Strona 1906 z 1908 PierwszyPierwszy ... 90614061806185618961902190319041905190619071908 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,151 do 57,180 z 57220

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Kolejny kabaret, tym razem po drugiej stronie.
    Tez chyba dostała tekst przed wystąpieniem:

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=LtdzU4yAO8U
    Wielkim mówcą to ona nie zostanie na 100%.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    https://www.wp.pl/?s=https://www.o2....5a&src01=d3f2c

Łukasz Jurkowski "Juras" szydzi z pomysłów PiS

"Tak po prostu rząd da tyle pieniążków obywatelom za darmo?!? Wincej! Wincej! Ja chce milion na drugiego pieska!"

Szkoda, że tak nie protestował jak firma w której pracuje dostałą kilkanaście milionów od rządu buaahahhahahahahaha
    Lieber tot als rot!!

Tak do niego nie trafisz. Zamiast "buahaha" musi być "xD" a najlepiej "xDDDDDDD"
    https://www.youtube.com/watch?v=gU8wwm4YfkQ

Panie Darku, jaka jest szansa żeby z Legii Pan w******ł?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Kolejny kabaret, tym razem po drugiej stronie.
    Tez chyba dostała tekst przed wystąpieniem:

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=LtdzU4yAO8U
    A ja myślałem że nie ma głupszej osoby od Kuchcinskiego który nawet swoje imię i nazwisko musi czytać z kartki

Może warto założyc osobny temat w stylu "PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa" Tyle że w drugą stronę,bo też dużo jest tych "kwiatków" a niestety tutaj mało kto je wrzuca...
    Ostatnio edytowane przez L.. ; 10-09-2019 o 14:05

Legionista Awatar Stout
    Oho,będzie zacny wynik ,skoro lewactwo tak szczeka przed wyborami...
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar AGZI
    A ja myślałem że nie ma głupszej osoby od Kuchcinskiego który nawet swoje imię i nazwisko musi czytać z kartki

Może warto założyc osobny temat w stylu "PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa" Tyle że w drugą stronę
    Dla wszystkich 3 KODziarzy na tym forum?
    #MioduskiOut
    #VukovićOut

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Której ladacznicy to multikonto?
    http://forum.legionisci.com/member.php?u=153136

A to już czwarte konto tego kodziarskiego wulkanu intelektu

Jeszcze w poruszanych tutaj tematach z konwencji PiS:
    - liczenie ZUS proporcjonalnie od dochodu,
    - znaczne zwiększenie minimalnej pensji.

Nie miałbym problemu ze zwiększeniem obciążeń ZUS - a tym w praktyce będzie skutkowało liczenie ZUS proporcjonalnie od dochodu - gdybym dostał to w parze z jakąś realną propozycją reformy systemu emerytalnego, plus jeszcze coś zostało na usprawnienie opieki zdrowotnej. Natomiast przy aktualnym programie wyborczym PiS (i zresztą każdej innej partii również) to jest po prostu łatanie dziury w ZUS, żeby zostało więcej pieniędzy do "redystrybucji". Z odłożeniem na później realnych reform. Bo trzeba wygrać tu i teraz. Pal go licho co za 5-10 lat.

Jeżeli chodzi o minimalne wynagrodzenie, to długo uważałem, że o co takie wielkie halo. Dopiero na spotkaniu z jednym przedsiębiorców, który zatrudnia około tysiąca osób zrozumiałem dlaczego firmy mogą mieć problem ze znacznym podwyższeniem minimalnej. Jeżeli zatrudnia się część osób na minimalnej - a wielu przedsiębiorców na prowincji takie osoby zatrudnia - to podwyżka ustawowa w praktyce skutkuje zbliżeniem płac osób na minimalnej (z reguły nowy pracowników) z płacami bardziej wykwalifikowanych osób. Więc tym drugim też trzeba podwyższyć pensje. Co zbliża ich płace z płacami jeszcze bardziej wykwalifikowanych. I tak dalej, i tak dalej. W efekcie podwyżka na szczeblu rządowym zmusza firmy do sporej ilości podwyżek, niezależnie od aktualnej (np. słabej) kondycji finansowej.

Wiele firm w Polsce, np. odlewni, działa na minimalnych marżach, które równoważy skala działalności. Zagraniczni klienci (np. producenci samochodów czy AGD) podpisują umowy, w świetle których polskie firmy produkcyjne zmuszone są obniżać corocznie marże na danej produkcji. Jeżeli raptem takie firmy polskie podwyższą marże, zagraniczni klienci mogą pójść gdzie indziej. Więc dla takich polskich firm znaczne podwyższenie minimalnej pensji może być zabójcze.

Łatwo napisać, że jak nie chcą płacić więcej, to niech spadają. Ale efekt marko może dotknąć nas wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez EviLmonkey ; 10-09-2019 o 15:07

Stanę w obronie 4000 zł minimalnej. To tylko slogan. I tak w te 4 lata doszlibyśmy do tego poziomu. Obecnie rośniemy o 15% r/r choć Pracodawcy i Związkowcy chcieli odpowiednio: 6,1% i 12% - dopiero ostatnio Morawiecki przelicytował na 15%. Wcześniej miało być mniej.

Każdy wie, że minimalna na obecnym poziomie to tylko podstawa - większośc jeżeli nie wszyscy dostają pod stołem koperty, bo nikt nie pracuje za 1630 zł miesięcznie. Więc pracodawca ma, tylko ucieka w koperty przed opodatkowaniem. A tak teraz nie ucieknie - wypłaci wszystko na konto.

Według związku pracodawców przy 6% wzrostu r/r mielibyśmy w 2023 roku 2850 zl - to już w 2021 będzie 3000 od PiS.

Legionista Awatar Taź
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Oho,będzie zacny wynik ,skoro lewactwo tak szczeka przed wyborami...
    Lewica na konwencji ogłosiła postulat 2700 płacy minimalnej.
    Jarek robi odwiert na lewicy gdyż jest za mało lewicowa i rzuca kolejno 3k i 4k butto w kolejnych latach. Taki jest prawicowy.

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ale wiesz, że Jakubiak nie ma z Konfederacją dzisiaj nic wspólnego?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Ale wiesz, że Jakubiak nie ma z Konfederacją dzisiaj nic wspólnego?
    Oczywiście, że wiem. Jego ciało, jego wybór.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Taka luźna myśl: być może (tylko być może) istotą istnienia partii politycznych, jako organizacji mających skoncentrować ludzi o podobnej wizji państwowości, nie jest wspieranie PiSu i krytykowanie PO, a po prostu próba realizacji w jak najbardziej możliwym stopniu postulatów wynikających z własnej wizji.

Legionista Awatar bloniaq
    Mamy eksperta w temacie Konfederacji. Oddajmy też głos ekspertowi w sprawach lewicy.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Taź Zobacz posta
    Jarek robi odwiert na lewicy gdyż jest za mało lewicowa i rzuca kolejno 3k i 4k butto w kolejnych latach. Taki jest prawicowy.
    Tylko typowy dzban może wierzyć w to ze są prawicowi

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Dla wszystkich 3 KODziarzy na tym forum?
    To nie tylko dla KODziarzy by to było bo chyba nie wiesz ale są też zwolennicy innych partii niż PiS i KO tylko są notorycznie banowani albo przestają pisać bo ciężko się tu przebić przez PISowski beton z bejsbolem i obrzygańcem na czele

Legionista Awatar Foxx
    (...) ciężko się tu przebić przez PISowski beton z bejsbolem i obrzygańcem na czele

https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Można się zżymać, ale PiS wygra bez problemu. Ich socjal zrobil robotę w obecnej kadencji, obiecali nowy w kolejnej. Co jak co ale są tu sprawdzeni i mają ludzie w tym przypadku zaufanie.
    Generalnie ludzie mają w dupie marsze, konstytucję, religię, jakieś gendery czy lgbt. Ważne to co w portfelu, a to PiS poprawia.

Jedynie można zawalczyć o Senat, aby nie klepali wszystkiego jak popadnie, choć i to przy większości w sejmie obejdą.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Można się zżymać, ale PiS wygra bez problemu. Ich socjal zrobil robotę w obecnej kadencji, obiecali nowy w kolejnej. Co jak co ale są tu sprawdzeni i mają ludzie w tym przypadku zaufanie.
    Generalnie ludzie mają w dupie marsze, konstytucję, religię, jakieś gendery czy lgbt. Ważne to co w portfelu, a to PiS poprawia.

Jedynie można zawalczyć o Senat, aby nie klepali wszystkiego jak popadnie, choć i to przy większości w sejmie obejdą.
    Już to widzę.Totalni uprawiali by permanentny sabotaż,opóźniając wszystkie ustawy o 30 dni dla samej zasady.Oby jednak do tego nie doszło.
    #MioduskiOut
    #VukovićOut

Legionista Awatar Budyń_70
    To nie tylko dla KODziarzy by to było bo chyba nie wiesz ale są też zwolennicy innych partii niż PiS i KO tylko są notorycznie banowani albo przestają pisać bo ciężko się tu przebić przez PISowski beton z bejsbolem i obrzygańcem na czele
    To po uja tak usilnie wciąż próbujesz przebić się z tym KODziarskim bełkotem, skoro nikt tutaj nie podejmuje tej kodziarskiej wizji kraju.
    Idź na forum, gdzie Twoi pobratyńcy przyjmą Cię z otwartymi rękoma i wysłuchają z oczekiwaną uwagą.

