Strona 1924 z 1935 PierwszyPierwszy ... 92414241824187419141920192119221923192419251926192719281934 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,691 do 57,720 z 58043

Wątek: Polityka

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Pan Piotr Wielgucki dla zainteresowanych wnikliwą analizą tzw. "30-krotności ZUS":
    https://www.kontrowersje.net/o_co_ch...a_dla_bogatych
    Wyjątkowo wnikliwa analiza.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez zukoju Zobacz posta
    Dziewczyny, a ty?

Mapet nie skalał się waginą. Wychodzi z niego konserwatysta, po dziadku.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez zukoju Zobacz posta
    Dziewczyny, a ty?
    krótko i na temat, zaś co do zwyrodnialców to "skrzywdzonych przez naturę jest mnóstwo"
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Wyjątkowo wnikliwa analiza.
    Moim zdaniem celna.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    krótko i na temat, zaś co do zwyrodnialców to "skrzywdzonych przez naturę jest mnóstwo"
    A już najbardziej sami siebie krzywdzą

Moim zdaniem celna.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Aż muszę sobie to spisać. Dajcie znać jeśli gdzieś się pomyliłem:
    1. Na ministra finansów mianowany został bankier z Londynu, który ma trudności z mówieniem po polsku.
    2. Posłanka Scheuring-Wielgus (SLD), która 11 listopada próbowała zakłócić Marsz Niepodległości, została wiceprzewodniczącą sejmowej komisji KULTURY.
    3. Popierająca aborcję do 12. tygodnia ciąży Magdalena Biejat (Razem) została szefową komisji polityki społecznej i RODZINY.
    4. PiS zaproponował komunistę Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego.
    5. PiS planuje znieść limit 30-krotności składek na ZUS (czyt. podwyżka podatków dla części społeczeństwa). Możliwe, że Lewica (SLD, Razem, Wiosna) poprze ten projekt.
    6. Planowana jest kolejna podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy.
    7. Głosami niemal wszystkich partii (PiS, PO, Lewica, PSL) na wicemarszałka sejmu wybrany został komunista Czarzasty.
    8. Na wypisane wyżej cztery partie odpowiadające za ten burdel zagłosowało jakieś 17 mln osób.
    9. Było to miesiąc temu.
    niby centro prawicowy rząd... komedia, czarzasty ...
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Zmień radykalnie swoją optykę. Masz jeszcze szansę.
    https://www.youtube.com/watch?v=YNr30U-C-l0

Legionista Awatar wklepack
    Wybitnie durna interpretacja. Przecież ten limit nie został wprowadzony żeby ulżyć najlepiej zarabiającym tylko żeby nie wysadzić systemu. Jeżeli ktoś zarabia 1M miesięcznie to niech sam się zabezpieczy na przyszłość a nie liczy na 50k emerytury miesięcznie na którą składać się będziemy my wszyscy w przyszłości a obecnie też pracodawcy. Jeżeli uważamy że lepiej zarabiający powinny płacić wyższe podatki to należy wprowadzić dodatkowe progi podatkowe a nie wywalac bezpieczniki w ZUS. Ja tak przynajmniej uważam.

Nie szukajmy tutaj jakiejś sprawiedliwości/solidarnosci, chodzi tylko i wyłącznie o kasę tak jak przy likwidacji OFE.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Cytat Zamieszczone przez Wiktor Młynarz
    Pożal się Boże konserwatyści

Jak już zapewne wiecie, przewodniczącą sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej została razemitka Magda Biejat. A stało się tak dzięki głosom PiSowców – z całej zgrai tylko dwie babki miały wystarczająco duże jaja żeby się temu sprzeciwić.

Cała sprawa wywołała całkiem zrozumiały wkurw po prawej stronie. Po PiSie przejechali się, mniej lub bardziej otwarcie, dziennikarze z na co dzień sympatyzujących z nim mediów. A wśród tych, którzy z nim nie do końca sympatyzują, nie mówiąc już o szeroko pojętym prawicowym elektoracie, dawno już takiego festiwalu bluzgów i złorzeczenia nie widziałem.

