Strona 1919 z 1935 PierwszyPierwszy ... 91914191819186919091915191619171918191919201921192219231929 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,541 do 57,570 z 58027

Wątek: Polityka

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez ra4319 Zobacz posta
    przecież to na kilometr śmierdzi ustawką Duda nie przyjmie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz bo powie, że są zbyt upolitycznieni jak na sędziów TK i dostanie argument że jest niezależny od Jarka na zarzucanie mu przed wyborami prezydenckimi, że jest długopisem rządu

pomyślcie, przecież PiS może sobie znaleźć na luzie co najmniej kilkudziesięciu kandydatów na sędziów do TK których sobie nominuje i będą orzekali tak jak chce tego Jarek no ale nie oczywiście wymyślili, że dwie spośród najbardziej kontrowersyjnych osób w partii akurat nominują
    Ale Prezydent nie ma w takiej sytuacji prawa weta.

To, że nie przyjął śłubowania od tych trzech, których koalicja PO-PSL wybrała sobie nielegalnie nie znaczy, że teraz, gdy wszystko pójdzie zgodnie z precedurami, może zawetować czy tam nie przyjąć ślubowania.

Bloniaq - ja swoje zdanie wyrazilem i nie zmienię. Piotrowicz jak dla mnie powinien zostać wysłany na szczaw, ale z drugiej strony niezmiennie cieszy mnie to wycie tych wszystkich hiPOkrytów

Legionista Awatar bloniaq
    Trudno o lepszą ilustrację utożsamiania interesu Polski i Polaków z interesem PiSu i kibiców PiSu. To błąd, pseudopatriotyzm i dziecinada. Kategorie myślenia identyczne z kodziarnianymi. Dokładnie tak wyobrażam sobie powrót rządów tej strony - jako produkowanie "wycia" pisiorni.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Trudno o lepszą ilustrację utożsamiania interesu Polski i Polaków z interesem PiSu i kibiców PiSu. To błąd, pseudopatriotyzm i dziecinada. Kategorie myślenia identyczne z kodziarnianymi. Dokładnie tak wyobrażam sobie powrót rządów tej strony - jako produkowanie "wycia" pisiorni.

Idiotyczne posunięcie ze strony kierownictwa Pisu. W przypadku tak głupich ruchów pierwszą moją myślą jest, że dzieje się coś ważnego, a takie kandydatury to wrzucony z premedytacją temat zastępczy, przykrywka z wykorzystaniem wrogich mediów. Problem tylko w tym, że nie mam pomysłu o co może chodzić.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    M.in. avatar pod moim nickiem ilustruje jedną z polemik z takim twierdzeniem
    Cytat był oczywiście z Cenckiewicza, powtarzany przez niego zresztą wielokrotnie, ostatnio.... wczoraj.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    tak, jak się znajdowali w kwestiach ziobrowych nowelizacji ws. IPN, czy pierwotnej wersji "sądowniczych"
    Drugie to raczej nie do mnie. Pierwsze..... kancelarie wybrane, pozwy złożone, tłuste odszkodowania uzyskane? Bo to już chyba dwa lata mijają.

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Co do tych dwóch kandydatur zgłoszonych przez PiS:

-prof. Pawłowicz popieram - od strony merytorycznej jest doskonale przygotowana, to że pedałeny przykleily jej łatkę wariatki lata mi koło wiadomo czego
    Już nie róbmy z pani profesor takiego niewiniątka. Obraziłaby się.

Zdecydowanie jej - nazwijmy to - forma ekspresji nie przystaje do standardu jaki powinien obowiązywać w sądzie konstytucyjnym. Myślę, że to oczywiste.

-kandydatury Piotrowicza nie popieram, pisałem tu już kilka razy na forum, że to gość kompletnie nie z mojej bajki
    Człowiek czasem myśli i łudzi, że "nie z bajki PiS". Wydawało się, że sygnał od wyborców poszedł dość jednoznaczny.

Co do wycia - wyć ostatni będzie ten, kto przegra wybory prezydenckie. Czy takie posunięcia pomagają w pozyskaniu części elektoratu PSL/Kukiz lub Konfederacji? Pytanie retoryczne. Reasumując - żeby tego wycia nie było w maju 2020.... na formuce. O to jest gra.

Biorąc pod uwagę oczywistego autora posunięcia (oby żył wiecznie), aż trudno uwierzyć w taką krótkowzroczność. Dodatkowo, zupełnie niepotrzebne nadużywanie zaufania Gowina, na którego - do cholery - w tym wypadku nawet powinienem liczyć, ale jego ewentualna absencja na głosowaniu będzie osłabiać ...... osłabioną koalicję.

No, z każdej strony fatalny ruch.

Precz z komuną.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

GieKaeSiak
    Posłowie Konfederacji przedstawili w Sejmie projekt zmiany ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którego celem jest zablokowanie możliwości objęcia urzędu sędziego TK przez osoby pełniące funkcje w aparacie bezpieczeństwa PRL, a także ówczesnej prokuraturze.

Konfederacja proponuje, by sędziami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Stanu nie mogły być osoby, które pracowały w organach bezpieczeństwa PRL, a także prokuraturze w okresie od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., wymienione w ustawie o IPN.
    https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3...oge-do-TK.html

Gintleman Awatar księciuniu
    Dostali ładnie wystawioną piłkę, to żal było nie skorzystać
    (chociaż znając ich, to zaraz się okaże, że w środku projektu jest błąd kroków/dotknięcie siatki albo minimalny spalony )
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Cytat był oczywiście z Cenckiewicza, powtarzany przez niego zresztą wielokrotnie, ostatnio.... wczoraj.
    Dla mnie to nie było oczywiste. Cenckiewicza śledzę głównie w publikacjach i na yt.

Drugie to raczej nie do mnie.
    Bo nie było w tym sensie do Ciebie. Chodziło o oto, że każdy słaby ruch PiS znajduje obrońców, więc uwaga że i ten znajdzie należy do raczej oczywistych.

Pierwsze..... kancelarie wybrane, pozwy złożone, tłuste odszkodowania uzyskane? Bo to już chyba dwa lata mijają.
    Przywołujesz tego nieszczęsnego Sellina, a wystarczy porównać skalę i skuteczność z jednej strony żydowskiego, a z drugiej liberalnego antypolonizmu oraz wpływ afery na naszą pozycję międzynarodową przez pierwsze pół roku po uchwaleniu nowelizacji ustawy o IPN z 2019, np.:

Prezydent Niemiec, po polsku: Chylę czoła i proszę o przebaczenie

Jednym z gości zaproszonych na wieluńskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej był prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier. Gość Andrzeja Dudy wygłosił krótkie przemówienie, które zakończył słowami w języku polskim
    .
    https://www.wprost.pl/polityka/10246...ebaczenie.html

Można też sprawdzić popularność frazy polish death camps w tych okresach oraz zakres skuteczności polskich dyplomatycznych interwencji w tej sprawie przed oświadczeniem Morawieckiego i Netanjahu oraz po nim.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Macierewicz marszałkiem seniorem.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

GieKaeSiak
    A jeszcze nie tak dawno temu:

Prezydent Andrzej Duda mianuje nowym marszałkiem seniorem Sejmu prawdopodobnie posłankę PO Iwonę Śledzińską-Katarasińską – zapowiedział rzecznik głowy państwa.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski ogłosił w RMF FM, że następczynią Kornela Morawieckiego zostanie zapewne Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej. – Jest najstarszą posłanką. Pierwszy raz w historii może zdarzyć się tak, że dwie kobiety będą marszałkami seniorami – powiedział. Marszałkiem seniorem Senatu ma zostać Barbara Borys-Damięcka z PO.
    https://wiadomosci.wp.pl/iwona-sledz...6408781788801a

Legionista Awatar TNTP
    umiejętność rozumienia czytanego tekstu jest zaiste nieocenionym przyjacielem
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak

(dostosowuje się poziomem)

Legionista Awatar TNTP
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    I co Ty mi niby udowodniłeś?

A tak przy okazji. Pan Antek jest chyba najgorszym znanym mi szefem regionu jakiego miałem okazje obserwować. Pomimo tego, że w moim mieście PiS zdobył 54% poparcia, to nierób Antoni miał mniej głosów... od kandydata Konfederacji

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    I co Ty mi niby udowodniłeś?

A tak przy okazji. Pan Antek jest chyba najgorszym znanym mi szefem regionu jakiego miałem okazje obserwować. Pomimo tego, że w moim mieście PiS zdobył 54% poparcia, to nierób Antoni miał mniej głosów... od kandydata Konfederacji
    No cóż. Coraz mniej ludzi pamięta o tym, ile dobrego dla Polski niektórzy działacze polityczni dokonali w realu w porównaniu z młodymi, wyszczekanymi wilczkami. Podobnie jest w światku kibicowskim, zachowując oczywiście odpowiednie proporcje.
    Swoją drogą cieszy powrót do zdrowia pani Borys-Damięckiej:
    Z racji wieku została powołana na marszałka seniora Senatu IX kadencji, jednak zrezygnowała z powodu stanu zdrowia
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 05-11-2019 o 17:03
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar b.
    Z. - generalnie zgoda. Precz z komuna! Nie dla Piotrowicza.

Tylko mnie cały czas niezmiennie bawi, jak POjeby i obiektywni inaczej dziennikarze dra szaty nt. Piotrowicza, a nie zauważają całego szeregu komuchow u siebie czy tego co PO zrobiła z trybunalem z tepym politykiem PO Rzeplinskim na czele. Po prostu lubię czytać te święte oburzonko i te hiPOkryzje, przy ich całej niemocy.