Legionista Awatar Jaco
    Tak więc tak:
    Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, na antenie Polskiego Radia tłumaczyła, jakie są prawdziwe intencje rządu i kogo dotkną zmiany. Propozycja dotyczy przedsiębiorców o dochodzie w granicach sześciu tysięcy złotych miesięcznie. - wyjaśniła minister.
    Składka dla nich nie będzie ryczałtowa, nie będą musieli zapłacić określonej kwoty, gdy nie osiągną dochodu. Jeśli w miesiącu przedsiębiorca nie wykaże dochodu, składka spadnie niemal do zera. - dodała.

Zmiany w sposobie liczenia składki ZUS dotyczą więc jedynie 100 tys. spośród 2,3 mln przedsiębiorców, czyli mniej więcej 4 proc osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Tak więc tak:

4 ***** procent przedsiębiorców. Ta sama żenada co z kwota wolna.
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Foxx

Mam nadzieję, że rozumiesz drobiazg, że cała totalna narracja dot. wpływu podwyższenia stawki minimalnej na wzrost ZUS-u dla samozatrudnionych na "działalność" i właścicieli mikrofirm poszła na spacer?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Mam nadzieję, że rozumiesz drobiazg, że cała totalna narracja dot. wpływu podwyższenia stawki minimalnej na wzrost ZUS-u dla samozatrudnionych na "działalność" i właścicieli mikrofirm poszła na spacer?
    Skoro Ty tak to rozumiesz to gratuluje percepcji.

W kwestii płacy minimalnej i wszystkiego co jej towarzyszy polecam obejrzeć cały ten materiał.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Werten Zobacz posta
    W kwestii płacy minimalnej i wszystkiego co jej towarzyszy polecam obejrzeć cały ten materiał.
    Tak. Tomasz Wróblewski to znany wizjoner:
    https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/524658/wroblewski-ostroznie-z-ta-rewolucja.html

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

I co? Nie widzę tu niczego szczególnego, czy totalnej krytyki. Opis zmian i do czego mogą zaprowadzić. Nie wiem jak ma go ten artykuł zdyskredytować, chyba, ze każdy kto krytykuje reformy rządu musi być od razu sprowadzony do parteru. W takim razie spoko. Żadnej katastrofy nie wietrzył. Co do ew. podwyżki płacy minimalnej w takim tempie opiera się na teorii, przykładach i literaturze. Moim zdaniem trafna diagnoza.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Werten Zobacz posta
    I co? Nie widzę tu niczego szczególnego, czy totalnej krytyki. Opis zmian i do czego mogą zaprowadzić. Nie wiem jak ma go ten artykuł zdyskredytować, chyba, ze każdy kto krytykuje reformy rządu musi być od razu sprowadzony do parteru. W takim razie spoko. Żadnej katastrofy nie wietrzył. Co do ew. podwyżki płacy minimalnej w takim tempie opiera się na teorii, przykładach i literaturze. Moim zdaniem trafna diagnoza.
    Domyślam się, że nie doczytałeś kilku ostatnich zdań:
    Demontowanie gimnazjów bez rozwiązania innych szkodliwych zjawisk, jakie dręczą polską szkołę, wygeneruje ogromne koszty bez namacalnych efektów. Nakładanie podatku bankowego od transakcji, a nie na aktywa, zostanie szybko przerzucone na klientów, a nie na zyski zagranicznych koncernów. Nie mówiąc o ostatecznym pogrążeniu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To samo musi dotyczyć nowych świadczeń. 500 zł na dziecko może wypełnić lukę w obecnej polityce rodzinnej, ale łączenie tych pieniędzy z istniejącymi już świadczeniami odniesie dokładnie przeciwny skutek. Zwłaszcza jeżeli pomoc zostanie obłożona dodatkową biurokracją i kontrolami urzędniczymi. Zgodnie z teorią Miltona Friedmana, subsydiując nieodpowiedzialność, nie możemy się spodziewać, że rodziny zaczną zachowywać się odpowiedzialnie.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Obawiam się, ze przeczytałem. Pierwsze zdanie absolutnie prawdziwe, zgadzam się w tym sensie, że sama zmiana dla zmiany nic nie da. Sam jestem zwolennikiem likwidacji gimnazjów.
    Jeśli chodzi o koszty bankowe, to urosły marże kredytowe, spadły procenty od lokat.
    https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS...bankowego.html
    https://www.totalmoney.pl/artykuly/4...e-klientow,1,1
    500 plus chcąc nie chcąc musiało doprowadzić do wzrostu kosztów administrowania państwem i to niemałych z racji skali. Chyba Ameryki nie odkrył?
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 12-09-2019 o 21:43

Uprawnienia umieszczania postów