Strona 1917 z 1935 PierwszyPierwszy ... 91714171817186719071913191419151916191719181919192019211927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,481 do 57,510 z 58021

Wątek: Polityka

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Dokładnie. Zabity przez czytelnika GW.
    Albo oglądącza TVN-u. Prokuratura jeszcze wyjaśnia te dwie rozbieżne wersje
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 22-10-2019 o 23:15

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Dla tego typu dzbanów, co ten z twittera informacja:
    https://www.tysol.pl/a38562-Pelnomoc...-beda-pozywane
    Ale przecie dali zdjęcie dziecka z reklamy. Jak to tak, że kłamstwo. Cytując, w wolnym tłumaczeniu, jakąś nobelistkę (nie tą, co donosiła, przynajmniej nie do tych), co z tego że nieprawda, a nie mam prawa tak pisać?
    Lewak to człowiek wyzwolony. Jak bardzo, nie wiadomo. Na pewno z godności i honoru. Znaczy się, waży co najwyżej tyle co kaczka. Co dalej, wiadomo
    https://www.youtube.com/watch?v=4PEqB8IZxDo
    (dla niecierpliwych: od 4.09 -do 4.11).
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 22-10-2019 o 23:02

Legionista Awatar R.
    To co się od długiego już czasu wyrabia z wyrokami sądowymi w różnych sprawach to jest totalne kurestwo. A o ostatnich decyzjach w sprawie kamienicy przy Nabielaka to już kurestwo do kwadratu. Jeżeli PiS obsra zbroję po raz kolejny i nie ruszy reformy sądownictwa z tymi komunistycznymi ******* w środku, to ja się poważnie zastanowię czy ponownie oddać na nich głos.
    O Dudzie i jego wecie nawet nie chce mi się pisać.
    PS. Ciekawe czy dzisiaj też Śpiewak hasałby sobie na manifestacjach "wolne sądy"...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Dokładnie. Zabity przez czytelnika GW.
    Zabity przez gościa który nienawidził opozycje i tyle w temacie

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    Jakiej "opozycji"? W którym "temacie"? No to przypomnijmy

Zaczęło się od wypowiedzi szefa PO Grzegorza Schetyny, który na łamach „Rzeczpospolitej” był pytany, kogo Platforma wystawi na prezydentów w największych miastach. „Gdańsk – Paweł Adamowicz?” – Myślę, że Paweł Adamowicz będzie miał inne plany. Jest Jarosław Wałęsa, ale też Agnieszka Pomaska – odpowiedział Schetyna.

Pomijając styl ogłoszenia decyzji, werdykt Schetyny nie powinien być zaskoczeniem dla Adamowicza. W partii mówiło się, że szef Platformy miał go wcześniej uprzedzać, że nominacji nie dostanie przez trwający proces sądowy i postępowania prokuratury dotyczące majątku. A jednak prezydent Gdańska albo nie przyjął tej informacji do wiadomości, albo nie uważa jej za wiążącą.
    https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojm...damowicza.html

No i życie dopisało swoje...

(...) Mówiąc o problemach z prawem kandydatów PO, Neumann tłumaczy działaczom, że ewentualne zarzuty nie zaszkodzą politykom opozycji, bo będą traktowane przez wyborców jako ataki PiS-u. Mówiąc to Neumann wymienia listę nazwisk włodarzy miast, którzy mieli albo mają problemy z prawem. Wśród wymienionych jest nieżyjący już prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przy nazwisku którego Neumann rzuca jednak zaskakującą uwagę.

Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – mówi lider Platformy.
    https://dorzeczy.pl/kraj/116074/neum...ajdankach.html

To nie był mord polityczny – powiedział w TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński, pytany o motywy zabójcy prezydenta Gdańska. – On był przekonany, że to, co robi, ma znaczenie polityczne, ale nie w interesie jakiejś partii politycznej, osób – wskazywał Rzepliński.

– On sam z siebie chciał ugodzić i właśnie w tym dokładnie momencie. Przecież wyszedł z więzienia trzeciego grudnia [8 grudnia, przyp. red.]. Miał dokładnie cztery tygodnie na to czy nawet dłużej. Jeżeli miałby wewnętrzny paranoiczny napęd do tego, żeby kogoś zabić, to by zrobił to już wcześniej. Zrobił [to], żeby zaistnieć, wejść do historii. Doskonale wiedział, że zabijając prezydenta Adamowicza wchodzi do historii. I wchodzi. Na to nic nie poradzimy – oceniał.
    https://www.tvp.info/40997538/rzepli...sc-do-historii
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Dokładnie ! Nie opłaciło mu się być kontrkandydatem dla J.Wałęsy i Koalicji Obywatelskiej
    Ostatnio edytowane przez THC81 ; 25-10-2019 o 11:40
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Legionista
    "...Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz"

Legionista Awatar Foxx
    "To na razie nieoficjalne informacje. Wynika z nich jednak, że podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Stefan W. nie trafi do więzienia. Powód? Ustalenia zespołu psychiatrów, którzy obserwowali go przez ostatnie cztery tygodnie. Mężczyzna najprawdopodobniej trafi na leczenie do zamkniętego szpitala psychiatrycznego - informuje wyborcza.pl."
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Każdy morderca powinien tam trafić.Nikt normalny nie pozbawia życia drugiego człowieka

Legionista Awatar Foxx
    Każdy morderca powinien tam trafić.Nikt normalny nie pozbawia życia drugiego człowieka
    To z jakiego powodu w końcu został zabity Adamowicz?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    To z jakiego powodu w końcu został zabity Adamowicz?
    Już pisałem ale mogę napisać znowu

Przez gościa (szaleńca,wariata itp...) który nienawidził opozycję

Legionista Awatar Foxx
    Już pisałem ale mogę napisać znowu

Przez gościa (szaleńca,wariata itp...) który nienawidził opozycję
    ... wobec Schetyny - i tego nie zmienisz

Legionista
    ... wobec Schetyny - i tego nie zmienisz

Zmieni, bo jest filuternym debilem. I co mu zrobisz. Co najwyżej i po chrześcijańsku, kordon sanitarny.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Zmieni, bo jest filuternym debilem. I co mu zrobisz. Co najwyżej i po chrześcijańsku, kordon sanitarny.
    Spokojnie kowboju

Foxxie - Tego nie obronisz.Naprawdę warto czasami odłożyć fanatyzm na bok

Legionista Awatar Jaco
    Naprawdę warto czasami odłożyć fanatyzm na bok
    Pierwsze mądre zdanie forumowego klauna.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Spokojnie kowboju

Foxxie - Tego nie obronisz.Naprawdę warto czasami odłożyć fanatyzm na bok
    Pewno ten wredny, całkowicie zamierzony charakter, utrzyma ciebie przy życiu jeszcze wiele wiosen.
    Zadałeś sobie kiedyś pytanie, co z tego będzie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Pierwsze mądre zdanie forumowego klauna.
    Najgorsze, że ten klaun jest człowiekiem, ma historię i wolną wolę. I czyni, co czyni.

Legionista Awatar Foxx
    Foxxie - Tego nie obronisz.
    Przecież nie mam najmniejszego zamiaru bronić świra-mordercy, który do tego zabił gościa z ciężkimi zarzutami o przekręty. I to takiego, którego PO się najpierw wyparła, a po śmierci wzięła na sztandary. No i na jego zwłokach wylansowała Dulkiewicz, która przed tą sytuacją była dokładnie nikim, a dzisiaj ma urojenia, że objęła tron kanzlerin "Wolnego Miasta Gdańska". Przekręciarz był jednak znacznie subtelniejszy.

Naprawdę warto czasami odłożyć fanatyzm na bok
    No właśnie, a nawet nie próbujesz

Legionista Awatar bloniaq
    https://www.tvp.info/45007564/zakaz-...IpGjkSCUW_pNHw

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, której częścią jest postulowany zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce, ma być procedowana w nowej kadencji Sejmu – informują w „Gazecie Polskiej Codziennie” Jacek Liziniewicz i Wojciech Mucha.

Gazeta przypomniała, że likwidacja ferm futrzarskich nie znalazła się w programie PiS, ale już w poprzedniej kadencji jednoznacznie opowiedział się w tej sprawie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według ustaleń gazety władze partii nie zmieniły zdania w tej sprawie.

„Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości jest w dalszym ciągu zarówno za rezygnacją z tego rodzaju działalności, jak i wszelkich innych, opierających się na założeniu, że Polska jest krajem, w którym ochrona różnych praw, w tym praw zwierząt, miałaby stać na niższym poziomie niż w krajach Europy Zachodniej” – mówi cytowany przez „GPC” wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Jak dodał, ustawa o ochronie zwierząt, której częścią jest postulowany zakaz, będzie procedowana w kadencji, która rozpocznie się 12 listopada.

„GPC” zwraca uwagę, że taka zapowiedź może się nie spodobać biznesmenom z branży futerkowej.

Gazeta przywołuje badanie przeprowadzone na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki, według którego aż 73,1 proc. Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer nie powinno być w Polsce dopuszczalne.

„GPC” przypomniała, że branża przez lata argumentowała, że likwidacja hodowli zwierząt futerkowych w Polsce doprowadzi do wzrostu bezrobocia i spadku wpływów do budżetu. „Tymczasem w ciągu czterech ostatnich lat produkcja futer spadła w Polsce o niemal połowę, a wartość eksportu spadła z 1,5 mld zł do 828 mln zł. W tym czasie bezrobocie w naszym kraju spadło z 9,1 proc. w 2015 do 5,1 proc.” – podkreślono.
    To jest jakaś wielopiętrowa intryga obliczona na bohaterskie zawetowanie tego przez Dudę, czy w PiSie ktoś się z ch.ujem na głowy pozamieniał?
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Budyń_70
    Przecież nie mam najmniejszego zamiaru bronić świra-mordercy, który do tego zabił gościa z ciężkimi zarzutami o przekręty. I to takiego, którego PO się najpierw wyparła, a po śmierci wzięła na sztandary. No i na jego zwłokach wylansowała Dulkiewicz, która przed tą sytuacją była dokładnie nikim, a dzisiaj ma urojenia, że objęła tron kanzlerin "Wolnego Miasta Gdańska". Przekręciarz był jednak znacznie subtelniejszy.
    Sedno.
    Za życia był dla POkraków niewygodny, bo nie chcieli aby się do nich jakie gówno (jego przekręt) nie przykleiło, natomiast po śmierci, kiedy wiadomo było, że nic już nie wypłynie, to zrobili z niego bożka.
    Hipokryzja w najczystszej postaci

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    https://www.tvp.info/45007564/zakaz-...IpGjkSCUW_pNHw

To jest jakaś wielopiętrowa intryga obliczona na bohaterskie zawetowanie tego przez Dudę, czy w PiSie ktoś się z ch.ujem na głowy pozamieniał?
    Ja tam bym się nie czepiał samego pomysłu, aby podnieść notowania obecnie urzędującego Prezydenta w taki czy inny sposób, by jeszcze bardziej wyeksponować jego rolę, jako osoby stojącej na straży suwerenności sprawowanego urzędu.
    Każdy by tak zrobił.

Legionista Awatar bloniaq
    Ja się pytam czy takie są plany. Bo biorę pod uwagę że parlament to przepchnie a potem Duda to podpisze.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Ja się pytam czy takie są plany. Bo biorę pod uwagę że parlament to przepchnie a potem Duda to podpisze.
    Równie dobrze może być odwrotnie. Czas pokaże.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    A ja myślę (a sorry wiem i akurat na tym się znam pewnie najlepiej z forumowiczów, także niech źródłem będę tu ja ), że zwyczajnie orają środowisko tego kraju (od wyborów dyrektorów parków narodowych - ostatnio Magurski, po decyzje dotyczące rozwoju energetyki), a tak to rzucą ochłap często lewicującym fanatyczkom kochającym zwierzątka i będą mówić, że przecież oni tacy proeko...do tego dorzucą jeszcze premiera, który jak Jan III przybył z odsieczą i wybudował dwie rurki plus zrobią głośne (jeśli coś wykryją) lub ciche (jeśli nie wykryją nic) śledztwo w sprawie budowanej na szybko Czajki. Zrobią zapominając jednak o największym przekręcie związanym z oczyszczalnią dla miasta, czyli przekręcie "nieróbstwa", które dotknęło tą jak się ostatnio okazało bardzo ważną, wręcz narodową, inwestycję w pierwszych latach po millennium. A co z tego wynika odpowiedzialnych za przekręt "nieróbstwa" z tamtego okresu nie rozliczą....

Także myślę, że nie musimy się martwić, że "niezależny" prezydent stojący na straży demokracji i wolności zawetuje....uffff norki będą bezpieczne. Chociaż z drugiej strony, jak zawetuje to można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu(próbowaliśmy, ale przecież prezydent nam nie pozwolił)
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 27-10-2019 o 01:39

Legionista Awatar Foxx
    No, skoro mamy fachowca, to poproszę o szczegóły. Czy "oranie środowiska" polega na mianowaniu myśliwego dyrektorem parku narodowego? Utrzymaniu korzystania z węgla kamiennego w sytuacji, gdy z jednej strony Niemcy planują konsumpcję brunatnego (na razie) do 2050, a z drugiej Czechy, Ukraina i Rosja jadą na kamiennym i antracycie? Rozbudowie gazoportu w Świnoujściu? No i o co chodzi z "nieróbstwem w pierwszych latach po millennium" związanym z "Czajką"?

Dla odmiany, żeby wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę wrzutki o tej kretyńskiej nowelizacji nie trzeba być fachowcem od środowiska. Słabość Kaczyńskiego do zwierzaków jest powszechnie znana i raczej chodzi (tak jak w przypadku poprzedniej inicjatywy w tej sprawie) o ruch którejś z frakcji PiS, by zyskać przychylność prezesa. Mam nadzieję, że jak niemal setka podobnych zapowiedzi, utonie w komisjach sejmowych lub "ustaleniach międzyresortowych".

Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Także myślę, że nie musimy się martwić, że "niezależny" prezydent stojący na straży demokracji i wolności zawetuje....uffff norki będą bezpieczne. Chociaż z drugiej strony, jak zawetuje to można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu(próbowaliśmy, ale przecież prezydent nam nie pozwolił)
    Czyli tak, czy inaczej "zaorane"

Legionista
    No, skoro mamy fachowca, to poproszę o szczegóły. Czy "oranie środowiska" polega na mianowaniu myśliwego dyrektorem parku narodowego?
    Tak Poprzedniego dyrektora znam osobiście - jak najbardziej był merytorycznie przygotowany do pełnienia swojej funkcji i co najważnieżjsze, jego pierwszym celem było dbanie o dobro zarządanej przez siebie instytucji, a nie o wszystko inne. Zresztą powtórzyła się sytuacja z Tatrzańskim PN przy okazji kadencji sprzed kilkunastu lat....i z Białowieskim nie wiem ile już razy.

Dalej odpowiem po kawałku w wolnych chwilach, bo klawiatura odmawia posłuszeństęwa Oczywiście na tą część merytoryczną, a nie retoryczne osobiste żarciki użyte w celu deprecjacji współdyskutanta, jak na kibicnetowni.

Legionista Awatar Foxx
    Dalej odpowiem po kawałku w wolnych chwilach, bo klawiatura odmawia posłuszeństęwa
    Dzięki.

Oczywiście na tą część merytoryczną, a nie retoryczne osobiste żarciki użyte w celu deprecjacji współdyskutanta, jak na kibicnetowni.
    Celem uwagi, że nie trzeba być fachowcem od środowiska, by z dużym prawdopodobieństwem wskazać kotłowanie się partyjnych frakcji w PiS jako źródło wrzutki nie był żaden motyw personalny.

Legionista
    No, skoro mamy fachowca, to poproszę o szczegóły. Czy "oranie środowiska" polega na mianowaniu myśliwego dyrektorem parku narodowego? Utrzymaniu korzystania z węgla kamiennego w sytuacji, gdy z jednej strony Niemcy planują konsumpcję brunatnego (na razie) do 2050, a z drugiej Czechy, Ukraina i Rosja jadą na kamiennym i antracycie? Rozbudowie gazoportu w Świnoujściu? No i o co chodzi z "nieróbstwem w pierwszych latach po millennium" związanym z "Czajką"?
    Naprawdę?
    Słowacja...za głupią wikipedią https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_S%C5%82owacji - podpowiem, że "Pozostałe źródła energii elektrycznej to elektrownie na gaz lub węgiel 29%". No a nie zapominajmy, że gaz węglowi nierówny...
    Niemcy....mam nadzieję, że rzepa forumowo akceptowalna https://www.rp.pl/Energetyka/1901097...al-klimat.html
    Czechy...kurna tu nie wiem, za jaką opcją polityczną jest ten portal (szukałem na szybko) https://eko-unia.org.pl/rton-o-proje...ja-w-czechach/ -> oba węgle (głównie brunatny) 51%, bezemisyjny atom 35%, odnawialne (bez spalarni) 11%

No i "innowacyjna" Polska https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawi...C5%82a_energii - odnawialne stanowią prawie 11%, ale atom zaledwie 4,4%, a reszta? No właśnie.