Bardzo dobry wybór PAD.

Gdy Antoni w latach 70tych zakładał KOR, był dwukrotnie aresztowany, kilkadziesiąt razy zatrzymywany na 48h, Sledzinska-Katarasinska była działaczka PZPR i pisała dla "Głosu robotniczego".

Wybór oczywisty.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    No cóż. Coraz mniej ludzi pamięta o tym, ile dobrego dla Polski niektórzy działacze polityczni dokonali w realu w porównaniu z młodymi, wyszczekanymi wilczkami. Podobnie jest w światku kibicowskim, zachowując oczywiście odpowiednie proporcje.
    To niech o tym opowiada na jakichś spotkaniach z fanami czy niech sobie napisze książkę, "efekty" jego "pracy" widzieliśmy czy to w temacie Smoleńska (ktoś jeszcze pamięta ten temat i obietnice składane przed 2015?), jako szef MONu, czy jako szef regionu.

Warto również spojrzeć na wyniki 2015 vs 2019 w piotrkowskim:
    cała lista (procent głosów na PiS): 46,95% vs 56,21% -> 20% wzrost poparcia
    szef regionu (procent głosów w porównaniu do wszystkich głosów): 11,89% vs 9.03% -> 25% spadek poparcia

Pomimo 20% procentowego wzrostu poparcia dla partii, jej lider w regionie zanotował 25% spadek.

Legionista
    Z. - generalnie zgoda. Precz z komuna! Nie dla Piotrowicza.

Tylko mnie cały czas niezmiennie bawi, jak POjeby i obiektywni inaczej dziennikarze dra szaty nt. Piotrowicza, a nie zauważają całego szeregu komuchow u siebie czy tego co PO zrobiła z trybunalem z tepym politykiem PO Rzeplinskim na czele. Po prostu lubię czytać te święte oburzonko i te hiPOkryzje, przy ich całej niemocy.
    No i wystarczy teraz: "No to co droga martwiąca się o sądy opozycjo, usuwamy wszystkich sędziów z pezetpeerowską przeszłością skoro ten Piotrowicz taki zły?"

Pomimo 20% procentowego wzrostu poparcia dla partii, jej lider w regionie zanotował 25% spadek.
    altruista

Zapewne ich niezmiennie bawi jak pisiornia drze szaty nt. Cimoszewicza, resortowych dzieci, a nie zauważają Piotrowicza. I zapewne lubią czytać te święte oburzonko, bla bla bla...

Czy to do czegoś konstruktywnego prowadzi? Co my z tego mamy? My - mam na myśli - Polacy. Nie sieroty po fejmemema.

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    No i wystarczy teraz: "No to co droga martwiąca się o sądy opozycjo, usuwamy wszystkich sędziów z pezetpeerowską przeszłością skoro ten Piotrowicz taki zły?"
    Gdzieś mi mignęło, że Konfederacja ma proponować projekt ustawy tego typu. Ciekawe czy PiS podchwyci dekomunizację...
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    To niech o tym opowiada na jakichś spotkaniach z fanami czy niech sobie napisze książkę, "efekty" jego "pracy" widzieliśmy czy to w temacie Smoleńska (ktoś jeszcze pamięta ten temat i obietnice składane przed 2015?), jako szef MONu, czy jako szef regionu.
    Jeśli już jesteśmy przy licytacji na obietnice, to Korwin deklarował rozwalenie Parlamentu Europejskiego od środka. No i spuścił się przed końcem kadencji, płodząc niejakiego Dobromira Sośnierza, syna Andrzeja. (ikonka nieprzypadkowa). Nie chce mi się cynicznie odgryzać, bo nie jestem w nastroju dziś. Może w przyszłym tygodniu.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Gdzieś mi mignęło, że Konfederacja ma proponować projekt ustawy tego typu. Ciekawe czy PiS podchwyci dekomunizację...
    Może 14 postów wcześniej?

Legionista Awatar b.
    Co my z tego mamy? My - mam na myśli - Polacy.
    Ubaw

Nie zauważasz albo nie chcesz zauważyć pewnej rzeczy - mi Piotrowicz przeszkadza, uważam, że powinien odejść w polityczny niebyt. Nie popieram jego kandydatury.

I tak szczerze, to ten cały, od zawsze upolityczniony trybunał, który na przykład obsadzony POwskimi nominatami przyklepal zajebanie 153mld z OFE lata mi koło ch.

Kieres, były senator PO jest sędzią TK, Rzepliński, były sekretarz w PZPR, Jamróz także w PZPR itd. Nie wspominając już o tym ilu POlityków to byli PZPRowcy. Wtedy wszystko jest cacy i nikomu to nie przeszkadza. Ale jak z PISu ktoś był w PZPR - ło panie, milion tweetów, PISkomuna, faszyzm, dyktatura, czerwone paski.

