Strona 1941 z 1947 PierwszyPierwszy ... 9411441184118911931193719381939194019411942194319441945 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 58,201 do 58,230 z 58398

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
    Skąd mam to wiedzieć?
    Sam rzuciłeś, że tak miałoby być. Pytam więc - kiedy?

Trend jest taki, że aptek jest coraz mniej
    Przeciwnie. Smutne, że muszę zestawiać rzeczywistość z info jednego ze związków zawodowych-antyrynkowych sieci nagle traktowanych serio przez zwolenników "kapitalistów", bo można przywalić w "socjalistów" z PIS.

PharmaNET, opierając się na danych firmy Iqvia, podaje, że w Polsce w ostatnich latach zamykanych jest średnio 80 aptek miesięcznie. Związek podkreśla, że w 83 wsiach i małych miejscowościach po wejściu w życie ustawy zamknięto jedyną funkcjonującą aptekę. Tymczasem zrzeszająca farmaceutów Naczelna Izba Aptekarska uważa, że nowelizacja sprzed dwóch lat pozwoliła na „eliminację z rynku nieuczciwych przedsiębiorców i otwieranie placówek tam, gdzie są faktycznie potrzebne”.

Wylewanie krokodylich łez przez przedstawicieli sieci nad zamykaniem aptek jest niestosowne i cyniczne, a przedstawiana przez PharmaNET interpretacja danych o liczbie takich placówek w Polsce to szyta grubymi nićmi manipulacja — uważa Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Jego zdaniem nie można zrzucać winy za zamykanie aptek na obowiązujące od dwóch lat regulacje.

— Na wsiach zamykane były przede wszystkim nie apteki, ale punkty apteczne, których ustawa nie obowiązuje. To podstawowa manipulacja. Za brak aptek w małych miejscowościach w rzeczywistości odpowiadają sieci, których apteki w pobliskich większych ośrodkach odbierają mniejszym placówkom pacjentów i pracowników. PharmaNET płacze zatem nad mlekiem, które sam rozlał. Warto też wspomnieć, że to na wsiach i w mniejszych miejscowościach w ciągu ostatnich dwóch lat otworzono 319 placówek, czyli ponad połowę nowych aptek i punktów aptecznych — mówi Marek Tomków.
    https://www.pb.pl/liczba-aptek-dzieli-aptekarzy-962637

Jest to jeden z przykładów dość specyficznego podejścia zwolenników Konfy do zasad rynkowych. Podobnie zresztą, jak w sprawie wspomnianego przeze mnie skandalu z przejęciem przez system i rozwałką "Uważam Rze" przez korwinowców. Tyle, że w tamtym brał udział osobiście Korwin i serwował ideolo, dlsczego warto stanąć po stronie systemu przeciwko PiS. W apogeum "władzy absolutnej" PO. Jak napisałem, w odpowiedzi na agitację - przypominka wkrótce.

Każda teoria spiskowa opiera się na faktach.
    Ale widzisz, że przytoczyłem deklaracje dot. nadchodzących wyborów i ogólnej perspektywy wprost ilustrowane fotką?

Ciąg dalszy przecież nastąpił

https://www.tvp.info/45910835/korwin...iz-z-pis-wideo

https://dorzeczy.pl/kraj/126799/korw...federacji.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 19-01-2020 o 10:04
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    Ktoś wie, kogo teraz popiera Janusz Korwin-Mikke? Wielce czcigodnego pana Dziambora, czy wręcz przeciwnie?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ktoś wie, kogo teraz popiera Janusz Korwin-Mikke? Wielce czcigodnego pana Dziambora, czy wręcz przeciwnie?
    Nikogo, sam wystartuje.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    JKM widział Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta.
    Ps: a pani Biejat nie jest już właściwą przewodnicząca komisji ds rodziny?
    Chyba coś poszło nie tak
    Dopiero Konfa musiała zadziałać, żeby PiS naprawiło swój wielbłąd.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    JKM widział Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta.
    Ps: a pani Biejat nie jest już właściwą przewodnicząca komisji ds rodziny?
    Chyba coś poszło nie tak
    Dopiero Konfa musiała zadziałać, żeby PiS naprawiło swój wielbłąd.
    Głos Dziambora przechylił szalę?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Tak, odwołanie to niewątpliwy sukces Konfederacji, chwilę później po nagłośnieniu sprawy włączyła się w to Solidarna Polska. Może by tak PiS się zreflektował i dla dobra Polski wysłuchał również próśb o odwołanie wicemarszałka Czarzastego ?

