Strona 1930 z 1935 PierwszyPierwszy ... 9301430183018801920192619271928192919301931193219331934 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,871 do 57,900 z 58032

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Tylu lub tak istotnych dla ustawy, by TK ją odrzucił w całości jako niekonstytucyjną. Zgodnie z Konstytucją nikt inny nie określa zakresu konstytucyjności ustaw

Plus liczba mnoga w doniesieniu do ustaw oraz "przyznanie się". No ledwo z niej to wyciągnęli.
    Czyli rozumiem, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie było sprawy. Fajny klimat

Legionista Awatar Foxx
    Po prostu tekst, że głosowała za niekonstytucyjnymi ustawami (i się do tego przyznała) ma umiarkowany związek z prawdą. Nic mniej, ani więcej
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Rozmowa o prawdzie nie ma sensu, bo każdy ją tutaj rozumie inaczej:

Wyborcy PISu prawdę rozumieją tak:

Jest w Polsce także cywilizacja turańska, personifikowana przez Rosję. W tej cywilizacji prawda jest wyznaczana przez władzę, zgodnie z powiedzeniem „pawitielstwo wysze, ono łutsze znajet”. Zwykły członek tej cywilizacji boi się mieć swoją prawdę i czeka na wyznaczenie granic prawdy i fałszu w formie nakazu. Dlatego w cywilizacji turańskiej władza ma zawsze rację.
    Wyborcy KO/Lewicy tak:

W cywilizacji bizantyjskiej, której przedstawicielem są Niemcy i służąca ich interesom Unia Europejska, prawda ma charakter epistemologiczny, czyli rzeczywistość nie ma znaczenia, a znaczenie ma zapisana interpretacja rzeczywistości. Zatem nie jest prawdą to co jest, a to co zostało napisane i uznane za prawdę. W cywilizacji bizantyjskiej zrodziła się więc poprawność polityczna i język nienawiści jako konsekwencja subiektywnego podejścia do prawdy. Tak konstytuowana prawda potrzebuje autorytetu. Bo cywilizacja bizantyjska do wyznaczania prawdy potrzebuje autorytetu. Zwykli ludzie nie mają prawa do określania tego, co jest a co nie jest prawdą.
    Wyborcy Konfederacji tak:

W ujęciu cywilizacji łacińskiej, do której Polska należy, prawda jest stanem obiektywnym. To znaczy istniejącym i weryfikowalnym przez każdego, kto ma na to ochotę. W oparciu o tak rozumianą prawdę powstała nauka, która współcześnie pod naporem innych cywilizacji przestała służyć obiektywności, a stała się, w znacznych swoich obszarach, rodzajem propagandy na służbie polityki i biznesu.
    Wyborcy PSLu nie wiadomo.

https://www.zachod.pl/audycja/cywilizacja-a-prawda/

Po prostu tekst, że głosowała za niekonstytucyjnymi ustawami (i się do tego przyznała) ma umiarkowany związek z prawdą. Nic mniej, ani więcej
    Mogę ująć to inaczej - głosowała za projektem ustawy zawierającej zapis niezgodny z konstytucją (czego była świadoma) przedkładając interes partyjny ponad literę prawa. Tak czy siak wydaje mi się, że zamiast rozkładać moją wypowiedź na czynniki pierwsze, lepiej byłoby skupić się na istocie problemu, bo jeżeli profesor prawa przykłada rękę do czegoś takiego, to:

1. Nie jest w dziedzinie prawa żadnym autorytetem
    2. Nie ma żadnej gwarancji, że w przyszłości interes partii znowu nie okaże się ważniejszy
    3. Wątpliwe jest aby zakwestionowała prawidłowość zapisów ustaw, które sama wcześniej popierała

Jakby tego było mało, w przypadku sędziów TK mowa jest o nieskazitelności charakteru, co w przypadku profesor Pawłowicz jest kwestią delikatnie mówiąc wątpliwą, przynajmniej jeśli chodzi o kulturę osobistą. Polecam posłuchać jak tłumaczył się z tego wczoraj Woś w RMFie

