Strona 1939 z 1947 PierwszyPierwszy ... 9391439183918891929193519361937193819391940194119421943 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 58,141 do 58,170 z 58404

Wątek: Polityka

Warto jeszcze byłoby sprawdzić, gdyby takie dane były dostępne, częstotliwość konwersji na luteranizm lub kalwinizm, bo to była typowa droga "przechrztów". Ewentualna konwersja w kolejnym pokoleniu na katolicyzm nie zostawiała wówczas w księgach śladu wyznania mojżeszowego.

Dla rzeczywiście zainteresowanych znalazłem na szybko takie źródełko:
    https://repozytorium.amu.edu.pl/bits...%20-%20pdf.pdf

A z logicznego punktu widzenia, jeśli brak danych, to nikt nie może z pewnością powiedzieć, że nie ma żydowskich przodków.
    Jednocześnie w większości przypadków nie sposób jest udowodnić także tezy odwrotnej, co stwarza nieograniczone możliwości "żydożercom".
    Dotyczy to także wszelkich innych nacji, które przewijały się przez nasze ziemie, Rosjan, Czechów, Niemców, a nawet Mongołów.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Warto jeszcze byłoby sprawdzić, gdyby takie dane były dostępne, częstotliwość konwersji na luteranizm lub kalwinizm, bo to była typowa droga "przechrztów". Ewentualna konwersja w kolejnym pokoleniu na katolicyzm nie zostawiała wówczas w księgach śladu wyznania mojżeszowego.

Dla rzeczywiście zainteresowanych znalazłem na szybko takie źródełko:
    https://repozytorium.amu.edu.pl/bits...%20-%20pdf.pdf

A z logicznego punktu widzenia, jeśli brak danych, to nikt nie może z pewnością powiedzieć, że nie ma żydowskich przodków.
    Jednocześnie w większości przypadków nie sposób jest udowodnić także tezy odwrotnej, co stwarza nieograniczone możliwości "żydożercom".
    Dotyczy to także wszelkich innych nacji, które przewijały się przez nasze ziemie, Rosjan, Czechów, Niemców, a nawet Mongołów.
    To ja wprost napiszę. Nie trzeba było przechodzić na katolicyzm czy judaizm, żeby sobie poruchać. A na wsi polskiej w tamtych czasach stosunki przed i pozamałżenskie oraz rozwiązłość ogólna, były dosyć popularne.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Ale z czym właściwie polemizujesz?
    Z tym, że liczebność Żydów w XVIII/XIXw. w jakikolwiek sposób potwierdza to co powiedział Duda.

Równie dobrze można "stwierdzić", że nikt nie może się nazywać 100% warszawiakiem/krakusem/poznaniakiem itd. Tylko po co tak paplać skoro nie można tego ani potwierdzić ani obalić?

Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    To ja wprost napiszę. Nie trzeba było przechodzić na katolicyzm czy judaizm, żeby sobie poruchać. A na wsi polskiej w tamtych czasach stosunki przed i pozamałżenskie oraz rozwiązłość ogólna, były dosyć popularne.
    W jakich czasach? Jakbyś mógł coś podrzucić to chętnie o tym poczytam, bo może trafiłem na wyjątkowo prawilny region .
    Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Kolejne napawające optymizmem i dumą dane z polskiej gospodarki:

Rekordowa liczba zamkniętych sklepów w grudniu. Zakaz handlu jednym z powodów
    Grudzień okazał się przełomowym miesiącem dla wielu polskich przedsiębiorców prowadzących własne sklepy. Z rynku ubyło 9,5 tysiąca firm - podaje GUS. I to głównie tych najmniejszych, działających jako osoby fizyczne. To ogromna liczba, bo w ciągu wcześniejszych 11 miesięcy 2019 roku takich mikro firm handlowych zniknęło tylko 1,5 tys.

Nie wytrzymują konkurencji. Trend jest wieloletni, tyle że w ostatnich latach przyśpieszył. Liczba podmiotów w branży skurczyła się od pierwszego roku z zakazem handlu w niedziele (2018 r.) o aż 22 tys., czyli w dwa lata zniknęły z rynku prawie 4 proc. wszystkich firm.
    - Liczba ustaw i danin nakładanych na branżę zmienia jej strukturę. W ostatnich latach handel dostał aż 20 regulacji, w tym regulacji wyłącznie sektorowych (dotyczących tylko handlu – red.). Najsłabsze podmioty nie wytrzymują konkurencji. Jeśli mały handel cierpi na brak sukcesji, ilość obostrzeń i przez ostrą walkę konkurencyjną, to niestety wytrzymają tylko najsilniejsi - wskazuje Juszkiewicz.
    https://businessinsider.com.pl/firmy...rudniu/nrtw04g

Jak to powiedział Keynes:
    W dłuższym okresie wszyscy będziemy martwi
    Ostatnio edytowane przez sephrioth1916 ; 15-01-2020 o 10:40

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta
    Z tym, że liczebność Żydów w XVIII/XIXw. w jakikolwiek sposób potwierdza to co powiedział Duda.

Liczba ludności: 11 milionów (1650), 12–14 milionów (1771)[3]
    W tym Polacy: 50%(1569), 40%(1650)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczp...a_Narod%C3%B3w

Równie dobrze można "stwierdzić", że nikt nie może się nazywać 100% warszawiakiem/krakusem/poznaniakiem itd. Tylko po co tak paplać skoro nie można tego ani potwierdzić ani obalić?
    Po pierwsze mieszasz systemy walutowe. Jeżeli się zna genealogię swojej rodziny, bez problemu można powiedzieć, że jest się np. warszawiakiem co najmniej w piątym pokoleniu. Ja np. znam

Po drugie zaś, jak wspomniałem (a co pominęły niezależne narodowe media), charakter tego spotkania był taki, że obie strony podkreślały wtopienie się Żydów w historię Polski, a sami Żydzi - co wcale nie było oczywiste, ani mało ważne - zadeklarowali pełną lojalność wobec Polski jako państwa w którym mieszkają i jego władz. W kontekście oskarżeń Polski jako państwa o współudział w wywołaniu II wojny, która przyniosła Holokaust.

W jakich czasach? Jakbyś mógł coś podrzucić to chętnie o tym poczytam, bo może trafiłem na wyjątkowo prawilny region .
    A może po prostu Ci się nie chce?

Ogólnie można stwierdzić, że autonomiczna chłopska etyka seksualna była znacznie mniej rygorystyczna niż wzorzec proponowany przez duszpasterstwo. Odnosiło się to zwłaszcza do kwestii życia płciowego osób stanu wolnego. Różnice w tym względzie miały charakter prawdziwie zasadniczy. W chłopskim systemie etycznym nie znane było właściwie pojęcie "czystości" w znaczeniu seksualnym.
    "Z ZAGADNIEŃ OBYCZAJOWOŚCI SEKSUALNEJ CHŁOPÓW W POLSCE XVI-XVIII WIEKU. PRZYZWOLENIE I PENALIZACJA":
    http://cyfrowaetnografia.pl/Content/...-4_Wislicz.pdf

A co tam Panie, w wyższym stanie?

W przypadku systemu społecznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów obserwujemy o wiele większą rolę czynników statusu przypisanego (ascribed status), niż w wypadku społeczeństw Europy zachodniej - może z wyjątkiem Francji, gdzie rosnąca ekskluzywność szlachty i arystokracji stała się jedną z przyczyn rewolucji roku 1789. „Przesunięcia na szczeblach hierarchii stanowej nie były rzadkością, ale stanowiły przeważnie odstępstwo od reguły, zakładającej, że człowiek powinien żyć i umrzeć w grupie społecznej, w której się urodził”20. W historiografii nie brak jednak i opinii przeciwnych, wskazujących na możliwości awansu społecznego nawet w wypadku ówczesnego stanowego systemu społecznego. „Małżeństwa mieszczanek z możnowładcami, stosunkowo częste nobilitacje, wszystko to świadczy, iż ówczesne bariery, stworzone przez przywileje feudalne, można było przy posiadaniu odpowiednich środków finansowych dość łatwo przekroczyć. Co więcej, w XVI wieku nikt się jeszcze tym zbytnio nie gorszył.
    "PRZEMIANY RODZINY POLSKIEJ DOBY ODRODZENIA I OŚWIECENIA":
    https://repozytorium.amu.edu.pl/bits...enia_17-28.pdf
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Alek
    Nie wiem jak Was ale mnie męczy już mnie ta telenowela z marszałkiem Grodzkim w roli głównej.
    Z jednej strony wychodzi przed szereg. Robi z siebie naczelnego przywódcę totalnej opozycji z wizją, żeby w 2025 zostać prezydentem. Z drugiej strony dziwi mnie, że akurat kiedy Grodzki został marszałkiem pojawiły się insynuacje, że przyjmował łapówki 20 lat temu.