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Sam rzuciłeś, że tak miałoby być. Pytam więc - kiedy?

Przeciwnie. Smutne, że muszę zestawiać rzeczywistość z info jednego ze związków zawodowych-antyrynkowych sieci nagle traktowanych serio przez zwolenników "kapitalistów", bo można przywalić w "socjalistów" z PIS.

https://www.pb.pl/liczba-aptek-dzieli-aptekarzy-962637
    Jeżeli najbystrzejszy z PiSowskich szermierzy sprawiedliwości społecznej tego nie rozumie to jest z Wami gorzej niż myślałem.

Co do punktów aptecznych to i tam Wielki Regulator dojdzie:

- Dlatego napawa nas przerażeniem to, że na Radzie Ministrów znalazł się projekt, który mimo naszych protestów doprowadzi do zniszczenia punktów aptecznych. W ustawie tej (chodzi o projekt ustawy o zawodzie farmaceuty - przypis redakcji) bowiem prócz szeregu przepisów i tak pogłębiających kryzys w aptekach, znalazł się zapis mówiący, że technik farmaceutyczny będzie musiał pracować pod nadzorem farmaceuty. Zważywszy, że w punktach aptecznych pracują technicy i z przyczyn ekonomicznych nie ma tam możliwości zatrudnienia farmaceuty, doprowadzi to wkrótce do ich likwidacji- ocenił prezes IGWPAiA. Jednocześnie zwrócił się z z apelem o pomoc w ratowaniu punktów aptecznych. W jego ocenie nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki, które uzasadniałyby wprowadzenie tych przepisów.
    https://www.politykazdrowotna.com/50...unkty-apteczne

Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Poproszę o przykłady kolejnych ustaw regulujących gospodarkę zatem, by nie być gołosłownym i w merytoryczny sposób udowodnić stawianą tezę a nie tylko przypuszczenia, co do których tak ciężko Ci się dyskutuje
    Pierwsze z brzegu:
    1. Apteka dla aptekarza
    2. Zakaz handlu w niedzielę
    3. Utrudnienia w handlu ziemią rolną

Jest wiele takich przykładów ustaw, które pośrednio lub bezpośrednio regulują handel i usługi. Np ostatnio krawcowa nie mogła mi dać reklamówki, bo zgodnie z definicją ustawy śmieciowej produkowałaby śmieci. Absurd goni absurd.

Wyłącz TVP dezInfo i włącz myślenie. Świat będzie przez to trudniejszy, ale prawdziwy.

Legionista Awatar Foxx
    Jeżeli najbystrzejszy z PiSowskich szermierzy sprawiedliwości społecznej tego nie rozumie to jest z Wami gorzej niż myślałem.
    Nie poczuwam się, ale nietrudno rozumieć manipulacje na takim poziomie

Cytat Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
    Tak, odwołanie to niewątpliwy sukces Konfederacji, chwilę później po nagłośnieniu sprawy włączyła się w to Solidarna Polska.
    Słoń i mrówka przechodzą przez most. "Ale głośno tupiemy" - mówi mrówka . Motyw z Biejat był częścią burdelu, jaki nastąpił w PiS po wyborach parlamentarnych. Żeby naprawili tę oczywistą wtopę, musiał się pojawić mocny opór na zapleczu. Pojawił się - i tyle. Częścią tego samego procesu jest utwardzenie kursu Dudy m.in. w sprawie sędziów, co od razu się przełożyło na notowania:

https://wpolityce.pl/polityka/482961...ami-w-ii-turze

Naprawdę, Panowie, wbrew temu co zobaczycie u Roli, czy w Mediach Narodowych - świat nie kręci się wokół Konfy, czy 447. Nawiasem - czekam na ogłoszenie liczby zebranych podpisów pod projektem ustawy ANTY

Cytat Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
    Może by tak PiS się zreflektował i dla dobra Polski wysłuchał również próśb o odwołanie wicemarszałka Czarzastego ?
    A dlaczego? Komuszki mają klub poselski (więc przysługuje im miejsce w Prezydium Sejmu), a Konfa nie ma w kole nawet 15 os., by mogła zgłosić własnego kandydata. Ale tupać chce głośno:

Konfederacja bez wicemarszałka
    13 listopada 2019

(...) Zdaniem WCz. Grzegorza Brauna z Konfederacji, doszło do “dyktatu silniejszego”, przez co 11-osobowa reprezentacja prawicowego ugrupowania nie będzie miała swojego przedstawiciela w Prezydium Sejmu.
    https://korwin-mikke.pl/wazne/konfed...wicemarszalka/

Wrzucałem wyżej, dlaczego barwa aktywu starego SLD dla Konfy nie jest problemem. Jeszcze się nie zaczęła kadencja, a już poszło o stołek
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Z tymi odpadami, krawcowa i reklamówka
    to cos ktoś źle zinterpretowal...
    Chyba ze krawcowa produkuje ponad tonę rocznie takich odpadów to faktycznie mialaby wiecej obowiazkow.
    W innym wypadku nie ma szczegolnych utrudnien dla takiej i setek podobnych dzialalnosci.

Musimy wszyscy zrozumiec ze za dekady zaniedbań w gosp odpadami w koncu trzeba zabulic...

Pzdr

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    "...i na dobre i na złe"

Cytat Zamieszczone przez pijak Zobacz posta
    Chyba ze krawcowa produkuje ponad tonę rocznie takich odpadów to faktycznie mialaby wiecej obowiazkow.
    W innym wypadku nie ma szczegolnych utrudnien dla takiej i setek podobnych dzialalnosci.

Musimy wszyscy zrozumiec ze za dekady zaniedbań w gosp odpadami w koncu trzeba zabulic...

Pzdr
    To znaczy, że jest z polskim prawem bardzo źle jak trzeba interpretować takie wydawałoby się proste sprawy. Drobni przedsiębiorcy widcznie boją się kontroli i dmuchają na zimne.

Legionista

Pzdr

Proponuję nie odpisywać, bo zastrzeli Cię odpowiedzią jak wyżej. Trzeba przetrwać ferie

Legionista

Pzdr

Pomieszał chyba dwie ustawy. Krawcowa nie może wydać bezpłatnie reklamówki do ubrań, bo za to może dostać od 500 zł w górę kary ad mministracyjnej. Aby legalnie tą reklamówkę wydać musi za nią policzyć opłatę i zewidencjonować sprzedaż reklamówki. A potem na podstawie ilości sprzedanych reklamówek odprowadzić opłatę recyklingową. Więc łatwiej jest poprosić klienta aby przyszedł że swoją reklamówką. Ot, cały "problem"...
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar Alek

Legionista Awatar Foxx
    Miałem na myśli faktyczną, a nie deklarowaną liczbę podpisów. Inna rzecz, że dla porównania, bez struktur i popularnych kanałów na yt

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%...-w-sejmie.html

EDIT: Uwielbiam pointy dopisywane przez życie

Cytat Zamieszczone przez Foxx
    Prawicowy elektorat Dudy będący w średnim wieku doskonale to pamięta i niepotrzebne mu do tego kolejne wyskoki samego Korwina (bo wbrew temu, co niektórzy twierdzą - nie jest w nich sam). A młodszym kolegom się będzie konsekwentnie przypominało (niedługo przypomnienie okoliczności uwalenia redakcji "Uważam Rze"... na tle przejęcia pisma przez korwinowców, "niewidzialnej ręki rynku" i biznesowej klapy - jak rubelka nie zarobić, a cnotę stracić).
    Cytat Zamieszczone przez Korwin
    Skoro i tak wygrał kol.Bosak - to "Straciliśmy cnotę, a i rubelka nie zarobiliśmy"...
    https://twitter.com/JkmMikke/status/...ie-bosaka.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 20-01-2020 o 17:44

Nie wiedziałem czy dać to tutaj czy do linki fotki
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar TNTP
    Ogólnie to te prawybory były od samego początku kręcone - tylko patrząc na ich regulamin i ogólna otoczkę tego pomysłu, to najdziwniejsze jest to, że kogokolwiek to dziwi.
    Lieber tot als rot!!

Ale się kompromitują z listami do KRSu.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    A czego innego się po nich spodziewać?

https://www.stefczyk.info/2019/12/05...nego-sedziego/

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Żebyś wiedział, jakie ludzie piszą listy do Krajowej Rady Spółdzielczej. To jest dopiero kompromitacja
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar b.