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Mogę ująć to inaczej - głosowała za projektem ustawy zawierającej zapis niezgodny z konstytucją (czego była świadoma) przedkładając interes partyjny ponad literę prawa. Tak czy siak wydaje mi się, że zamiast rozkładać moją wypowiedź na czynniki pierwsze, lepiej byłoby skupić się na istocie problemu, bo jeżeli profesor prawa przykłada rękę do czegoś takiego, to:

1. Nie jest w dziedzinie prawa żadnym autorytetem
    2. Nie ma żadnej gwarancji, że w przyszłości interes partii znowu nie okaże się ważniejszy
    3. Wątpliwe jest aby zakwestionowała prawidłowość zapisów ustaw, które sama wcześniej popierała
    Umknął Ci drobiazg, że właśnie opisałeś postawy starych władz TK i SN. Nie przypominam sobie, byś krytykował Rzeplińskiego, szefa TK, za udział w pisaniu przez ludzi PO ustawy o... TK (po zwycięstwie Dudy) w taki sposób, by zamiast zgodnie z prawem przed spodziewaną przegraną w parlamentarnych zamiast trzech sędziów wymienili jeszcze dwóch, których kadencje kończyły się już po wyborach. Podobnie, gdy TK orzekł, że skok Tuska na OFE był zgodny z Konstytucją, bo... próby jego odwrócenia nie wytrzymałby budżet. Może źle pamiętam - jeżeli Ci to przeszkadzało, prośba o linka do postu/ów.

Jakby tego było mało, w przypadku sędziów TK mowa jest o nieskazitelności charakteru, co w przypadku profesor Pawłowicz jest kwestią delikatnie mówiąc wątpliwą, przynajmniej jeśli chodzi o kulturę osobistą. Polecam posłuchać jak tłumaczył się z tego wczoraj Woś w RMFie
    A ja polecam np.:

https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujace...6397874243713a

Poza tym najśmiejśniejsze jest, że ja tu od początku krytykuję nominację dla Pawłowicz, więc nie musisz mnie do takiej postawy przekonywać. Prostowanie nieprawdziwych ogólników nie oznacza poparcia
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    Nie przypominam sobie, byś krytykował Rzeplińskiego, szefa TK, za udział w pisaniu przez ludzi PO ustawy o... TK (po zwycięstwie Dudy) w taki sposób, by zamiast zgodnie z prawem przed spodziewaną przegraną w parlamentarnych zamiast trzech sędziów wymienili jeszcze dwóch, których kadencje kończyły się już po wyborach. Podobnie, gdy TK orzekł, że skok Tuska na OFE był zgodny z Konstytucją, bo... próby jego odwrócenia nie wytrzymałby budżet. Może źle pamiętam - jeżeli Ci to przeszkadzało, prośba o linka do postu/ów.

Poważnie? Bo jak nie napisał tu posta, to to jest dowód, że to aprobował? Prośba o nieco więcej RiGCzu Foxxie Najpierw brak info na forum dlaczego Konfa cośtam, teraz to. To moze, jak np Tusk coś pierdolnie do mediów w najbliższym czasie (ponoć będzie mógł sobie pozwolić powiedzieć więcej jako prestiżowy szef czegośtam), to zróbmy listę i każdy bywalec obowiązkowo się zadeklaruje jakiego jest zdania. No żeby potem było gdzie sprawdzić co tam kto myślał w tym 2019...
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Poważnie?
    Poważnie

Bo jak nie napisał tu posta, to to jest dowód, że to aprobował?
    No, nie wiem Teraz napisał. Że nie aprobuje tego, co jest dzisiaj

Prośba o nieco więcej RiGCzu Foxxie
    Powtórzę: skąd przekonanie, że Twoje kryteria - w tym przypadku w kwestii "RIGCzu" mają obowiązywać wszystkich? (pomijając już adekwatność takiego odniesienia)