Rosję i Ukrainę pozwól, że przemilczę...no bo bez jajec.

Swoją drogą węgiel w Polsce to wiór, a jego wydobycie nie broni się kompletnie ekonomicznie (wiatr jest tańszy, a słońce polskie na tym samym poziomie finansowym - nie zapominajmy, że następuje tu bardzo szybki rozwój technologii i sytuacja szybko się zmieni na korzyść słońca). Ba...nawet były badania nad porównaniem jakości naszego z importowanym rosyjskim - wnioski nie były oczekiwane, to i wyniki zostały w szufladach (infa z dwóch źródeł - oba nazwijmy infami z drugiej ręki). Slowo "wiór" oznacza mniej uzyskanej energii plus więcej zanieczyszczeń. Co by nie mówić poprzedni rząd (zgadzam się, że był przechvjowy i proszę co bardziej fanatycznych forumowiczów o wstrzymanie koni i nie wyskakiwanie z tvn-ami) inwestował w odnawialne, czego swoją droga (zwłaszcza w przypadku wiatru) efekty mamy dzisiaj.

Żeby nie było...https://airly.eu/map/pl/ - radzę sobie pośledzić przez najbliższe kilka miesięcy. Dzisiaj nasz kraj wygląda wyjątkowo rewelacyjnie, a średnio Kijów wygląda lepiej od Warszawy. O tych "syfiarzach" Niemcach nie ma co mówić. Zresztą podsumowania mówią, że z UE tylko Bułgaria do nas się zbliża (chętni znajdą raporty).

A teraz? Propagandowe teksty o polskim złocie i jakieś poronione plany na Lubelszczyźnie. Znowu można przejść na poziom lokalny w kwestii Poleskiego Parku Narodowego i braku oficjalnego negatywnego stanowiska rady "naukowej" w sprawie planowanej tam kopalnii - na to jakie możliwości ma ten rejon ekonomiczne (plus kilka historyjek związanych z ich "patologicznym" wykorzystaniem) może znajdę czas kiedys, by napisać. Kopalnia oczywiście zaora je na zawsze. Celowo wrzucam tu wtręty o kasie, nie środowisku, ale tak się sprawa ma, że za środowiskiem często kasa (dla ludzi, jeśli tylko chcą sobie na nią zapracować) może stać.

Oczywiście...znowu dochodzimy do frakcji (i tu wbrew pozorom trochę optymizmu) - oczywistym jest, że ogólnie rzecz pojęta "młodzież" PIS by raczej poszła za moim sposobem rozumowania (info z pierwszej ręki, a nie moje domysły), ale jest starszyzna. Ba...była gotowa ustawa dotycząca zanieczyszczeń (nic wiecej napisać nie mogę, jedynie tyle, że bardzo dobra), której "porażka w komisjach" polegała na tym, że przyszedł Jarek i powiedział, że nie (nawet nie napiszę konretnie co powiedział, bo to było dobre ).

Tymczasem Polska "wstaje z kolan" i blokuje głos Europy na arenie ogólnoswiatowej (oczywiście razem z Czechami, bo nie Niemcami). Jedyny głos, który może mieć znaczenie w alternatywie wobec Chińczyków i Amerykańcow (swoją dorgą Trump piszący, że za zmiany klimatu nie odpowiada człowiek to już szczyt patologii komunikacyjnej w świecie - odsyłam do google.schoolar czy konkretnych wyszukiwarek czasopism naukowych, takich jak elsvier albo balckwell). Chińczyków, ktorzy mocno zainwestowali w bezemisyjna energię i chcieli dalej w to iść, a brak stanowiska Europy dał punkty frakcji "emisyjnej" - także zdecydowanie mamy wpływ na politykę światową. Bo to Europa w skali czasowo-globalnej jest główną odpowiedialną za zanieczyszczenia i zmiany klimatu (oszczędźcie prosze te absurdalne teksty upolityczniające tą naukową oczywistość) Mniej więcej w tymczasie głównym newsem w tvpis jest akcja 300 niemieckich ekologów (ci bronieni w telewizji ekolodzy mieli zapewne dosyć mocne powiązania ze środowiskami LGBT...domysł - żadne info ). Mniej więcej w tym samym czasie 250 tys ludzi pikietowało na ulicach Pragi w manifestacjach antyrządowych, o czym na tle 300 ekologów było bardzo cicho....

Świnoujście - bardzo fajnie, ale to chyba nie jest tylko działanie aktualnego rządu?

No i o co chodzi z "nieróbstwem w pierwszych latach po millennium" związanym z "Czajką"?
    Chodzi o to, o co chodzi z energetyką teraz. Oczywistym było, że trzeba priorytetowo i konkretnie zająć się tym, że gro Warszawy zrzuca latami gówno do głównej rzeki kraju bez jakiegokolwiek oczyszczenia. W XXI wieku w kraju tak naprawdę o wysokim (na tle świata) stopniu rozwoju. Nie robiono nic, a czas tykał...Za jakiś czas też zacznie tykać w sprawach o których piszę powyżej - czy tego chcemy, czy nie. I tu nie chodzi o przepisy unijne, ale racjonalne myślenie.

A teraz? No powiedz górnikom, żeby sie przebranżowili, albo ludziom z Polesia, żeby inwestowali w agroturystykę. Przecież zmiana systemu energetycznego to jest kierwa ogromne przedsięwzięcie wymagające dużej liczby rąk do pracy. Nie - oni ani nie chcą się przebranżowić, ani rozwijać i samodzilenie radzić sobie w życiu. Chcą, żeby dało państwo to państwo daje, bo partia chcę wygrać następne wybory.

Już te kotki olejmy, bo jak to napisałes każdy wie, że chodzi o Jarka. Nie wyklucza to jednak tego co napisałem ja.

Ale podsumowując....używanie słowa "innowacja" obok słowa "węgiel" to...
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 28-10-2019 o 10:56

Legionista Awatar Foxx

Naprawdę?
    Naprawdę.

Słowacja...
    Nie wymieniłem tego państwa.

Niemcy
    Czechy... (...)

No i "innowacyjna" Polska (...)
    Widzisz, jest dostępne co najmniej jedno źródło ilustrujące sytuację netto (o "innowacyjnej Polsce" w tym kontekście nic nie pisałem, spytałem po prostu na czym polega "oranie środowiska" przez akurat tę ekipę)

Według statystyk Eurostatu Polska i Niemcy to prawdziwi węglowi liderzy Europy. W krajach tych produkuje się odpowiednio 86% europejskiego węgla kamiennego i 45% węgla brunatnego. W tych dwóch krajach spalono też ponad połowę węgla zużytego w UE w 2018 roku.

W ubiegłym tygodniu Eurostat opublikował statystyki dotyczące wydobycia i zużycia węgla w Unii Europejskiej. Wynika z nich, że unijna konsumpcja tych dwóch rodzajów węgla sięgnęła w 2018 roku poziomu 596,46 mln ton. Zestawiając te dane z aktualnymi wskaźnikami Euracoal, można oszacować, że 35% z tego wolumenu zostało spalone w Niemczech (ok. 211 mln ton, największy konsument w UE), a ok. 22% - w Polsce (131 mln ton). Oznacza to również, że te dwa kraje odpowiadają za ponad połowę unijnej konsumpcji węgla. (...)

Jeżeli zaś chodzi o unijną konsumpcję węgla brunatnego, to w 2018 roku wyniosła ona 369,96 mln ton. Eurostat nie podaje statystyk wydobycia tego surowca za rok 2018; w tym temacie można posiłkować się danymi Euracoal. Według nich najwięcej tego węgla wydobyto w Niemczech (45%, największy producent w UE i na świecie), Polsce (16%) i Czechach (10%). Warto jednak dodać, że Euracoal szacuje wydobycie węgla brunatnego w Unii na poziom 367 mln ton, a więc o prawie 3 mln ton mniej niż Eurostat.
    https://www.energetyka24.com/nowe-st...ropy-komentarz

Niemcy - największy globalny konsument węgla brunatnego, największy europejski emitent dwutlenku węgla, państwo ociągające się z dekarbonizacją i walczące z praktycznie bezemisyjną energetyką jądrową – zdołały przekonać świat, że są "zielone". Wszystko dzięki "wyśmienitej propagandzie" - czytamy w obszernej analizie portalu energetyka24.com.
    https://www.polskieradio.pl/399/7975...-ze-sa-zielone

Czechy:
    http://journals.pan.pl/Content/10852...df?handler=pdf

Rosję i Ukrainę pozwól, że przemilczę...no bo bez jajec.
    Ciekawe dlaczego? Liczy się zarówno skala zużycia (wpływ na eko), jak i wydobycia - sprzedaż zainteresowanym po eliminacji konkurencji w najbliższym sąsiedztwie.

A teraz? Propagandowe teksty o polskim złocie i jakieś poronione plany na Lubelszczyźnie. Znowu można przejść na poziom lokalny w kwestii Poleskiego Parku Narodowego i braku oficjalnego negatywnego stanowiska rady "naukowej" w sprawie planowanej tam kopalnii - na to jakie możliwości ma ten rejon ekonomiczne (plus kilka historyjek związanych z ich "patologicznym" wykorzystaniem) może znajdę czas kiedys, by napisać. Kopalnia oczywiście zaora je na zawsze. Celowo wrzucam tu wtręty o kasie, nie środowisku, ale tak się sprawa ma, że za środowiskiem często kasa (dla ludzi, jeśli tylko chcą sobie na nią zapracować) może stać.
    Rozumiem, że to specyfika aktualnej kadencji?

Oczywiście...znowu dochodzimy do frakcji (i tu wbrew pozorom trochę optymizmu) - oczywistym jest, że ogólnie rzecz pojęta "młodzież" PIS by raczej poszła za moim sposobem rozumowania (info z pierwszej ręki, a nie moje domysły), ale jest starszyzna. Ba...była gotowa ustawa dotycząca zanieczyszczeń (nic wiecej napisać nie mogę, jedynie tyle, że bardzo dobra), której "porażka w komisjach" polegała na tym, że przyszedł Jarek i powiedział, że nie (nawet nie napiszę konretnie co powiedział, bo to było dobre ).
    Frakcje dzielą się tam według innego klucza. Jarek powiedział, że nie bo ogólnie boją się związkowców z "Solidarności", a sprawy toczyły się jeszcze w czasie prób "odpalenia ulicy" przez totalną opozycję.

Tymczasem Polska "wstaje z kolan" i blokuje głos Europy na arenie ogólnoswiatowej (oczywiście razem z Czechami, bo nie Niemcami).
    O Niemczech wyżej.

Jedyny głos, który może mieć znaczenie w alternatywie wobec Chińczyków i Amerykańcow (swoją dorgą Trump piszący, że za zmiany klimatu nie odpowiada człowiek to już szczyt patologii komunikacyjnej w świecie - odsyłam do google.schoolar czy konkretnych wyszukiwarek czasopism naukowych, takich jak elsvier albo balckwell).
    Dla mnie to nie jest takie oczywiste. Nie znam się, więc się nie wypowiadam. Zetknąłem się jednak z wieloma argumentami podważającymi liniową "zieloną" logikę. Swoją drogą zabawne, że do największych promotorów walki z emisją CO2 należą globalne koncerny masowo produkujące napoje gazowane. No i...

Średniowieczne optimum klimatyczne – okres ocieplenia znany głównie z rejonu północnego Atlantyku (Europa, Ameryka Północna), które miało miejsce ok. 800–1300 n.e. Nastąpiło ono po chłodnym okresie tzw. średniowiecznej wędrówki ludów w Europie, czyli wczesnośredniowiecznym ochłodzeniu. Kończy ten okres mała epoka lodowa. Ocieplenie to jest jednym z wielu tej rangi ociepleń w holocenie (np. optimum klimatyczne epoki brązu i epoki rzymskiej)[1]. Autorem pojęcia „średniowiecznego optimum klimatycznego” jest Hubert Lamb[2]. Obecnie w nauce tego terminu raczej się nie używa, bo ocieplenie miało miejsce tylko w niektórych częściach świata. Mówi się więc raczej o „średniowiecznej anomalii klimatycznej”[2].
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dwutlenek_w%C4%99gla

... później dla odmiany...

(...) Na pierwsze wzmianki możemy natrafić w średniowiecznych kronikach niemieckich, w których lakonicznie po raz pierwszy opisano to zjawisko:

„W czasie od świętego Andrzeja aż do półpościa był tak wielki mróz, że kupcy wozami wozili swoje towary z Norwegii do Szwecji i z powrotem, a na morzu były gospody i szynki, gdzie pożywali swoje piwo i jadło” (zima 1323-1324 r.)

Także kroniki lubeckie z tego samego okresu:

„Było bowiem między Danią, Słowiańskim Krajem i Jutlandią zamarznięte całe Morze Bałtyckie, tak że rozbójnicy przychodzący ze Słowiańskiego Kraju splądrowali niektóre okolice Danii, a pośrodku morza na lodzie były założone gospody dla przyjezdnych”.
    http://strefahistorii.pl/article/305...ach-na-baltyku

Świnoujście - bardzo fajnie, ale to chyba nie jest tylko działanie aktualnego rządu?
    Zależy, co rozumiesz przez "działanie". Możemy porównać dynamikę rozwoju tego projektu - od decyzji o budowie gazoportu, przez kolejne kadencje.

Chodzi o to, o co chodzi z energetyką teraz. Oczywistym było, że trzeba priorytetowo i konkretnie zająć się tym, że gro Warszawy zrzuca latami gówno do głównej rzeki kraju bez jakiegokolwiek oczyszczenia. W XXI wieku w kraju tak naprawdę o wysokim (na tle świata) stopniu rozwoju. Nie robiono nic, a czas tykał...Za jakiś czas też zacznie tykać w sprawach o których piszę powyżej - czy tego chcemy, czy nie. I tu nie chodzi o przepisy unijne, ale racjonalne myślenie.
    No dobrze, a w czyjej gestii jest "Czajka"?

A teraz? No powiedz górnikom, żeby sie przebranżowili, albo ludziom z Polesia, żeby inwestowali w agroturystykę. Przecież zmiana systemu energetycznego to jest kierwa ogromne przedsięwzięcie wymagające dużej liczby rąk do pracy. Nie - oni ani nie chcą się przebranżowić, ani rozwijać i samodzilenie radzić sobie w życiu. Chcą, żeby dało państwo to państwo daje, bo partia chcę wygrać następne wybory.
    Podobnych sfer w państwie jest od cholery. Opór materii wszędzie podobny, a z "fachowcami", którymi PiS dysponuje przecież też bywa mocno rozmaicie.

Kwestia oceny, czy sprawy idą w dobrym kierunku, czy niekoniecznie oraz jakie alternatywy "leżą na stole".
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 28-10-2019 o 13:40

GieKaeSiak
    W tej opowieści brakuje zauważenia takiego małego szczegółu, że Niemcy wydobywają węgiel brunatny, a zlikwidowali kompletnie wydobywanie węgla kamiennego. Polska natomiast stoi węglem kamiennym. Węgiel kamienny wydobywa się metodą głębinową i czym eksploatacja trwa dłużej tym jest to droższe i bardziej nieopłacalne. Węgiel brunatny wydobywa się metodą odkrywkową i koszt wydobycia jest niski.

Podejście Niemiec do zamykania kopalń ze złożem kamiennym, a eksploatacji tylko złóż węgla brunatnego ma sens. Podejście Polski do sztucznego utrzymywania mocno wyeksploatowanych kopalń węgla kamiennego sensu nie ma.

I w ogóle pomijam fakt, że jak się podaje dane to trzeba patrzeć ile % stanowi to w danym kraju, a nie lecieć z tytułami, że ktoś jest jakimś liderem, bo Niemcy są największe w UE, mają wysoko rozwinięty przemysł i już sam ten fakt, powoduje, że w statystykach produkcji zawsze będą wysoko. Natomiast procentowo mają 47% energii odnawialnej, a my mamy gdzieś koło 20%.
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 28-10-2019 o 15:22

Uprawnienia umieszczania postów