Mnie to po prostu śmieszy Dlatego napisałem "ale bedzie wycie ", co się zresztą sprawdziło

Z mojej strony na ten temat tyle.

ps. https://twitter.com/nieugieta/status...57704221822976
    Ostatnio edytowane przez b. ; 05-11-2019 o 17:59

Kieres, były senator PO jest sędzią TK, Rzepliński, były sekretarz w PZPR, Jamróz także w PZPR itd. Nie wspominając już o tym ilu POlityków to byli PZPRowcy. Wtedy wszystko jest cacy i nikomu to nie przeszkadza. Ale jak z PISu ktoś był w PZPR - ło panie, milion tweetów, PISkomuna, faszyzm, dyktatura, czerwone paski.
    Ale to nie PO (teraz) niesie na sztandarach dekomunizację. I na tym jednak polega różnica.

Aktywna działaczka proaborcyjna na liście wyborczej czy eksponowanym stanowisku w "Razem" jest czymś "naturalnym". Czy jak PiS zrobiłby z niej posłankę albo Ministra Edukacji, to byłby ubaw i znakomicie, bo jest wycie i kto nam zabroni?

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jeśli już jesteśmy przy licytacji na obietnice, to Korwin deklarował rozwalenie Parlamentu Europejskiego od środka. No i spuścił się przed końcem kadencji, płodząc niejakiego Dobromira Sośnierza, syna Andrzeja. (ikonka nieprzypadkowa). Nie chce mi się cynicznie odgryzać, bo nie jestem w nastroju dziś. Może w przyszłym tygodniu.
    Dla mnie takie posty POTWIERDZAJĄ to co napisałem bo zamiast udowadniać, że jest to nieprawdą przechodzisz w teksty „a ten to też jest chujowy”. A że wziąłeś akurat Korwina - to muszę się zgodzić. Są do siebie podobni. Dużo mówią, mało robią, a co robią to ******** Do przyszłego tygodnia - jak Ci nastrój wróci.

Legionista Awatar b.
    Księciuniu - po raz kolejny piszę, że nie popieram kandydatury Piotrowicza. Śmieszy mnie wycie hiPOkrytów.

Można na przyklad nie popierać sytuacji, że Hama strzela gola w 93 minucie z metrowego spalonego, a jednoczesnie smiać się z wycia w Poznaniu?

Serio to można porównać do Legii - jak nam nie podyktują karnego czy tam strzelą bramkę ze spalonego - wszystko git, nikt nawet się nie zająknie. Ale jak my tak strzelimy - kładzenie się Rejtanem, VARszawa, spisek, faszyzm itd. Mnie to śmieszy i będzie śmieszyć.
    Ostatnio edytowane przez b. ; 05-11-2019 o 18:09

No więc jeszcze raz:

Tłumaczenie że PiS robi to samo co Platforma nie nobilituje Platformy tylko udowadnia że PiS to ta sama chujnia co Platfprma. Ale, jak wspomniał ksieciuniu, Platforma nie idzie że sztandarami dekomunizacji, i to nie GaPol udziela rad jak odzyskać emerytury ubeckie. To PiS dekomunizuje a rad udziela GazWyb. I last but not least - Ty kandydatury nie popierasz ale masz jednocześnie ubaw z zabawy naszym Państwem, za które ginęli moi przodkowie, a nie z Ekstraklapy. Jakim cudem to wycie moze być zabawne dla kogoś kto chce żeby Rzeczpospolita była silnym, sprawnym państwem. Nie potrafię tego pojąć. Jakby za gruby hajs zatrudnili Kijowskiego na specjalnie utworzony stołek to też by wyli A Ty byś się cieszył tak?

@księciuniu
    Możliwe że tam mi to mignęło. Życie teraz takie szybkie...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 05-11-2019 o 18:23
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Oho! Donek się właśnie zesrał definitywnie. POKO i wspólnicy mają problem.
    Jakie typy na II turę?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Powiem jedno: uffff

Tylko żeby teraz nie było opcji hulaj dusza, piekła nie ma (i np jakiś Piotrowicz do TK) i zakonnicy na pasach.

Legionista Awatar b.
    A jak dla mnie szkoda. On ma tak ogromny elektorat negatywny, że jak dla mnie w 2 turze byłaby duża mobilizacja tzw. centrum i dostalby srogo w cymbal. Moim zdaniem Kosiniak-Kukiz czy Trzaskowski grozniejsi. No ale to taka osobista, niczym nie podparta, intuicyjna refleksja.

Ale ma też, przy całej antypatii, zmysł polityczny i jakąś osobowość (nie bijcie). Jak dla mnie to inna kategoria wagowa niż wymienieni przez Ciebie.

Uprawnienia umieszczania postów