Najpierw brak info na forum dlaczego Konfa cośtam, teraz to. To moze, jak np Tusk coś pierdolnie do mediów w najbliższym czasie (ponoć będzie mógł sobie pozwolić powiedzieć więcej jako prestiżowy szef czegośtam), to zróbmy listę i każdy bywalec obowiązkowo się zadeklaruje jakiego jest zdania. No żeby potem było gdzie sprawdzić co tam kto myślał w tym 2019...
    Jeżeli uważasz, że to coś wniesie

No, nie wiem Teraz napisał. Że nie aprobuje tego, co jest dzisiaj
    Nie wiesz czy to jest dowód. To czemu właściwie ma służyć odpowiedź?

Powtórzę: skąd przekonanie, że Twoje kryteria - w tym przypadku w kwestii "RIGCzu" mają obowiązywać wszystkich? (pomijając już adekwatność takiego odniesienia)
    Ja nie twierdzę, że moje kryteria mają obowiązywać wszystkich. Poprosiłem Ciebie o podniesienie standardów. Spełnienie tej prośby nie jest obligatoryjne. To tylko prośba.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiesz czy to jest dowód. To czemu właściwie ma służyć odpowiedź?
    Temu, że to nie sąd, tylko forum dyskusyjne. Proste pytanie o konsekwencję w ocenach.

Ja nie twierdzę, że moje kryteria mają obowiązywać wszystkich. Poprosiłem Ciebie o podniesienie standardów. Spełnienie tej prośby nie jest obligatoryjne. To tylko prośba.
    Ale rozumiesz, że taką prośbą narzucasz swoje kryteria oceny (czego ja w drugą stronę nie robię... a mógłbym )

Zapytałeś nie o ocenę tamtych sytuacji i konsekwentność, tylko o posty z tamtego czasu. Tylko dlatego podjąłem temat.
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Piotrowicz z PIS - AFERA
    Piotrowicz z PO/SLD - OK
    pedofil w kościele - AFERA
    pedofil u zboczeńców - OK

#lewacka logika
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Może źle pamiętam - jeżeli Ci to przeszkadzało, prośba o linka do postu/ów.
    Z całym szacunkiem, ale to jest tak słabe, że aż nie chce mi się na to odpisywać. Przez prawie 9 lat spędzonych na forumce, w temacie "Polityka" zamieściłem łącznie może kilkanaście wpisów i choć nie ukrywam, że zdarza mi się ten temat śledzić, to zazwyczaj trafiają się tu wpisy, które dość dobrze oddają moje spojrzenie na daną sprawę. Najwyraźniej byłem głupi nie krytykując skoku na TK czy wcześniej na kasę z OFE publicznie, bo przecież mogłem przewidzieć, że za 4/5 lat będzie mi to wyciągane w kontekście zupełnie innej dyskusji. Zawsze wydawało mi się, że swoje zdanie na temat prowadzonej przez dany rząd polityki najlepiej wyrazić przy urnie, ale dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu

Przy okazji mam nadzieję, że dalej mogę krytykować Mioduskiego, nawet jeśli te 8/9 lat temu nie atakowałem prezesów Legii w taki sposób jak robię to obecnie. Nie chciałbym, żeby zostało to odebrane jako swego rodzaju poklask dla działań ówczesnego zarządu

Nie spodziewałem się, że kontrargumentem będzie akurat wypowiedź sędziego Tulei

Legionista Awatar Jaco
    Tak z zupełnie innej beczki: czy ktoś może orientuje się, czy w dniu 22.11.2019 r. w Wilnie pojawili się jacyś patrioci z Polski?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Przy okazji mam nadzieję, że dalej mogę krytykować Mioduskiego, nawet jeśli te 8/9 lat temu nie atakowałem prezesów Legii w taki sposób jak robię to obecnie. Nie chciałbym, żeby zostało to odebrane jako swego rodzaju poklask dla działań ówczesnego zarządu
    Mioduskiego to krytykować trzeba "z urzędu" Istota problemu jest prosta - jeżeli uważasz, że podstawową formą wyrażania poglądów politycznych jest postawa przy urnie, nagłe jednostronne zaangażowanie na forumce w konkretnej sferze zwyczajnie zwraca uwagę - i tyle

Nie spodziewałem się, że kontrargumentem będzie akurat wypowiedź sędziego Tulei
    No widzisz, ja nie mam problemu z tym, że ktoś, z kim się nie zgadzam w kwestiach okołopolitycznych w czasie deszczu powie, że pada. Dodatkowo taka opinia ma inny kontekst, niż serwowana przez jakiegoś gościa od Ziobry. Znowu - to wszystko naprawdę jest proste

PS Jacku

https://kresy24.pl/pogrzeb-powstanco...e-fotorelacja/

Legionista Awatar Jaco
    To wiem, pytałem o "prawdziwych" patriotów.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Czyli kogo?

Legionista Awatar Jaco
    Czyli kogo?
    Pana Bosaka na przykład.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Podejrzewam, że gdyby ktoś był, zostałoby to odnotowane w poniższej relacji:

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/...go-foto-video/

- wszak to ich portal.

Legionista Awatar Jaco
    Podejrzewam, że gdyby ktoś był, zostałoby to odnotowane w poniższej relacji:

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/...go-foto-video/

- wszak to ich portal.
    Ano tak! Dzięki.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Nieoceniona profesor TK na Twitterze:
    Pierwsze sondaże po ogłoszeniu startu prezydenta Poznania w prawyborach Koalicji Obywatelskiej, wskazują, że jeśli KO zdecyduje się na wystawienie zarówno Jacka Jaśkowiaka, jak Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, oboje znajdą się w drugiej turze. Duda ledwo łapie się na 3 miejsce!
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Alek
    PiS ma projekt wg którego u nowego pracodawcy na L4, żeby było płatne można iść dopiero od 90 dnia pracy. W sensie zwolnieni z pracy jesteśmy, ale za czas spędzony na zwolnieniu nikt nam nie zapłaci. I tym samym do budżetu ma wpaść 500 mln zł.
    Strach chorować

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    PiS ma projekt wg którego u nowego pracodawcy na L4, żeby było płatne można iść dopiero od 90 dnia pracy. W sensie zwolnieni z pracy jesteśmy, ale za czas spędzony na zwolnieniu nikt nam nie zapłaci. I tym samym do budżetu ma wpaść 500 mln zł.
    Strach chorować
    Jakby chorobę dałoby się przewidzieć. Ogólnie to strasznie zaczynają mnie wkurwiać z tym coraz głupszymi pomysłami.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Strach chorować
    Zasłyszane na przystanku?

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Zasłyszane na przystanku?
    Google nie działa?

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pi...5cDR-L33k.html

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Pytałem się o rzekomy projekt a nie wynurzenia Muchy, zasłyszane przez dziennikarza SE.
    Tego typu pomysłów są setki a 99,99% z mich ginie zaraz po napisaniu przez nadgorliwego urzędnika.
    No ale limit docinek dziennych wykonany

Legionista
    A teraz trochę o faktach nie mitach.
    Ten to umie się wypromować na "zagranicznych" rynkach
    Polecam obowiązkowo komentarz pod zdjęciem towarzyszki Agnieszki ze Sputnika.

https://twitter.com/lostson_/status/1198690880229715968

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Pytałem się o rzekomy projekt a nie wynurzenia Muchy, zasłyszane przez dziennikarza SE.
    Tego typu pomysłów są setki a 99,99% z mich ginie zaraz po napisaniu przez nadgorliwego urzędnika.
    No ale limit docinek dziennych wykonany
    A co ma Mucha do tego? Ona tylko złożyła interpelację na którą odpowiedziało Ministerstwo Finansów.

Możesz sobie wpisać w Google i znajdziesz inne strony bez posłanki w tekście, ciekawa wyszukiwarka, jak nie znasz to polecam!

A co do ustawy, generalnie popieram

Legionista Awatar Z.
    Możesz napisać, jak wyrok TSUE ma wpłynąć na ten proces? Latem były już takie przypadki i wtedy równiez pojawiły się komentarze, że to będzie eskalować.
    Mogę, bo już to widać ("polecam obsługę google "):

Zgromadzenia sędziów z Białegostoku, Gdańska, Poznania i Wrocławia podjęły uchwały dotyczące wstrzymania się z opiniowaniem kandydatów na sędziów. Ma to związek z ubiegłotygodniowym orzeczeniem TSUE.
    Sąd Okręgowy w Olsztynie, rozpatrujący apelację w sprawie, w której orzekał sędzia nominowany przez nową Krajową Radę Sądownictwa, chce sprawdzić po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czy sędzia spełnia wymogi niezależności i niezawisłości

A przecież nie ma jeszcze nawet orzeczenia SN. Dopiero po nim rokosz wejdzie na wyższy poziom i dopiero wtedy oberwie zwykły Kowalski.

Pytanie postawiłem już poprzednio - co rząd na to? Chaos będzie coraz większy.

Co do netflixa - nigdzie nie pisałem, że kwestia listu została pominięta przez zagraniczne media. Napisałem tylko, że trudno powiedzieć czy te informacje były przedstawione na 2-3 stronie danego medium czy na 25. Same linki na to pytanie nie odpowiadają.

A netflix chyba nadal w serialu żadnych zmian nie wprowadził. Tymczasem premier zdążył już netflixowi "podziękować" za "rozwiązanie" problemu.

Milusio.

Cytat Zamieszczone przez Foxx
    lolcontent
    Hmmm, to może chociaż pozwą pana Gideona Meira (były ambasador Izraela we Włoszech) za tekst, że obozy koncentracyjne nie zostałby stworzone przez Niemców bez pomocy Polaków?

Zresztą w sprawie netflixa, Kaleta przebąkiwał coś o pozwie, ale bez "tłustych odszkodowań" (). W każdym razie zlecił IPN analizę czy się da coś z tym zrobić

Czekamy

Cytat Zamieszczone przez Foxx
    Naprawdę zabawne, że nie potrafisz uznać najskuteczniejszej, jeżeli chodzi o forsowanie prawdy, formy działania.
    Po prostu nie lubię kitów. A jak się wycofywali z nowelizacji to pięknie opowiadali o wielkich wpływach z pozwów cywilnych. Oczywiście gówno z tego wyszło.

Co tam u Wyrembaka, bo przemilczałeś..

Chyba, że nadal aktualne jest hasło "brak krytyki na forumce = zgoda".
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 25-11-2019 o 21:58
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

GieKaeSiak
    Pasy zapięte?Kto ma słabe nerwy niech nie czyta. Oficjalny szacunek wysokości emerytur w przyszłości jaki dostałem z @zus_pl Teraz dostajemy 53,8% ostatniej pensji (ok. 2,2tys.zł). W 2045 będzie 32%,w 2060-24,9%,a 2080-23,1%. To będzie ok.1 tys. zł na mc (na dzisiejsze pieniądze)
    https://twitter.com/BartoszMarczuk/s...85937770881024

Bartosz Maciej Marczuk w latach 2015–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Marczuk

Były wiceminister pracy Bartosz Marczuk w zaskakująco szczerym wpisie przyznaje, że jeśli na emeryturze nie chcemy przymierać głodem, to musimy się przygotować na to, że szybko na nią nie pójdziemy. To ciekawe słowa z ust członka rządu z czasów, gdy ten wycofywał się z podwyższenia wieku emerytalnego przeprowadzonego przez rząd PO-PSL.

Kiedy w czerwcu Komisja Europejska zarekomendowała Polsce podniesienie wieku emerytalnego zwracając uwagę, że decyzja rządu PiS będzie miała negatywny wpływ na wysokość emerytur w Polsce, wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że "€žpodnoszenie wieku emerytalnego Polakom to nie jest dobra droga, stąd wycofaliśmy się ze złych decyzji, które podjęli nasi poprzednicy i nie zamierzamy nic w tej sprawie zmieniać"€. Wcześniej politycy PIS wielokrotnie nazywali błędem decyzję rządu PO-PSL ws. wieku emerytalnego i podkreślali, że chcą dać wybór Polakom jak długo mają pracować. Na papierze wszystko wyglądało pięknie: źli liberałowie chcieli, abyśmy pracowali do śmierci, podczas gdy wrażliwi społecznie politycy PiS zrzucają z Polaków kajdany katorżniczej pracy w podeszłym wieku. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Wiek emerytalny na poziomie 65 lat (wówczas zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn) wprowadzono, jeszcze w II RP, rozporządzeniem prezydenta z 1927 roku (kobiety mogły jednak przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat jeśli odprowadzały składki ubezpieczeniowe z tytułu zatrudnienia przez 35 lat, mężczyźni mogli przejść na emeryturę w wieku 60 lat po odprowadzaniu składek przez 40 lat). Sęk w tym, że 1931 na początku lat 30-tych prognozowana średnia długość życia mieszkańca Polski wynosiła ok. 48,2 lat (mężczyźni) i 51,4 (kobiety) a liczba urodzeń przewyższała liczbę zgonów o niemal 500 tysięcy. Oznaczało to, że statystyczny Polak miał niewielką szansę na dożycie do emerytury, a jednocześnie liczba płacących składki systematycznie się zwiększała. Przy takich parametrach system emerytalny był bezpieczny.

W Polsce AD 2019 średnia wieku dla mężczyzn wynosi nieco ponad 73,8 roku, dla kobiet - 81,7. Oznacza to, że statystyczny Polak może spędzić na emeryturze niemal dziewięć, a statystyczna Polka -€“ ponad dwadzieścia lat. Jednocześnie od lat notujemy ujemny przyrost naturalny -€“ co oznacza, że płacących składki będzie coraz mniej. Przy takich parametrach system emerytalny przypomina piramidę finansową, w której rozpaczliwie wypłacamy składki od obecnie zatrudnionych tym, którzy są już na emeryturze licząc na cud w przyszłości. Ale z wpisu Marczuka wynika i z danych ZUS-u wynika, że cudu nie będzie.
    Obecna sytuacja nie jest winą PiS-u -€“ ale winą PiS-u jest to, że dyskusję o systemie emerytalnym wtłoczyła w dobrze sobie znaną narrację o dobrym PiS-ie i złej Platformie. Doszło do tego, że dziś sama PO odżegnuje się na wszelkie sposoby od własnej decyzji, która -€“ jak wskazują powyższe wskaźniki - była decyzją słuszną. Kiedy Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że po powrocie do władzy Platforma powinna znów podwyższyć wiek emerytalny, jego własne ugrupowanie szybko się od niego odcięło. I jeśli rząd PO-PSL zrobił za mało, by wyjaśnić Polakom dlaczego muszą pracować dłużej, to rząd PiS sprawił, że jakakolwiek polityczna dyskusja na ten temat jest niemożliwa -€“ bo dla tego, kto ją podejmie, będzie politycznym samobójstwem. A efektem są dane z wpisu Marczuka i jego rada - dbajcie o zdrowie, pracujcie dłużej, płódźcie dzieci. To też jest jakiś pomysł na system emerytalny -€“ szkoda jednak, że nie wyartykułowano go w czasie, gdy podejmowano decyzję o wycofaniu się z reformy PO-PSL. Debata na ten temat byłaby wtedy uczciwsza.
    https://www.rp.pl/Komentarze/1911296...eryturach.html

Legionista Awatar Jaco
    Muszę poprosić wnuczkę, żeby za 26 lat dała mi cynk, czy prognoza na 2045 rok się sprawdziła.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów