Strona 1928 z 1935 PierwszyPierwszy ... 9281428182818781918192419251926192719281929193019311932 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,811 do 57,840 z 58043

Wątek: Polityka

Legionista Awatar bloniaq
    @Peace
    Szkoda, że nie wypisujesz peanów na cześć rządu. W tym momencie przyszedłby szaka i wypisał jakąś piękną laurkę na kilka linijek jak celnie wypunktowałeś adwersarza.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki uczestnictwo w "Tańcu z gwiazdami" przestaje być kompromitujące
    Damskie się nie liczą ).
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Gratulacje dla nowej Pani Minister Sportu:
    Info za poseł Kaczorowską.
    I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki info zniknęło z twitttera p. Kaczorowskiej. I całe szczęście.
    Bazinga!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Prześwietlać, szantażować, przewerbowywać, wykorzystywać. To co potrafią służby. No chyba, że nie potrafią...
    I powinny to robić np. na twitterze?

Samo istnienie jakiejś kotwicy dla rządu z tej strony już jest lepsze dla obywateli niż jej brak.
    To Twoja opinia. Z mojej perspektywy to zajęcie części sceny "na prawo od PiS" przez leniwych gości z syndromem Napoleona. Wyjątkiem w tym całym towarzystwie jest młody Sośnierz - wyjątek potwierdzający regułę.

Dla PiSu oczywiście nie jest. I tu łatwo oddzielić kto woli PiS od obywateli.
    Zaryzykuję opinię, że na dłuższą metę jest to dla PiS-u bez większego znaczenia. Jeżeli PiS się wywali, to o własne sznurowadła. I to raczej nie będzie najlepsze dla obywateli.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Benek
    Brawo zjednoczona prawico

Słuszna decyzja !
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Foxx
    Bez cienia wątpienia

"Mówili o obronie życia ludzie, którzy zamietli pod dywan sprawę bezpieczeństwa życia ludzkiego. Mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale Wysoka Izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje" - kontynuował Braun.
    https://fakty.interia.pl/polska/news...na,nId,3343482

Taki tam przykład:

http://pgzsa.pl/a/894,realizacja-pro...on-jest-faktem

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    @Peace
    Szkoda, że nie wypisujesz peanów na cześć rządu. W tym momencie przyszedłby szaka i wypisał jakąś piękną laurkę na kilka linijek jak celnie wypunktowałeś adwersarza.

Więc czekam.
    Peany o rządzie. W zamian laurka.
    Sytuacja typu, jak to się teraz mawia, win- win!
    Zacznę: "Drogi kolego, wreszcie otrzeźwiałeś. Teraz mam dla Ciebie kilka ciepłych słów...".

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    I powinny to robić np. na twitterze?
    No raczej powinny zmienić im narrację na nieprorosyjską po prostu. Żeby nie ocieplali ludziom wizerunku Rosji, nie legitymizowali Sputnika, nie wspierali tych rosyjskich księżniczek. Bo tym przecież, według Sakiewicza, zajmuje się ruska agentura - to niech tego nie robi.

To Twoja opinia. Z mojej perspektywy to zajęcie części sceny "na prawo od PiS" przez leniwych gości z syndromem Napoleona. Wyjątkiem w tym całym towarzystwie jest młody Sośnierz - wyjątek potwierdzający regułę.
    Leniwi, nie leniwi - zaproszą ich do TVP, TVNu czy Polsatu to pójdą. A tam mogą dla odmiany powiedzieć szerszemu gronu lemingów coś, co w mojej opinii wyjdzie Państwu na zdrowie.

Zaryzykuję opinię, że na dłuższą metę jest to dla PiS-u bez większego znaczenia. Jeżeli PiS się wywali, to o własne sznurowadła. I to raczej nie będzie najlepsze dla obywateli.
    Gdyby nie miało to dla PiSu znaczenia to by zapraszali Konfederację do TVP, i publikowali normalne sondaże, tak jak zapraszali i uwzględniali w sondażach komuchów, których w dużej mierze wprowadzili
    z powrotem do Sejmu.

Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Więc czekam.
    Peany o rządzie. W zamian laurka.
    Sytuacja typu, jak to się teraz mawia, win- win!
    Zacznę: "Drogi kolego, wreszcie otrzeźwiałeś. Teraz mam dla Ciebie kilka ciepłych słów...".
    Przepraszam. To moja wina. Sarkazm najwidoczniej był zbyt subtelny. Chodziło mi o to, że "niezręcznie" byłoby np mi otrzymywać laurki od forumowiczów, że tak to ujmę, Twojego autoramentu. Zresztą, żeby nie być gołosłownym, dosyć niedawno odpisywałem Hazardziście...
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    No raczej powinny zmienić im narrację na nieprorosyjską po prostu. Żeby nie ocieplali ludziom wizerunku Rosji, nie legitymizowali Sputnika, nie wspierali tych rosyjskich księżniczek. Bo tym przecież, według Sakiewicza, zajmuje się ruska agentura - to niech tego nie robi.
    Dotąd pisaliśmy o polskich służbach. Teraz chyba masz na myśli inne. Swoją drogą agentura bywa rozmaita i akurat w przypadku Korwina wiele może wskazywać na agenturę wpływu. Taką np. jak we Francji Le Pen.

Leniwi, nie leniwi - zaproszą ich do TVP, TVNu czy Polsatu to pójdą. A tam mogą dla odmiany powiedzieć szerszemu gronu lemingów coś, co w mojej opinii wyjdzie Państwu na zdrowie.
    Nie zauważyłem. Np. co? Poza tym oni tak właśnie rozumieją politykę - iść i powiedzieć. Trochę mało.

Gdyby nie miało to dla PiSu znaczenia to by zapraszali Konfederację do TVP, i publikowali normalne sondaże, tak jak zapraszali i uwzględniali w sondażach komuchów, których w dużej mierze wprowadzili z powrotem do Sejmu.
    Raczej w jakiejś mierze. Schetyna wyciągnął upiora z krypty w kampanii do PE, a doświadczeni towarzysze doskonale wykorzystali bojkot TVP przez PO, dzięki któremu byli tam głównymi przedstawicielami KO.

Jeżeli chodzi o znaczenie Konfy w kontekście PiS - napisałem po pierwsze, że to moja opinia, a po drugie "na dłuższą metę". Poza tym nie jest jasne jakie działania Kurskiego były z inicjatywy jego i jego ludzi, a jakie były suflowane. Znając wcześniejszy "kampanijny dorobek" Kurskiego, np. spoty które robił jako sztabowiec LPR, z dużym prawdopodobieństwem cały pakiet tych subtelności wynika z jego natury. Dla mnie zresztą od tamtej pory jest spalony i nic tu się nigdy nie zmieniło.

PS A do wątku "Tańca z gwiazdami" mam swój komentarz, ale jeszcze się chwilę wstrzymam

Nie zauważyłem. Np. co?
    Coś, co sprawi, że więcej wyborców będzie oczekiwać od swoich partii propozycji obniżenia biurokracji, obciążeń socjalnych, odchodzenia od redystrybucji. Nie mam na myśli czegoś konkretnego.

Poza tym oni tak właśnie rozumieją politykę - iść i powiedzieć. Trochę mało.
    Moim zdaniem to nieuprawnione uproszczenie.

Jeżeli chodzi o znaczenie Konfy w kontekście PiS - napisałem po pierwsze, że to moja opinia, a po drugie "na dłuższą metę". Poza tym nie jest jasne jakie działania Kurskiego były z inicjatywy jego i jego ludzi, a jakie były suflowane. Znając wcześniejszy "kampanijny dorobek" Kurskiego, np. spoty które robił jako sztabowiec LPR, z dużym prawdopodobieństwem cały pakiet tych subtelności wynika z jego natury. Dla mnie zresztą od tamtej pory jest spalony i nic tu się nigdy nie zmieniło.
    No ale to do Kurskiego nie idzie się dodzwonić, czy tylko on ma w całej machinie PiSu dostęp do prawdziwych badań przedwyborczych czy jakiegoś socjologicznego know-how? Przecież on tego nie zrobił w ciągu 3 dni, tylko to trochę trwało i nikt go nie powstrzymał.

PS A do wątku "Tańca z gwiazdami" mam swój komentarz, ale jeszcze się chwilę wstrzymam
    Dla mnie nie ma wątku Tańca z gwiazdami.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Coś, co sprawi, że więcej wyborców będzie oczekiwać od swoich partii propozycji obniżenia biurokracji, obciążeń socjalnych, odchodzenia od redystrybucji. Nie mam na myśli czegoś konkretnego.
    Korwin to mówi od 30 lat, a zaczynał gdy w TV były dostępne dwa kanały.

Moim zdaniem to nieuprawnione uproszczenie.
    Możesz podać przykład działania, które nie ograniczałoby się do demonstracji? (pomijam zbiórki podpisów przez struktury RN i KORWIN). Bo ja mogę - jeden. W czasie ostatniej kampanii, by ich wesprzeć Sommer odpalił kanał na yt. Rozpropagował go i na duże otwarcie zorganizował przedwyborczą debatę. Przyszli kandydaci... PiS i Kukiza.

No ale to do Kurskiego nie idzie się dodzwonić, czy tylko on ma w całej machinie PiSu dostęp do prawdziwych badań przedwyborczych czy jakiegoś socjologicznego know-how? Przecież on tego nie zrobił w ciągu 3 dni, tylko to trochę trwało i nikt go nie powstrzymał.
    Podobnie, jak w przypadku promocji disco polo. Nie wiem, jak to tam wygląda, a nie chcę "gdybać".

Dla mnie nie ma wątku Tańca z gwiazdami.
    Podzieliłeś punkt widzenia Peace

Z innej beczki - zdrada będzie wyglądać np. tak

Wyliczenie podwyżek, które czekają nas od początku przyszłego roku:

Program "drożyzna+". Polacy, szykujcie się na drenaż portfeli
    ...
    Początek roku może więc oznaczać łącznie od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych ustawowych podwyżek.
    ...
    Z szacunków ekonomistów wynika, że ceny żywności mogą wywindować poziom inflacji w przyszłym roku do 3-3,5 proc.
    https://www.money.pl/gospodarka/prog...40663937a.html

Elektorat rozczeniowy nie lubi tego.

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Ale żeby być uczciwym należałoby przyznać,że na to mają wpływ bardzo różne czynniki.Stwierdzenie,że to "wszystko wina PIS",to zwykła propaganda.Chociaż rząd też pewnie swoje dokłada.
    #MioduskiOut

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Przecież to czysta propaganda, skoro rząd zapowiedział wzrost płacy minimalnej do 4000pln brutto to siłą rzeczy wzrost składki wpłacanej do ZUS spowoduje u części społeczeństwa wzrost dochodu, bo nie będzie już im można dać dwóch tysi, tylko 2800.
    Moim zdaniem to gównoburza, poza tym rok do roku notujemy tego typu podwyżki, o obniżkach każdy milczy.
    P.S. Dla jakiej części społeczeństwa wg. Ciebie, wzrost miesięcznych wydatków na poziomie 100pln ma większe znaczenie ? (skalkuluj przy pomocy wzrostu dochodów z pomocy państwa).

E: a to straszenie na wstępie wzrostem ceny butelki piwa o 10gr to już horror, a propos fajek to jest taka dyrektywa unijna, która nakazuje wzrost cen akcyzy na wyroby tytoniowe. Nie pamiętam numeru ustawy PE ale w skrócie chodzi o to, żeby doprowadzić w 2025 roku do tego, że palenie będzie na prawdę drogie i nie chodzi o zdrowie tylko o koszt leczenia nowotworów (co ciekawe, kampania na tą rzecz jest sponsorowana przez koncerny tytoniowe).
    Ostatnio edytowane przez Mieczysław ; 20-11-2019 o 20:32 Powód: doprecyzowanie
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Ale żeby być uczciwym należałoby przyznać,że na to mają wpływ bardzo różne czynniki.Stwierdzenie,że to "wszystko wina PIS",to zwykła propaganda.Chociaż rząd też pewnie swoje dokłada.
    Gdzie napisałem, że to wina PIS?

Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Przecież to czysta propaganda, skoro rząd zapowiedział wzrost płacy minimalnej do 4000pln brutto to siłą rzeczy wzrost składki wpłacanej do ZUS spowoduje u części społeczeństwa wzrost dochodu, bo nie będzie już im można dać dwóch tysi, tylko 2800.
    Moim zdaniem to gównoburza, poza tym rok do roku notujemy tego typu podwyżki, o obniżkach każdy milczy.
    P.S. Dla jakiej części społeczeństwa wg. Ciebie, wzrost miesięcznych wydatków na poziomie 100pln ma większe znaczenie ? (skalkuluj przy pomocy wzrostu dochodów z pomocy państwa).
    Rząd zapowiada i odwołuje tyle rzeczy, że sam nie wiem w co już wierzyć.
    Nie zamierzam nic kalkulować, bo mnie to nie interesuje. W tym przypadku interesuje mnie ile mi zostaje w portfelu, a zostaje coraz mniej.

Legionista
    Panowie czy możecie mi w skrócie napisać kto to jest ten Zandberg skąd sie wziął i kto za nim stoi? TVN i inne polsko języcze media grzeją sie nim jak by to był nowy Kwaśniewski albo co najmniej Tusk na białym koniu

Legionista Awatar midzi
    Zandberg to były gach Nowackiej, środowisko Krytyki Politycznej.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Grigol Zobacz posta
    Panowie czy możecie mi w skrócie napisać kto to jest ten Zandberg skąd sie wziął i kto za nim stoi? TVN i inne polsko języcze media grzeją sie nim jak by to był nowy Kwaśniewski albo co najmniej Tusk na białym koniu
    Dobrze rokujący komuch.
    Wypłynął na głębsze wody 4 lata temu, kiedy jego Razem prawie dostało się do Sejmu.
    Było o nim głośniej po jednej z debat. Ładnie mówi i tyle.

Legionista
    Na pewno takie postacie jak czerwony Piotrowicz ,Banaś czy półmózg Suski sprawnie mu pomagają.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar Z.
    Wrzucał ktoś list sędziego TK Wyrembaka do Prezes TK Przyłębskiej? Coraz lepiej w tej instytucji widzę.

A jeszcze sposób traktowania przez PiS dwóch mniej "kontrowersyjnych" kandydatów do TK nie pozwala się łudzić, że w przyszłości łatwiej będzie o kogoś spoza ław poselskich. Ktoś w ogóle nad tym panuje?

No i jeszcze wyrok ETS - czy rząd jest przygotowany na to, że "nadzwyczajna kasta" w apelacjach i okręgach będzie tworzyć listy sędziów powołanych przez nową KRS, a następnie uwalać wszystkie wyroki tych sędziów z uwagi na zły skład sądu? Ja oczywiście takiego wywrotowego postępowania w ogóle nie bronię, ale takich cyrków można się niestety spodziewać. A na końcu oberwie tylko Kowalski.

Lećmy dalej:

Po liście premiera Mateusza Morawieckiego do szefa Netlixa, o którym rozpisywały się media na całym świecie, amerykańska firma zadeklarowała, że doda do map prezentowanych w serialu „Iwan Groźny z Treblinki” teksty wyjaśniające, że obozy zagłady zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski.

https://wpolityce.pl/polityka/472987...-swoim-serialu
    Nawet fajnie, ale pożyjemy zobaczymy..

Czy to nie wygląda na ten moment tak:

- "amerykańska firma zadeklarowała" w ten sposób, że opublikowała oświadczenie po polsku i angielsku na polskim Twitterze netflixa. Na angielskim cisza, a chyba raczej chodziło o efekt na zewnątrz, a nie wewnątrz;

- netflix ani razu nie przeprosił;

- netflix doda jakieś wyjaśnienia (strach się bać) za 2 tygodnie (ciekawe czy nastąpi to "przypadkiem" wtedy, gdy dokument przestanie być prezentowany przez netflix jako hit, materiał najbardziej polecany).

- podobno o sprawie informowała prasa w Waszyngtonie i NY - nie wiem na której stronie, w którym miejscu - trudno więc ocenić czy rzeczywiście w tej materii wydarzyło się coś godnego uwagi.

Tradycyjnie - czekamy na pozew przeciw netflix. Może będzie akurat na domknięcie budżetu?

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    To chyba jakiś żart z twojej strony.

Rząd podwyższył kwotę wolną od podatku do 8 klocków tylko dla wybranych, przy czym ustawił te dochody tak nisko, że kasjerka w biedronce może się nie załapać. Większość ludzi się na to nie łapie, są też ludzie którym wolną kwotę skasowano do zera.

Taka to "realizacja"

Edit: Już pomijam absurd sytuacji, że kwota WOLNA OD PODATKU jest teraz zależna OD DOCHODU.

Edit2: Wpisałem sobie w internet pensję minimalną w 2019 i uwaga, osoba z taką pensją - NIE ŁAPIE SIĘ na podwyższą kwotę wolną od podatków
    Dzięki Peace za ten wpis. Jakiś czas temu miałem napisać coś podobnego, ale rzuciłem ręcznik. Jak widać "wyszło", że umknęły mi wielkie dobrodziejstwa..

Że też w kampanii 2015 roku nie dodawali żadnej "gwiazdki" do tej obietnicy (albo małym druczkiem).
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 20-11-2019 o 23:41
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    No i jeszcze wyrok ETS - czy rząd jest przygotowany na to, że "nadzwyczajna kasta" w apelacjach i okręgach będzie tworzyć listy sędziów powołanych przez nową KRS, a następnie uwalać wszystkie wyroki tych sędziów z uwagi na zły skład sądu? Ja oczywiście takiego wywrotowego postępowania w ogóle nie bronię, ale takich cyrków można się niestety spodziewać. A na końcu oberwie tylko Kowalski.
    Przecież kasta te listy zaczęła robić wiosną. Możesz napisać, jak wyrok TSUE ma wpłynąć na ten proces? Latem były już takie przypadki i wtedy równiez pojawiły się komentarze, że to będzie eskalować.

- podobno o sprawie informowała prasa w Waszyngtonie i NY - nie wiem na której stronie, w którym miejscu - trudno więc ocenić czy rzeczywiście w tej materii wydarzyło się coś godnego uwagi.
    Wracamy do kwestii obsługi google'a...

Netflix to Amend Maps After Complaint From Poland

The company will add a note to some maps in the documentary series “The Devil Next Door” clarifying that death camps located in modern-day Poland were run by Nazi Germany.
    https://www.nytimes.com/2019/11/14/m...flix-maps.html

“There is no comment or any explanation whatsoever that these sites were German-operated. Not only is the map incorrect, but it deceives viewers into believing that Poland was responsible for establishing and maintaining these camps, and for committing the crimes therein,” Morawiecki wrote.

In fact, Poland did not establish or operate the Nazi death camps.

In its response on Thursday, Netflix said it stood by its filmmakers but acknowledged that the text that will be added to the featured maps “will make it clearer that the extermination and concentration camps in Poland were built and operated by the German Nazi regime who invaded the country and occupied it from 1939-1945.”
    https://www.washingtonpost.com/world...ers-complaint/

Netflix to change Holocaust documentary after Poland complains

Streaming service to add text to maps in ‘The Devil Next Door’ to clarify that concentration camps were built by Nazi Germany, and not part of modern-day Polish state (...)

A map featured in “The Devil Next Door” documentary wrongly shows death camps built by Nazi Germany during World War II inside the borders of modern-day Poland, which were established only after the end of the war.

In reality, Nazi Germany set up the camps inside territory it occupied following its September 1939 invasion and takeover of Poland.
    https://www.timesofisrael.com/netfli...and-complains/

Pierwsze z brzegu, tylko anglojęzyczne:

https://www.reuters.com/article/us-n...-idUSKBN1XO2XL

https://nypost.com/2019/11/12/poland...i-documentary/

https://www.telegraph.co.uk/news/201...ly-false-maps/

https://www.bbc.com/news/world-europe-50431823

https://www.theguardian.com/tv-and-r...ish-government

https://news.sky.com/story/poland-de...ntary-11859742

https://www.independent.co.uk/news/w...-a9199371.html

https://www.european-views.com/2019/...th-camp-guard/

A nawet już...

From Wikipedia, the free encyclopedia

The Devil Next Door

The Devil Next Door is a documentary series about John Demjanjuk, a Nazi war criminal who spent years hiding in Cleveland. The show premiered on Netflix in 2019 (...)

Polish map clarification

Poland's prime minister Mateusz Morawiecki criticized the documentary for including a modern-day map of Poland, with the location of Nazi death camps marked on it. Morawiecki considered this to imply that Poland was responsible for the death camps instead of Nazi Germany. The map was shown as part of a segment from a 1985 TV report that first detailed the allegations against Demjanjuk.[5] The map was shown "repeatedly in various versions of the series", with no explanation that the camps were Nazi-operated.[4] Polish prime minister Mateusz Morawiecki sent a letter to Netflix about the map, which is from a British press report in 1985. In response, in November 2019, Netflix agreed to "provide more information" onscreen to clearly show the camps were operated by Nazis. Netflix was thanked by Morawiecki.[6][7] Vanity Fair on November 15, 2019 noted that it was "unclear" when the tweaks would be made by Netflix.
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Devil_Next_Door

Tradycyjnie - czekamy na pozew przeciw netflix. Może będzie akurat na domknięcie budżetu?
    lolcontent

Naprawdę zabawne, że nie potrafisz uznać najskuteczniejszej, jeżeli chodzi o forsowanie prawdy, formy działania. Są to kolejne następstwa deklaracji Morawieckiego i Netanjahu, które powoli kumulują pewne problemy dla publicznego uzasadniania żydowskich roszczeń. Moim zdaniem jest to chyba jedyny odcinek, na którym nie rządzący, a właściwie Morawiecki, zrobili w 100% co trzeba. "Przeprosiny" Netflixa mają nieco mniejsze znaczenie, niż echa całej sprawy

Pozostaje kwestia ogólnego uregulowania zasad reprywatyzacji dot. wszystkich obywateli II RP i ich spadkobierców.

Legionista Awatar BlackAdder
    Pozostaje kwestia ogólnego uregulowania zasad reprywatyzacji dot. wszystkich obywateli II RP i ich spadkobierców.
    Od 30 lat. Żenada vulgo III RP.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Jaco
    Romuald Szeremietiew o sprawie Banasia:
    https://zyciestolicy.com.pl/szeremie...4d9hkdx_gCL5Vc
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Popłakałem się ze wzruszenia.

Tak kończą uczciwi dobrej zmiany:

Były agent Tomasz K. z zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Były agent CBA i były poseł PiS Tomasz K. usłyszał 6 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W śledztwie dotyczącym centrum pomocy Helper zarzuty postawiono też m.in. prezydentowi Olsztyna.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 21-11-2019 o 18:25
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar b.
    Lektura obowiązkowa.

Legionista
    Możesz wstawić wszystkich co w tym czasie usłyszeli zarzuty ?
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Legionista

Schemat pokazany.
    Czekam na tych prawdziwków, co krokodylimi łzami okraszając swoje elaboraty, dadzą nam niejasne wskazówki "co i jak".

Legionista
    To moja wina. Sarkazm najwidoczniej był zbyt subtelny. Chodziło mi o to, że "niezręcznie" byłoby np mi otrzymywać laurki od forumowiczów, że tak to ujmę, Twojego autoramentu. Zresztą, żeby nie być gołosłownym, dosyć niedawno odpisywałem Hazardziście...
    Niech nikt się nawet nie waży pomyśleć, że kolega @bloniaq mógłby mieć w czymś winę Samo pomyślenie, jest zbrodnią...

Ale na mapeta to nie powinieneś się gniewać. Z tej konfrontacji padłaby ostateczna odpowiedź na odwieczny dylemat- czy nieodparta siła przebije się przez siłę, której nic nie jest w stanie ruszyć
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 21-11-2019 o 22:43

Legionista Awatar wklepack
    Nieważne czy raz poszedłeś na dziwki czy 100 razy. Potem już jesteś dzwikarzem. Albo sie ***** brzydzisz komuchami albo sie z nimi ukladasz.

Ja ***** nie wiem jakie on ma haki, że go tak wszędzie pchają ale to jest ***** niepojęte. Abstrahując że teraz każda partia, która zdobędzie władzę będzie wsadzac posłów do TK. Można ***** było przynajmniej pozory zachować. Ale nie lepiej wsadzac posłów i komuchow.

Niech mi ***** łaskawie ktoś wytłumaczy jak to jest, że ludziom z aparatu PRL odcinamy emerytury ale pozwalamy pracować w sejmie TK, SN etc.

Był dobry projekt Konfederacji. Można było wrzucić i wyprostować sprawy. Ale nie przeciez nasz kolega nie mozw na lodzie zostać.

***** jakim cudem aparat PRL jest w sejmie. ***** ale jestem zły.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Legionista Awatar R.
    Komuch w trybunale, lewaczka i zwolenniczka aborcji odpowiada za politykę rodzinną... Ładnie komuś w PiS-ie odjebalo z pewnymi decyzjami personalnymi...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Uprawnienia umieszczania postów