W ramach damage control poseł Tarczyński, który lubi się na zachodzie prezentować jako nieprzejednany, prawicowy wojownik, wyskoczył na Twittera i kazał zewrzeć pośladki bo prezes wie co robi i wszystko jest częścią chytryplanu. I ja nawet chętnie, pomimo całej antypatii, bym się z Jenotem zgodził, bo pasowałoby to do modus operandi prezesa i już wielokrotnie pokazał, że umie rozgrywać przeciwników politycznych jak nikt inny na naszej pożal się Boże scenie politycznej.

Tyle, że to wyjątkowo durny plan.

Chcąc zrozumieć jakikolwiek plan należy zadać sobie pytanie – jaki jest jego ostateczny cel? Co chce zyskać osoba, która puszcza go w ruch? W tym wypadku odpowiedzi może być kilka. Pierwszą z nich jest to, że PiS chciał zrobić gest w stronę opozycji. Jakoś tak bowiem w partii ostatnio zapanowała mania, że nasza opozycja powinna porzucić oszołomstwo, które ją dotychczas charakteryzowało. Z kręgów rządowych ciągle słychać westchnienia do „konstruktywnej opozycji”, wicerzecznik PiSu nawet im obiecał dodatkowe uprawnienia jak będą grzeczni. Na jaką cholerę to PiSowi potrzebne skoro taka opozycja jak teraz to ich największy atut – mnie nie pytajcie. Może się po prostu boją, że im za bardzo będą w senacie bruździć.

Tak czy siak jak PiS liczy, że przedstawiciele drugiej strony docenią taki gest, to się wkrótce srogo rozczaruje. Widać to już było podczas głosowania wicemarszałków. Posłowie PiS karnie podnieśli łapki w górę za starym komuchem, po raz kolejny testując granice wytrzymałości własnego elektoratu, a jak przyszło do Terleckiego, to posłowie PO wstrzymali się od głosu. I nie sądzę, żeby coś tu się miało zmienić. PO raczej nie zdąży już przekonać nowych wyborców do tego, że są partią rozsądku, a idąc na jakąkolwiek kolaborację z reżymem ryzykują, że własny beton im się rzuci do gardeł.

Innym wytłumaczeniem może być to, że PiS od dawna znajduje się w dosyć niewygodnej pozycji, jaką jest okrakiem na płocie. Z jednej strony bardzo chcieliby pozbyć się przyklejonej im przez liberalne media i autorytety łatki prawicowych oszołomów i katofaszystów. PiS, przynajmniej takie odnoszę wrażenie, chciałby być jak CDU – partia centrowa, czerpiąca rozwiązania z obu stron, szanowana i zapraszana na salony. Stąd chociażby fakt, że minister Gliński dalej pompuje miliony w celebrytów i „naukowców”, którzy prześcigają się w tym, kto bardziej dosra reżymowi. Stąd brak jakichkolwiek ruchów w kierunku uporządkowania finansowania NGOsów chociaż brane przez nich pieniądze z zagranicy to ogromne zagrożenie dla samych podstaw funkcjonowania państwa. Stąd wreszcie paniczny lęk, że ktoś mógłby im rzucić wyzwanie z prawej strony.

Skądinąd nie ma w tym nic oryginalnego. Dokładnie ten sam proces przeszli chociażby amerykańscy Republikanie od czasów Busha seniora czy brytyjscy Torysi. W obu zresztą wypadkach rzeczywistość szybko te mrzonki zweryfikowała – w pierwszym wypadku Trumpem, który w pewnym momencie uznał, że radykalizm mu się bardziej opłaci politycznie a w drugim gambitem Camerona z uciszeniem uniosceptyków referendum. A liberalny establishement jak robił z nich faszystów, tak dalej robi. Masa energii psu pod ogon.

Z drugiej strony chcącemu przejść na pozycję „rozsądnej” centroprawicy PiSu najbardziej jednak przeszkadza w tym jego własny elektorat. Ten bowiem głosował nie na partię bezjajecznych karierowiczów bez kręgosłupów, a na partię, która obiecywała zrobić porządek z ważnymi dla nich sprawami. Oczywiście nie cały – nie czarujmy się. Bardzo chciałbym, żeby te pi razy oko 8 milionów luda było zatwardziałymi konserwami i antykomunistami, ale tak po prostu nie jest. Ale ta część o której mówię może być na tyle duża, że w przyszłości jej brak może kosztować partię samodzielne rządy i odpływu tych głosów nie zrekompensuje raczej przypływ nowych, skuszonych jej zbliżeniem do ideologicznej lewicy.

W tym kontekście sprawy, jak je się powszechnie nazywa, ideologiczne, takie jak aborcja czy homomałżeństwa, są dla PiSu wybitnie niewygodne. Bo albo poprą to, czego chcą ich właśni wyborcy, ryzykując kolejne oskarżenia o zaściankowość i ciemnogrodztwo, albo je oleją, znowu narażając się elektoratowi. A wiecznie ich zamiatać pod dywan nie można, zwłaszcza przy chcącej uczknąć coś dla siebie Konfederacji w sejmie.

Być może liczą więc, że razemitka w tej komisji stanie się dla nich wygodnym kozłem ofiarnym. „Wicie rozumicie, my to nawet poparlibyśmy ten wasz projekt ustawy, która ocaliłaby życie dzieciom z downem” – będą mogli powiedzieć – „Ale sami rozumicie, szefowa nie pozwoli. Na nią się wkurwiajcie, nie na nas”. Czy to zadziała i czy wyborcy zapomną dzięki komu została szefową – diabli wiedzą. Może nieco bardziej dosłownie niż zwykle.

Ja za to wiem, że z perspektywy państwa to, co się stało, jest bardzo szkodliwe. PiSowcy zadaniowcy przekonują wprawdzie, że komisje gówno znaczą, a jakby nawet znaczyły, to przeca PiS ma w nich większość. I to nawet prawda, ale zupełnie nie tutaj leży problem. Wybranie jej na to stanowisko da jej nie tylko nieporównywalnie większą ekspozycję w mediach niż ta, którą cieszyłaby się trzeciorzędna szeregowa posłanka. Da jej, przede wszystkim, legitymizację. Jak jakiś czas temu powiedziała, że płód to nie dziecko bo nie ma PESELu, to jedynie prawaccy dziennikarze mieli używanie, a większość osób po prostu wzruszyła ramionami. Zupełnie inny wydźwięk będą miały podobne słowa, gdy wygłosi je nie jakaś półanonimowa razemitka, a Przewodnicząca Komisji do Spraw Rodziny. Sam ten tytuł sprawi, że wiele osób potraktuje jej brednie poważniej, niż na to zasługują. Argumentum ad verecundiam to w psychologi mechanizm tyleż znany, co skuteczny.

Oczywiście nie będą to szybkie zmiany. Szczerze wątpię, żeby w tej kadencji PiS zliberalizował aborcję czy wprowadził adopcję dla homosii. Ale będzie to kropla, która drąży skałę, i wraz z innymi kroplami ma szansę ją wydrążyć. Coraz dalej idące zlewaczenie zachodniej prawicy nie wzięło się znikąd. Wzięło się stąd, że zupełnie olali wpływ lewicy na rząd dusz i teraz nie mają innego wyjścia niż tak się zachowywać, gdyż tego wymaga ich własny elektorat. PiS popełnia dokładnie ten sam błąd – i ani się obejrzymy a będziemy mieć taki sam burdel jak na zachodzie. Chociaż może wymaganie od demokratycznych polityków myślenia w kontekście dalszym niż następne wybory to z mojej strony ciężkie frajerstwo.

Bardzo chciałbym, aby PiS przez tą decyzję dostał po dupie w ramach nauczki. Aby stracili trochę elektoratu, czy to na rzecz Konfederacji czy na rzecz nowej, bardziej ideowej siły, która się pojawi. Ale nie mam zbyt wielu złudzeń, że tak będzie. W końcu PiS od lat jedzie na tym, że opozycja jest od niego jeszcze gorsza, i pewnie opozycjoniści zaraz odwalą jakiś numer dzięki któremu ten schemat znowu zadziała. Dlatego też nie pozostanie nam nic innego, niż bezsilna wściekłość – i pokładanie ostatnich nadziei w tym, że ocali nas niechybny upadek systemu demokracji ludowej.
    http://pitu-pitu.pl/2019/11/14/pozal...konserwatysci/

Taka tam analiza.
    Józef Mackiewicz

A co do braków reakcji: jak się kibolom podobają zmiany w rozporządzeniu dotyczącym kontroli ruchu drogowego? Nie dość że nam ostatnio rozsyłają mandaty za jakieś pierdoły na wyjazdach to teraz jeszcze kontrola drogowa z rękami na kierownicy, zezwalaniem na opuszczenie pojazdu czy brak obowiązku legitymowania się przez policjantów. I nikt tu tego nie komentuje...
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Po liście premiera Mateusza Morawieckiego do szefa Netlixa, o którym rozpisywały się media na całym świecie, amerykańska firma zadeklarowała, że doda do map prezentowanych w serialu „Iwan Groźny z Treblinki” teksty wyjaśniające, że obozy zagłady zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski.
    https://wpolityce.pl/polityka/472987...-swoim-serialu
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Pan Piotr Wielgucki dla zainteresowanych wnikliwą analizą tzw. "30-krotności ZUS":
    https://www.kontrowersje.net/o_co_ch...a_dla_bogatych
    Pan Wielgucki, albo świadomie manipuluje, albo jest idiotą nie kumającym tak prostego systemu jakim są składki ZUS. Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero planowa likwidacja 30-krotności spowodowała u niego chęć zrozumienia jakiegoś ułamka banału świadczy, że prędzej jest idiotą niż manipulatorem.

Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Zmień radykalnie swoją optykę. Masz jeszcze szansę.
    https://www.youtube.com/watch?v=YNr30U-C-l0
    Intrygującym jest, że Tobie się wydaje że Twoje wpisy są śmieszne.
    Służba zdrowia zadłużona jest na rekordowe 13,5 mld - biegnij szybko do medyka i receptę, bo możesz nie zdążyć Pawełku.

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Pan Wielgucki, albo świadomie manipuluje, albo jest idiotą nie kumającym tak prostego systemu jakim są składki ZUS. Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero planowa likwidacja 30-krotności spowodowała u niego chęć zrozumienia jakiegoś ułamka banału świadczy, że prędzej jest idiotą niż manipulatorem.
    Patrząc na tego co to tu wrzucił - co się dziwisz?
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Nie rozpędziłeś się za bardzo dzisiaj?
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
    Nie rozpędziłeś się za bardzo dzisiaj?
    Mapet zapomniał wziąć tabletki.

Fajny ten PIS, taki mało prawicowy. Dla przypomnienia definicja prawicy:

prawica, zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych.
    Określenie to wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej 1789–99, kiedy przedstawiciele stanu pierwszego (szlachty) i drugiego (duchowieństwa) zasiadali po prawej stronie sali parlamentarnej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej; w XIX w. można utożsamić prawicę z konserwatyzmem; w XX w. do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne).
    https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/prawica;4009639.html

O ile 4 lata temu można było mieć wątpliwości, ale dzisiaj PIS gospodarczo jest bardziej na lewo niż SLD, a światopoglądowo to maksymalnie centrum.

Legionista Awatar TNTP
    Ale do czego to odnosisz ?
    Ja akurat jestem mocno krytyczny do pewnych ostatnich ruchów, ale najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że zarzut o braku prawicowości PiS najczęściej rzucają skrajni lewacy spod znaku Konfederacji.
    Lieber tot als rot!!

Do definicji, tak jak napisałem.

Ale do czego to odnosisz ?
    Ja akurat jestem mocno krytyczny do pewnych ostatnich ruchów, ale najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że zarzut o braku prawicowości PiS najczęściej rzucają skrajni lewacy spod znaku Konfederacji.
    Kolego kto konkretnie jest tu spod znaku Konfederacji?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Józef Mackiewicz

Legionista
    A co do braków reakcji: jak się kibolom podobają zmiany w rozporządzeniu dotyczącym kontroli ruchu drogowego? Nie dość że nam ostatnio rozsyłają mandaty za jakieś pierdoły na wyjazdach to teraz jeszcze kontrola drogowa z rękami na kierownicy, zezwalaniem na opuszczenie pojazdu czy brak obowiązku legitymowania się przez policjantów. I nikt tu tego nie komentuje...
    ale w czym problem?
    jak idziesz ulicą to nie mogą Cię wylegitymować? sprawdzić kieszeni?
    te zapisy to wg mnie nic szczególnie nowego - uszczegółowienie techniczne tego co dotychczas było niedopowiedziane
    podczas kontroli w furze dla WŁASNEGO bezpieczeństwa trzymam łapy na widoku.
    jeśli masz wolę - to drogowy Ci się będzie musiał wylegitymować. Nigdy nie pamiętałem co do mnie mówią na początku bo mam to w dupie. Zakładam (nie wożę towarów nocą), że większość kontroli dotyczy zwykłych ludzi i brak przedstawienia się typa z drogówki nie wpływa na spadek bezpieczeństwa kontrolowanych.
    do drogówki mam generalnie inny stosunek niż do krawężników / prewencji. Biegnący pijany po ulicy mnie i mojej rodziny nie uszkodzi. Na drodze ja niestety nie mam wpływu na asów a'la durczok
    Ostatnio edytowane przez pijak ; 15-11-2019 o 10:53
    "...i na dobre i na złe"

Legionista
    Nie pojmuję tego pogrubionego. Gdy pierwszy raz usłyszałem w radiu to pomyślałem, że się redaktorek pieerdolnął albo, że mi coś na uszy siadło. Na gębę mam mu uwierzyć, że nie jest przebierańcem?

1. Nie rozumiem jak to ma działać że we własnym bezpieczeństwie pomaga trzymanie rąk na kierownicy.
    2. W tym problem że psy, każde, wykorzystują swoje uprawnienia nie tak jak to widzi ustawodawca tylko tak jak im się to podoba. Więc dawanie im dodatkowych uprawnień nie poskutkuje tym że nie zginie w Polsce kolejny policjant zastrzelony podczas kontroli drogowej Tylko tym że rozdadza ileś z dupy mandatów za to że ktoś sobie radio włączył w samochodzie podczas kontroli albo wyszedł się odlać.

Józef Mackiewicz

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
    Do definicji, tak jak napisałem.
    No fantastycznie dowiedzieliśmy się, że PiS nie wpisuje się w 100% w definicje prawicy ery rewolucji francuskiej, ani enigmatycznego XX wieku.

Tylko, że nie wstyd jest Ci korzystać ze SKRAJNIE LEWICOWEGO źródła jakim jest w tym wypadku https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/prawica;4009639.html

Przecież jedna z wklejonych przez Ciebie fraz kompletnie dyskredytuje tą "definicje".

Kolego kto konkretnie jest tu spod znaku Konfederacji?

Poczekajmy na "Sephriotha 1916"
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Dla Ciebie może wydawać się śmieszny, ale moim zdaniem Konfederacja obrała sobie na obecną kadencję określoną strategię i póki co konsekwentnie ją realizuje. Czy uda im się to robić także w przyszłości? Zobaczymy...
    A ja uważam, że powinni skupić się na merytorycznych kwestiach a nie przepychankach o stołki.
    Uważam, że szansę Konfederacją ma dużą w tym sensie, że PIS zaczyna się zużywać, staje się powoli typową partą władzy. Więc pole jest ogromne.
    Tylko czy Konfederacja pozostanie jednym bytem (biorąc pod uwagę ego liderów i rozbieżności między Korwinem a Narodowcami) a drugie na ile ton dyskusji będzie nadawał sam Korwin (tak jak napisałem jest wielka siła Konfederacji ale najlepiej dla nich by było gdyby został zmarginalizowany jeśli chodzi o obecność w mediach).

No fantastycznie dowiedzieliśmy się, że PiS nie wpisuje się w 100% w definicje prawicy ery rewolucji francuskiej, ani enigmatycznego XX wieku.

Tylko, że nie wstyd jest Ci korzystać ze SKRAJNIE LEWICOWEGO źródła jakim jest w tym wypadku https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/prawica;4009639.html

Przecież jedna z wklejonych przez Ciebie fraz kompletnie dyskredytuje tą "definicje".

Podaj proszę definicję prawicy, którą spełnia PIS.

Kiedyś nie mogłem zrozumieć dlaczego ludzie nie rozumieją tego co mówię, przecież to jest oczywiste - jest definicja i i albo coś jest zgodne z definicją albo nie. Później poznałem wielkiego naukowca Feliksa Konecznego i zrozumiałem, że nie rozumiemy się bo pochodzimy z innych cywilizacji. Np Ty jesteś wyznawcą cywilizacji turańskiej:

https://wpolityce.pl/polityka/120477...zacja-turanska

Natomiast ja jestem wyznawcą cywilizacji łacińskiej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja_łacińska

Dla mnie prawda to jest zgodność z rzeczywistością, a dla Ciebie prawda to jest to co powie wódz. I nawet jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PIS to nie jest prawica to Ty nadal wierzysz, że jest to prawica, ponieważ przecież sam wódz nazwał swój obóz zjednoczoną prawicą.
    Ostatnio edytowane przez sephrioth1916 ; 15-11-2019 o 11:37

Legionista Awatar TNTP

Kiedyś nie mogłem zrozumieć dlaczego ludzie nie rozumieją tego co mówię, przecież to jest oczywiste - jest definicja i i albo coś jest zgodne z definicją albo nie. Później poznałem wielkiego naukowca Feliksa Konecznego i zrozumiałem, że nie rozumiemy się bo pochodzimy z innych cywilizacji. Np Ty jesteś wyznawcą cywilizacji turańskiej:

https://wpolityce.pl/polityka/120477...zacja-turanska

Natomiast ja jestem wyznawcą cywilizacji łacińskiej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja_łacińska

Dla mnie prawda to jest zgodność z rzeczywistością, a dla Ciebie prawda to jest to co powie wódz. I nawet jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PIS to nie jest prawica to Ty nadal wierzysz, że jest to prawica, ponieważ przecież sam wódz nazwał swój obóz zjednoczoną prawicą.
    Marian 415 głosów Piłka i wszystko jasne
    Ok ale niech Ci archiwisto będzie ja cywilizacja reptiliańska, Ty ubermenschen.

"krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych" jeśli jesteś prawicowcem to zamiast głosić swoje mundrości w necie to w myśl definicji przez samego Ciebie wrzuconej nie winien byś pisać kredą na murach ?

Cała prawda o pis https://www.youtube.com/watch?v=sp8SuVLTFiY

ps. a żeby nie było to ja tą definicję podawałem już ze 100 razy.
    Dla mnie prawica to nie jakieś ekonomopierdolololo - w wykonaniu chociażby Przewodniczącego Koła Konfederacji Pana Jakuba Kuleszy, który zanim został posłem zarabiał rocznie całe 0 PLN (ale ja wiem jest to wypisz wymaluj ofiara socjalizmu w wykonaniu PiS), tylko kwestie natury obyczajowej-światopoglądowej.

I tak PiS jak najbardziej jest prawicowy - czego najlepszym dowodem są czarne protesty, parasolki, kody, srody itepe, itede.
    Ale dla Ciebie niech będzie to partia "komunistyczna" bo jest w niej znany teoretyk komunizmu, marksizmu i leninizmu Piotrowicz. A odebranie emerytur esbekom to najlepszy na to dowód, wszak w zgodnie z ideami prawdziwej prawicy odbieranie praw nabytych to socjalizm.
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 15-11-2019 o 12:07
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    W 2007 zarysowałem na swoim blogu szkic trzech podstawowych sposobów funkcjonowania parlamentarnych reprezentacji obecnych wtedy w Sejmie partii prawicowych:

1.Syndrom ZCHN z początku lat '90-tych. Pozbawione wątpliwości dążenie do zadekretowania swojego światopoglądu, nie biorące pod uwagę drobiazgu, że dekretujący stanowią skrajną mniejszość w społeczeństwie (w przypadku "frakcji M. Jurka" - również we własnej partii). Jakie są tego konsekwencje? Dość istotne. Na poziomie społeczno-politycznym jest to gwarancja reakcji większości nie podzielającej poglądów polityków dekretujących. Fanatyczne przekonanie o własnej nieomylności uniemożliwia jakikolwiek kompromis - czyli podstawę porządku demokratycznego. Przekłada się to na poziom praktyki politycznej. Podejście dekretujące jest świetnym pretekstem dla liberalizacji spornych przepisów, motywowanej zagrożeniem "fundamentalizmem" i "ofensywą zwolenników państwa wyznaniowego". Ci z nas, którzy myślą o sobie jako o prawicowcach, powinni odpowiedzieć sobie szczerze: czy w przypadku propozycji w stylu intronizacji Jezusa Chrystusa, czy dodatkowego opodatkowania bezdzietnych małżeństw to tylko "pretekst"? Moja odpowiedź brzmi: nie, niestety nie tylko.

2."Polska odpowiedź na makiawelizm". O co chodzi z tą "polską opowiedzią"? Za komuny wśród moich znajomych popularny był żart sytuacyjny. W sferze muzycznej np. Krzysztof Krawczyk był "polską odpowiedzią" na Elvisa Presleya, na rynku finansowym natomiast bony PKO były "polską odpowiedzią" na - bardzo silnego wtedy - dolara. Przekładając to na politykę - pomysł na uprawianie polityki forsowany przez lidera LPR wyglada własnie na "polską odpowiedź" na makiawelizm. Symbolem tego zjawiska była deklaracja Romana Giertycha na łamach "Gazety Wyborczej", że nie przyjąłby do LPR Romana Dmowskiego ze względu na jego antysemityzm. Bardzo przepraszam, ale - jak kiedyś pisałem - skąd założenie, że jeden z architektów polskiej niepodległości, odzyskanej w 1918 w ogóle zwróciłby uwagę na taki byt polityczny, jak LPR? Odważne.

3.Konserwatywny pragmatyzm zorientowany na strategiczne cele. Cały czas czeka na odpowiedź pytanie o skalę dopuszczalnych kompromisów, będących środkiem realizacji założonych celów. Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie na udzielenie na nie uczciwej odpowiedzi, jednak koniec bieżącego roku powinien być OK. W tej konkretnej sprawie (restrykcyjność prawa antyaborcyjnego) należy postawić sprawę jasno: celem braci Kaczyńskich nigdy nie była zmiana prawa opartego o kompromis z 1996." (...)

Doprecyzuję, chodzi o skuteczność i faktyczne efekty konkretnych działań. Sytuacja w której zdecydowana mniejszość próbuje forsować bardziej restrykcyjne zapisy, pobudza ośrodki wpływu do nakręcania pozostałych w kierunku przekonania, że na zasadzie reakcji - "fundamentalizm" był tu hasłem - powinni za wszelką cenę przeciwdziałać. Dobrym przykładem są tu wybory 2007. Po zawirowaniach z lustracją polskich "elit", rozkręcono histerię pod hasłem "Tusku musisz!", "Zmień kraj - idź na wybory", rysując obraz rządów PiS zupełnie niezgodny z rzeczywistością. Z wiadomym skutkiem. A przecież wyborców PiS jest nieporównywalnie więcej, niż zwolenników zupełnego zakazu aborcji.

No i większość Polaków jest przeciwna jej dalszej penalizacji, jakoś uznając aktualny kompromis - łatwo byłoby więc przedstawiać próby zaostrzania tych przepisów, jako "średniowieczną" opresję państwa i pod hasłami "wolnościowymi" doprowadzić do... liberalizacji prawa w spornej sferze. Zwłaszcza mając poparcie praktycznie wszystkich mediów głównego nurtu oraz instytucji unijnych. Nie mam wątpliwości, że gdyby w poprzedniej kadencji została wprowadzona pełna ochrona życia – aktualna "tęczowa koalicja" nie tylko cofnęłaby stan prawny do formy wcześniejszej, ale przy aplauzie rozentuzjazmowanych mediów i "prasy zagranicznej" wprowadziłaby rozwiązania znacznie bardziej "nowoczesne”, np. aborcję "na życzenie". A 30 konserwatystów z PO i 5 z PSL wstrzymałoby się od głosu.

Cały materiał:
    http://foxx-news.blogspot.com/2010/0...-wasowicz.html

Swoją drogą ciekawie opis tamtej sytuacji wygląda w porównaniu z tym, co mamy dzisiaj.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    1. Nie rozumiem jak to ma działać że we własnym bezpieczeństwie pomaga trzymanie rąk na kierownicy.
    2. W tym problem że psy, każde, wykorzystują swoje uprawnienia nie tak jak to widzi ustawodawca tylko tak jak im się to podoba. Więc dawanie im dodatkowych uprawnień nie poskutkuje tym że nie zginie w Polsce kolejny policjant zastrzelony podczas kontroli drogowej Tylko tym że rozdadza ileś z dupy mandatów za to że ktoś sobie radio włączył w samochodzie podczas kontroli albo wyszedł się odlać.

generalnie chodzi mi o to, że doszukujesz się w tych przepisach zła wszelkiego, a chyba możesz go szukać w innych działaniach rządzących
    dawanie mandatów to wg mnie w dużej mierze kwestia tego na jakiego człowieka trafisz. Myślisz że te przepisy będą skutkowały tym, że za przekroczenie prędkości o 10 km/h i przyciszenie radia w trakcie kontroli wywloką Cię przy rodzinie z samochodu i zaliczysz glebę? nie sądzę...

ad 1. może za dużo USA - ale moje zachowanie jako potencjalnie kontrolowanego (drogówka) nie powinno dawać policjantowi wątpliwości, że to że mnie kontroluje wynika "tylko" z tego, że przekroczyłem prędkość albo nie włączyłem świateł.
    Jak w grę będzie wchodziła kontrola jakiegoś jebanego zamachowca - to zakładam, że to w tym kierunku szły przepisy. Inną sprawą jest to, że u nas pewnie to on by prędzej zabił psa niż odwrotnie.

ad 2. nie zdarzyło mi się by w trakcie kontroli drogowej skończyło się dla mnie tym o czym piszesz. Generalnie często się kończyło na pouczeniach za różne rzeczy. Nigdy nie dostałem mandatu za wykroczenie drogowe z dupy / bez uzasadnienia.

Możemy pogadać za rok dwa jak będą wyglądały statystyki policyjne - tam liczba mandatów itp. kwoty z mandatów to chyba gdzieś publikują

pzdr
    "...i na dobre i na złe"

@TNTP
    Przecież podstawowy światopogląd PiSu jest taki że Państwo lepiej zaopiekuję się obywatelami niż oni sami sobą. To nijak prawicowe nie jest.

@pijak
    Kibolski kontekst ma dla tego wątku kluczowe znaczenie. Po co przepis który policjantowi pozwala wywlec mnie przy rodzinie skoro nikt tego ma nie robić? A jak będę sam i przekrocze o 50 to już mogą być do mnie negatywnie nastawieni i dojebac mandat za włączenie radia?

Józef Mackiewicz

Uprawnienia umieszczania postów