Oho, kolejny meteor z ego Wałęsy zarejestrował się tu, żeby napierdalac linkami i z pozycji stratosfery pouczać tutaj nas, czyli PISowski plebs z ciemnogrodu.

41/41 postow w tematach politycznych, jedziesz dalej agitatorze

Ksysiu :klask: :klask: Bosak

A w drugiej turze pewnie (podobnie jak niektorzy wyborcy Konfy w wyborach do senatu na POjebow )bedzie glosował na Kidawę, no chyba ze Ksysio Bosak wejdzie Zreszta ostatnio smigały po necie skriny jak Dominia Korwin-Mikke na pejsbuku czy jakichs tam zamknietych forach do tego namawiała

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Oho, kolejny meteor z ego Wałęsy zarejestrował się tu, żeby napierdalac linkami i z pozycji stratosfery pouczać tutaj nas, czyli PISowski plebs z ciemnogrodu.

A w drugiej turze pewnie (podobnie jak niektorzy wyborcy Konfy w wyborach do senatu na POjebow )bedzie glosował na Kidawę, no chyba ze Ksysio Bosak wejdzie Zreszta ostatnio smigały po necie skriny jak Dominia Korwin-Mikke na pejsbuku czy jakichs tam zamknietych forach do tego namawiała
    Chętnie zobaczę te " skriny ".
    Tym bardziej, że w 2010 JKM przekazał poparcie w II turze na rzecz JK

Legionista Awatar Stout
    Były nawet niedawno wklejane w tym temacie.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Mam to na pulpicie, ale za cholerę nie wiem jak to wkleić w post

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Nie rozumiem,co to za problem dla społeczeństwa,że mogłoby być za dużo aptek.Jak ktoś otwiera biznes w miejscu,gdzie już jest takich kilka,to tylko jego problem i jego ryzyko.Najwyżej splajtuje.Dlaczego niby miałoby to regulować państwo?
    Popełniając mały off top, to nie rozumiem jak można zastanawiać się, jakim problemem dla społeczeństwa, jest taka ilość aptek. Zaczynając od banału popyt = podaż - Polacy są w ścisłej czołówce pod kątem brania leków, a co gorsza te ilości rosną. W 2014 roku wydaliśmy na nie 9 mld, a w 2018 już ponad 13 mld zl - prawie 40% wzrostu!!! Zaledwie 10% medykamentów jest przepisanych przez lekarza. Do tego nie wiem czy to moje subiektywne odczucie, ale liczba reklam leków jest o wiele wyższa niż rok temu. Ostatnio z nudów liczyłem reklamy w radio ZP: po 4 piosenkach, wjechało 7 reklam, z czego 5 leków/suplementów (3 aflofarm!!! ). Moim zdaniem KONIECZNY jest zakaz, bądź ścisłe ograniczenie liczby reklam, chociażby w mediach.
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Mam to na pulpicie, ale za cholerę nie wiem jak to wkleić w post
    Wejdź na jakąs stronę z hostingiem zdjęć, np. https://tinypic.pl/

Następnie "wybierz", dodajesz zdjęcie z dysku czy tam pamięci telefonu, "prześlij", klikasz w te zdjęcie dwa razy i na dole masz coś takiego "pokaż oryginalne zdjęcie", klikasz w to i wtedy kopiujesz adres url czyli linka do zdjecia.

A na forum czwarta ikonka od lewej "insert image" i dodajesz do posta.

Legionista Awatar aDHd
    Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    Ostatnio z nudów liczyłem reklamy w radio ZP: po 4 piosenkach, wjechało 7 reklam, z czego 5 leków/suplementów (3 aflofarm!!! ). Moim zdaniem KONIECZNY jest zakaz, bądź ścisłe ograniczenie liczby reklam, chociażby w mediach.
    A ja liczyłem w TV
    Na 7 reklam, 4 były reklamami samochodów. A blachosmrody trujo, ludzi zabijajo, korki robio w mieście!
    Moim zdaniem KONIECZNY jest zakaz, bądź ścisłe ograniczenie liczby reklam, chociażby w mediach.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
    A ja liczyłem w TV
    Na 7 reklam, 4 były reklamami samochodów. A blachosmrody trujo, ludzi zabijajo, korki robio w mieście!
    Moim zdaniem KONIECZNY jest zakaz, bądź ścisłe ograniczenie liczby reklam, chociażby w mediach.
    Śmieszki, heheszki, specjalnie dla Ciebie poszukałem informacji na ten temat. O ile niestety nie znalazłem danych z podziałem na branże, to takie z rankingiem firm już tak:

Aflofarm pierwszy, z ponad dwukrotną przebitka nad drugim Lidlem. Poza tym w czubie USP i Natura. Z branży motaryzacyjnej jedynie VW.
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista Awatar Alek
    Nie rozumiem całej dyskusji.
    Co to komu przeszkadza wysoki procent reklam o lekach podczas przerwy w TV?
    I jakie znaczenie ma to, że apteki są blisko siebie?
    W jakim celu to regulować?

Legionista
    Nie rozumiem całej dyskusji.
    Co to komu przeszkadza wysoki procent reklam o lekach podczas przerwy w TV?
    Pozwolę sobie zacytować samego siebie:
    Zaczynając od banału popyt = podaż - Polacy są w ścisłej czołówce pod kątem brania leków, a co gorsza te ilości rosną. W 2014 roku wydaliśmy na leki 9 mld, a w 2018 już ponad 13 mld zl - prawie 40% wzrostu!!! Zaledwie 10% medykamentów jest przepisanych przez lekarza.
    Spoglądając na Twój awatar - o ile nie jest szyderczy - pozwolę sobie zauważyć jedno znaczące podobieństwo z nadużywaniem alkoholu. Polecam wywiad z wiceprezesem Narodowej Rady Aptekarskiej Markiem Tomkowem.

-W Polsce jest 360 tys. punktów uprawnionych do sprzedaży leków, które pozostają poza jakąkolwiek kontrolą inspekcji farmaceutycznej. Pracują tam ludzie, którzy nie mają pojęcia o działaniu leków. Przeciwbólowe sprzedają z kawą czy napojem energetycznym, którymi potem klient ten lek zapija. Kierowcy tirów, cierpiący na bóle kręgosłupa i leczący się właśnie w ten sposób nagminnie trafiają do szpitala z objawami zatrucia. Środki przeciwbólowe umieszcza się przy półkach z alkoholem jako "zestaw grillowy". A potem ludzie łykają paracetamol jeszcze w trakcie picia - żeby nie mieć kaca. A ten lek w połączeniu z alkoholem niszczy wątrobę. To raczej próba nieumyślnego spowodowania śmierci niż pomoc - wskazuje wiceszef NRA.
    Podobna sytuacja jest z alkoholem. Tyle, że alkohol sprzedaje jeden punkt na 295 mieszkańców, a leki 1 na 104.

Jako główną przyczynę wskazuje też wszechobecne reklamy:
    Według informacji podanych przez NIA nieprawidłowe zażywanie leków to trzecia przyczyna zgonów na świecie. Jako drugi powód ich nadużywania podaje wszechobecne w mediach reklamy. - Przedstawiają leki w pozytywnym świetle, o działaniu niepożądanym się w nich nie wspomina. Wiele wzbudza w nas poczucie winy, bo jeśli nie zastosujemy leku, to znaczy, że nie dbamy o siebie. Producenci wykorzystują luki w prawie i w reklamie suplementów umieszczają osoby udające lekarzy - obecność autorytetu znacznie podnosi sprzedaż.
    Dobre jest podsumowanie:
    Reklamy wywołują też wrażenie, że leki biorą wszyscy
    Bo biorą wszyscy. Przeciętny Polak wpieprza rocznie 130 tabletek różnego rodzaju suplementów - rynku który jest warty zaledwie 5 mld, przy 13 mld na leki. Łatwo policzyć zatem, że średnio każdy zjada ponad 300 tabletek/pigułek rocznie. Nadal uważasz, że nie jest to istotny problem?
    Mioduski won

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta

On chyba nie jest z klask klask Ksysiu B. ani innych Grzegorzów Braunów. Raczej z chwalebnych obrońców demokracji, którym mądrość etapu nakazuje atakować wartości z "bardzo prawicowych" pozycji, casus wczesnego mapeta.

Uprawnienia umieszczania postów