta. Zgłosił je wobec ustawy o Akademii Lotniczej w Dęblinie (zostało podtrzymane przez posłów) i ustawy o nasiennictwie. Weto nie zostało rozpatrzone przez Sejm. W 2012 r. prezydent skierował do Sejmu własny projekt ustawy o nasiennictwie. W czerwcu 2013 roku Komorowski zawetował obywatelską ustawę o okręgach sądowych sądów powszechnych. Miała ona przywrócić sądy zniesione przez Jarosława Gowina. Sejm podtrzymał weto. Prezydent przedstawił własną propozycję projektu zmian w Prawie o ustroju sądów powszechnych. W lipcu 2014 r. prezydent zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, likwidującą nadzór resortu rolnictwa nad odrolnianiem najbardziej żyznych gruntów. Sejm poparł weto.
    Ostatnio edytowane przez Budyń_70 ; 31-01-2020 o 23:24

Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Oczywiście masz rację, tak to wygląda i wyglądać powinno, gdy Prezydent jest po linii partyjnej i mnie to zupelnie nie przeszkadza, gdyż w taki sposób obóz rządzący może szybko i sprawnie przeprowadzić zapowiedziane przed wyborami, akceptowane przez społeczeństwo reformy.
    Mam nadzieję, że Tobie również to nie przeszkadza, bowiem jego poprzednik czynił dokladnie tak samo

Fakty:
    Lech Kaczyński z prawa weta korzystał 18 razy, Bronisław Komorowski - 4, a Andrzej Duda - do tej pory 7

To się Prezydent Komorowski nawetował

Detal:
    Komorowski czterokrotnie skorzystał z przysługującego prezydentowi prawa weta. Zgłosił je wobec ustawy o Akademii Lotniczej w Dęblinie (zostało podtrzymane przez posłów) i ustawy o nasiennictwie. Weto nie zostało rozpatrzone przez Sejm. W 2012 r. prezydent skierował do Sejmu własny projekt ustawy o nasiennictwie. W czerwcu 2013 roku Komorowski zawetował obywatelską ustawę o okręgach sądowych sądów powszechnych. Miała ona przywrócić sądy zniesione przez Jarosława Gowina. Sejm podtrzymał weto. Prezydent przedstawił własną propozycję projektu zmian w Prawie o ustroju sądów powszechnych. W lipcu 2014 r. prezydent zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, likwidującą nadzór resortu rolnictwa nad odrolnianiem najbardziej żyznych gruntów. Sejm poparł weto.
    Masz cyferki jak to wyglada pod kierowaniem ustaw do TK? Najlepiej w podziale przed podpisaniem i po podpisaniu.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 02-02-2020 o 11:02
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Masz cyferki jak to wyglada pod kierowaniem ustaw do TK? Najlepiej w podziale przed podpisaniem i po podpisaniu.
    A nie mógłbyś raz sam czegoś poszukać?

Info o Komorowskim
    https://www.prezydent.pl/archiwum-br...deslane-do-tk/

O Dudzie
    https://www.prezydent.pl/prawo/ustaw...tk/page,1.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    A nie mógłbyś raz sam czegoś poszukać?

Info o Komorowskim
    https://www.prezydent.pl/archiwum-br...deslane-do-tk/

O Dudzie
    https://www.prezydent.pl/prawo/ustaw...tk/page,1.html
    Dzięki

8 lutego o godz. 12 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie będzie można zademonstrować swoje przywiązanie do państwa prawa, suwerenności, konstytucji i opowiedzieć się za realną reformą wymiaru sprawiedliwości. Komitet "Suwerenni" oraz Kluby "Gazety Polskiej" organizują demonstrację, a redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz apeluje o pełną mobilizację.
    https://telewizjarepublika.pl/kluby-...dow,90747.html

Pierwsza od dawna mobilizacja. Jaka frekwencja, drodzy PISowcy, będzie dla Was sukcesem?

Legionista Awatar Foxx
    Wprawdzie, jak wielokrotnie pisałem - popieram PiS "z braku laku", ale mogę napisać. Żadna Szczerze, jeżeli ktoś komentuje bieżącą politykę i zakłada, że spędy Sakiewicza mobilizują znaczącą część elektoratu partii rządzącej, to...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Pozwolę sobie posłużyć się pewną anegdotką. Kiedyś jedna młoda dziennikarka zadzwoniła do Roberta Mazurka z pytaniem co myśli o linii "Gazety Wyborczej", ten ze znanym poczuciem humoru odpowiedział "nie myślę, nie czytam", na co Pani ze smutkiem w głosie odpowiedziała "kurczę, wszyscy mi to mówią". Mniej więcej takie same znaczenie mają działa Sakiewicza i jego biuletynu (bo gazetą tego trudno nazwać) ze sprzedażą na poziomie 20k (największy spadek r/r ze wszystkich tygodników wynoszący 24%).

Legionista Awatar b.
    PAD podpisał ustawę dot. sądów

Legionista Awatar Alek

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Przede wszystkim nie słucha przygłupa MKB

Legionista Awatar berserk
    Gośka, dla ciebie to jest Pan Prezydent Andrzej Duda i Pan Prezes Jarosław Kaczyński...
    #MuremZaBonusem

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Gośka, dla ciebie to jest Pan Prezydent Andrzej Duda i Pan Prezes Jarosław Kaczyński...
    No właśnie czemu Prezes, a nie Premier?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar TNTP
    Bo najwidoczniej nie jest tym zainteresowany
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    PAD podpisał ustawę dot. sądów
    podpisał też nowe święto Dnia Nauki Polskiej. Lubi maznąć parafkę.
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Bo najwidoczniej nie jest tym zainteresowany

Najprostsze rozwiązania wydają się być zawsze najbardziej logiczne

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    No właśnie czemu Prezes, a nie Premier?
    Prezydent Andrzej Duda, jak najbardziej.

Ale "Prezes Jarosław Kaczyński"? Przeciez to nie jest żaden dla niej prezes. On jest przesem dla członków PiS.
    A dla innych powinien być POSŁEM Jarosławem Kaczyńskim.
    Poseł RP to ważniejsza godność niż prezesowanie dowolnej spółce/stowarzyszeniu.
    Także przy okazji - także dla członków PiS, których jest prezesem, powinien być przede wszystkim posłem

Premier Jarosław Kaczyński - też byłoby na miejscu.
    Grzecznościowo do osób piastujących w przeszłości funkcje publiczne także można zwracać się używając nazwy najwyższej godności, jaką sprawowali.

--
    to tak zupełnie abstrahując od tego, co MKB mówiła - bo na jej słuchanie szkoda mi czasu
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 06-02-2020 o 10:28
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
    https://telewizjarepublika.pl/kluby-...dow,90747.html

Pierwsza od dawna mobilizacja. Jaka frekwencja, drodzy PISowcy, będzie dla Was sukcesem?
    Było tak (nie byłem)

EDIT: czego o tym wydarzeniu dowiedzieliście się z "mediów głównego nurtu"?
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 08-02-2020 o 19:34

Legionista Awatar Jaco
    Z konfederackimi pozdrowieniami: https://mobile.twitter.com/Rob8Chief...641974784?s=09
    Bronek king!
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Z konfederackimi pozdrowieniami: https://mobile.twitter.com/Rob8Chief...641974784?s=09
    Bronek king!
    KONFA & PO = JEDNO ZŁO!!!!

Czy "narodowcy" już się odcięli od słów tego czerwonego szczura, czy jeszcze śpią po weselnej biesiadzie?.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    KONFA & PO = JEDNO ZŁO!!!!

Czy "narodowcy" już się odcięli od słów tego czerwonego szczura, czy jeszcze śpią po weselnej biesiadzie?.
    Muszą nadać tak właściwą interpretację słowom krula, żeby plebs zrozumiał, jak to nic nie rozumie.
    Gorzej, tak mi się widzi przynajmniej, że coraz częściej i gęściej muszą interpretować różne rzeczy i dla swoich zwolenników. Tym znów trzeba potłumaczyć, że wprawdzie rozumieją, bo są z tych co rozumieją, ale zawsze mogą zrozumieć lepiej.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Bronek king!
    Lech Wałęsa polskiej prawicy.

Cytat Zamieszczone przez Do Rzeczy
    Formacja Adriana Zandberga przegrała w sądzie z producentem wody Cisowianka. Chodzi o sprawę z 2017 roku.

"Chcesz złagodzenia ustawy antyaborcyjnej? Bojkotuj Cisowiankę" – zachęcali w czerwcu 2017 roku na internetowych portalach sympatycy Partii Razem. "Paweł Witaszek jest wiceprezesem spółki Nałęczów Zdrój, producenta wody mineralnej Cisowianka. Jest także prezesem Fundacji Rodziny Witaszków. Fundacja ta wspierała finansowo działalność znanej antyaborcyjnej organizacji. Jej działacze często prezentują przed szpitalami i przy ruchliwych ulicach w centrach miast kłamliwe, drastyczne plakaty. Chcesz, by kobiety miały prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji? Nie kupuj Cisowianki! Podaj dalej i powiadom swoich znajomych!" – apelowała partia Zandberga.

Wszystko dlatego, że wiceprezes Nałęczów Zdrój S.A. Paweł Witaszek wsparł finansowo antyaborcyjną organizację. Ze sprawozdania finansowego organizacji Pro-Prawo do życia wynikało, że otrzymała ona od Fundacji Rodziny Witaszków kwotę w wysokości 60 tys. zł. Już wtedy spółka Nałęczów Zdrój wydała oświadczenie. "Firma nigdy nie ingerowała i nie będzie ingerować w prywatne poglądy zarówno członków zarządu, jak i swoich pracowników, szanując prawo każdego człowieka do własnych przekonań" – można było przeczytać.

– Bojkot konsumencki to skrajnie demokratyczne narzędzie. Mamy prawo świadomie decydować o tym, czy kupując Cisowiankę, dokładać się do wynagrodzenia wiceprezesa Witaszka. Każdy ma oczywiście prawo do swoich poglądów, ale publiczna działalność niesie ze sobą pewne konsekwencje i może być poddawana krytyce – argumentował wówczas Radosław Koba z Razem.

Ostatecznie sprawa znalazła swój finał w sądzie. Dziś na facebookowym profilu Razem opublikowane zostały przeprosiny. "Partia Razem przeprasza spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o., producenta wody mineralnej Cisowianka, za to, że naruszyła Jej dobra osobiste - renomę i prawo do klienteli - w ten sposób, że bez jakiegokolwiek uzasadnienia wzywała do bojkotu oferowanych przez nią produktów, bezpodstawnie sugerując, że spółka Nałęczów Zdrój sp. z o. o. naruszała lub sprzeciwiała się prawom kobiet" – czytamy.
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/129313/...ineralnej.html

Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Dzieki za przypomnienie, porzucę Cisowianke na rzecz Polarisa. To samo gowno tylko bez pierdololo.

Legionista Awatar R.
    Ty to co najwyżej możesz wodę z kibla chlać.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Jaco
    Prawie nic zaskakującego przy tym głosowaniu. Prawie.
    http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/age...Glosowania=118
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak

Aż o 4,4 proc. wzrosły ceny w styczniu 2020 roku w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu. To najszybszy wzrost od ponad 8 lat.

Inflacja na poziomie 4,4 proc. oznacza, że wyraźnie przekroczony został cel inflacyjny Narodowego Banku Polski. Ten bowiem już od wielu lat wynosi 2,5 proc. z możliwością odchylenia o 1 punkt procentowy.
    https://www.money.pl/gospodarka/infl...82767745a.html

Legionista Awatar Jaco
    Coś za coś. Jeśli ktoś gdzieś znajdzie krzywą wzrostu dochodów, to będę zobowiązany.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów