Strona 1930 z 1930 PierwszyPierwszy ... 930143018301880192019261927192819291930
Pokaż wyniki od 57,871 do 57,883 z 57883

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Tylu lub tak istotnych dla ustawy, by TK ją odrzucił w całości jako niekonstytucyjną. Zgodnie z Konstytucją nikt inny nie określa zakresu konstytucyjności ustaw

Plus liczba mnoga w doniesieniu do ustaw oraz "przyznanie się". No ledwo z niej to wyciągnęli.
    Czyli rozumiem, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie było sprawy. Fajny klimat

Legionista Awatar Foxx
    Po prostu tekst, że głosowała za niekonstytucyjnymi ustawami (i się do tego przyznała) ma umiarkowany związek z prawdą. Nic mniej, ani więcej
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Rozmowa o prawdzie nie ma sensu, bo każdy ją tutaj rozumie inaczej:

Wyborcy PISu prawdę rozumieją tak:

Jest w Polsce także cywilizacja turańska, personifikowana przez Rosję. W tej cywilizacji prawda jest wyznaczana przez władzę, zgodnie z powiedzeniem „pawitielstwo wysze, ono łutsze znajet”. Zwykły członek tej cywilizacji boi się mieć swoją prawdę i czeka na wyznaczenie granic prawdy i fałszu w formie nakazu. Dlatego w cywilizacji turańskiej władza ma zawsze rację.
    Wyborcy KO/Lewicy tak:

W cywilizacji bizantyjskiej, której przedstawicielem są Niemcy i służąca ich interesom Unia Europejska, prawda ma charakter epistemologiczny, czyli rzeczywistość nie ma znaczenia, a znaczenie ma zapisana interpretacja rzeczywistości. Zatem nie jest prawdą to co jest, a to co zostało napisane i uznane za prawdę. W cywilizacji bizantyjskiej zrodziła się więc poprawność polityczna i język nienawiści jako konsekwencja subiektywnego podejścia do prawdy. Tak konstytuowana prawda potrzebuje autorytetu. Bo cywilizacja bizantyjska do wyznaczania prawdy potrzebuje autorytetu. Zwykli ludzie nie mają prawa do określania tego, co jest a co nie jest prawdą.
    Wyborcy Konfederacji tak:

W ujęciu cywilizacji łacińskiej, do której Polska należy, prawda jest stanem obiektywnym. To znaczy istniejącym i weryfikowalnym przez każdego, kto ma na to ochotę. W oparciu o tak rozumianą prawdę powstała nauka, która współcześnie pod naporem innych cywilizacji przestała służyć obiektywności, a stała się, w znacznych swoich obszarach, rodzajem propagandy na służbie polityki i biznesu.
    Wyborcy PSLu nie wiadomo.

https://www.zachod.pl/audycja/cywilizacja-a-prawda/

Po prostu tekst, że głosowała za niekonstytucyjnymi ustawami (i się do tego przyznała) ma umiarkowany związek z prawdą. Nic mniej, ani więcej
    Mogę ująć to inaczej - głosowała za projektem ustawy zawierającej zapis niezgodny z konstytucją (czego była świadoma) przedkładając interes partyjny ponad literę prawa. Tak czy siak wydaje mi się, że zamiast rozkładać moją wypowiedź na czynniki pierwsze, lepiej byłoby skupić się na istocie problemu, bo jeżeli profesor prawa przykłada rękę do czegoś takiego, to:

1. Nie jest w dziedzinie prawa żadnym autorytetem
    2. Nie ma żadnej gwarancji, że w przyszłości interes partii znowu nie okaże się ważniejszy
    3. Wątpliwe jest aby zakwestionowała prawidłowość zapisów ustaw, które sama wcześniej popierała

Jakby tego było mało, w przypadku sędziów TK mowa jest o nieskazitelności charakteru, co w przypadku profesor Pawłowicz jest kwestią delikatnie mówiąc wątpliwą, przynajmniej jeśli chodzi o kulturę osobistą. Polecam posłuchać jak tłumaczył się z tego wczoraj Woś w RMFie

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Mogę ująć to inaczej - głosowała za projektem ustawy zawierającej zapis niezgodny z konstytucją (czego była świadoma) przedkładając interes partyjny ponad literę prawa. Tak czy siak wydaje mi się, że zamiast rozkładać moją wypowiedź na czynniki pierwsze, lepiej byłoby skupić się na istocie problemu, bo jeżeli profesor prawa przykłada rękę do czegoś takiego, to:

1. Nie jest w dziedzinie prawa żadnym autorytetem
    2. Nie ma żadnej gwarancji, że w przyszłości interes partii znowu nie okaże się ważniejszy
    3. Wątpliwe jest aby zakwestionowała prawidłowość zapisów ustaw, które sama wcześniej popierała
    Umknął Ci drobiazg, że właśnie opisałeś postawy starych władz TK i SN. Nie przypominam sobie, byś krytykował Rzeplińskiego, szefa TK, za udział w pisaniu przez ludzi PO ustawy o... TK (po zwycięstwie Dudy) w taki sposób, by zamiast zgodnie z prawem przed spodziewaną przegraną w parlamentarnych zamiast trzech sędziów wymienili jeszcze dwóch, których kadencje kończyły się już po wyborach. Podobnie, gdy TK orzekł, że skok Tuska na OFE był zgodny z Konstytucją, bo... próby jego odwrócenia nie wytrzymałby budżet. Może źle pamiętam - jeżeli Ci to przeszkadzało, prośba o linka do postu/ów.

Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Jakby tego było mało, w przypadku sędziów TK mowa jest o nieskazitelności charakteru, co w przypadku profesor Pawłowicz jest kwestią delikatnie mówiąc wątpliwą, przynajmniej jeśli chodzi o kulturę osobistą. Polecam posłuchać jak tłumaczył się z tego wczoraj Woś w RMFie
    A ja polecam np.:

https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujace...6397874243713a

Poza tym najśmiejśniejsze jest, że ja tu od początku krytykuję nominację dla Pawłowicz, więc nie musisz mnie do takiej postawy przekonywać. Prostowanie nieprawdziwych ogólników nie oznacza poparcia
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    Nie przypominam sobie, byś krytykował Rzeplińskiego, szefa TK, za udział w pisaniu przez ludzi PO ustawy o... TK (po zwycięstwie Dudy) w taki sposób, by zamiast zgodnie z prawem przed spodziewaną przegraną w parlamentarnych zamiast trzech sędziów wymienili jeszcze dwóch, których kadencje kończyły się już po wyborach. Podobnie, gdy TK orzekł, że skok Tuska na OFE był zgodny z Konstytucją, bo... próby jego odwrócenia nie wytrzymałby budżet. Może źle pamiętam - jeżeli Ci to przeszkadzało, prośba o linka do postu/ów.

Poważnie? Bo jak nie napisał tu posta, to to jest dowód, że to aprobował? Prośba o nieco więcej RiGCzu Foxxie Najpierw brak info na forum dlaczego Konfa cośtam, teraz to. To moze, jak np Tusk coś pierdolnie do mediów w najbliższym czasie (ponoć będzie mógł sobie pozwolić powiedzieć więcej jako prestiżowy szef czegośtam), to zróbmy listę i każdy bywalec obowiązkowo się zadeklaruje jakiego jest zdania. No żeby potem było gdzie sprawdzić co tam kto myślał w tym 2019...
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Poważnie?
    Poważnie

Bo jak nie napisał tu posta, to to jest dowód, że to aprobował?
    No, nie wiem Teraz napisał. Że nie aprobuje tego, co jest dzisiaj

Prośba o nieco więcej RiGCzu Foxxie
    Powtórzę: skąd przekonanie, że Twoje kryteria - w tym przypadku w kwestii "RIGCzu" mają obowiązywać wszystkich? (pomijając już adekwatność takiego odniesienia)

Najpierw brak info na forum dlaczego Konfa cośtam, teraz to. To moze, jak np Tusk coś pierdolnie do mediów w najbliższym czasie (ponoć będzie mógł sobie pozwolić powiedzieć więcej jako prestiżowy szef czegośtam), to zróbmy listę i każdy bywalec obowiązkowo się zadeklaruje jakiego jest zdania. No żeby potem było gdzie sprawdzić co tam kto myślał w tym 2019...
    Jeżeli uważasz, że to coś wniesie

No, nie wiem Teraz napisał. Że nie aprobuje tego, co jest dzisiaj
    Nie wiesz czy to jest dowód. To czemu właściwie ma służyć odpowiedź?

Powtórzę: skąd przekonanie, że Twoje kryteria - w tym przypadku w kwestii "RIGCzu" mają obowiązywać wszystkich? (pomijając już adekwatność takiego odniesienia)
    Ja nie twierdzę, że moje kryteria mają obowiązywać wszystkich. Poprosiłem Ciebie o podniesienie standardów. Spełnienie tej prośby nie jest obligatoryjne. To tylko prośba.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiesz czy to jest dowód. To czemu właściwie ma służyć odpowiedź?
    Temu, że to nie sąd, tylko forum dyskusyjne. Proste pytanie o konsekwencję w ocenach.

Ja nie twierdzę, że moje kryteria mają obowiązywać wszystkich. Poprosiłem Ciebie o podniesienie standardów. Spełnienie tej prośby nie jest obligatoryjne. To tylko prośba.
    Ale rozumiesz, że taką prośbą narzucasz swoje kryteria oceny (czego ja w drugą stronę nie robię... a mógłbym )

Zapytałeś nie o ocenę tamtych sytuacji i konsekwentność, tylko o posty z tamtego czasu. Tylko dlatego podjąłem temat.
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Piotrowicz z PIS - AFERA
    Piotrowicz z PO/SLD - OK
    pedofil w kościele - AFERA
    pedofil u zboczeńców - OK

#lewacka logika
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Może źle pamiętam - jeżeli Ci to przeszkadzało, prośba o linka do postu/ów.
    Z całym szacunkiem, ale to jest tak słabe, że aż nie chce mi się na to odpisywać. Przez prawie 9 lat spędzonych na forumce, w temacie "Polityka" zamieściłem łącznie może kilkanaście wpisów i choć nie ukrywam, że zdarza mi się ten temat śledzić, to zazwyczaj trafiają się tu wpisy, które dość dobrze oddają moje spojrzenie na daną sprawę. Najwyraźniej byłem głupi nie krytykując skoku na TK czy wcześniej na kasę z OFE publicznie, bo przecież mogłem przewidzieć, że za 4/5 lat będzie mi to wyciągane w kontekście zupełnie innej dyskusji. Zawsze wydawało mi się, że swoje zdanie na temat prowadzonej przez dany rząd polityki najlepiej wyrazić przy urnie, ale dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu

Przy okazji mam nadzieję, że dalej mogę krytykować Mioduskiego, nawet jeśli te 8/9 lat temu nie atakowałem prezesów Legii w taki sposób jak robię to obecnie. Nie chciałbym, żeby zostało to odebrane jako swego rodzaju poklask dla działań ówczesnego zarządu

Nie spodziewałem się, że kontrargumentem będzie akurat wypowiedź sędziego Tulei

Legionista Awatar Jaco
    Tak z zupełnie innej beczki: czy ktoś może orientuje się, czy w dniu 22.11.2019 r. w Wilnie pojawili się jacyś patrioci z Polski?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów