Strona 1941 z 1941 PierwszyPierwszy ... 941144118411891193119371938193919401941
Pokaż wyniki od 58,201 do 58,211 z 58211

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Nie rozumiem,co to za problem dla społeczeństwa,że mogłoby być za dużo aptek.Jak ktoś otwiera biznes w miejscu,gdzie już jest takich kilka,to tylko jego problem i jego ryzyko.Najwyżej splajtuje.Dlaczego niby miałoby to regulować państwo?
    Owszem, masz rację, aczkolwiek w tym sporze nie chodzi o to, czy było by lepiej czy gorzej dla społeczeństwa (wg mnie przy obecnej ilości aptek bez znaczenia), a o to, że ta ustawa tak naprawdę nie powoduje regresu gospodarki, co w dość pejoratywny i szyderczy sposób chciał przedstawić kolega @sephrioth1916.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
    Taki trend. Liczb nie oszukasz.
    Jaki trend? Jakich liczb? Za ile lat w mojej okolicy mają być dwie apteki?

Nie moja teoria spiskowa.
    Przytoczyłem fakty, czyli praktykę. Przemilczenie ich nie sprawi, że staną się teorią
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Owszem, masz rację, aczkolwiek w tym sporze nie chodzi o to, czy było by lepiej czy gorzej dla społeczeństwa (wg mnie przy obecnej ilości aptek bez znaczenia), a o to, że ta ustawa tak naprawdę nie powoduje regresu gospodarki, co w dość pejoratywny i szyderczy sposób chciał przedstawić kolega @sephrioth1916.
    Ciężko się dyskutuje z człowiekiem, który odnosi się do swoich przypuszczeń, a nie do tego co faktycznie zostało napisane. Gdzie napisałem, że ta ustawa powoduje regres gospodarki?

Ustawa to spowodowała, że ponad tysiąc aptek zostało zamknięteych czyli ponad 1000 firm nie płaci CIT, nie zatrudnia ludzi, czyli nie płaci ZUS, PIT, składek, czynszu, itp. Nie konkuruję, np poprzez obniżkę cen, czyli traci zwykły Polak, ktory ma mniej kasy.

Czy uważasz, że to pomogło gospodarce, społeczeństwu?

Jedna ustawa nie powoduje regresu gospodarki, ale jak takich utaw pojawia się coraz więcej i więcej w różnych dziedzinach gospodarki to już może spowodować bardzo negatywne skutki.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Jaki trend? Jakich liczb? Za ile lat w mojej okolicy mają być dwie apteki?
    Skąd mam to wiedzieć? Trend jest taki, że aptek jest coraz mniej i jeżeli nie zmienią się przepisy to z bardzo dużym prawdopodobieństwem w kolejnych latach znowu będzie mniej. Z prawdopodobieństwa wynika, że w końcu i w Twojej okolicy upadnie choć jedna, a kolejnej nie będzie można założyć, bo przepisy zabronią. Smutne, że muszę takie podstawy tutaj wyjaśniać.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Przytoczyłem fakty, czyli praktykę. Przemilczenie ich nie sprawi, że staną się teorią
    Każda teoria spiskowa opiera się na faktach.
    Ostatnio edytowane przez sephrioth1916 ; 18-01-2020 o 22:37

Legionista Awatar Budyń_70

Jedna ustawa nie powoduje regresu gospodarki, ale jak takich utaw pojawia się coraz więcej i więcej w różnych dziedzinach gospodarki to już może spowodować bardzo negatywne skutki.
    Poproszę o przykłady kolejnych ustaw regulujących gospodarkę zatem, by nie być gołosłownym i w merytoryczny sposób udowodnić stawianą tezę a nie tylko przypuszczenia, co do których tak ciężko Ci się dyskutuje

Legionista
    Lesbian World chciałby udowodnić na swój nieudolny, lewacki sposób że to, że jest pierd... w banię to wina tego, że ma reglamentowany dostęp do środków farmaceutycznych, które upodabniają go do człowieka.
    Nie masz racji.
    Jesteś genetycznym poebem. Budyń i Foxx to tobie kulturalnie wyłuszczyli.

Legionista Awatar Foxx
    Skąd mam to wiedzieć?
    Sam rzuciłeś, że tak miałoby być. Pytam więc - kiedy?

Trend jest taki, że aptek jest coraz mniej
    Przeciwnie. Smutne, że muszę zestawiać rzeczywistość z info jednego ze związków zawodowych-antyrynkowych sieci nagle traktowanych serio przez zwolenników "kapitalistów", bo można przywalić w "socjalistów" z PIS.

PharmaNET, opierając się na danych firmy Iqvia, podaje, że w Polsce w ostatnich latach zamykanych jest średnio 80 aptek miesięcznie. Związek podkreśla, że w 83 wsiach i małych miejscowościach po wejściu w życie ustawy zamknięto jedyną funkcjonującą aptekę. Tymczasem zrzeszająca farmaceutów Naczelna Izba Aptekarska uważa, że nowelizacja sprzed dwóch lat pozwoliła na „eliminację z rynku nieuczciwych przedsiębiorców i otwieranie placówek tam, gdzie są faktycznie potrzebne”.

Wylewanie krokodylich łez przez przedstawicieli sieci nad zamykaniem aptek jest niestosowne i cyniczne, a przedstawiana przez PharmaNET interpretacja danych o liczbie takich placówek w Polsce to szyta grubymi nićmi manipulacja — uważa Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Jego zdaniem nie można zrzucać winy za zamykanie aptek na obowiązujące od dwóch lat regulacje.

— Na wsiach zamykane były przede wszystkim nie apteki, ale punkty apteczne, których ustawa nie obowiązuje. To podstawowa manipulacja. Za brak aptek w małych miejscowościach w rzeczywistości odpowiadają sieci, których apteki w pobliskich większych ośrodkach odbierają mniejszym placówkom pacjentów i pracowników. PharmaNET płacze zatem nad mlekiem, które sam rozlał. Warto też wspomnieć, że to na wsiach i w mniejszych miejscowościach w ciągu ostatnich dwóch lat otworzono 319 placówek, czyli ponad połowę nowych aptek i punktów aptecznych — mówi Marek Tomków.
    https://www.pb.pl/liczba-aptek-dzieli-aptekarzy-962637

Jest to jeden z przykładów dość specyficznego podejścia zwolenników Konfy do zasad rynkowych. Podobnie zresztą, jak w sprawie wspomnianego przeze mnie skandalu z przejęciem przez system i rozwałką "Uważam Rze" przez korwinowców. Tyle, że w tamtym brał udział osobiście Korwin i serwował ideolo, dlsczego warto stanąć po stronie systemu przeciwko PiS. W apogeum "władzy absolutnej" PO. Jak napisałem, w odpowiedzi na agitację - przypominka wkrótce.

Każda teoria spiskowa opiera się na faktach.
    Ale widzisz, że przytoczyłem deklaracje dot. nadchodzących wyborów i ogólnej perspektywy wprost ilustrowane fotką?

Ciąg dalszy przecież nastąpił

https://www.tvp.info/45910835/korwin...iz-z-pis-wideo

https://dorzeczy.pl/kraj/126799/korw...federacji.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; Wczoraj o 10:04
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    Ktoś wie, kogo teraz popiera Janusz Korwin-Mikke? Wielce czcigodnego pana Dziambora, czy wręcz przeciwnie?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ktoś wie, kogo teraz popiera Janusz Korwin-Mikke? Wielce czcigodnego pana Dziambora, czy wręcz przeciwnie?
    Nikogo, sam wystartuje.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    JKM widział Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta.
    Ps: a pani Biejat nie jest już właściwą przewodnicząca komisji ds rodziny?
    Chyba coś poszło nie tak
    Dopiero Konfa musiała zadziałać, żeby PiS naprawiło swój wielbłąd.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    JKM widział Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta.
    Ps: a pani Biejat nie jest już właściwą przewodnicząca komisji ds rodziny?
    Chyba coś poszło nie tak
    Dopiero Konfa musiała zadziałać, żeby PiS naprawiło swój wielbłąd.
    Głos Dziambora przechylił szalę?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Tak, odwołanie to niewątpliwy sukces Konfederacji, chwilę później po nagłośnieniu sprawy włączyła się w to Solidarna Polska. Może by tak PiS się zreflektował i dla dobra Polski wysłuchał również próśb o odwołanie wicemarszałka Czarzastego ?

Uprawnienia umieszczania postów