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Nie wiem jak Was ale mnie męczy już mnie ta telenowela z marszałkiem Grodzkim w roli głównej.
    Z jednej strony wychodzi przed szereg. Robi z siebie naczelnego przywódcę totalnej opozycji z wizją, żeby w 2025 zostać prezydentem. Z drugiej strony dziwi mnie, że akurat kiedy Grodzki został marszałkiem pojawiły się insynuacje, że przyjmował łapówki 20 lat temu.
    Dali kiedyś w łapę i zamknęli ten rozdział a tu nagle po latach zobaczyli tego aroganta w telewizji z wybujałym ego i szlag ich trafił, że taki człowiek trafił na takie stanowisko i że robi z siebie Bóg wie kogo a prawda o nim jest jednak inna.
    Taka jest moja koncepcja

Legionista Awatar Budyń_70
    Myślę, że nie chodzi o to, że 20 lat temu, ale o to, że brał, a to obnaża jego moralność, pokazuje typ człowieka, przy tym miotającego się jak ryba w sieci.

Legionista
    * Audycja zawiera lokowanie produktu
    Z bólem serca, nie polecam, ale jeśli już podążać taką drogą - korki u mapeta

Legionista Awatar midzi
    A szaka został wypuszczony po świętach z zakładu

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    A szaka został wypuszczony po świętach z zakładu

Co nie zmienia faktu, że mapet wysłał ciebie na emeryturę

Legionista Awatar midzi
    Na emeryturę to przejdę kiedy będę chciał, ale nie na państwowa, a rentierską.

Tym czasem miłego powrotu do zakładu życzę - tam gdzie mapet się może przyśni

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Po pierwsze mieszasz systemy walutowe. Jeżeli się zna genealogię swojej rodziny, bez problemu można powiedzieć, że jest się np. warszawiakiem co najmniej w piątym pokoleniu. Ja np. znam

Po drugie zaś, jak wspomniałem (a co pominęły niezależne narodowe media), charakter tego spotkania był taki, że obie strony podkreślały wtopienie się Żydów w historię Polski, a sami Żydzi - co wcale nie było oczywiste, ani mało ważne - zadeklarowali pełną lojalność wobec Polski jako państwa w którym mieszkają i jego władz. W kontekście oskarżeń Polski jako państwa o współudział w wywołaniu II wojny, która przyniosła Holokaust.
    No ok. Niech będzie
    Ale dalej uważam, że to stwierdzenie PAD było mocno na wyrost.

A może po prostu Ci się nie chce?
    Dzięki za linki. Tylko, że wciąż ani słowa o bliższych kontaktach chrześcijan z mojżeszowymi

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Dali kiedyś w łapę i zamknęli ten rozdział a tu nagle po latach zobaczyli tego aroganta w telewizji z wybujałym ego i szlag ich trafił, że taki człowiek trafił na takie stanowisko i że robi z siebie Bóg wie kogo a prawda o nim jest jednak inna.
    Taka jest moja koncepcja
    Swego czasu anonimowe zarzuty sprzed 30 lat ws. molestowania przez księży były dla opozycji twardymi dowodami nie podlegającymi dyskusji.
    Teraz dla tej samej opozycji zarzuty sprzed 20 lat ws. brania łapę są jakimiś pierdołami, pomówieniami nie wiadomo kogo (najpewniej przekupionych przez PiS zawistników)
    Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Na emeryturę to przejdę kiedy będę chciał, ale nie na państwowa, a rentierską.

Tym czasem miłego powrotu do zakładu życzę - tam gdzie mapet się może przyśni
    No, ba!
    "Egzamin z anatomii. Wykładowca pyta studenta i studentkę:
    Z czego jest zbudowane męskie przyrodzenie?
    Student: Z tkanki mięśniowej!
    Studentka: Z tkanki kostnej!
    Pan zdał. A Pani się zdawało.

Obudź się jutro innym człowiekiem. To może ciebie polubię.

Tymczasem.
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 16-01-2020 o 01:12

Swego czasu anonimowe zarzuty sprzed 30 lat ws. molestowania przez księży były dla opozycji twardymi dowodami nie podlegającymi dyskusji.
    Teraz dla tej samej opozycji zarzuty sprzed 20 lat ws. brania łapę są jakimiś pierdołami, pomówieniami nie wiadomo kogo (najpewniej przekupionych przez PiS zawistników)
    Ot opozycja właśnie

Sedno.

Legionista Awatar Foxx
    No ok. Niech będzie
    Ale dalej uważam, że to stwierdzenie PAD było mocno na wyrost.
    Widzę

Dzięki za linki. Tylko, że wciąż ani słowa o bliższych kontaktach chrześcijan z mojżeszowymi
    Ale zauważyłeś, że podałem je jako odpowiedź na Twoje wątpliwości dot. swobody obyczajowej wśród ówczesnych chłopów?

Cóż, mamy taki zestaw:

1. Populacja żydowska dość szeroko zajmowała centralne rejony ówczesnej Rzeczypospolitej (mapka)

2. Etnicznych (precyzyjniej: tożsamościowych) Polaków na terenie I RP było ok. 40-50%, Reszta to różni innowiercy

3. Chłopi w sferze obyczajowej powszechnie przyjmowali postawy sprzeczne z naukami Kościoła

4. Za pieniądze można było swobodnie "awansować" do wyższej klasy społecznej, czyli np. "wżeniać się" w polskie szlacheckie rodziny nie budząc zgorszenia

5. Bogaci Żydzi zajmowali się handlem i lichwą

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

No i kolejne kuriozum firmowane przez warszawski Ratusz powoli staje się faktem

Aleja Pawła Adamowicza w Warszawie. Radni PiS oburzeni. "To obraza dla Lecha Kaczyńskiego"
    kn 16.01.2020 09:48
    Aleja w jednym z parków w Śródmieściu ma nosić imię Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska, który został zamordowany podczas ubiegłorocznego finału WOŚP. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie kryją oburzenia i wskazują, że własnej ulicy w Warszawie wciąż nie doczekał się były prezydent Lech Kaczyński. - Ta uchwała nie tyle honoruje Adamowicza, co przede wszystkim stanowi zupełnie niezrozumiałą obrazę dla Lecha Kaczyńskiego - wskazują.
    Paweł Adamowicz

Radni Koalicji Obywatelskiej w środę pozytywnie zaopiniowali decyzję, że parkowa aleja biegnąca od ulicy Jazdów do ul. Górnośląskiej (w parku Tadeusza Mazowieckiego) będzie nazwana imieniem Pawła Adamowicza - podaje "Wyborcza Warszawa". Pomysł uhonorowania w ten sposób zmarłego prezydenta Gdańska to inicjatywa Rafała Trzaskowskiego. Prezydent stolicy skorzystał z przysługującej mu możliwości wystąpienia do Rady Warszawy z wnioskiem o przedterminowe nadanie imienia patrona alei. Gdyby tego nie zrobił, aleję można by nazwać imieniem Adamowicza dopiero pięć lat po jego śmierci.
    Aleja Pawła Adamowicza w Warszawie. "To obraza dla Lecha Kaczyńskiego"

Pomysłowi ratusza od początku sprzeciwiali się radni Prawa i Sprawiedliwości, wskazując, że prezydent Lech Kaczyński, który zginął w katastrofie smoleńskiej, wciąż nie doczekał się w stolicy własnej ulicy. W 2018 roku, powołując się na ustawę dekomunizacyjną, wojewoda mazowiecki przemianował wprawdzie Al. Armii Ludowej na ulicę Lecha Kaczyńskiego, ale ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uchylił tę decyzję.

"Upamiętniajmy śp. Pawła Adamowicza, proszę bardzo. Dziwi tylko, że nieżyjący prezydent Gdańska zasługuje na własną ulicę w Warszawie - i to przed upływem wymaganych uchwałą Rady Miasta pięciu lat od śmierci, a nieżyjący prezydent Warszawy nie zasługuje" - komentował na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Jak opisuje "Wyborcza Warszawa", podczas środowej sesji radni PiS w ramach protestu nie wzięli udziału w głosowaniu.

Nie powinniśmy mieć najmniejszych wątpliwości: pierwszeństwo do ulicy swojego imienia w Warszawie ma Lecha Kaczyński. (...) Ta uchwała nie tyle honoruje Adamowicza, co przede wszystkim stanowi zupełnie niezrozumiałą obrazę dla Lecha Kaczyńskiego

- mówił, cytowany przez gazetę radny PiS Mariusz Rusiecki.

Dziennikarz "Wyborczej" Michał Wojtczuk zwraca uwagę, że radni PiS przez niemal dziesięć lat, które minęły od katastrofy smoleńskiej, nie skorzystali z możliwości, by zgodnie z procedurą złożyć wniosek o nadanie którejś ze stołecznych ulic imienia Lecha Kaczyńskiego.

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez radnych Koalicji Obywatelskiej, sprawa trafi w czwartek pod obrady Rady Warszawy. Decyzja jest właściwie pewna, bo KO ma w Warszawie większość.
    http://metrowarszawa.gazeta.pl/metro...urzeni-to.html

Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    No i kolejne kuriozum firmowane przez warszawski Ratusz powoli staje się faktem
    nie ma to jak ***** opozycję 24h na TVP a poxniej sie dziwic ze Ci odgryzają się w takich sprawkach.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    nie ma to jak ***** opozycję 24h na TVP a poxniej sie dziwic ze Ci odgryzają się w takich sprawkach.
    Bo jakby ich nie jeb.ali w wiadomościach, to by tego nie było. Aha
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

No tak, bo na tevałenach jest pod tym względem merytorycznie i kulturalnie tyle że w drugą stronę

Legionista Awatar Foxx
    Po pierwsze nikt się nie dziwi, bo to ciąg dalszy poziomu faktycznej opozycji:

- Toga to nie łańcuch sędziowski. To nie jest nic zdrożnego. Toga to jak fartuszek w przedszkolu - stwierdziła I prezes Sądu najwyższego Małgorzata Gersdorf, odpowiadając na pytanie, czy sędziowie nie nadużywają prawa, zakładając togi na protesty.
    KONSTYTUCJA RECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Rozdział VIII
    SĄDY I TRYBUNAŁY (...)

Art. 178.

3. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/8.htm

Mówiąc o problemach z prawem kandydatów PO, Neumann tłumaczy działaczom, że ewentualne zarzuty nie zaszkodzą politykom opozycji, bo będą traktowane przez wyborców jako ataki PiS-u. Mówiąc to Neumann wymienia listę nazwisk włodarzy miast, którzy mieli albo mają problemy z prawem. Wśród wymienionych jest nieżyjący już prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przy nazwisku którego Neumann rzuca jednak zaskakującą uwagę.

Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – mówi lider Platformy.
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/116074/...ajdankach.html

Pomijając już, że Targowica to nie opozycja parlamentarna...

"Imperatorowa i państwa ościenne
    Przywrócą spokojność obywatelom naszym
    Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy
    Z pretensji do tronu i polskiej korony
    Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja
    Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia
    Pieczołowitość nasza na nic się nie przyda
    Świadczymy z całą rzetelnością Naszego Imienia
    "

Nie ogryźli kości
    Nie dopili wina
    Resztek jedzenia szuka pies pod stołem
    , opozycją w Parlamencie jest Konfa i PSL...

Co tam ciekawego ostatnio było oglądane w TVP? I dlaczego w sprawie wyjaśnienia co tam z Grodzkim obowiązuje "prawo Neumanna"?

- Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią k... nic. Będą prowadzić sprawy – i ch... - mówi szef klubu PO.(...)

Szef klubu PO zapewnia działaczy, że będzie stawał w obronie członków Platformy. - Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k.... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - mówi.

- Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k..., do końca życia. Jak jest poza, mam go w d.... Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza - stwierdza Neumann.
    https://www.rp.pl/Polityka/191009636...nia-tasmy.html

Ciekawe, dlaczego w samym Trójmieście dość popularnym określeniem własnej aglomeracji jest "Mała Sycylia"...

https://naszeblogi.pl/52479-gdanska-...u-port-service

Wiem, że śladem TW "Bolka" można twierdzić, "stłucz pan termometr, a nie będziesz miał gorączki", ale to nie TVP wygenerowała tę postkolonialną elitę.

Śmiech to budzą wszelkie próby odwracania uwagi od nieskrywanego ich charakteru emotkami, czy "a u was biją murzynów"...

Ostatnio edytowane przez Foxx ; 17-01-2020 o 10:49

Legionista Awatar BlackAdder
    Powiem szczerze, że też miałem ubaw, iż złodziej i oszust będzie miał ulicę w największym polskim mieście, i to na niosek prezydenta tegoż

Ale co tak sam ma być? Taki Rutkowski wszak miał doborowe towarzystwo
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Powiem szczerze, że też miałem ubaw, iż złodziej i oszust będzie miał ulicę w największym polskim mieście, i to na niosek prezydenta tegoż

Na szczęście nie ulicę a tylko aleję parkową, ale znając rozmach totalnych, temat może być rozwojowy i w niedalekiej przyszłości mogą się pojawić kolejne place, skwerki, ulice, ronda, etc. nie tylko u nas w Warszawie

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta

Ja tam w ogóle nie rozumiem idei nazywania ulicy od gościa,którego od całej reszty polityków w naszym kraju odróżnia właściwie jedynie fakt,że został zamordowany.Co to niby za powód do wyróżnienia?
    Ostatnio edytowane przez AGZI ; 17-01-2020 o 13:39
    #MioduskiOut

Legionista Awatar b.
    Ktoś gdzieś celnie napisał, ze jak już chcą coś nazywać imieniem Adamowicza, to niech będą to wały.

"Wały Adamowicza"

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Ktoś gdzieś celnie napisał, ze jak już chcą coś nazywać imieniem Adamowicza, to niech będą to wały.

"Wały Adamowicza"
    I to było by w porządku
    Ostatnio edytowane przez Budyń_70 ; 17-01-2020 o 16:17

Duda jak się zradykalizował
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar R.
    Duda jak się zradykalizował
    Jeśli nazywanie rzeczy po imieniu to dla twojego małego rozumu radykalizowanie, to idź się leczyć. I tak łagodnie powiedział bo na sprzedajne i zdradzieckie kurwy powinien czekać paszport na Madagaskar.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Jeśli nazywanie rzeczy po imieniu to dla twojego małego rozumu radykalizowanie, to idź się leczyć. I tak łagodnie powiedział bo na sprzedajne i zdradzieckie kurwy powinien czekać paszport na Madagaskar.
    Obszedł się z kuurwami nadzwyczaj łagodnie, bo tak na jego stanowisku/urzędzie wypadało i chwała mu za to.
    Nie mniej to co teraz się dzieje, ta nagonka POpierdoleńców, to jest normalnie podjudzanie do rozruchów polsko-polskich.
    Ale te szmaty zawsze miały Polskę i Polaków za nic, liczy się tylko interes niewielkiej grupy przynależnej do nich.

Uprawnienia umieszczania postów